ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
Re: осакатяването на децата ни от некадърни учители
    #2520219 - 27.11.2009 23:10 [Re: kratuna]

Цитат:

Доколкото схванах, става дума за някаква програма за стимулиране на бизнес & културния туризъм.
Не разбирам какво ме питаш? Какво общо има това с българското образование и неговото финансиране?

Много.Например заплатите не са вързани с броя на учениците в групите...,но както и да е.
Рибата се вмирисва от главата ,а в училищата образованието се срива от директорите и помощниците им.

--------------------
Истината е за всички!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2520227 - 27.11.2009 23:17 [Re: естир]

Цитат:

Аз ли не съм в ред,като се дразня, че децата получават добри оценки с преписване и без знания?

Аааа, каке - моеш се дрзаниш колко си щеш - днеска има пълна свобода на дразненето! Иначе си си у ред, като се изключи само тва, че си пущила тема, задала си вапрос, а после си се сврела у кучи газ....
Тва е!
Па и темата една нефелна - требе ти каем, че ако некой ме подкара, както сам си мангал , да му работим по децата за некви 4-500 лева - още по-калпав очител ше сам!Направо никакав нема да сам, щот ако сам - ше сам и уткровен луд да бачкам такова нещо за теа пари.
Аз може и да сам мангал, ама луд още на сам станал

Believer
рекордьор

#2520233 - 27.11.2009 23:23 [Re: Signiorita]

Цитат:

Да, като цяло системата е порочна, но едва ли само с констатации тук има някакъв шанс на промяна.

Наскоро четох една статия -интервю с една известна ясновидка ,която повтаряше някои известни истини.
Тя твърди,че далеч преди 10 ноември са направени планове за това
в какъв ред ще се осъществи демокрацията,така че определени групи да не претърпят финансови загуби.
Може би е така.
Фаворитите се сменят, а се случват и непредвидени неща.

Всяка начинание е важно и съм сигурна ,че с времето ще бъде прието с необходимата сериозност.Особено ,когато става дума за деца и бъдещи поколения.

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2520239 - 27.11.2009 23:28 [Re: toto2]

Цитат:

Иначе си си у ред, като се изключи само тва, че си пущила тема, задала си вапрос, а после си се сврела у кучи газ....
Тва е!

Ние номера го знаем,но какво да правим като има учители и учители.

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2520245 - 27.11.2009 23:34 [Re: toto2]

Цитат:

Па и темата една нефелна - требе ти каем, че ако некой ме подкара, както сам си мангал , да му работим по децата за некви 4-500 лева - още по-калпав очител ше сам!Направо никакав нема да сам, щот ако сам - ше сам и уткровен луд да бачкам такова нещо за теа пари.

Повечето учители и директори имат частни бизнеси и работят в училищата за стаж и осигуровки(може би приходите от частния бизнес се явяват необлагаеми доходи и нямам в предвид частни уроци,а сериозни бизнеси)

--------------------
Истината е за всички!

Mariana1000

Регистриран: 01.12.2009
От: София
    #2523390 - 01.12.2009 19:45 [Re: Believer]

Цитат:

Повечето учители и директори имат частни бизнеси и работят в училищата за стаж и осигуровки(може би приходите от частния бизнес се явяват необлагаеми доходи и нямам в предвид частни уроци,а сериозни бизнеси)

Хахаха, кажи си направо че всички олигарси в България са учители и няма да сбъркаш. Печелят милиони от частния си бизнес, крият данъци, купуват си яхти и мерцедеси, а на работа идват с градския транспорт за стаж и да съсипват деца. Мръсници!

А някой запитал ли се е какво е осакатяването на учителите от некадърни родители?

--------------------
Искаш ли да изживееш едно приключение?!

Believer
рекордьор

#2524341 - 02.12.2009 16:19 [Re: Mariana1000]

Цитат:

всички олигарси в България са учители и няма да сбъркаш. Печелят милиони от частния си бизнес, крият данъци, купуват си яхти и мерцедеси, а на работа идват с градския транспорт за стаж и да съсипват деца. Мръсници!

За яхти и мерцедеси не знам,но много директори и учители,ако декларират имотното си състояние (семейно и прехвърлянията през последните няколко години)не знам как ще обясняват придобивките си,тъй като с учителска заплата/директорска/даже заеми за апартамент няма да им отпуснат банките...То е обществена тайна откъде идват
"бонусите" на повечето директори и "учители".
А ако родителите осакатяваха директори и учители,в училищата нямаше да е пълно с нередовни учители и пенсионери и
с някакви 'съвместителства", а с квалифицирани специалисти,каквито не липсват на
трудовия пазар.Директорите на мандат на четири години и без далавери по програмите ,само това ще оправи образователната система.
С това приключвам участието си в темата,а вие ако имате някакви идеи
продължавате да си споделяте!Good Luck!

--------------------
Истината е за всички!

Редактирано от Believer (02.12.2009 16:21)

dragon's-tiger

Регистриран: 14.10.2009
    #2524720 - 02.12.2009 22:11 [Re: Believer]

Подлагам крак на учителите с това изказване, но заплатите им не са никак малки. На току-що започнал висшист заплатата му е 450 лв. После тръгва нагоре - за магистър, за квалификация, диференцирано заплащане... А банките как одобряват кредити всички знаем - важното е по документи да взимаш поне минимална заплата и може да вземеш до 5000лв заем.
Между другото, нещо много интересно - учители в едно и също училище - единият е с 20+ години стаж като учител и взима около 200 лв диференцирано заплащане, а току-що завършил бакалавър, който едва е започнал магистратурата си, взима почти 1000 лв.

aleksa1907
неориентиран

Регистриран: 28.11.2009
    #2525025 - 03.12.2009 10:44 [Re: dragon's-tiger]

Тук не съм много съгласна с цифрите,защото имам познати,които работят като учители,а заплатите ,които получават са доста по-ниски от тези цифри.Вярна по обявите за работа пише 450 лв. ,но това е преди да са обложени с данък,дефакто вземат 350 лв.,дори и прословутите лекторски часове да вземаш(4лв. на час,а и те се облагат с данък),ако си бакалавър без стаж трудно ще стигнеш сумата от 1000 лв.,ако не преподаваш в частни школи.Някъде може и да ги вземат тези цифри,но ако не си парашутист или галеник на мениджъра-директора трудна история.

естир
блуждаещ огън

Регистриран: 25.09.2008
От: Пловдив
    #2525091 - 03.12.2009 12:27 [Re: aleksa1907]

изчетох всички мнения - и съпричастните, и жлъчните. Трябва да добавя, че по времето, когато вие сте писали, а аз нямах възможност да следя темата, се случи така, че въпросната учителка ме помоли за среща. С две думи, оплака ми се, че синът ми не я уважава - излизал често до тоалетна, говори по телефона в час, закъснява и с една дума, хич го няма.Съгласих се с нея -в никакъв случай не бих толерирала такива неща. Но тя не можа да отговори на нито един от въпросите ми - защо в дневника детето има само петици, след като няма никакви знания/тя беше наясно с това/, защо всички преписват в часовете и... нямах отговор! Само ме гледаше и мигаше, като накрая се закани, че синът ми вече ще прави контролните на нейното бюро, защото лъжел, че всички преписват, не внимавал в час, говорел си и т.н.Предполагам, на всеки се е случвало да води диалог с някого, но да усеща, че от другата страна не го слушат и нямат желание да променят нещо, а само сипят лозунги!!Разказвам ви това, защото стигнах до извода, че няма смисъл да се опитвам да постигна нещо по този начин. Да застана срещу нея пред директор и инспекторат значи да превърна детето си в прицелна точка на какво ли не.Не искам да му го причинявам!
А, нека добавя, че синът ми след конското реши да ми доказва каква скръб е в часовете и вече имам цяла колекция от снимки и клипове какво се прави в час по немски : как децата ядат, гримирват се, играят карти, говорят по тел, или просто...спят!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12263

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.