ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
естир
блуждаещ огън

Регистриран: 25.09.2008
От: Пловдив
Re: осакатяването на децата ни от некадърни учители
    #2525095 - 03.12.2009 12:33 [Re: естир]

що се отнася до това, даали е достатъчно добра заплатата на учителите, ми се струва абсолютно безсмислено даа го обсъждам - много други професии са със същото заплащане. Дайте да не се покланяме на стила 'Вуте", защото, ако някой легне в болница, надали ще оправдае медицинската сестра, която не обръща внимание на болката му, само защото тя получава мизерна заплата!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2525105 - 03.12.2009 12:52 [Re: естир]

Цитат:

А, нека добавя, че синът ми след конското реши да ми доказва каква скръб е в часовете и вече имам цяла колекция от снимки и клипове какво се прави в час по немски : как децата ядат, гримирват се, играят карти, говорят по тел, или просто...спят!

Запазете си ги!
С пожелания, все пак, да не ви затрябват!

dragon's-tiger

Регистриран: 14.10.2009
    #2525115 - 03.12.2009 13:18 [Re: aleksa1907]

Говоря за брутна заплата, не за нетна
И 350 лв малко ли са?

Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
    #2525122 - 03.12.2009 13:30 [Re: естир]

Цитат:

С две думи, оплака ми се, че синът ми не я уважава - излизал често до тоалетна, говори по телефона в час, закъснява и с една дума, хич го няма.

Уважението не става по задължение. Трябва да си го заслужи и да се потруди, но останалото е въпрос на дисциплина, на изграждане на навици, за което и родителите е добе да имат участие.

Цитат:

Разказвам ви това, защото стигнах до извода, че няма смисъл да се опитвам да постигна нещо по този начин. Да застана срещу нея пред директор и инспекторат значи да превърна детето си в прицелна точка на какво ли не.Не искам да му го причинявам!

Търсенето на истината според мен е част от възпитателния процес. Ако синът ти има усещането за правота, нека застане срещу проблема очи в очи. Много е мижитуркаво иначе да киселееш и да се възмущаваш, но да няма никакви действия на практика.

Цитат:

А, нека добавя, че синът ми след конското реши да ми доказва каква скръб е в часовете и вече имам цяла колекция от снимки и клипове какво се прави в час по немски : как децата ядат, гримирват се, играят карти, говорят по тел, или просто...спят!

И докато тези снимки си седят у вас и нищо не правите, синът ти, както и съучениците му, ще са неграмотни по немски, знанията ще са на - и т.н. От въпросната госпожа се изискват определени качества, има изисквания, които трябва да покрие, за да вземе "мизерната" заплата. Но във вашия случай няма такива изисвания, вие нямате претенции към тази жена, а само събирате негодувание.

Да, точно такива са учителите, но мнението ми е, че няма да има промяна, защото с мълчанието си ние ги приемаме с дефектите, с мълчанието толерираме цялата несправедливост.

Защо не съберете контролните и не ги дадете на някой читав, обективен преподавател, който да покаже, че реалният среден успех е 3, което от своя страна значи, че децата нямат знания. Тогава застанете пред директорката и попитайте немския ли е толкова труден, децата ли са толкова тъпи, че не могат да покрият изискванията на МОН. Колкото и безхаберна да е директорката, голяма е вероятността да се размърда. (говоря от личен опит за такова нещо)

На една родителска среща една от учителките донесе контролни, на които целия клас се беше представил катастрофално и тя ни ги развяваше, за да ни покаже как нищо не знаели. Попитахме я как така не се намери поне едно старателно и прилежно момиченце да си научи урока, а всички се оказаха незаинтересовани мързели, попитахме я също дали не и е хрумвало, че при такива ниски показатели вината е в нея, че може така да е преподала урока, че никой нищо да не е разбрал. Една преподавателка в университета казваше, че неразбраното в глава не влиза, ако го назубриш, ще го помниш кратък срок.
Въпросната учителка преподаде отново урока, правиха упражнения и след това се оказа, че тъпите не били нито толкова тъпи, ни толкова мързеливи.
Проблеми съм имала и с учителката по математика. Освен директорката, зам директора каза, че ще се заеме със случая, а защото математичката се пенсионираше и баш я бригаше какво ще стане с децата, намериха форма и начин с консултации и допълнителни часове да попълнят поне някаква част от изпуснатото. Не казвам, че това винаги е верният вариант, но такав начин намериха. А, уверявам те, директорката не е кой знае каква майка орлица, тя също гледа себе си, но колкото и да и е, започва да се интересува от случая, защото не знае, ако тя не вземе отношение, коя ще е следващата инстанция, до която ще стигнете.

Но пак казвам, освен тръшкане е нужна воля, отделено време, търпение и много други родителски неща де.
Въпросът е да реагирате. Нужна е единност, сигурно не си единственият родител, който е заинтересован за знанията на детето си, намери съмишленици сред родителите на останалите деца. Задават се родителски срещи.

Но се иска да отделиш време да ходиш в училище, време за контакт с останалите..... това е по-голямата част от заинтересоваността.

Иначе тук само може да ти кажем: "Ауууууу, горкото дете как се чуди да изкръшка от безмисления час по немски език."

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

aleksa1907
неориентиран

Регистриран: 28.11.2009
    #2525308 - 03.12.2009 16:02 [Re: естир]

Цитат:

що се отнася до това, даали е достатъчно добра заплатата на учителите, ми се струва абсолютно безсмислено даа го обсъждам - много други професии са със същото заплащане. Дайте да не се покланяме на стила 'Вуте", защото, ако някой легне в болница, надали ще оправдае медицинската сестра, която не обръща внимание на болката му, само защото тя получава мизерна заплата!!

Изобщо не ставаше въпрос дали е достатъчно добра заплатата на учителите,това не зависи от мен,а и честно не ме засяга пряко,а и те заплатите в България по принцип са си ниски така че..................Просто цифрите от предния пост ми се видяха преувеличени и си изказах мнението.
А некадърни хора има във всички професии,просто трябва да се научим да си търсим правата и да търсим правилния подход,напълно подкрепям Signiorita .

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2525815 - 03.12.2009 22:28 [Re: aleksa1907]

Цитат:

ако не преподаваш в частни школи

Как пък тези частни училища се финансират и какви са тези дялови участия и кого допускат да работи в тези училища ,а въобще работи ли се там ...хайде да не започваме тази тема

--------------------
Истината е за всички!

noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2525844 - 03.12.2009 22:53 [Re: dragon's-tiger]

Разбира се, че са малко.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2525867 - 03.12.2009 23:10 [Re: естир]

Цитат:

Каке, абе ти на твоа мъдар / разбрах, че е мадар, понее е марзелив/ син обясни ли му, че нема право да штрака в часо на таа поразница?
Или му викаш - "Штракай си, сине, барем за дуносник да се изпедепцаш!"?
И уще нещо - ако ме питаш, моеш да се оплакваш само при следната ситоация - сино ти седи тихо у часо и внемава, пише си, чете си и така нананататъка, а не се жали само къде му пречело, че другите преписвали. Ако при таа ситоация нищо не му влезе у льобознателната глава - значи даскалката е виновна. Докъде, обаче, сино ти се ебава сас жената, щрака с жисиемчето, варти са като шугаф и се другите, барабар са мадамата, са му виновни - духаш супата, каке!
Така мислиме ние у маалата

mokov
заслужил ветеран

Регистриран: 30.01.2009
    #2525912 - 03.12.2009 23:56 [Re: toto2]

Туй вашто мнение от маалата не важи баце, щоту у вашта маала даскало нема, веке от десет годин, щоту нема веке дЕца баце Сега веке не е като ено време, сега веке нито даскалите не са еновремешните, нито па дЕцата

--------------------
Life isn't about waiting for the storm to pass... It's about learning to dance in the rain.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2526032 - 04.12.2009 08:46 [Re: mokov]

Цитат:

Туй вашто мнение от маалата не важи баце, щоту у вашта маала даскало нема, веке от десет годин, щоту нема веке дЕца баце Сега веке не е като ено време, сега веке нито даскалите не са еновремешните, нито па дЕцата

Лажец - само аз в таа маала сам направил каде десет чавета, сметай колко са из другите! И даскало си има, и чавета, и даскалици - бол! От време на време и диплуми раздават, оня ден купих четери, ей така, за зор-заман.
Убаво е в маалата днеска

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12861

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.