ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Re: Магистратурите
    #805366 - 02.06.2005 14:51 [Re: Arsenal]

Да, де, но я помисли за това, което е писано: магистратура по напълно чужд на бакалавърското ти образование предмет. Срокът на обучение е от 1 до 2 години (обикновено 2, ако не си със същата бакалавърска специалност). Мислиш ли, че за тези 1-2 години ще станеш специалист, достоен да се кичи със степента "магистър"? Напр. завършил си педагогика и изведнъж се пишеш магистър по право - просто не става Проблемът е, че има такива магистратури, защото е позволено, но какво получават хората срещу таксите си? Степен - да, но знания и квалификация за работа? Не мисля

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #805494 - 02.06.2005 15:42 [Re: Sol y Sombra]

Цитат:

Напр. завършил си педагогика и изведнъж се пишеш магистър по право - просто не става

Това е невъзможно и е пълна глупост,все едно да завършиш археология и да запишеш очна хирургия.
Магистратурата е степен не е образование ,нито пък го приемай като още една специалност или както съм чувал ,че било като второ висше дрън-дрън.

Цитат:

Мислиш ли, че за тези 1-2 години ще станеш специалист, достоен да се кичи със степента "магистър"?

Ами липсва ми болното самочувтсвие за това.
Имаше една поговорка,която е много точна.Т.е. малко се самоиронизирам
Като се знам какъв съм икономист ,сега ме е страх да отида на лекар

...искам да ти кажа,че нито икономистите,нито учителите,нито с кое да е друго образование хората излизат с пълни знания,клафицирани и подготвени за професионална работа.

Sol y Sombra
under construction

#805601 - 02.06.2005 16:29 [Re: Arsenal]

Прав си, че с никое образование не излизаш напълно подготвен - или поне с повечето специалности е така. Но е факт също, че има магистратури "за неспециалисти", които са бошлаф, ама на - хората ги записват.

Angra
x

Регистриран: 25.01.2004
От: dark.......
    #805972 - 02.06.2005 20:15 [Re: Sol y Sombra]

няма магистратура по право. като влезеш право направо учиш 5 години без да кандидатстваш и излизаш магистър.

--------------------
Всички усилия на човека са насочени
за постигането на някаква цел, а
когато тя е постигната, ние с
учудване разбираме, че там няма
нищо друго освен това, което сме
искали.

Sol y Sombra
under construction

#806512 - 03.06.2005 07:42 [Re: Angra]

Това беше просто пример - явно неподходящ. Става въпрос за магистратурите, които не изискват предварителни познания по материята: за мен самата идея е абсурдна, защото магистратурата по същността си е най-високата степен в някоя област преди докторската, т.е. магистратурата е максималната специализация в дадена област, която може да се получи преди докторското ниво. За да стигнеш до тази най-висока степен, трябва да имаш база, на която да стъпиш, а това е бакалавърското образование. Затова е неоправдано да се обявяват магистратури, които предагат един съкратен курс по напълно нова специалност - това просто не е магистратура, а следдипломна квалификация. Дотук добре, но защо се получава степен "магистър" от такива магистратури? После излиза, че някой с бакалавър по МИО (4.5 г.) + магистър по МИО (1 г.) = общо 5.5 г. обучение по МИО, накрая има същата магистърска степен като някой с бакалавър по педагогика (например) и магистърски курс по МИО (от 2 години). Двете неща не са равностойни, откъдето и да го погледнем Но тапиите са равностойни

fennay
устремена

Регистриран: 04.03.2005
    #812526 - 07.06.2005 16:09 [Re: Arsenal]

Цитат:

...все едно да завършиш археология и да запишеш очна хирургия. Магистратурата е степен, не е образование, нито пък го приемай като още една специалност или както съм чувал, че било като второ висше дрън-дрън.

Това, че магистратурата било второ висше и аз съм го чувала и колко често дори Такава заблуда. Както и това, че две бакалавърски степени били като първо и второ висше. Само че не е точно така. Зависи от това за коя държава става дума по принцип. В повечето страни в Европа бакалавърската степен не се признава за висше. Висше имаш само когато си завършил бакалавър, а след това си завършил и магистратура в същата или много сходна насока, един вид си си задълбочил знанията по предмета, специализирал си.

NRain
тиха

Регистриран: 24.03.2003
От: София
    #812853 - 07.06.2005 20:07 [Re: Sol y Sombra]

Цитат:

Двете неща не са равностойни, откъдето и да го погледнем Но тапиите са равностойни

Дано работодателите се усетят навреме...

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #813325 - 08.06.2005 09:38 [Re: NRain]

Аз ако бях работодател бих гледала знанията и опита - не дипломата. При "качеството" на сегашното образование - дипломата си остава само парче хартия.

Деспина
ореада

Регистриран: 26.01.2005
От: не съм от тук
    #813337 - 08.06.2005 09:50 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

Аз ако бях работодател бих гледала знанията и опита - не дипломата.

Именно така би трябвало да е. Но за съжаление все още предпочитание се дава на връзките, препоръките от близки, познати и т.н.
Какво да ти кажа, скоро ми се случи нещо като интервю за работа и бях ужасно разочарована. На никой не му направи впечатление както точно съм учила и работила.

--------------------
„В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.“ Джон Стайнбек

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #813365 - 08.06.2005 10:08 [Re: Деспина]

В тази връзка - да ви питам, ако случайно някой намери из сайтовете в нета по-подробна информация за специалностите за магистратура в УНСС и СУ - и евентуално цени и срок на обучение, че разрових нета - но нищо не намерих

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8455

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.