ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
toplomer

Регистриран: 12.04.2007
Re: Защо да не гласувам за ГЕРБ!
    #2382464 - 22.05.2009 17:48 [Re: Мизиецъ]

Цитат:

...Сбъркани са политиците, произлезли до един от комунистическата номенклатура...

"Номенклатура" по начало означава списък. По време на соца придоби малко по-различен смисъл: класата на партийните величия. Ако го употребим по друг начин, трябва да посочим и за номенклатура на какво говорим. Така че Борисов може да се причисли към номенклатурата на преподавателите в Противопожарния факултет, Костов - към тази на преподавателите в МЕИ. В никой случай обаче, нито единият, нито другият не са произлезли от комунистическата номенклатура, защото нито те, нито пък бащите им не са заемали номенклатурна длъжност.

Проблемът ми наистина е тройната коалиция и тъй като съм прагматик, предпочитам да си го решавам конкретно, гласувайки против нея.

Яне Янев май също се самоопределя като консерватор.:)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2382547 - 22.05.2009 18:40 [Re: toplomer]

Гледай сега, всичко разбирам, но ми е криво за едно. Че едва ли някога ще ни се случи да гласуваме за някоя партия не за това, че е ПРОТИВ тази която е на власт, а заради това, че ми предлага реално достижимо по-добро бъдеще, отколкото другата. Разбираш ли за какво говоря? До този момент, вече 20 години, ние отиваме на избори с една и съща нагласа - да свалим тия, па който ще да дойде, само и само да не са тия!
Ето, това време ми се ще да отмине. Прекалено дълго, ненормално дълго се задържа то.

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2382610 - 22.05.2009 19:44 [Re: tisss]

Цитат:

Що толкова се плашат от ГЕРБ, ако г-н Бойко Б. е техен играч от миманса, ей това живо ме вълнува. Вие имате ли обяснение защо толкова ги е бъз "обновените и пребоядисаните"?

В тоя ред на мисли, Тиссс, а защо ли е това сатинизиране на Иван Костов вече около 9-10г.? Всеки божи ден, по всякакви медии, без оглед на средствата?
Нали има 0.0000001% одобрение?
Впрочем, когато Бойко говореше за "Гаргамели" и подобни глупости, беше медиен любимец и червените не го закачаха.
Щом обаче малко отвори уста срещу Станишев, Доган и компания - веднага извадиха от ръкава мръсните номерца!

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2382966 - 23.05.2009 11:35 [Re: Natural]

Цитат:

В тоя ред на мисли, tisss, а защо ли е това сатанизиране на Иван Костов вече около 9-10 г.? Всеки Божи ден по всякакви медии, без оглед на средствата? Нали има 0.0000001% одобрение? Впрочем, когато Бойко говореше за "Гаргамели" и подобни глупости, беше медиен любимец и червените не го закачаха. Щом обаче малко отвори уста срещу Станишев, Доган и компания - веднага извадиха от ръкава мръсните номерца!

1. Това tango d'amore между въпросния господин и "обновената" БСП е от първите месеци след "славния" Десети ноември (1989), когато току-що пребоядисаните другари и другарки отказаха да припознаят човека за свой, дори не хвърлиха поглед върху изготвената от него икономическа програмка, та се наложи с куфарчето и папките си господинът да похлопа на портите на онова СДС, което обхванатият от еуфория народ боготвореше.

Къде отиде всенародната мечта за Български Видовден, Natural? Как интелигенцията (имам предвид не само хора като Едвин Сугарев, но и т.нар. "прости" орачи и копачи с ум и разум) допуснахме Съюзът на демократичните сили да бъде превърнат в първа отбранителна линия за някогашните управници от Татово време?

2. Политиката е изкуство, но за разлика от изкуството тук мръсните номерца са част от играта. Да си припомняме ли как от централата на някогашното СДС гледаха отвисоко групичката около невзрачния Меди Доганов. Е, доста вода изтече от ония сладки командирски времена на самоопиянение и г-н Ахмед Доган за кой ли път им разказва игрите на нашите доморасли демократи, тъй че за Политическия труп в дясното пространство - според латинската сентенция De mortuis aut bene, aut nihil*.

Хубав-лош, не са малцинство българите, които в лицето на г-н Бойко Борисов припознават своя Герой, който ще се справи с Червената хидра. Илюзия - да! Ала така е било и в народните предания и легенди. Като няма риба, и ракът е риба.

Бъдете здрав!

tisss

* За умрелите или добро, или нищо.

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Древния
наблюдател

#2399598 - 17.06.2009 08:31 [Re: Древния]

Цитат:

Поглед България

Ами ако И тези мутри (Галевите) си спретнат една партийка? Вече имат светъл и поучителен пример за подражание. Могат и евродупетати да си пратят, и такива за местна употреба... Кво праим тогава, а? Като гледам и за тях ще гласуват с плам и възторг. Как ли ще си поделят електората?! Що гърмене ще пада...
Ама ще дойде после Здравата Ръка, по пътя на естествения отстрел, пардон, подборен лов... ееее, така деее - естествен подбор.
Да е честито!!!

Хм, май ми звучи и изглежда доста реалистично.

--------------------

mariq_petrova111
неориентиран
*

Регистриран: 21.06.2009
    #2403239 - 23.06.2009 01:49 [Re: Древния]

много ясно,че няма да гласувам за ГЕРБ....колкото обещаваха,толкова нищо не изпълниха.наистина незнам с какви очи се изправят пред народа и обещават пак и пак.Най-голямата грешка на народа е да повярва отново на тези престъпници.Нека сложим ново начало,за да спре този порочен кръг!!!

toplomer

#2403323 - 23.06.2009 08:56 [Re: mariq_petrova111]

Цитат:

много ясно,че няма да гласувам за ГЕРБ....колкото обещаваха,толкова нищо не изпълниха....

Какво са обещавали бе, душа? И какво не са изпълнили? Ми, че те не са управляваща партия. Ама разни патароци като теб обикалят по форумите да пишат щуротии.

Древния
наблюдател

#2403504 - 23.06.2009 13:15 [Re: toplomer]

Цитат:

Ми, че те не са управляваща партия.

Топломер, някъде бях писал вече и с риск да се повторя, пак ще напиша. ГЕРБ, след Местните избори, е управляваща партия в близо 40% от общините, като управлява близо 2/3 от населението!!! Именно на общинско ниво стават най-големите далавери!!

--------------------

toplomer

#2403509 - 23.06.2009 13:21 [Re: Древния]

Цитат:

Топломер, някъде бях писал вече и с риск да се повторя, пак ще напиша. ГЕРБ, след Местните избори, е управляваща партия в близо 40% от общините, като управлява близо 2/3 от населението!!! Именно на общинско ниво стават най-големите далавери!!

При ограниченото общинско самоуправление у нас, което при последното (надявам се наистина да е последно ) управление на БСП беше свито още повече, трудно могат да бъдат наречени "управляващи". А къде стават най-големите далавери се вижда от докладите на Европейските комисии.

Древния
наблюдател

#2403512 - 23.06.2009 13:27 [Re: toplomer]

Бе не знам... Ама май доста жертви от кметското войнство паднаха, без да са от Тройната коалиция
Един от примерите - гр.Елин Пелин! Та... остави я ти тая! Най-много борба и чудни пречудни коалиции се правят именно на изборите за кмет!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 23924

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.