ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
Re: осакатяването на децата ни от некадърни учители
    #2526420 - 04.12.2009 15:41 [Re: nousha]

Цитат:

Разбира се, че са малко.

Освен това такива заплати няма ,освен ако директорът
не злоупотребява с положението си.

--------------------
Истината е за всички!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Believer
рекордьор

#2526993 - 04.12.2009 22:36 [Re: dragon's-tiger]

Цитат:

Говоря за брутна заплата, не за нетна
И 350 лв малко ли са?

Минималната брутна заплата за висшист е 650 лева и директорите заедно с помощник- директорите са длъжни да ви ги осигурят.

--------------------
Истината е за всички!

dragon's-tiger

Регистриран: 14.10.2009
    #2527009 - 04.12.2009 22:53 [Re: Believer]

Хм, интересно. Има ли значение обаче дали съм бакалавър или магистър?

Believer
рекордьор

#2527029 - 04.12.2009 23:08 [Re: dragon's-tiger]

Цитат:

Хм, интересно. Има ли значение обаче дали съм бакалавър или магистър?

Според това,което публикуваха като регламент,тази е минималната брутна заплата за млад специалист.Много директори се държат така сякаш тези пари ги дават от собственият джоб т.е. търсят начин да не ги дадат.

--------------------
Истината е за всички!

dragon's-tiger

#2527461 - 05.12.2009 13:27 [Re: Believer]

Това е характерно за всички български "шефове", независимо директори на училище или собственици на бърза закуска
А предполагам и ти знаеш, че щом търсят начин да не ги дават, винаги намират, след като имам информация за "само" 450 лв брутна заплата.

Believer
рекордьор

#2527576 - 05.12.2009 17:10 [Re: dragon's-tiger]

Цитат:

Това е характерно за всички български "шефове", независимо директори на училище или собственици на бърза закуска
А предполагам и ти знаеш, че щом търсят начин да не ги дават, винаги намират, след като имам информация за "само" 450 лв брутна заплата.

Кликата на шефовете достигат заплати по 1000 лева-брутно. Явно вашият информатор не е от тях

--------------------
Истината е за всички!

Редактирано от Believer (05.12.2009 17:11)

Mariana1000

Регистриран: 01.12.2009
От: София
    #2528932 - 07.12.2009 17:09 [Re: естир]

Във всяко стадо има мърша, жалко е че има и подобни учители. За съжаление няма никакъв начин човек да се пребори с тях, защото няма кой да ги замести, ако ги уволнят, учителския труд става все по-нежелан. От което страдат най-вече децата, които не разбират че 45 минути кеф днес означават затруднения и неграмотност утре.
Просто детето трябва да се мотивира от родителя да учи въпреки обстановката в час, а не да се присъединява към нея. Което е почти невъзможно.

Колкото до заплатите - в обикновен текникум учител с 10 години стаж взема 500 лв. основна заплата. Плюс процент прослужено време и три-четири часа лекторски на седмица (повече рядко се дават). В резултат се набират около 600 лева, върху които се начисляват данъци и осигуровки. В резултат на което реалната чиста заплата пада под 500 лева.
Диференцираното му заплащане е един път в годината - 300 лева бруто, върху които се слагат пак данъци, осигуровки, значи взема под 250. Разделено на 12 месеца изглежда ли пак много?
Отива на работа най-късно в осем и си тръгва най-рано в два, без обедна почивка. Освен часовете си води клуб, прави стенвестник и украса по празници. Дава консултации на изоставащи ученици и съвети на напредналите. Води учениците по олимпиади и състезания. Безплатно. Като се прибере вкъщи проверява контролни.
Накрая директора го навиква, че учениците не влизат в часовете му, че родителите не идват в училище, че има двойки. Чете по форумите само лошо за себе си. Наема му расте по-бързо от заплатата. Сметките също. И напуска.
Остават такива учители, в чийто часове не се прави нищо.
Честно казано не виждам как ще се излезе от този омагьосан кръг и учениците отново ще имат качествено образование?

--------------------
Искаш ли да изживееш едно приключение?!

dragon's-tiger

#2529035 - 07.12.2009 20:13 [Re: Mariana1000]

Офтопик - на мен ми е интересно кога ще имаме възпитани лекари. Сигурно когато спрат да влизат медицина само защото се вадят добри пари и това е едната от двете професии - лекар и адвокат; а влизат, защото искат да лекуват хората. Аз не познавам човек, който иска/е искал да учи медицина и да се е водил от хуманност.
Та така и с учителите. Неуспелите юристи стават историци и българисти, неуспелите медици - биолози, химици, понякога физици. Желаещите да учат КСТ отиват математика (и информатика евентуално). НУП, педагогика и философия влизат тия, дето ама наистина нищо не са ги приели. Ей ви го колективът. А в техникумите по специалните предмети са тези, дето са си завършили специалност, но не са се реализирали.
Мен адски ме е яд, че такива хора ме изсместват, когато кандидатствам за учителка (наистина ИСКАМ да съм учителка). Ако, разбира се, конкурсът не е предрешен и да се знае предварително кой ще е назначен.

Believer
рекордьор

#2529123 - 07.12.2009 23:18 [Re: Mariana1000]

Цитат:

И напуска.
Остават такива учители, в чийто часове не се прави нищо.
Честно казано не виждам как ще се излезе от този омагьосан кръг и учениците отново ще имат качествено образование?

А и те самите не правят нищо,освен,ако с директорите и пом.-вите са включени в някои текущи дългосрочни европейски програми, откъдето си докарват по някой лев /т.е затова такива"учители" са със статут
недосегаеми засега/.
Пиши по форумите,който трябва ги чете, а в училище не си давай много зор.

--------------------
Истината е за всички!

естир
блуждаещ огън

Регистриран: 25.09.2008
От: Пловдив
    #2531272 - 10.12.2009 18:44 [Re: dragon's-tiger]

права си! добрата вест е, че наистина има и учители, които ИСКАТ да са такива. В техните часовете децата са коренно различни от прословутия час по немски, от който се започна темата. Децата в тези часове са дисциплинирани, учат /доколкото могат, но все пак опитват/, мислят и израстват като личности. СЪЩИТЕ ТЕЗИ ДЕЦА!! На всеки родител се е случвало да иде на родителска среща и да слуша как едни учители възхваляват, а други се възмущават от децата им.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12286

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.