ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Re: Защо да не гласувам за ГЕРБ!
    #2427646 - 23.07.2009 12:34 [Re: Opk]

Цитат:

Готов съм да се обзаложа, че ще си имаме коалицийка ГЕРБ (Борисов) - ДПС (Доган)

E, харно, че не сте се обзаложили, Opk. Остава да видим сега дали партията ГЕРБ ще изпълни онова, за което мнозинството български граждани й гласуваха доверие.

Бойко Борисов и ГЕРБ би следвало да си припомнят поговорката "Пази ме, Боже, от приятели; от неприятелите аз и сам мога да се опазя!"

Предателствата към една кауза най-често се вършват от хора, които на висок глас по площадите се кълнат във вярност.

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tisss
Tester Independent...

Re: Защо да не гласувам за ГЕРБ!.?
    #2438911 - 07.08.2009 05:07 [Re: Древния]

Цитат:

Не знам, приятелю tisss, но мутренското арогантно поведение винаги ме е отблъсквало и отвращавало. Та било то и като алтернатива на комунизма. Всъщност, резултатът би бил един и същ.

ББ не е клонинг на БКП/БСП в пълния смисъл на думата. Той е резултат на политика, довела до пропаст между политически "елит" и народ. Той просто се вмъкна (или го вмъкнаха?) в тази ниша с помощта на усилна медийна дейност. Аз от този човек не съм чул и една свястна дума! Но, интересно, хората, поради липса именно на алтернатива, го припознават като "народен" човек, борец срещу корупцията и... което е най-смешното и тъжното, като противник на "политиците", не давайки си сметка, че той, ББ, също е И политик. А такива хора, които се носят върху мътилката на мръсните политически нрави, които господстват в момента, са много, извънредно много опасни! Обикновеният човек обаче се отъждествява с Него, чувствайки се по-значителен отколкото е всъщност, което е пагубно за реалния живот. На обикновения човек му харесва мачовското държане и небрежният тон, с който уверява всички, че проблемите са лесни за решаване. А то съвсем не е така.

Луцифер

Поздравления за форумния оракул!!!

Първо, с участието си във форума настояваше колко безсмислено е българският гражданин да гласува, прилагаше за мотив Байганьовската "сентенция" всички са маскари. После стори доста да обясни кой е Б. Борисов с просветлението: "Такива хора... са много, извънредно много опасни!"

Толкова зор и... плачевен резултат от целокупната дейност на агитатора - това не се среща всеки ден!

Нищо лично относно Lightning ("Светещия"). Любопитно ми е само колко ли още радетели на двайсетгодишното статукво са в стрес от изборите, от заблудите на българина: "Кошмар - нацията се възражда... Олеле, Божичко! Дали не иде Видовден?"

Пловдив, 7 август 2009 година

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2439028 - 07.08.2009 11:38 [Re: tisss]

Г-н Георги К. Бояджиев,
както и преди ви беше обяснено, Вие при мен сте игнориран като потребител, така че излишно е да се обръщате към мен. Причината за това е елементарна - Вие, господинчо, вместо да опровергавате или подтвърждавате изнесеното в моите коментари, си позволявахте определено лични нападки, които нямаха нищо общо с изказваното от мен мнение. По най-просташки и недостоен за един човек, определящ се като "публицист", "психолог", "писател" и не знам още какво, Вие си позволихте нееднократно да ме демонизирате, приписвайки ми несъществуващи мисли, намерения, разбирания... Мога само да Ви съжалявам, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ (ако това наистина е името Ви!), че единственото място за въображаема изява и избиване на някакви комплекси, за Вас са интернет-форумите. Нищо лошо, разбира се, човек от време на време да изказва мнение, но за Вас това се е превърнало в болна амбиция. Като пиша "болна", разбирайте го в буквалния смисъл на думата. Просто имате нужда от лечение, придружено с пауза във форумната ви "дейност".
Не изпращам това под формата на ЛБ, тъй като не виждам смисъл да премълчавам. Трябва да знаят и другите до къде би могло да доведе една болна амбиция. Да се изявиш на всяка цена, не подбирайки средства. Не знам като учител/преподавател какъв сте бил, но явно не сте били от любимците на децата. С тези похвати едва ли. А те, тези манипулативни похвати, по всичко личи са Ваша втора природа.

И още, името, което използвам/използвах в този форум означава "светкавица, мълния". Написах "използвах", тъй като, отвратен от Вас лично, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ от гр. ПЛОВДИВ, бивш преподавател по Български език и литература (по Ваши думи!!) повече няма да изказвам мнение. Не мога да си позволя да бъда обиждан от хора, които просто са далеч от мен във всяко едно отношение. Не съм мазохист, а и достатъчно уважавам себе си.

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

tisss
Tester Independent...

#2439044 - 07.08.2009 12:07 [Re: Древния]

Цитат:

Г-н Георги К. Бояджиев,
както и преди Ви беше обяснено, Вие при мен сте игнориран като потребител, така че излишно е да се обръщате към мен. Причината за това е елементарна - Вие, господинчо, вместо да опровергавате или подтвърждавате изнесеното в моите коментари, си позволявахте определено лични нападки, които нямаха нищо общо с изказваното от мен мнение. По най-просташки и недостоен за един човек, определящ се като "публицист", "психолог", "писател" и не знам още какво, Вие си позволихте нееднократно да ме демонизирате, приписвайки ми несъществуващи мисли, намерения, разбирания... Мога само да Ви съжалявам, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ (ако това наистина е името Ви!), че единственото място за въображаема изява и избиване на някакви комплекси за Вас са интернет-форумите. Нищо лошо, разбира се, човек от време на време да изказва мнение, но за Вас това се е превърнало в болна амбиция. Като пиша "болна", разбирайте го в буквалния смисъл на думата. Просто имате нужда от лечение, придружено с пауза във форумната ви "дейност".

Не изпращам това под формата на ЛБ, тъй като не виждам смисъл да премълчавам. Трябва да знаят и другите докъде би могла да доведе една болна амбиция. Да се изявиш на всяка цена, неподбирайки средства. Не знам като учител/преподавател какъв сте бил, но явно не сте бил от любимците на децата. С тези похвати едва ли. А те, тези манипулативни похвати, по всичко личи са Ваша втора природа.

И още, името, което използвам/използвах в този форум, означава "светкавица, мълния". Написах "използвах", тъй като, отвратен от Вас лично, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ от ПЛОВДИВ, бивш преподавател по Български език и литература (по Ваши думи!), повече няма да изказвам мнение. Не мога да си позволя да бъда обиждан от хора, които просто са далеч от мен във всяко едно отношение. Не съм мазохист, а и достатъчно уважавам себе си.

Съжалявам! И извинения, ако е възможно, да приемете от моя страна... Имаше дълъг период, когато можехме да спорим спокойно, да отстояваме мнение с уважение и респект към опонента. От предиборната агитка какво се случи нямам представа, но моля, не търсете причината единствено извън себе си.

Вероятно знаете: позиция се губи, но позиция се и печели... съвсем не като се изживява човек в ролята на сърдито дете. Оставам все пак с уважение към Вас, независимо какво твърдите и какво ще да е оттук-насетне участието Ви във форума, Lightning.

Бъдете здрав!

Пловдив, 7 август 2009 година

tisss

--------------------

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
Re: Защо да не гласувам за ГЕРБ!
    #3034149 - 05.04.2013 00:17 [Re: toplomer]

Цитат:

Цитат:

Живея в лето 2009 и виждам, че все още съществуват хора, които си мислят, че в България има партии, които се борят срещу комунистите!?!...

У нас думите "комунист", "антикомунист", "ляв", "десен" са напълно сбъркани понятия и изпразнени от смисъл. Затова не ги и употребявам - писах "червените" - обобщение на тройната коалиция. Всички останали са "другите". Измежду тях ГЕРБ има най-сериозни шансове да измести червените и аз гласувам за тях. Ако това беше ДСБ или СДС или Атака, те щяха да бъдат избора ми.

В смисъла на дефинициите ми е интересно ти като какъв се определяш? "Консерватор" в нашата действителност също е доста неясно понятие.

Абе, когато те възпитават твоите родители, вероятно, а и логично, пък и 90% истина е, че ще придобиеш манталитета им, ценностите им, мисленето им за света (мироглед) и т.н...
Щото като ви чета, наивници, силно се съмнявам, че осъзнавате смисъла на "червено".
Гледам ти ника - "топломер" - вие, върли антисоциалисти, защо скандирате социални искания??? Че като подкрепяте ГЕРБ - ми нямате право на социални искания, ще си търпите монополите и няма да се оплаквате, щом нямате кинта да сте "големи"! Оставате роби и туй то! Прав си - ляво, дясно, център - нищо няма смисъл и значение в БГ, щото никой и нищо не осмисля от това, а "лови лидери" за ...

И това ако не е гадно - червените са право в сърцето ти...
Нищо лично, само ОБОСНОВАНО ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Re: Уви! За ГЕРБ или добро, или нищо!
    #3038275 - 15.04.2013 17:28 [Re: toplomer]

Цитат:

Цитат:

Топломер, някъде бях писал вече и с риск да се повторя, пак ще напиша. ГЕРБ, след Местните избори, (е управляваща партия в близо 40% от общините, като управлява близо 2/3 от населението. Именно на общинско ниво стават най-големите далавери!).

При ограниченото общинско самоуправление у нас, което при последното (надявам се наистина да е последно ) управление на БСП беше свито още повече, трудно могат да бъдат наречени "управляващи". А къде стават най-големите далавери се вижда от докладите на Европейските комисии.

Не е ли странно, че агитацията за Иван Костов и неговата ДСБ е хептен блуедичка (освен Natural), да не кажа: ич я нема - за разлика от предишни години, кога баш у тоя форум твореше с вдъхновение юзър с трийсетина ника?

А инак... Бойко Борисов - една несбъдната мечта да разкара преоблечените в овчи кожи "обновени" толупи на БСП от тавата с мръвките, йе! Заигра се юнакът с цар Киро от Катуница и то му изяде главата (Лично мнение! Може и да греша, понеже не е само тоя золумът от управлението на ГЕРБ.).

"Ако Сретен срещне Бойко в цъфналата ръж
и целуне този Сретен Тиквата веднъж,
то нима ще знае всякой де, кога веднъж
Сретен е целувал Бойко в цъфналата ръж."*

П.П.: "Мислех се за демократ. Костов ме направи социалист. Симеон - антимонархист. Сергей - гербер. Бойко - анархист. И сега имам ега ти ориентацията!"

_________

* Сретен Йосич - бандитът, който искаше да плати външния дълг... Вж. http://www.kriminalist.info/3010s3.html

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Jores
Tester Independent

Re: Уви! За ГЕРБ или добро, или нищо!
    #3042806 - 25.04.2013 08:53 [Re: Jores]

Eвала на Мирослав Найденов!

_______

* На картинката е скандално известната с фалшивата си диплома Калина Илиева. Вж. интервюто на М. Найденов в тазсутрешния блок на бТВ.

--------------------

Jores
Tester Independent

Какво предлага сергията...
    #3046271 - 03.05.2013 07:33 [Re: Jores]

ТЕЛЕВИЗИОННИТЕ ЛУДОСТИ НА ПАРТИИТЕ

И тази кампания не минава без клипове, които показват докъде е паднал политическият живот в страната*

Тъжно е, но телевизията вече е най-съществена част от политиката. Без нея модерната политика не само е невъзможна, тя е немислима. Телевизията е мощен демократичен инструмент, който прави масите съпричастни към каузи. Проблемът е, че ако този инструмент се ползва в дози, които биха уплашили дори закален наркоман, може да се превърне в нещо като ядрен реактор, излязъл от контрол. И понеже живеем в епохата на постоянните образи, днес нито една обществена дейност не може да съществува без тази телевизионна наркоза, която се превръща в основен измерител на обществено влияние и значимост. Не напразно основната битка за вота се измести от урните към това кой има право и срещу какви средства да присъства на екрана. Това е модерната логистика на изборната война.

Изборите на 12 май обаче ще бъдат нетрадиционни, понеже идват след голяма политическа криза, която разтърси политическото пространство. Заради това днес ни е трудно да анализираме програми и идеи, защото всички партии говорят това, което си мислят, че хората искат да чуят. На този терен е трудно да доловим не само различията, но и стратегиите, особено след като и ГЕРБ заговориха като опозиционна партия. Опозиция на своето управление. Очевидно е, че на този вот ГЕРБ ще се опитат политически да легализират своята шизофрения, като твърдят, че досега не са управлявали те. Но така е не само при ГЕРБ. И други партии сътвориха такова количество телевизионна лудост, че си заслужава да им обърнем внимание.

1. СДС - ясна дивотия

Започваме със СДС, защото, тъкмо когато случайният зрител на политически клипове се гневеше на телевизионната вселена, че тази година няма ярко откроена идиотщина сред клиповете, сините пуснаха своето творение. Клипът на СДС е със слогана "Ясно дясно" и първоначално може да обърка несвикналия с дивотии потребител на телевизия. Този клип е толкова налудничав, че първоначално човек може да го помисли за сатирична пародия, а не за реален политически продукт. Клипът на СДС е толкова комплексарски, че има по-скоро отрицателен ефект. Да не говорим, че е единствен от клиповете на по-големите партии, който говори конкретно с имена на противници. А това издава повече страх, отколкото заявка за политическа конкуренция.

Сюжетът на клипа е размазващ. Младият татко иска да купи сладолед на детето си. И тогава гласът зад кадър обявява, че БСП му предлага "да купи още два сладоледа", и като призраци се появяват един партизанин и един циганин. Ето точно тук лично спрях да гледам. Ако пародията с партизанин е глупава, но все пак обяснима, заиграването с антиромска реторика (тоест - социална политика ще да означава да хрантутим циганите) е расистка изцепка и необясним ход.

Ако СДС са дотам изтощени електорално, че искат да стъпят на този терен, трябва да си дават ясна сметка, че на този терен има много по-печени играчи именно по тази тънка расистка струна. Подобен тип антиромско послание е още по-отвратително, защото идва от партия, която се самообяви за емблема на демокрацията, а всъщност се оказа, че се е удавила в своя собствен мрак и фиксации. Появата на името на Костов в клипа също издава драматична слабост. Битката с твоите собствени демони не трябва да се води по време на предизборна кампания. Нещо повече - СДС дори не може да бъде различена като ясна опозиционна сила, защото така сериозно заиграваше с ГЕРБ, че след управлението на ГЕРБ остатъците от синята партия май са по-гневни на БСП, Костов и Кунева, отколкото на Бойко Борисов.

А това, което винаги е било странно в клиповете на минаващите за десни партии, е, че е хубаво, дето предлагат българинът да си купува само един сладолед, ама не обясняват откъде изобщо ще дойдат суровините за този сладолед, ако държавата наистина се оттегли напълно в историческия мрак. Изобщо, метафората за сладоледа е шантава, когато се отнася за партия, дето се стопи като сладолед на клечка в драматичната жега на прехода. Заради този клип звучи като некролог на СДС и синьото лъвче.

2. "Атака" - лудостта на боксьора

Клипът на "Атака" също е изумителен в посока на странно съдържание и налудничави елементи. Това е клип без сюжет, напомнящ някакъв опит на надрусания Анди Уорхол да снима документално кино за бокса. Картината ни показва Волен Сидеров, който се боксира с някакъв човек. И само това.
Подобно послание може да бъде разтълкувано многозначително. Че лидерът на "Атака" възприема политиката като бой, като налагане с юмруци. Това не е ли странно?

Клипът е толкова нарцистично фиксиран, защото очевидно Волен Сидеров може да предложи на публиката единствено себе си. Само че какъв продукт е това. "Атака" е преминала през толкова състояния, че вече никой не си спомня нейното начало. Тази физическа патетика, която лъха от клипа, е самодоволна и нагла. Какво ли се опитва да покаже лидерът на "Атака" - че още го бива да громи майкопродавците? Че така ще раздава крошета на циганите?

Клипът е смешен и плашещ. Плашещ, защото издава определени политически намерения. "Атака" винаги е била от най-многословните партии. Сега, щом са се лишили от думи, значи предвкусват своя звезден час. Което трябва да ни плаши.

3. ГЕРБ - завръщане в миналото

ГЕРБ са извадили монументален, тежък, тътнещ, набиващ канчетата клип. Глас зад кадър с патетика, достойна за "славния" ХІІІ конгрес на БКП, обявява, че ГЕРБ се учели от историята, вече станали по-мъдри. ГЕРБ обаче е толкова персонализирана партия, че изобщо не става ясно откъде се е появило това множествено число. Особено като се има предвид че две-трети от времето в клипа е посветено на Бойко Борисов, а през останалото време могат да бъдат разпознати единствено физиономията на Цветан Цветанов и лицето на Лиляна Павлова. За страничния зрител все още е проблематично да назове десет имена на хора от ГЕРБ просто защото човеците там очевидно не са важни, важна е фигурата на Лидера. И това съответно издава защо визуалната страна на клипа е такава - магистрала, Дунав мост 2, среща с президента на САЩ.

Клипът обаче издава друго. ГЕРБ не са способни на собствена визия за развитие. Всички проекти, с които се гордеят, всъщност са започнати от други. Май това е тежката политическа травма за партията на Бойко Борисов - не може да роди собствена идея, собствена стратегия, с изключение, разбира се, на абсолютната защита на "обаятелния" Цветан Цветанов.

Партиите прибягват до монументалност, когато са изчерпани идейно. Това е символичното. Когато една партия си въобрази, че се е сляла с вечността и историята, се появяват драматичните гласове зад кадър, които опитват да застопорят завинаги тази вечност. Това е и най-бързият път към провала в един свят, който никога не остава статичен. Но клипът е това, което е ГЕРБ днес - самодоволен, самозабравен, нарцистичен, непокаял се кръг от кандидати да управляват България. Изобщо, в него е заложена бъдеща драматичност с неопределен размер.

4. Кунева и нормалността - мисия невъзможна

Клипът на България на гражданите е по-премислен. Той е озвучен изцяло от лидерката на движението Меглена Кунева. Слоганът "Да на нормалността", въпреки привидната си тъпотия, цели нещо друго. Кунева се предлага като територия на консенсуса, като политически омиротворител, като нещо странично от голямата предизборна баталия, която тресе отечеството. С подобен минорен глас и тон тя вероятно можеше да има някакъв успех, ако не бяха лицата, избрани за клипа - Даниел Вълчев, Прошко Прошков, Найден Зеленогорски. Общото между тях е, че са партийни хамелеони, политически номади в името на кариера. Ако приемем, че те са лицето на нормалността в страната, по-добре да съм луд. Препоръчваната от госпожа Кунева нормалност просто няма как да дойде с хора, които са били забъркани в повечето управления досега, но възнамеряват с един клип да измият ръцете си като Пилат Понтийски. Телевизията е другото име на постоянната амнезия, но пък все още има хора, които помнят, знаят и мислят. Пред тях това послание трудно ще мине. Защото България е ненормална страна благодарение на пророците на новата нормалност.

Клипът на Кунева напомня рекламна стратегия за продажба на дрога. Всеки дилър на дрога те убеждава, че ако опиташ стоката, няма да съжаляваш... Именно затова нормалността, предлагана на сергията от Меглена Кунева, е мисия невъзможна. Посланието - добро, човекът - кофти.

5. ВМРО - псувните като политика

Най-брутален и по-скоро отблъскващ е клипът на ВМРО, където младото лице на тази партия Ангел Джамбазки псува всички управлявали досега. Буквално. Преди няколко години в книгата си "Енциклопедия на руската душа" Виктор Ерофеев бе определил псувнята като основна линия на политическа мисъл в Русия. Но също така я нарече и "философия на нокаута". Защото псувнята е израз на мнение, но не и израз на стратегия. Тя е разрушителна и на света не е известно управление, което да се е справило само с псувни. Псуването не демонстрира друго освен титанично политическо безкултурие. Изобщо, този клип на ВМРО е метафора за падението на политическия живот в страната. След като политиката е паднала до нивото на улична псувня, това означава, че кризата не е само обществена, икономическа и политическа, това е криза на самото ни разбиране за държава и ценности. И това май е най-страшното. Че през телевизионната лудост на някои партии личи какво дъно сме ударили. Ала никой от кандидатите не желае да говори за него. Ако не се хвалят, друго като че не им остава освен юнашки да изпсуват на майка.

П.П.: Кефи добавената в края на всеки предизборен клип задължителна (вероятно) фразичка "Купуването и продаването на гласове е престъпление", предвид оня милион неграмотни по циганските гета на България, чийто вот (между 20 и 300 лева на парче) най-достойните "преобразени, обновени, преоборудвани, пребоядисани, хептен демократични" партии и движения пазаруват по време на избори.

Пловдив, 3 май 2013 година

* Текстът по-горе (без послеслова) е на Александър Симов, вж. http://dnes.dir.bg/ereferendum/anketar.php?id=469.

--------------------

Jores
Tester Independent

Некои калкулации и съображения относно гласуването
    #3047210 - 05.05.2013 06:38 [Re: Jores]

...Между другото, когато гласувате, имайте предвид, че с гласа си отпускате и по 12 лв. субсидия на избраната партия… За 4 г. една такава ваша необмислена постъпка ще й донесе 48 лв.! За всеки малоумник в НС (Нали не е нужно да се убеждаваме, че в парламента има и такива!) отпускаме на партията над 200 хил. годишно. И за Емо Фаса сме плащали, и за оня, дето викаше, че преди 500 г. сме се освободили от турско, плащаме. Ония де, щото те бяха двама. Имаме бол, плащаме.

Не бих си позволил да ви агитирам да се въздържате от гласуване, но сметките показват, че с колкото по-малко гласове ги изберем, толкова по-евтино ще ни излизат. Ако народът не се беше хвърлил като вдовец на хоро да гласува за ГЕРБ, гражданите нямаше да имат 1 678 583 гласа и съответно къде 21 млн. лв. годишна субсидия. Сега разбирате ли защо по избори се скъсват да говорят за по-висока избирателна активност?!

Бойко вика: "От БСП, вместо да връщат България на хората, по-добре да вземат да върнат парите на хората, тези, които им отмъкнаха".

Ей, ама верно, представяте ли си да стане едно чудо и да почнат да връщат?! От Премянов та до Петков и Овчаров! Всичките там милионери във ВС на БСП върнат! Бил Гейтс, ортакът му Пол Алън, Уорън Бъфет как върнаха, при това техните пари не са крадени?! И после и от ГЕРБ вземат пример, и почнат и те да връщат, връщат, връщат… Обаче не са червените тия, дето ще дадат пример. И от ГЕРБ не са. Всъщност, като се замисля, няма партия, която е способна да даде пример. И това е единственият проблем. А от друга страна в българската история няма случай политици да са връщали пари и днешните няма откъде да знаят как се прави. Вж. http://www.reduta.bg/v2/article/из-делниците-на-един-луд-15-19-април

П.П.: Само за сведение, нищо лично! От една страна, почти милион неграмотни индобългари в очакване да си продадат гласа (срещу 20 до 300 лв. плюс некои стоки от първа необходимост - брашно, захар, олио, ориз, боб, леща, кебапчета, кюфтета, консерви), от друга - "хубавите хора" на сергията за избор... Всеки сам да си прави сметката ще гласува ли, няма ли да гласува и въобще тия избори 23-24 години подир незабравимия Десети ноември дали не са само епизод от пиеската "БКП доброволно сдава властта на новите демократи под благосклонния взор на западната дипломация".

--------------------

Jores
Tester Independent

Re: Чрез храбър непукизъм към сияйно бъдеще за Отечеството! *DELETED*
    #3050326 - 12.05.2013 06:07 [Re: Jores]

Мнението изтрито от Jores

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 23149

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.354 seconds in which 0.338 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.