ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Commentator
новак
**

Регистриран: 18.12.2009
Re: осакатяването на децата ни от некадърни учители
    #2537562 - 19.12.2009 01:24 [Re: естир]

Естир, ти не си в ред. Детето ви игнорира предмета, защото е малоумно. Това е така, защото вие сте малоумен. Някои казват, че се предава по наследство, така че няма нищо чудно. Тези 2-3 деца, които слушат са добри деца. Преподавателите нямат вина за вашата имбесилност. Решението е вие и детето ви да направите публично харакири на плаца пред училището. С това ще покажете, че с достойнство приемате положението си.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2538298 - 20.12.2009 22:56 [Re: Commentator]

Ако още някъде видя да обиждаш потребителите, ще те банна без повече предупреждения.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Commentator
новак
**

Регистриран: 18.12.2009
    #2538341 - 21.12.2009 01:48 [Re: nousha]

Банни ме бе моето момиче, аз нямам нищо против.
Ти си мислиш, че трябва да се пишат само хубави работи за лошите неща? Сгрешила си моето момиче, сгрешила си.
На черното бяло аз поне няма да казвам. Детето на човека е малоумно, не е ли по-добре човека да вземе мерки, разбирайки от мен истината? Каква обида е това? Това е факт!

Редактирано от Commentator (21.12.2009 01:49)

dragon's-tiger

Регистриран: 14.10.2009
    #2538748 - 21.12.2009 15:53 [Re: Commentator]

Ако всеки започне да обижда така, твоите родители трябва да отнесат някакво наказание, че си такъв. Престани да осираш темите. С нищо не помагаш, нито развеселяваш - излишни са ти мненията. Изобщо не четеш какво се пише. И аз нямам против да те баннат.

Commentator2
неориентиран
**

Регистриран: 21.12.2009
    #2539076 - 21.12.2009 23:49 [Re: dragon's-tiger]

Никой никого не обижда, драги. Кажи ми какво значи да обидиш някого? Аз не знам какво значи . . . Някой казва за някого нещо и има две възможности:

А) това, което е казано е истина и повод за обида няма

Б) това, което е казано не е истина - при което, на този, който е го е казал, трябва да се каже, че това, което говори, не е вярно.

Детето на човека не може да запомни нищо в клас. Тук също има две възможности:

А) детето е малоумно и не може да помни

Б) родителите са малоумни, защото пращат детето си на училище без да има полза от това

И после ми казвате, че съм обиждал хората . . .

mokov
заслужил ветеран

Регистриран: 30.01.2009
    #2539269 - 22.12.2009 11:14 [Re: Commentator2]

Има и трета възможност: малоумника син ти или ти липсва елементарна култура на общуване с хората.

--------------------
Life isn't about waiting for the storm to pass... It's about learning to dance in the rain.

dragon's-tiger

Регистриран: 14.10.2009
    #2539580 - 22.12.2009 19:02 [Re: mokov]

Тази е четвъртата Третата е в клас да не се преподава. Имала съм такива моменти. "Прочетете си урока, напишете си плана от удебелените думи." А даскалката, която е дистрибутор на Ейвън, раздава през това време 2-3 каталога. Нямам нищо против поведението й, честно казано - става дума за химия, в 9 и 10 клас учебниците приличат на подлистници и няма какво да научиш оттам. А и аз лчно нямам никакъв интерес в химията, няма да правя бомби.

teo2

Регистриран: 01.05.2010
    #2664372 - 15.07.2010 19:54 [Re: естир]

Евтино(-то)(държавно-то) образование е равно на всякакви несъвършенно подбирани "кадри"(учители), най-малкото защото съвършенно кадърните учители обикновенно искат най-високи заплати, и се уреждат в най-скъпоплатени(-те) училища. Другото, което е, че дори и всички(-те) училища да ги направят частни, може би тогава, поради редица причини, няма как да съкратят всички некадърни учители - да си призная, дори и на мен ми е жал за тях. Но пък от друга страна, кой е чак толкова учен(-олюбив-ия), че да помни какво е учил преди примерно 30 години?, освен примерно онези, които работят професията, която са изучавали в професионалното училище. Но най-важното е учителите поне да не бъдат психически, или физически, тормозници, а също и да не учат децата на дискриминация и расизъм - поне лично аз не държа на качеството на преподавателския(т) им професионализъм.

Ормазд
почетен член

Регистриран: 09.04.2016
    #3359893 - 07.07.2016 19:15 [Re: teo2]

Малко личен опит от алчни, прости и нагли учители.
Директорката си формира в училището групички от некадърни, но послушни учители, които й носят постоянно пълни пликчета с финанси, изпълнявайки всякакви нейни нареждания - шестица на този, двойка на онзи. Ако искаш детето да получи заветната отлична оценка или важния езиков сертификат, трябва да извървиш пътя с наведена глава и с даваща ръка. Иначе си обречен, независимо дали детето ти е умно и дали е доказало другаде знанията си - например пред някои висококвалифицирани учители, на олимпиади, на международни състезания т.н..
Ако родителите на детето са лекари, банкери, юристи, професори, архитекти и други с успешна кариера, става още по - лошо. Тогава учителската завист се обръща като бумеранг срещу нещастното дете, което е длъжно да изтърпява ежедневно всякакви обиди и унижения от страна на просветителите/тормозители. Да се оплачеш на директорката или инспектората е напълно безсмислено, защото е ясно предварително чия страна ще вземат в спора.
Толерират се и се пишат отлични оценки на тъпи деца, които обаче си плащат на съответния учител, уж да научат нещо. На дете, което е 120 кг и неможе да протича 10 метра, учителят пише 6.00, а на дете, спортуващо дългогодишно и носител на медали, се пише оценка 4.00. И тази оценка остава в дипломата на ученика. По този начин учителите печалбари се замогват рязко и видимо, без да плащат данъци и без да декларират частните уроци. Покровителствани от директора, учителите не носят отговорност за изстъпленията си към децата. И когато родителят вдене за какво става въпрос и попита учителя защо детето му има средни оценки, при положение, че се скъсва да учи и ходи на частни уроци при друг учител, преподавателят тарикат го закача с куката, казвайки му: "ама ние откога чакаме да ни се обадите...можем да ви помогнем....елате в събота у дома....идете при еди кой си учител".
Има и много свестни, кадърни учители, които се опитват да научат на нещо добро децата ни. Но бройката на тези истински възрожденци, намалява главоломно в днешно време.

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
    #3366410 - 06.09.2016 02:10 [Re: Ормазд]

Така е - нашето училище е съсипано, защото няма ясни норми и сериозен контрол за спазването им...Децата ни са съсипани в много отношения, виждайки как злото побеждава непрекъснато доброто около тях...единственото спасение е семейството - те трябва там да разберат какво точно става в училище и как да се справят със ситуацията така, че да се гордеят, да са доволни от себе си...Много трудно време, децата винаги изкупуват вините на родителите си, трябва да им обръщаме повече внимание, колкото и да е трудно това - те не са виновни за нищо!...Не искам да кажа, че родителите са виновнио за нещо, но погледнато мащабно, поколението на родителите им е този, който създава света за тях....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12858

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.05 seconds in which 0.042 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.