ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Защо да не гласувам за ГЕРБ!
    #2317647 - 26.02.2009 18:46

Откакто съществува АТАКА, гласувал съм за АТАКА, независимо от резервите ми към невъздържани политически декларации. Като млада формация, смятам, че лидерите на тая политическа партия трябва да имат възможността да се поучат преди всичко от своите грешки. Да, смятам себе си за националист, т.е. - смятам себе си за привързан към езика, миналото и традициите на българската нация (включваща не само българи, но и хора от други етноси, на които България е отечество и работят за въздигането на България от руините на пост-тоталитаризма).

Доколкото мога да преценя от позицията на обикновен гражданин, АТАКА е силно демонизиран образ в днешното българско общество, благодарение преди всичко на масмедиите, собственост на пребоядисани партайци от Тодор-Живковата БКП (не само в БСП и във филиала на Държавна сигурност - турската етническа партия ДПС).

Като оставам привърженик на АТАКА, си мисля: имаме още много да се учим като нация как да следваме първо националния си интерес сред обществото на европейските нации!

Силното комунистическо лоби в Народното събрание, включващо уж-антикомунисти от почти всички политически формации в днешна България, няма да позволи така лесно промяна в статуквото от двайсет години насам.

В такъв случай питам: Защо да не гласувам за ГЕРБ! Към формацията ГЕРБ имам съмнения, но възприемам ГЕРБ като стъпка за излизане на българина от състоянието на потрес и отчаяние.

Участвам във форумите на all.bg само с тоя ник-нейм, без да крия личните си данни. Изпитвам съмнения, вероятно имам много заблуди, но това е истината за мене, предполагам - такава е горчивата истина и за мнозина граждани на България.

Бъдете здрави, приятели и... неприятели!

Пловдив, 26 февруари 2009 година

tisss http://vbox7.com/play:bdd2dae1

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
selkor
неориентиран

Регистриран: 24.02.2009
Re: Защо да не гласувам за ГЕРБ!
    #2317755 - 26.02.2009 21:39 [Re: tisss]

При мен нещата стоят обратно.При учредяването си ПП ГЕРБ
излезе с визия на партия,която ще отстоява национални интереси-ограничаване влиянието на ДПС в управлението по парламентарен път.Второ борба срещу корупцията и реформа в съдебната система.Постепенно ПП ГЕРБ изостави тези си ориентири.Появи се критерии като изискванията на ЕНП,проведе се конференция във Варна на ЕНП на Балканските народи,,при което се застана на продепесе позиции за подкрепа на влизането на Турция в ЕС,последва посещение в Турция,срещи,уговорки с Турската ЕНП,обхождане на ББ в Родопите и срещи с мюсюлмани и ходжи.Тук разбира се оценявам работата на партията да откъсне помаците от влиянието на ДПС.Но общото ми впечатление е ,че постепено стана подмяна на ценностите с които ПП ГЕРБ излезе в политиката.За ПП Атака обротно .От една година наблюдавам изявите на тази партия.Виждам ,че са последователни,особенно по отношение на ДПС и турцизацията на България.Аз самата се смятам,за българка В България с нарушени права.И още нещо.Волен Сидеров ,Бинев и всички депутати участват във форума на Атака,правят онлайюн връзки със симпатизанти.Постовят проблеми ,въпроси на обсъждане и виждам как променят своите виждания,вслушват се в това,което се поставя и обсъжда във форума.С една дума поддържат контакт с избирателите .Тка че за мен ПП Атака се развива в положителна посока .И започнах да се двуомя в подкрепата си за ПП ГЕРБ.А бях горещ привърженик на Герб и имах големи надежди в тази партия.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2317768 - 26.02.2009 22:06 [Re: tisss]

Цитат:

Откакто съществува АТАКА, гласувал съм за АТАКА

Гласуваш за това?!????

Цитат:

Програмна схема
1. Икономика

Очертаване на ясен модел на социален капитализъм, съотношение на обществената към частната собственост. Преразглеждане на приватизационните сделки. Стратегически приоритети в българската икономика, които да бъдат стимулирани от държавната политика - високи технологии, изобретения, химия, електроника, оръжейна промишленост, земеделие.

Изчисляване на необходимия за българската нация реален и достатъчен брутен вътрешен продукт. Изчисляване на възможностите той да бъде изработен с вътрешни сили и ресурси. Специална правителствена програма за баланс на българските ресурси. Те не трябва да преминават долната граница на рентабилността. Тоест да се изпада в силна външна зависимост.

Варианти за премахване на зависимостта от МВФ и Световната банка. Пренасочване на вътрешните ресурси от сенчестата икономика и от невзетите от бюджета вземания към бюджета. Преразпределяне на перата в самия бюджет в посока на инвестиции в стратегически направления, проучвателна дейност и патентоване на български нововъведения и изобретения. Пренасочване на пари от бюджета към социално осигуряване и здравеопазване, за да се разтовари тежестта върху отделния работещ българин. Премахване на всички административни и законодателни пречки пред предприемачите. Без лицензионни режими. Политика на активно и поносимо за всеки предприемач кредитиране.

Без данък печалба. Семеен данък - всеки плаща според това колко човека издържа, а не равно. Въвеждане на координирана компютъризирана данъчна и митническа система, позволяваща контрол върху събираемостта.

Преразглеждане на външния дълг. Настойчива политика спрямо външните фактори за неговото опрощаване.
Гарантирана минимална цена на труда, адекватна на европейската.
Специална програма за привличане и задържане на компютърните програмисти в България, финансирана от бюджета.

2. Национална сигурност, ред, антимафия и престъпност

Преразглеждане на военната доктрина. Съобразяване на числеността на войската и военния бюджет с тези на съседните държави.

Изграждане на добре заплатена полиция с възможности за следствени действия.

Въвеждане на квартални полицаи и патрули.

Правителствена програма за борба с наркоманията. Картотекиране и европейски мерки за наркоманите. Съкратени съдебни процедури за наркопласьорите.

Възстановяване на разузнавателните и контраразузнавателните служби и гаранция за техния суверенитет.
Включване на патриотично настроени бивши офицери в системата на митниците и данъчната полиция.
Изработване на профил на престъпността за последните 10 години на базата на цялата информация на полицията и спецслужбите. Изработване на програма за най-спешни мерки на основата на този профил.
Правителствена програма за ограничаване и ликвидиране на циганската престъпност.

3. Здравеопазване

Възстановяване на елементите от старото здравеопазване, което беше вариант на днешната английска система. Поемане на основната част от здравните разноски от бюджета, докато доходите на българите станат измерими с европейските.

4. Социално осигуряване

Въвеждане на минимална пенсия, адекватна на европейските. Осигуряването според доходите на всеки отделно. Възможности за индивидуално осигуряване по желание. Държавно гарантирани пенсионни фондове, с ясно движение на парите от пенсионните вноски.

5. Образование, наука, технологии, култура

Възстановяване на традиционната българска и европейска (не американска) образователна система, специални инвестиции в стратегически области на обучение – високи технологии и програмиране.

Специален държавен фонд за изследване и пропагандиране у нас и зад граница на българската история в нейната историческа пълнота и завършеност. Създаване на специален институт по българистика, с гарантиран достатъчен бюджет, в който най-авторитетни наши и чужди специалисти да изследват, архивират и популяризират всички възможни източници за истинската българска история и ролята и значението на българите в световната цивилизация.

Специален фонд за разкриване и опазване на културните ценности по българските земи. Специален бюджет за тяхното популяризиране по света.

Фонд и стипендии за талантливи български деца и младежи. Фонд и стипендии за опазване на българския фолклор и неговото популяризиране по света.

Закон за опазване на българския език.

6. Вероизповедание

Незабавно връщане на имотите на църквата. Законово утвърждаване на православието като официална религия в България. Изучаване на вероучение в началното училище. Съгласуване със Светия синод на всички важни обществени проблеми, на законопроекти, създаване на статут на БПЦ на институция, финансово и организационно стабилна, която да заеме определящо място в българското общество и да очертава ценностната система за бъдещето на България.

7. Съдебна система

Работеща прокуратура. Разследване на корумпирани магистрати. Създаване на бързо действаща съдебна система. Връщане на смъртното наказание.

8. Медии

Премахване на високата ставка ДДС за печатните издания. Премахване на съдебното преследване на журналисти законодателно.

9. Вътрешна политика

(избирателен принцип, референдуми, обратна връзка с властта, партии, законодателни приоритети)
Прилагане на системата на референдума за важни национални въпроси: смяна на обществено-политическата система, включване във военни блокове, избирателна система и др.

Възможност за законово отзоваване на депутати при неизпълнени ангажименти към избирателите по тяхна подписка.

Възможност за излъчване на кандидати за народни представители от граждански сдружения без да са партии. Пълно финансиране на изборите от бюджета. Абсолютно равни възможности за публична изява за всички кандидати, без оглед на численост на партията и парламентарната й представеност. Закон за партиите, позволяващ регистрация и участие в изборите без представяне на членска маса и структури. За критерий служи представянето на предишни избори. За новоучредени партии няма ограничения.

10. Външна политика

(отношения с ЕС, с Русия, САЩ, съседни страни, баланс на влиянието им върху България. Участие във военни блокове и международноправни задължения)
Изграждане на национална доктрина на базата на безспорния суверенитет. Неутралност спрямо военни блокове. Армия и въоръжение, съобразени с реалните съотношения на силите в региона. Рязко отваряне към Изтока, Юга и всички страни, които могат да предложат нещо на България. Преговорите с ЕС не са по-важни от стандарта и живота на българина. Ако търговията с Индия е по-изгодна за България от търговията с Франция, печели индийската връзка. Същото важи и за Китай, Япония, Русия, бившите съветски републики.

Ненамеса във вътрешните работи на съседни страни. Непозволяване на големи държави да правят политика срещу съседни и далечни на България страни от нейната територия и да използват всякаква българска подкрепа.
Активизиране на българо-руските отношения и отношенията с арабския свят, с Далечния Изток и страните извън ЕС.

Кажи, че се шегуваш!

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2317831 - 26.02.2009 23:34 [Re: toto2]

Че защо да не гласува за ГЕРБ?! Човекът е изгласувал за всички партии до сега. Появи се нещо ново - трябва да се пробва. Именно на това разчитат "политиците", отстояващи интересите на целия(??!!) народ. И Волен, и Бойко, и Симеон... и още знайни и незнайни, които тепърва ще се пробват!
ГЕРБ - поредно недоразумение, плод на извратения ни политически живот. Воглаве с Неформалния Си Лидер!
Явно и този път (пореден!) експериментът в Изследователска Лаборатория "България" ще надмине очакванията на експериментаторите.
Нищо чудно...

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2317856 - 27.02.2009 00:06 [Re: tisss]

бих отишъл да гласувам единствено ако ше имам някаква печалба от цялата таа работа иначе ми е се тая; турци, гърци, атакисти, гербисти, царисти. тя политиката ни е запряна в некъв коловоз, нема значение кой е на влас. Нека гласуването официално стане платено, ше гласувам със сигурнос, за тоя който ми плати повече Що не дават да се гласува през нета питам аз? в други страни как може? електронния подпис шо е толкова скъп у нас? нека го направат по пет лева, че секи да си извади по един, народа масово ше гласува през нета, сигурен съм и пак нема да има смисъл гласуването, шото кво всъшнос ше се промени, ше додат на влас некви чесни политици ли Мчи тя човешката природа си е ясна каква е; глупак е оня който си мисли, че е възможна неква подмяна виж , ко се кандидатират некви извънземни - мое и да се рискува един път, само не знам докато дойде време за втория път , дали ше има все още хора на земята

MilenaMila
почетен член

Регистриран: 27.10.2008
От: София
    #2318072 - 27.02.2009 09:43 [Re: tisss]

Да, смятам себе си за националист, т.е. - смятам себе си за привързан към езика, миналото и традициите на българската нация (включваща не само българи, но и хора от други етноси, на които България е отечество и работят за въздигането на България от руините на пост-тоталитаризма).

По-голяма част от българската интелигенция беше на улицата през 1991 година. Всички те вярваха, че идва нещо ново!
Настъпиха хиляди превратности, но в крайна сметка какво лошо има в това да се чувстваш българин-националист?

Много хора се чувстват така, но не смеят да си го признаят!

А да критикува всеки може, това е типично по нашенски...

Поздравления!

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2318075 - 27.02.2009 09:48 [Re: Древния]

Още едно "ново" се задава на хоризонта - Лидер. Защо пък да не гласуваме и за тях?

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

deputatkata
влюбена в Дянков!

#2318076 - 27.02.2009 09:49 [Re: tisss]

По-добре за ГЕРБ, отколкото за БСП или ДПС.

--------------------

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #2318117 - 27.02.2009 11:56 [Re: tisss]

Ей, Тисс,
че това твойто със снимката, като анонс за женитба.
И гледам депутатката вече ти е пристанала

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Древния
наблюдател

#2318383 - 27.02.2009 18:54 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

Ей, Тисс,
че това твойто със снимката, като анонс за женитба.
И гледам депутатката вече ти е пристанала

Прав си е човекът с име/прякор Tisss!!! Мое и да намаже нещо в суматохата Как ще го знаят кой е, ако те, не се покаже на витринката? Въобще - правилно!!! ТЕ така се преуспява в жабарника, наречен кой знае защо "български политически живот"...
Г-н А. Грънчаров не го усещам тъдява, та може и да се е уредил, май... Защо и друг да не последва светлия пример?! Плюс това, по техни разменени реплики, май заедно си пийват биричката. Така, де... Нищо лошо!
Първо си написа аФтобиографията, та да видят сите бореца за Демокрация още от време оно. Сега вече подаде и Заявление за членство в политапарата на най преуспяващата банда в българската политика!
Стискам ти палци, приятелю! Поне не се преструваш...

--------------------

deputatkata
влюбена в Дянков!

#2318471 - 27.02.2009 20:01 [Re: anastasius ІІ]

Брей, човек да не се обади, веднага ще го ожените.
Депутатката отдавна е пристанала, не си търси жених в полтически форум.
Я кажи нещо по темата все пак.

--------------------

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2318698 - 27.02.2009 23:29 [Re: tisss]

Всичките са маскари!

tisss
Tester Independent...

#2318890 - 28.02.2009 08:41 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

Ей, tisss, че това твойто със снимката като анонс за женитба...

Из Bulgarian Post от 17.02.2009.

Бившият президент и лидер на СДС Петър Стоянов заяви, че новият председател на СДС Мартин Димитров не бива дори да застава на една снимка с лидери като Иван Костов. Петър Стоянов посочи в ефира на бТВ, че СДС е единствената партия, която избра нов млад лидер, който не е обременен. (...)

Според него състоянието на десницата в момента е удобно за управляващите. “Поведението на ръководството на ДСБ в момента деморализира избирателите на партията”, смята Стоянов. По думите му, днешните политици будят повече политическа меланхолия, отколкото политически ентусиазъм.

No comment

П.П. към anastasius II: Аристократ като Вас не се задява случайно с дама от парламента. Драго ми е да Ви чета. Тъй дълго отсъствахте от форума, г-н Графе... Важни държавни дела, а?! Клипчето по-долу трябва да Ви каже нещо, надявам се.

tisss http://www.vbox7.com/play:96036c0f

--------------------

Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
    #2318900 - 28.02.2009 09:06 [Re: tisss]

Аз лично не бих гласувала за ГЕРБ, защото не виждам специалисти изявени в областите който работят. Виждам две медийни лица, който излизат от сиситемата на МВР с хубави приказки, дуене на перки и никакво реално покритие. Може и да имат икономисти, адвокати или лекари, който да променят законите към по-добро, но незнам защо ги крият така усърдно Прекалено самонадеяното държание на лидерите на ГЕРБ, е доста отблъскващо, а това да кажат нещо и после със седмици да разясняват, че не са искали точно това да кажат.... ми напомня на едни лидери, били на власт пред 20 години.. . Държанието на ББ е доста инфантилно, сега му е виновно правителството за това, че не може да се справи с проблемите на столицата, след изборите, ще му е виновна опозицията... човек, който винаги търси проблема в друг не стой сериозно. Това е общо взето мнението ми, за да го променя, не е нужно симпатизантите на тази партия да ме засипват с обиди, а техният лидер да покаже, че е човек който решава проблемите и поема отговорност за провалите си.

--------------------
http://www.sosbg.org

tisss
Tester Independent...

#2318918 - 28.02.2009 09:32 [Re: Bubachko]

Цитат:

Аз лично не бих гласувала за ГЕРБ, защото не виждам специалисти изявени в областите който работят. Виждам две медийни лица, който излизат от сиситемата на МВР с хубави приказки, дуене на перки и никакво реално покритие. Може и да имат икономисти, адвокати или лекари, който да променят законите към по-добро, но незнам защо ги крият така усърдно Прекалено самонадеяното държание на лидерите на ГЕРБ, е доста отблъскващо, а това да кажат нещо и после със седмици да разясняват, че не са искали точно това да кажат.... ми напомня на едни лидери, били на власт пред 20 години.. . Държанието на ББ е доста инфантилно...

Съгласен съм с Вас, Bubachko. И аз не бих гласувал за ГЕРБ при нормална политическа ситуация, но времето лети, а България си е все така в ерата на Татовизма. Като няма риба, и ракът е риба, нали? Българинът докато не тръгне да гласува по изборите, па макар и с риск да греши, все ще гледаме "славните строители на демокрацията" ДПС и БСП на ключови позиции в държавата.

Предпочитам да греша, да бъркам до безкрай, но да правя своя избор, а не да разчитам на дошли за ден-два с автобуси от братска Турция гласоподаватели да редят Републиката.

Има приоритети, които българският избирател не може да прескочи, докато не ги реши преди всичко останало. Туморът ДПС, например. За съжаление грандоманията от страна на политически партии, опозиционни на "преустроената" БСП, високомерието към етническите турци - граждани на Българската държава, превърна някогашен университетски доносник в основен политически фактор. Или нещо бъркам?!

tisss

--------------------

Bubachko
тя

#2319215 - 28.02.2009 19:12 [Re: tisss]

За мен ГЕРБ не е единствена алтернатива, винаги съм гласувала и ще гласувам, но съм доста отвратена от всички били досега на власт, като се почне от БСП, ОДС, НДСВ... всички обещаваха едно и също... светло бъдеще, а то така и 20 годни не дойде. Всички тези лидери на споменатите партии се издъниха в управлението си и според мен не заслужават доверието ми, но и нови парашутисти не приемам. Това, че няма да си дам гласът за стари и нови лапачи, идващи от средите на БКП, не значи, че ще толерирам ДПС... просто има и други партии.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2325865 - 09.03.2009 19:55 [Re: Bubachko]

Цитат:

За мен ГЕРБ не е единствена алтернатива, винаги съм гласувала и ще гласувам, но съм доста отвратена от всички били досега на власт, като се почне от БСП, ОДС, НДСВ... всички обещаваха едно и също... светло бъдеще, а то така и 20 годни не дойде. Всички тези лидери на споменатите партии се издъниха в управлението си и според мен не заслужават доверието ми, но и нови парашутисти не приемам. Това, че няма да си дам гласът за стари и нови лапачи, идващи от средите на БКП, не значи, че ще толерирам ДПС... просто има и други партии.

Дали сигурен знак за същността на една политическа формация не са вложените средства за агитация? Коя сред изявените днес партии и политически движения не блести с вложени огромни суми за предизборни агитки? Коя!!!

Риторичен въпрос.

tisss

--------------------

една мечта
минаващ насам понякога
**

Регистриран: 12.02.2004
От: България
Абе всички са “снежно бели” и мнооо люти на
    #2326773 - 10.03.2009 22:14 [Re: Древния]

на корумпираните о`правници преди изборите, ама как да различиш “ментето”, посадено в опозиция от самите тия оправници?!

Като начало просто не вервам и на най-красивите фрази (вкл. мацки).

После измислям въпросчета – каквито песнопойците ма хич не обичат, напр.:
“Вие ли ще ни кажете какво “искаме” или ще ни попитате?
“Кажи ми как ще те сваля за да те избера?”
“Ще поемете ли още обещания за права на пряко участие и контрол, предложени от нас?”
“Кой е вашият списък гаранции, че ще изпълните обещаното и може ли да добавим още към него?
Подписвате ли за всеки желаещ парична гаранция за обещаното от вас – 3000 евро в брой при неизпълнение?
Приемате ли срокове за изпълнение на обещанията си?
Питам, искам и ако човекът почне да заеква… на третия път - нулирам.
Дай още въпросчета?

--------------------
Вземи свободата си!

Bubachko
тя

#2327093 - 11.03.2009 14:13 [Re: tisss]

Всяка според чергата си.

--------------------

eni1964
член

Регистриран: 14.03.2009
    #2330006 - 15.03.2009 12:33 [Re: Bubachko]

Защо пък да не гласувам за Герб? За кого от другите маскари да гласувам?

Bubachko
тя

#2330816 - 16.03.2009 16:03 [Re: eni1964]

Живеем в сободна държава, всеки има право да гласува или не за когото си поиска, защо реши, че по някакъв начин ти казвам какво да правиш? Аз дадох мнението си защо няма да го направя за тази партия, все пак това е питанката тук

--------------------

Древния
наблюдател

#2330935 - 16.03.2009 18:14 [Re: Bubachko]

И герб си е партия като всички останали - защитава интересите на определена група хора. Толкоз по въпроса. Но следва другото, което е по-интересно. Като например изказванията от рода на:
- Ми че тези не съм ги виждал, сигурно са нещо нови и "по-така". Нека видим и тях.
- Тия досега не са се издънили с нищо, тъй като още не са били във властта. (Е, кво? Да ги пуснем за да видим дали ще се издънят ли?! Доста нездравословно любопитство, според мен...)
- Те само Тия ще ги оправят Ония, дето краднат!(?)
И все разни такива от сорта... Крайно несериозно и... пагубно.
Според мен съвсем други трябва да бъдат критериите, ама... така е тръгнало от време оно.

--------------------

leader
rain maker

Регистриран: 29.02.2004
От: несен
    #2331378 - 17.03.2009 05:24 [Re: Древния]

Цитат:

И все разни такива от сорта... Крайно несериозно и... пагубно.
Според мен съвсем други трябва да бъдат критериите, ама... така е тръгнало от време оно.

абсолютно те подкрепям

--------------------
крещят ми, начи съществувам !

tisss
Tester Independent...

#2331554 - 17.03.2009 13:23 [Re: Древния]

Цитат:

И ГЕРБ си е партия като всички останали - защитава интересите на определена група хора. (...) Според мен, съвсем други трябва да бъдат критериите....

Ако както умее да говори с езика на обикновения гражданин, по същия начин умее и да се вслушва в гласа на тоя унизен и оскърбяван от тристранната управляваща коалиция български гражданин, защо да не гласувам за партията ГЕРБ?!

Кресливото отрицание първо губи влияние над политиците, които евентуално биха управлявали Република България след изгонването (мечти-и!) от властта на уж обновените и модернизирани комунисти. Това на някой от гласовитите отрицатели на едро минава ли му през ум!

Демокрацията е не извиване на ръце и трошене на кости, а влияние на мнозинството избиратели, които по тоя начин пък са в правото си да изискват.

tisss

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2331557 - 17.03.2009 13:29 [Re: Древния]

Други критерии казваш.
И всички са съгласни.
А какви са тези други критерии?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Древния
наблюдател

#2331828 - 17.03.2009 20:01 [Re: admiral]

Цитат:

Други критерии казваш.
И всички са съгласни.
А какви са тези други критерии?

Е па, а сега а ги видим тие що ша напраат!! Они на власт не са биле. Мое па а краднат по-малко?!

Това горното, например, не би трябвало да бъде един от аргументите в полза на това дали да гласувам за партия Едикояси.

И т.н.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2335208 - 21.03.2009 17:49 [Re: Bubachko]

Цитат:

Живеем в сободна държава, всеки има право да гласува или не за когото си поиска, защо реши, че по някакъв начин ти казвам какво да правиш? Аз дадох мнението си защо няма да го направя за тази партия, все пак това е питанката тук

"Лидерът на СДС Мартин Димитров призна, че много честни и почтени хора от СДС се чувстват в този момент предадени, тъй като Костов е причината за разцеплението на дясното пространство. По думите му обаче обстоятелството е наложило тази коалиция. “В името на каузата да махнем тройната коалиция решихме да направим трудния ход и да се коалираме с ДСБ”, заяви Димитров. В ефира на Дарик радио Мартин Димитров подчерта, че би се радвал, ако ГЕРБ направи правителство, но предупреди, че Бойко Борисов никога няма да може да има самостоятелно мнозинство без коалиция със СДС и ДСБ." Вж. http://news.bpost.bg/story-read-19347.php

1. От една страна, "обстоятелствата наложили"...

2. От друга - ГЕРБ "никога няма да може да има самостоятелно мнозинство без коалиция със СДС и ДСБ".

Осъществими ли са надеждите на въпросния кандидат за власт в България, или е само опит за съживяване на нещо, изиграло ролята (да попречи управляващите висши дейци на БКП да понесат поне морална отговорност за делата си), отредена от първите месеци след "славния" комунистически Десети ноември 1989 г. от "най-достойните другарки и другари"?

Дойде отново времето парцалени кукли да се размотават по политическата сцена.

tisss

--------------------

Bubachko
тя

#2336366 - 23.03.2009 10:39 [Re: tisss]

Цитат:

От друга - ГЕРБ "никога няма да може да има самостоятелно мнозинство без коалиция със СДС и ДСБ".

Ей такива изхвърляния на мокър пясък са ми много смешни. Той Борисов ги прави същите, чудя се дали не са учили на едно и също място??? А Мартин Димитров е много продажно копеле от евангелистки произход. Странно, но съпругата му е много тясно свързана с БСП и архивите на външно министерсво...

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2339835 - 27.03.2009 19:29 [Re: Bubachko]

Цитат:

Цитат:

От друга - ГЕРБ "никога няма да може да има самостоятелно мнозинство без коалиция със СДС и ДСБ".

Ей такива изхвърляния на мокър пясък са ми много смешни. Той Борисов ги прави същите, чудя се дали не са учили на едно и също място??? А Мартин Димитров е много продажно копеле от евангелистки произход. Странно, но съпругата му е много тясно свързана с БСП и архивите на външно министерсво...

След "драматичния сблъсък" между господата Сергей Станишев и Бойко Борисов за управлението на България -

НАЙ-ПОСЛЕ ЕДНА СЕРИОЗНА КАНДИДАТУРА ЗА ПАРЛАМЕНТА

"Отчитайки реалностите в България, ще се борим и ще спечелим
абсолютно мнозинство от 70-80 %" - заканва се г-н Марков.

За първи път в историята във Варна издигат за депутат живо магаре. Амбициозната кандидатура е на най-новата и с огромни шансове за изборен успех неофициална родна партия "Форца България", твърди бутафорният лидер на Партията на българските мъже Росен Марков, информира Стандарт. Проявата за издигане на кандидатурата е под мотото "240 не стигат!"

Потънал в размисли, лидерът готви изявление за пред медиите.

"Номинираното за депутат магаре ще се срещне със своите избиратели в понеделник от 12 часа на Колелото във Варна", съобщи инициаторът, според когото "Колелото на историята се върти, но политическата проституция е вечна". "Партията няма да ползва държавна субсидия, а ще бъде финансирана от веригата магазини "Всичко по 1 лев", увери партийният вожд. По този повод Марков казва, че е провокиран от това, че у нас вече всичко стана за левче: "Чест, морал и мъжка дума вече търсим в тълковния речник. А партии, идеали, родина се сменят като телевизионни канали". Марков заяви, че вече е сезирал прокуратурата, че ще раздава законно по 1 лев срещу положен подпис в подкрепа на кандидата му.

Отмаряйки на моравата между българското Народно събрание и
Софийския университет подир напрегната предизборна агитация.

След спечелване на изборите и заемане на център и ляво-дясното пространство, инициаторът обещава да даде още 99 лв. плюс апетитни постове. "Отчитайки реалностите в България, ще се борим и ще спечелим абсолютно мнозинство от 70-80 %", заканва се Марков. Според варненския чудак дългоухият му кандидат-депутат бил заразен... от успеха на силиконовите миски, вкл. Мис България 2009 и фолкпевиците ни. Затова в представянето му е отбелязано, че също е участвал в конкурси, бил е Мъж на годината и Секссимвол.
Вж. http://politics.actualno.com/news_229398.html

А защо не!!! Предложението е уместно и заслужава сериозно да се обмисли...

Обаятелният академик (!?) Иван Славков, екс-шеф на Българския олимпийски комитет, не успя с идеята за партия "Напред, България!" Защо новата партия под наименование, сходно с водещата "Форца, Италия!" на г-н Силвио Берлускони, да не се окаже възможност обезверена, съсипана България да бъде чута от властващите дами и господа от БСП и ДПС?

tisss http://vbox7.com/play:37e5d657

--------------------

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
    #2339849 - 27.03.2009 19:42 [Re: deputatkata]

Цитат:

По-добре за ГЕРБ, отколкото за БСП или ДПС.

що ли се сетих, че със същия успех може и за Йоло Денев
но пък въпросът "за кого?", изобщо не е толкова лесен , аз например не виждам нормален отговор

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
    #2339857 - 27.03.2009 19:50 [Re: tisss]

Готов съм да се обзаложа, че ще си имаме коалицийка ГЕРБ(Борисов)-ДПС(Доган)

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

tisss
Tester Independent...

#2339867 - 27.03.2009 20:05 [Re: Opk]

Цитат:

Готов съм да се обзаложа, че ще си имаме коалицийка ГЕРБ(Борисов)-ДПС(Доган)

Както се изразява мъдър господин от тук пишещите: Всичко е възможно! The Show must go on.... Електоратът да не скучае до поредния фарс, т.е. до "изборите".

В тестето с фалшивите тузове крайно време е да се появи и един истински Жокер.

tisss http://vbox7.com/play:2266aadf

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2342929 - 01.04.2009 16:48 [Re: tisss]

Цитат:

Обаятелният академик (!?) Иван Славков, екс-шеф на Българския олимпийски комитет, не успя с идеята за партия "Напред, България!" Защо новата партия под наименование, сходно с водещата "Форца, Италия!" на г-н Силвио Берлускони, да не се окаже възможност обезверена, съсипана България да бъде чута от властващите дами и господа от БСП и ДПС?

МЕЧТАТА НА г-н ИВАН СЛАВКОВ МОЖЕ И ДА СТАНЕ ИСТИНА

"Корега" - лепило за протези сензитив...

"След епистоларните престрелки между председателя на европейската комисия Жозе Барозу и Сергей Станишев вчера и размяната на писма относно отказа за включване на еврочиновници в българската администрация, от Брюксел решиха да положат нови основи в отношенията със страната ни. Става ясно, че независимо от негативните бележки, съюзът е решил да възстанови спрените ни еврофондове и да захрани държавата с достатъчен ресурс, за да може да издържи на икономическия натиск по време на кризата. Източници от Брюксел дори съобщават, че въпросната сума ще надхвърли изгубените над 220 000 000 евро по програма ФАР и в страната ни ще бъдат наляти над половин милиард от европейската валута. Те ще бъдат разпределени в различни сектори на българската икономика, така че да бъдат спасени всички пострадали в различна степен отрасли. Освен всичко към общата сума ще бъдат прибавени и компенсации за спрените ни на 25 ноември 2008 година 220 милиона евро. Както е известно те бяха върнати обратно в бюджета на ЕС, но тогава не бе оповестено какво ще стане с тях, тъй като дотогава нямаше подобен случай.

След дълги дебати обаче евроинституцията взела решението да възстанови пълния размер на субсидията плюс компенсация за изгубените ползи в периода на отнемането им. Пълната сума от приблизително 700 000 000 евро ще бъде поетапно изплатена на страната ни до избирането на нов парламент. Именно тук идва и задължителното условие на Европейския съюз, за да се осъществи плащането. От Брюксел настояват за свикване на Велико народно събрание, което да внесе промяна в конституцията, така че съюзът да може да се намеси в избора на новата власт. От Европа искат коренна промяна в избирателния и управленски режим на страната. Идеята на европейските лидери е да се премахне статутът ни на Република и да преминем към монархическо управление.

Решението в Брюксел възникнало след пълното разочарование от досегашния политически облик на страната и евентуалните алтернативи за управление след изборите през лятото. След дълги дискусии европейските лидери съзрряли новото начало за страната ни в едноличното управление на издигнат наскоро във Варна депутат. Става въпрос за амбициозната кандидатура на неофициалната родна партия "Форца България", която издигна за член на новия парламент живо магаре. Проявата бе под мотото "240 не стигат!", но...

Негово величество кандидат-монархът.

...от Брюксел били толкова впечатлени от обаянието и политическите идеи на кандидата, че решили в името на стабилността на целия регион да наложат натиск върху страната ни за едноличния му избор като монарх.

Досега кампанията на "Форца България" бе финансирана от веригата магазини "Всичко по 1 лев", но от ЕС увериха, че това вече няма да е нужно.

......

Усмихни се, България, и честит 1 април. Това си е нашата реалност - много пъти тъжна, много пъти смешна, но пък винаги сме успявали да я надмогнем и да успяваме въпреки нея. Екипът ни се вдъхнови от идеята на варненския чудак Росен Марков и убедеността му, че дългоухият му кандидат-депутат ще спечели изборите в "страната на силиконовите миски, мутри и фолкпевици". Колкото и шеговито да звучат горните редове, ежедневно се сблъскваме и с по-страшни абсурди в политическата ни действителност. Така че идат избори... да си опичаме акъла.

П.С.: Всички допирни точки с реалността са случайни..." Вж. http://curious.actualno.com/news_230379.html

Животът е по-фантастична шарения и от най-развихрената фантазия, а България е Страната на победилия Татовизъм.

tisss http://vbox7.com/play:bdd2dae1

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2359903 - 24.04.2009 06:47 [Re: Opk]

Цитат:

Готов съм да се обзаложа, че ще си имаме коалицийка ГЕРБ (Борисов) - ДПС (Доган)

ПО ВЪПРОСА...

Из Интернет от 23.04.2009, 21:23 часа

anonimen: "Живея в смесен район. Хора, страшно е! И не става въпрос за етнически, а за криминални проблеми. ДПС нямат никакъв, ама съвсем никакъв капацитет в местната власт. Кметовете им знаят азбуката до буквичката о, плащат стотици хиляди на консултанти, свързани с ДПС, за да им мине накой друг проект. И после почва едно крадене и носене на пари в куфари - да ти падне шапката: от консултанта - на кмета, от кмета - в централата на ДПС, от строителната фирма на кмета - и така вече 8 години. Хората дори не разбират какво става. Изселват се към големите градове и се спасяват поединично от новото робство.

Хора,гласувайте на парламентарните избори! Вие решете за кого, но това не може да продължава повече. Тези хора са нагли, неграмотни и крадливи. Позволяват си да прочистват администрациите от българи и да лансират неграмотници от своя си етнос. Управниците им се държат като паши и везири.

Страшно е! Помогнете ни с гласовете си!
Вж. http://politics.actualno.com/news_235462.html

No comment

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

#2360638 - 24.04.2009 23:02 [Re: tisss]

(Тиссс, не е към теб!)

Защо да не гласувам за ГЕРБ?

Ще отговоря много кратко. За сега.

- Не искам министър-председателят на Република България (евентуално Бойко Борисов) да дава показания за наркотрафик пред съда на съседна държава, а пази Боже, да бъде привлечен и като обвиняем!

Ако това стане, то вече наистина няма по какво да се различаваме от някоя от страните от Третия или Петия свят, управлявана от местния наркобос. И където се налага САЩ да пращат командоси да го арестуват за да го изправят пред съд.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2360643 - 24.04.2009 23:10 [Re: Древния]

Цитат:

(Тиссс, не е към теб!)

Защо да не гласувам за ГЕРБ?

Ще отговоря много кратко. Засега.

- Не искам министър-председателят на Република България (евентуално Бойко Борисов) да дава показания за наркотрафик пред съда на съседна държава, а пази Боже, да бъде привлечен и като обвиняем!

Ако това стане, то вече наистина няма по какво да се различаваме от някоя от страните от Третия или Петия свят, управлявана от местния наркобос. И където се налага САЩ да пращат командоси да го арестуват за да го изправят пред съд.

Омразата е много лош съветник в карък ситуации. Според логиката, която прокарвате тук, не виждам излизане от влиянието на БСП и ДПС.

Дали това не е целта на агитацията Ви тук - да продължат същите хора да ни управляват? Опровергайте ме, моля! Не желая да изляза прав в тия съмнения.

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

#2360681 - 24.04.2009 23:52 [Re: tisss]

Тиссче, ако си решил да си ми опонент, избрал си грешна тактика. Само с прилагателни, батьовото, нема да стане!
Пробвай да аргументираш нападките си към мен. Посочи невярното в онова, което съм написал, а не празни, нищо не означаващи думички.
От всичко, което си написал, мога да направя извода, че ти си припознал в ГЕРБ и лично в нейния Неформален Лидер, единственият носител на ред, справедливост, просперитет, благоденствие, щастие, благосъстояние... и т.н.?
Така, както преди припозна за същото СДС, после НДСВ и Н.В. Царя на Българите Симеон ІІІ , после АТАКА и отново силната десница , този път на В.Сидеров, а сега ГЕРБ и друга силна Десница... Е, до кога?! А да се спасяваме вече сами, а? Нека минем без Месии, кво мислиш по въпроса? Или да е поединично?

--------------------

Редактирано от Lightning (24.04.2009 23:53)

tisss
Tester Independent...

#2360695 - 25.04.2009 00:07 [Re: Древния]

Цитат:

...ако си решил да си ми опонент, избрал си грешна тактика. Само с прилагателни, батьовото, нема да стане!
Пробвай да аргументираш нападките си към мен. Посочи невярното в онова, което съм написал, а не празни, нищо не означаващи думички.
От всичко, което си написал, мога да направя извода, че ти си припознал в ГЕРБ и лично в нейния Неформален Лидер, единствения носител на ред, справедливост, просперитет, благоденствие, щастие, благосъстояние... и т.н.? Така, както преди припозна за същото СДС, после НДСВ и Н.В. Царя на Българите Симеон ІІІ, после АТАКА и отново силната десница, този път на В.Сидеров, а сега ГЕРБ и друга силна Десница... Е, до кога?! А да се спасяваме вече сами, а? Нека минем без Месии, кво мислиш по въпроса? Или да е поединично?

Понятието "приоритети" говори ли Ви нещо? България като блато, в което гъмжи от алигатори - така ни вижда държавата западен експерт. И ако продължим да ровим срещу всеки, успял да обедини мнозинството излезли от апатия български граждани срещу фирмата "БСП & ДПС", аз съм на негова страна, въпреки че между нас казано, Lightning, откакто се е появила политическата формация АТАКА гласувал съм, и пак ще гласувам за АТАКА. И то е пак по същата логика на приоритетите.

А риторичният въпрос, с който открих тая тема във форума, е да подсети българина, че и апостол Павел преди да стане ученик на Иисус, е бил известен като Савел Разбойника - най-жесток гонител на християните.

Бъдете здрав! И благодарности, че ме чувствате по-млад от Вас.

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

#2360906 - 25.04.2009 11:39 [Re: tisss]

Да, по-млад си от мен. Така е. Нищо лошо, нали?
За блатото и алигаторите... Да, донякъде е така. Алигаторите не са нещо особено приятно, особено ако друг, по-голям и по-стръвен алигатор дойде и започне да "разчиства" терена. Тогава по-добре да съм далеч от блатото, а още по-добре е ако не участвам в докарването на въпросния "чистач". Дори напротив.
Сега схвана ли същността на моите ... "писания"?

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2360977 - 25.04.2009 14:32 [Re: Древния]

Цитат:

...Да, донякъде е така. Алигаторите не са нещо особено приятно, особено ако друг, по-голям и по-стръвен алигатор дойде и започне да "разчиства" терена. Тогава по-добре да съм далеч от блатото, а още по-добре е ако не участвам в докарването на въпросния "чистач". Дори напротив. Сега схвана ли същността на моите ... "писания"?

Не схванах същността на Вашите писания, уви!

Стори ми се, мъдри нашенци предпочитат да дезертират от обществените баталии; както казваше обаятелният г-н Стефан Савов: изисканата личност се потапя "в дълбока вътрешна емиграция". Симпатично звучи... Особено от устата на храбър и достоен човек.

tisss http://vbox7.com/play:84c3a9d7

--------------------

Древния
наблюдател

#2361139 - 25.04.2009 19:31 [Re: Древния]

Драги Тиссс!

Цитат:

Да, по-млад си от мен. Така е. Нищо лошо, нали?
За блатото и алигаторите... Да, донякъде е така. Алигаторите не са нещо особено приятно, особено ако друг, по-голям и по-стръвен алигатор дойде и започне да "разчиства" терена. Тогава по-добре да съм далеч от блатото, а още по-добре е ако не участвам в докарването на въпросния "чистач". Дори напротив.
Сега схвана ли същността на моите ... "писания"?

Вярно , прав съм, че не умееш да вникваш в същността на подаваната ти информация. Това, отбелязаното с червено, беше същността.
Едно е да гледаш, друго е да виждаш. А и да го разбереш трябва... Така, че не тълкувай повече "писанията" ми. Мисленето ни е различно, поради което нямам желание да те "убеждавам" в нищо - напразен разход на енергия от моя страна ще е и загуба на ценно време.

Бъди здрав!

Редактирано от Lightning (25.04.2009 19:33)

tisss
Tester Independent...

#2361165 - 25.04.2009 20:10 [Re: Древния]

Цитат:

...Вярно, прав съм, че не умееш да вникваш в същността на подаваната ти информация. Това, отбелязаното с червено, беше същността. Едно е да гледаш, друго е да виждаш. А и да го разбереш трябва... Така че не тълкувай повече "писанията" ми. Мисленето ни е различно, поради което нямам желание да те "убеждавам" в нищо - напразен разход на енергия от моя страна ще е и загуба на ценно време.

Уф! Ами че погледнете по-оптимистично на темата, Lightning. Защо е нужно да ми доказвате колко сте велик. Аз и така виждам Вашето величие. Прав сте, разбира се, както винаги сте прав. Не се притеснявайте, няма да тълкувам писанията Ви повече.

Пловдив, 25 април 2009 година

tisss http://vbox7.com/play:1631af36

--------------------

Древния
наблюдател

#2361542 - 26.04.2009 13:54 [Re: tisss]

Цитат:

Уф! Ами че погледнете по-оптимистично на темата, Lightning. Защо е нужно да ми доказвате колко сте велик. Аз и така виждам Вашето величие. Прав сте, разбира се, както винаги сте прав. Не се притеснявайте, няма да тълкувам писанията Ви повече.

Мдаммм... Все пак благодаря, че повече няма да "тълкуваш" моите писания! И за признанието на Моето Величие, също благодаря. Така си е...
А ти обърни повече внимание на себе си, а не на околните.
В твой интерес е. Явно приятелят ти А.Грънчаров ти е насадил доста комплекси, но не за величие.
Бъди здрав, Човече!

А по темата мога да кажа, че с всеки изминат ден истината излиза наяве. Шило в торба не стои, е казал народа.
И трябва да се гласува! Защото тогава такива недоразумения не биха имали такова огромно влияние в/у умовете на народеца ни, благодарение на продажни медии. Да! Трябва да се гласува и да се мисли!

--------------------

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2362528 - 27.04.2009 20:16 [Re: Bubachko]

Цитат:

Ей такива изхвърляния на мокър пясък са ми много смешни.Той Борисов ги прави същите, чудя се дали не са учили на едно и също място??? А Мартин Димитров е много продажно копеле от евангелистки произход. Странно, но съпругата му е много тясно свързана с БСП и архивите на външно министерсво...

А на мен пък такива изхвърляния са ми много тъжни ...

- "продажно" - Би ли обяснила какво е продал Мартин Димитров? Нещо на теб ли ти е продал? Продава на Женския пазар ли? Чушки и домати ли? Наркотици?

- "копеле" - Би ли обяснила? Нещо баща му не го е припознал ли? Извънбрачно дете е, може би? И въобще това някакъв недостатък ли би било? "Копелетата" (да използвам твоя жаргон) са виновни за това, че така са се родили ли? И трябва да се чувстват виновни за което?

- "от евангелистки произход" - Би ли обяснила? Родителите му са евангелисти ли? И това нещо лошо ли е? Да не би да е отменена свободата на вероизпеведаниета, уж гарантирана от Конституцията? Или пак някой ще ни (ми) казва в какво и как да варвам(е)? Или е приет, без да съм разбал, някакъв закон, който ограничава правата на последователите на определена деноминция?

- "съпругата му е много тясно свързана с БСП" - Би ли дала повече инфо? Били сте заедно в една първична партийна организция ли? Или някоя съседка ти каза? Или си й виждала членската карта? И всъщност Мартин Димитров ли обсъждаме , или съпругата му?

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Bubachko
тя

#2363748 - 29.04.2009 11:54 [Re: Natural]

Имам роднинска връзка с него и много добре знам какво пиша, а това, че на теб не ти харесва си е твой проблем. Ако искаш автограф от фъфльото Марти, ще те уредя пък може и за адвокат да му се цаниш.

--------------------

toplomer

Регистриран: 12.04.2007
    #2372932 - 12.05.2009 08:02 [Re: tisss]

Да, ще гласувам за ГЕРБ защото е единствената реална алтернатива на червените. Бих се радвал след изборите да има коалиция ГЕРБ-СДС-ДСБ-Атака. Ако стане, хубаво, ако не - пак ще ни управляват Овчарковците.

Natural
stranger

#2373060 - 12.05.2009 12:19 [Re: Bubachko]

Цитат:

Имам роднинска връзка с него и много добре знам какво пиша, а това, че на теб не ти харесва си е твой проблем. Ако искаш автограф от фъфльото Марти

Аз проблем нямам, а поне с моите роднини не използваме помежду си обръщения като "фъфльо" и "продажно копеле"

На въпросите ми, виждам, не си отговорила

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Bubachko
тя

#2374063 - 13.05.2009 14:25 [Re: Natural]

Цитат:

Ако си кука, да ти давам обяснения за всяка си дума поотделно, ако не си, а ти е кеф да защитаваш човек, продал идеалите на СДС, на друг, който с гръм и трясък се беше отказал от тях... не намирам смъсъл да изпадам в безсмислени заяжданици.

--------------------

Natural
stranger

#2374909 - 14.05.2009 10:47 [Re: Bubachko]

Цитат:

Цитат:

Ако си кука, да ти давам обяснения за всяка си дума поотделно, ако не си, а ти е кеф да защитаваш човек, продал идеалите на СДС, на друг, който с гръм и трясък се беше отказал от тях... не намирам смъсъл да изпадам в безсмислени заяжданици.

ако на призива ми да дадеш аргументи в полза на голословните си твърдения, реагираш с лични заяждания какъв съм, или не съм, значи наистина няма смисъл се опитвам да водя смислен разговор с теб
И явно още по-малко смисъл има да оспорвам евтини пропагандни клишета, пак неподплатени с каквато и да е аргументация и факти.

--------------------
Епикур

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #2374950 - 14.05.2009 11:29 [Re: tisss]

Важното е да се гласува. Може с 3 ръце да гласуваш за "правилната" партия, ако победи друга каква е разликата, че не си гласувал различно? Един човек нищо не променя със своя глас, но трябва да го пусне, иначе има една партия, която влиза в парламента с все повече депутати и постоянно е в управлението.

Bubachko
тя

#2375063 - 14.05.2009 14:29 [Re: Natural]

Защо трябва да те убеждавам в общоизвестни факти И ти не си аргументиран, в защита на оспорваната личност или някъде изпуснах тезата ти

--------------------

Древния
наблюдател

#2375260 - 14.05.2009 18:15 [Re: Bubachko]

Както казва(пише) Спец-а, Тиссс, а и доста други, важното е да се гласува, пък дали е "правилната" партия или не - м.... му! но във всички случаи изборът ще е СПРАВЕДЛИВ!
Нищо, че тези, дето сме си избрали сега с надежда за справедливост(?!) и честност(при политик?!), когато наближи време за следващите избори(дай Боже да е след 4 години!), пак ще се окаже, че са корумпирани мръсници, лентяи, крадци и т.н... Поне до този момент, вече 20 години, си е все така.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2375295 - 14.05.2009 19:01 [Re: Древния]

Цитат:

Както казва (пише) спец-ът, tisss, а и доста други, важното е да се гласува, пък дали е "правилната" партия или не - м.... му! но във всички случаи изборът ще е СПРАВЕДЛИВ! Нищо, че тези, дето сме си избрали сега с надежда за справедливост (?!) и честност (при политик?!), когато наближи време за следващите избори (дай, Боже, да е след 4 години!), пак ще се окаже, че са корумпирани мръсници, лентяи, крадци и т.н... Поне до този момент, вече 20 години, си е все така.

Ама какъв спец Ви се привижда, Lightning! Да бях спец, нямаше да си губя времето тук.

tisss

--------------------

Natural
stranger

#2375305 - 14.05.2009 19:07 [Re: Bubachko]

Цитат:

Защо трябва да те убеждавам в общоизвестни факти И ти не си аргументиран, в защита на оспорваната личност или някъде изпуснах тезата ти

ЕЖК /една жена каза/ за мен не е равносилно на общоизвестен факт

В случая не съм защитавал конкретно личността Мартин Димитров, а принципа, че когато се подхвърлят в пространството някакви твърденя, те трябва да бъдат обосновани с някакви аргументи и факти.

Но понеже поставяш въпроса, нека ти кажа следното:
мисля, че в преценката за един човек основното би трябвало да бъде как той си върши работата.
Това е още по-валидно за обещстевно известна личност, а най-вече пък и за народен представител, какъвто е г-н Мартин Димитров.
А основната работа на един народен преставител е тази в Парламента , а същността й се състои в законтворчество.
За доста журналисти например "голям политик" е Ахмед Доган , за мен неговото поведение е гавра с парламентаризма и демократичните принципи, защото той не стъпва в Народното събрание, или стъпва там 3-4 пъти в годината.
Но в случая не той е предмет на разговора.

И понеже говоря за аргументи и факти, ето малко фактология за закономпроектите, на които М. Димитров е вносител, или съвносител:

- Законопроект за промяна на закона за нормативните актове - с него се определя задължение да се прави преглед на въздействието /и съответствието/ на всеки нормативен акт върху /с/ останалата нормативна уредба.
Понеже в професионалната ми практика съм се сблъсквал с пълния хаос в нормативните актове - явни противоречия, дублиране, липса на съгласуваност, имам преки впечатления за необходимостта от такъв текст в закона.

- Законопроект за възпиране облагодетелстването по служба и избягване на конфликта на интереси - неколкократно отхвърлян от сегашното мнозинство законопроект, чието значение мисля е излишно да се коментра. Навременното му приемане щеше да предотврати спирането и замразяването на милиони средства от фондовете на ЕС, които са толкова нужни на България, особено в условия на криза! Историята с "Батко" и "Братко" например беше достатъчно коментирана в медиите.

- Закон за изменение и допълнение на Закона за корпоративното подоходно облагане - от септември 2005, с който се предлага намаляване на данък печалба от 15% на 10 %, със запазване на необлагаемият минимум и премахване на данъка върху дивидентите. Впоследствие, когато на някои им увряха главите и намалението все пак беше прието/без запазване на необлагаемия минимум обаче/ се оказа , че това не води до напаляване на приходите в хазната! А бизнесът получи сериозен стимул за излизане "на светло".

- Законопроект за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване от септември 2005, с който се предвиждаше намаляване на осигурителната тежест с 14%. Не е нужно да обяснявам какъв стимул за икономиката би било едно такова решение.

- Законопроект за изменение и допълнение на Закона за "Държавен вестник" от 2006г., за това ДВ да бъде безплатно достъпен в интернет, каквато е практиката в страните от ЕС. Мисля че ползата от това също не се нуждае от коментар.

- Законопроект да изменение на Търговския закон от 2007г. с който се предвижда намаляване 10 пъти на необходимия капитал за създаване на ООД и АД.
Многобройни изследвания показват положителното въздействие на това хората да могат по-лесно да създават фирми и така да реализират свои предприемачески проекти.

- Законпроект за изменение на закона за здравното осигуряванеот края на 2007, за премахване на двойното здравно осигуряване на българите в чужбина. Този проблем също беше достатъчно обстойно коментиран в медиите.

- Законопроект за изменение и допълнение на Закона за търговския регистър от началото на 2008г.
във връзка с проблемите при регистрация и пререгистрация на фирмите. Сигурно всички си спомнят какви трудности и нерви предизвикаха неразбориите с пререгистрирането на фирмите.

- Законопроект за изменение и допълнение на Закона за достъп до обществена информация от 2008г.с който се предвижда ограничаване на обхвата на търговската тайна за публичните дружества. Добре известно е как "търговската тайна" се използва от властимащите за скриване на начина, по който се харчат парите на данъкоплатците и каква благодатна почва за корупция е това!

- Законопроект за електронно гласуване от 2009г с който се дава възможност за много по-масово гласуване. Ясно е каква полза би имало от това, като се улесн участието на младите хора /които са много повече на "ти" с компютрите/, на хората с увреждания, на хората, които не се намират в избирателния си район в изборния ден.

Аз лично одобрявам тези законопроекти, мисля, че отговарят на обществените интереси, и бих се подписал под всеки от тях .

И за да завърша тезата си, такива /като горепосочените/ факти са съществени за мен, когато определям отношението си към определен политик, а не това дали му е крив носа, какво тръби пропагандата по негов адрес, какво казва някой слугинстващ журналист, учиндолския "шоумен", кака Пена от Полски Тръмбеш, или чичо Пенчо от кръчмата в Куртово Койнаре с байганьовкото "всички са маскари!", или с по-модерното "теа демократе съсипаа държавата".

И накрая, понеже тук става дума за М. Димитров, да отбележа, че това е единствения лидер на партия /поне от тези, за които съм чувал/, избран пряко от членовете и симпатизантите на партията, а не от някакво Политбюро, Национален съвет, Висш партиен съвет, или някакъв друг подобен орган.
/вкл. за разлика от начина, по който това става и в партията, на която аз симпатизирам, например/

Толкова по-абсурдно, в този ред на мисли е и решението, с което градският съд отказа да регистрира М.Димитров за председател не с юридически мотиви, а с чисто политически - че "изборът не бил демократичен" и най-вече с уникалния аргумент че това е така, защото "гласуването било тайно"!?!?!?!?
С тази "фундаментална мисъл" въпросният съдия разби на пух и прах повсеместната демократична традиция за тайна на вота.

Изгубих си времето да пиша всичко това не за друго, а защото ме потриса начинът, по който доста хора правят своя политически избор, а това все пак ме засяга, защото живея тук, в тази красива страна - България.

--------------------
Епикур

Bubachko
тя

#2375488 - 14.05.2009 22:18 [Re: Natural]

Хубаво, че си решил да си губиш времето в писане на неща с който нищо не доказваш. Не виждам никъде аргументирано доказателство на думите ти... бил такъв, бил онакъв... ако аз съм голословна и ти не си по-различен като чета това което си написал. Но добре, за теб това е човекът, за мен не...
Аз също си обичам Родината и от моята камбанария нещата не изглеждат, като от твоята.

--------------------

Bubachko
тя

#2375497 - 14.05.2009 22:20 [Re: Древния]

Не съм казвала да не се гласува. Темата беше "Защо да не гласувам за ГЕРБ" и аз си казах мнението, е ако не съвпада с това на масите... това е друга бира. Все пак не съм длъжна да мисля и да говоря като другите само за да им се харесвам.

--------------------

georgiev_1980
почетен член
**

Регистриран: 23.02.2009
    #2378991 - 18.05.2009 22:48 [Re: Bubachko]

не ми е ясно какво се крие из тази гора от предложени законопроекти ии закони.Необходим е само един -за 4 години да изравним стандарта на българите с този на средно европееца-по всички показатели.Да е развит по етапно ,по тримесечия и ,ако не сеизпълнява от власт имащите -да си ходят по живо по здраво.Все пак човешкият живот не е безкраен.
Писна ми да се говори ,че имаме ниска производителност.Тя се постига с технология ,която се внася според вижданията на шефовете, а не от хората.
Ако сме тъпи -да се закрие официално държавата ,защо 6 до 7 мил да хранят безделници .Че ние сме една шепа народ бе.

Древния
наблюдател

#2379003 - 18.05.2009 23:00 [Re: tisss]

Цитат:

Ама какъв спец Ви се привижда, Lightning! Да бях спец, нямаше да си губя времето тук.

Tisss, като не разбираш прочетеното, поне гледай бе, човек! Не видиш ли, че в постинга ми е написано Спец, а не спец? това е ник на един от колегите, писал по-горе!
Ей... мноооого си бърз! Споко, не съм те обявил за никакъв спец. По нищо!
Ама това както и да е. Не мога да разбера защо си коригирал написаното от мен (пишейки "спец" с малко "с") а след това твърдиш , че е мой цитат?! Значи не е случайно, а просто си излъгал всички, пропускайки обаче, че постингът ти е непосредствено под моя!
Мдааа....
За съда е ясно! Да влезе.... Лъжльо!!

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2379227 - 19.05.2009 09:13 [Re: Древния]

Цитат:

Да, ще гласувам за ГЕРБ защото е единствената реална алтернатива на червените. Бих се радвал след изборите да има коалиция ГЕРБ-СДС-ДСБ-АТАКА. Ако стане, хубаво, ако не - пак ще ни управляват Овчарковците.

Re. към toplomer: На т.нар. демократи от ДСБ защо ли им е коалиция с ГЕРБ? При това силно влияние, което имат върху българския политически живот... с безкрайните си крамоли и с ехидния слънчев образ на господина, който обяви Българския народ за некадърен да го оцени.

Цитат:

Цитат:

tisss, като не разбираш прочетеното, поне гледай бе, човек! Не видиш ли, че в постинга ми е написано Спец, а не спец? Jова е ник на един от колегите, писал по-горе! Ей... мноооого си бърз! Споко, не съм те обявил за никакъв спец. По нищо! Ама това както и да е. Не мога да разбера защо си коригирал написаното от мен (пишейки "спец" с малко "с"), а след това твърдиш, че е мой цитат?! Значи не е случайно, а просто си излъгал всички, пропускайки обаче, че постингът ти е непосредствено под моя! Мдааа... За съда е ясно! Да влезе... Лъжльо!

Прав сте, Lightning, заблудил съм се относно думата "спец". Дължа Ви извинение. Но пък и Вие не прибързвате ли с поредната си квалификация "Лъжльо"?

Същата думица не прозвуча ли няколко пъти и от устата на обаятелния г-н Румен Петков? Питам, нищо лошо, просто интересна ми е стилистиката Ви в тоя форум.

Със здраве!

tisss

--------------------

toplomer

#2379878 - 19.05.2009 23:17 [Re: tisss]

Цитат:

Re. към toplomer: На т.нар. демократи от ДСБ защо ли им е коалиция с ГЕРБ? При това силно влияние, което имат върху българския политически живот... с безкрайните си крамоли и с ехидния слънчев образ на господина, който обяви Българския народ за некадърен да го оцени.

Ясно е защо им е на ДСБ коалицията с ГЕРБ - власт и управление. Това, което е целта на всяка една партия. За мен по-важно е за какво ми е на мен тази коалиция. Ами, просто всеки един глас против червените е спечелен глас, независимо за кого е даден.

Древния
наблюдател

#2379913 - 19.05.2009 23:44 [Re: tisss]

Цитат:

Същата думица не прозвуча ли няколко пъти и от устата на обаятелния г-н Румен Петков? Питам, нищо лошо, просто интересна ми е стилистиката Ви в тоя форум.

Ей!! Как така успя да ме разпознаеш, че съм самият Румен Петков?!
Това стилистиката било голема работа, бе!?

А извинение не ми дължиш, тъй като умишлената подмяно на "С" със "с" няма как да стане случайно!
Съжалявам.

И по темата. Защо няма да гласувам за "герб" е ясно. Цярът е всички да гласуват! Кой за когото си иска! За да бъде изборът СПРАВЕДЛИВ! И за да мълчим виновно, когато пак се окаже, че мошеници и крадци са ни управлявали. Но за това - след нови 4 години.

--------------------

Редактирано от Lightning (19.05.2009 23:47)

Мизиецъ
Консерваторъ

Регистриран: 07.10.2008
    #2380204 - 20.05.2009 11:00 [Re: tisss]

Цитат:

В такъв случай питам: Защо да не гласувам за ГЕРБ!

Риторичен въпрос - защото ще гласуваш директно за ген. Любен Гоцев и СИК.

--------------------
"Да бъдеш консерватор, означава да си винаги в челото на техническия прогрес" - Франц-Йозеф Щраус

toplomer

#2380316 - 20.05.2009 13:08 [Re: Мизиецъ]

Цитат:

Вероятно е по-добре да гласуваш директно за Бриго Аспарухов и Тихомир Стойчев?

Мизиецъ
Консерваторъ

#2381348 - 21.05.2009 15:38 [Re: toplomer]

Цитат:

Цитат:

Вероятно е по-добре да гласуваш директно за Бриго Аспарухов и Тихомир Стойчев?

Именно, няма по-добре и по-зле щом става въпрос за комунистически генерали, тайни служби, БКП и прочее.

--------------------
"Да бъдеш консерватор, означава да си винаги в челото на техническия прогрес" - Франц-Йозеф Щраус

tisss
Tester Independent...

#2381355 - 21.05.2009 15:43 [Re: Древния]

Цитат:

А извинение не ми дължиш, тъй като умишлената подмяна на "С" със "с" няма как да стане случайно! Съжалявам. И по темата. Защо няма да гласувам за ГЕРБ е ясно. Цярът е всички да гласуват. Кой за когото си иска. За да бъде изборът СПРАВЕДЛИВ! И за да мълчим виновно, когато пак се окаже, че мошеници и крадци са ни управлявали. Но за това - след нови 4 години.

Ако разрешите, Lightning... Двамцата с Вас да не би да живеем с костенурките и орлите триста години, та някакво си четиригодишно отлагане на всенародния празник Видовден да не ни тревожи?

Колкото до аналогията с г-н Румен Петков, пред тоя мил самодеец от съвременния политически театър Вас Ви възприемам най-малкото в образа на потомствен английски аристократ: възпитание, обноски, философски познания, идеи върху политическия живот в България и прочие.

Не знам ГЕРБ дали не е фалшива карта от тестето, но очевидно все по-трудно ще е наглостта на "обновената" БСП и "демократичното" ДПС да ни я представят със същия пунт и финтове по-нататък през годините. Поне това е видимо в предизборните им акции срещу ГЕРБ... с картинката на Иван Костов, който с втренчен поглед на Агент 007 се излюпва иззад лика на Бойко Борисов.

Що толкова се плашат от ГЕРБ, ако г-н Бойко Б. е техен играч от миманса, ей това живо ме вълнува. Вие имате ли обяснение защо толкова ги е бъз "обновените и пребоядисаните"?

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

#2381384 - 21.05.2009 16:07 [Re: tisss]

Не знам, приятелю Тиссс, но мутренското арогантно поведение винаги ме е отблъсквало и отвращавало. Та било то и като алтернатива на комунизма. Всъщност, резултатът би бил един и същ.
ББ не е клонинг на БКП/БСП в пълния смисъл на думата. Той е резултат на политика, довела до пропаст между политически "елит" и народ. Той просто се вмъкна( или го вмъкнаха?) в тази ниша с помоща на усилна медийна дейност. Аз от този човек не съм чул и една свястна дума! Но, интересно, хората, поради липса именно на алтернатива, го припознават като "народен" човек, борец срещу корупцията и... което е най-смешното и тъжното, като противник на "политиците", не давайки си сметка, че той, ББ, също е И политик. А такива хора, които се носят върху мътилката на мръсните политически нрави, които господстват в момента, са много, извънредно много опасни! Обикновеният човек обаче се отъждествява с Него, чувствайки се по-значителен отколкото е всъщност, което е пагубно за реалния живот. На обикновения човек му харесва мачовското държане и небрежният тон, с който уверява всички, че проблемите са лесни за решаване. А то съвсем не е така.

--------------------

toplomer

#2381586 - 21.05.2009 19:14 [Re: tisss]

Цитат:

...
Що толкова се плашат от ГЕРБ, ако г-н Бойко Б. е техен играч от миманса, ей това живо ме вълнува. Вие имате ли обяснение защо толкова ги е бъз "обновените и пребоядисаните"?

Ето това е истината! Такава агресивна кампания червените не са водили никога до сега. Значи ги е страх, страх, страх. Очевидно имат много далавери за криене.
Само това ми е достатъчно за да гласувам за ГЕРБ.

Мизиецъ
Консерваторъ

#2382105 - 22.05.2009 11:11 [Re: toplomer]

Изумително!

Живея в лето 2009 и виждам, че все още съществуват хора, които си мислят, че в България има партии, които се борят срещу комунистите!?! И защо - защото разиграват циркове по медиите.

И Бойко Борисов ли стана "антикомунист"??

Изумително!

--------------------

toplomer

#2382121 - 22.05.2009 11:44 [Re: Мизиецъ]

Цитат:

Живея в лето 2009 и виждам, че все още съществуват хора, които си мислят, че в България има партии, които се борят срещу комунистите!?!...

У нас думите "комунист", "антикомунист", "ляв", "десен" са напълно сбъркани понятия и изпразнени от смисъл. Затова не ги и употребявам - писах "червените" - обобщение на тройната коалиция. Всички останали са "другите". Измежду тях ГЕРБ има най-сериозни шансове да измести червените и аз гласувам за тях. Ако това беше ДСБ или СДС или Атака, те щяха да бъдат избора ми.

В смисъла на дефинициите ми е интересно ти като какъв се определяш? "Консерватор" в нашата действителност също е доста неясно понятие.

Мизиецъ
Консерваторъ

#2382346 - 22.05.2009 16:04 [Re: toplomer]

Цитат:

У нас думите "комунист", "антикомунист", "ляв", "десен" са напълно сбъркани понятия и изпразнени от смисъл.

Напротив, съвсем не са сбъркани понятия. Сбъркани са политиците, произлезли до един от комунистическата номенклатура.

Цитат:

Затова не ги и употребявам - писах "червените" - обобщение на тройната коалиция. Всички останали са "другите". Измежду тях ГЕРБ има най-сериозни шансове да измести червените и аз гласувам за тях. Ако това беше ДСБ или СДС или Атака, те щяха да бъдат избора ми.

Ясно, значи проблема ти е в Тройната коалиция, не в комунистите въобще. Готов си да гласуваш за пребоядисаните милиционери, само защото щяли да "изместят" техните създатели. Сега разбрах, просто желаеш нови лица в политиката, без оглед на това дали ще са свързани с репресивните служби на БКП или не. За мен обаче има значение.

Цитат:

В смисъла на дефинициите ми е интересно ти като какъв се определяш? "Консерватор" в нашата действителност също е доста неясно понятие.

Консерватор в пълния смисъл на думата. Не симпатизирам на нито една парламентарно представена партия.

--------------------

toplomer

#2382464 - 22.05.2009 17:48 [Re: Мизиецъ]

Цитат:

...Сбъркани са политиците, произлезли до един от комунистическата номенклатура...

"Номенклатура" по начало означава списък. По време на соца придоби малко по-различен смисъл: класата на партийните величия. Ако го употребим по друг начин, трябва да посочим и за номенклатура на какво говорим. Така че Борисов може да се причисли към номенклатурата на преподавателите в Противопожарния факултет, Костов - към тази на преподавателите в МЕИ. В никой случай обаче, нито единият, нито другият не са произлезли от комунистическата номенклатура, защото нито те, нито пък бащите им не са заемали номенклатурна длъжност.

Проблемът ми наистина е тройната коалиция и тъй като съм прагматик, предпочитам да си го решавам конкретно, гласувайки против нея.

Яне Янев май също се самоопределя като консерватор.:)

Древния
наблюдател

#2382547 - 22.05.2009 18:40 [Re: toplomer]

Гледай сега, всичко разбирам, но ми е криво за едно. Че едва ли някога ще ни се случи да гласуваме за някоя партия не за това, че е ПРОТИВ тази която е на власт, а заради това, че ми предлага реално достижимо по-добро бъдеще, отколкото другата. Разбираш ли за какво говоря? До този момент, вече 20 години, ние отиваме на избори с една и съща нагласа - да свалим тия, па който ще да дойде, само и само да не са тия!
Ето, това време ми се ще да отмине. Прекалено дълго, ненормално дълго се задържа то.

--------------------

Natural
stranger

#2382610 - 22.05.2009 19:44 [Re: tisss]

Цитат:

В тоя ред на мисли, Тиссс, а защо ли е това сатинизиране на Иван Костов вече около 9-10г.? Всеки божи ден, по всякакви медии, без оглед на средствата?
Нали има 0.0000001% одобрение?
Впрочем, когато Бойко говореше за "Гаргамели" и подобни глупости, беше медиен любимец и червените не го закачаха.
Щом обаче малко отвори уста срещу Станишев, Доган и компания - веднага извадиха от ръкава мръсните номерца!

--------------------
Епикур

tisss
Tester Independent...

#2382966 - 23.05.2009 11:35 [Re: Natural]

Цитат:

В тоя ред на мисли, tisss, а защо ли е това сатанизиране на Иван Костов вече около 9-10 г.? Всеки Божи ден по всякакви медии, без оглед на средствата? Нали има 0.0000001% одобрение? Впрочем, когато Бойко говореше за "Гаргамели" и подобни глупости, беше медиен любимец и червените не го закачаха. Щом обаче малко отвори уста срещу Станишев, Доган и компания - веднага извадиха от ръкава мръсните номерца!

1. Това tango d'amore между въпросния господин и "обновената" БСП е от първите месеци след "славния" Десети ноември (1989), когато току-що пребоядисаните другари и другарки отказаха да припознаят човека за свой, дори не хвърлиха поглед върху изготвената от него икономическа програмка, та се наложи с куфарчето и папките си господинът да похлопа на портите на онова СДС, което обхванатият от еуфория народ боготвореше.

Къде отиде всенародната мечта за Български Видовден, Natural? Как интелигенцията (имам предвид не само хора като Едвин Сугарев, но и т.нар. "прости" орачи и копачи с ум и разум) допуснахме Съюзът на демократичните сили да бъде превърнат в първа отбранителна линия за някогашните управници от Татово време?

2. Политиката е изкуство, но за разлика от изкуството тук мръсните номерца са част от играта. Да си припомняме ли как от централата на някогашното СДС гледаха отвисоко групичката около невзрачния Меди Доганов. Е, доста вода изтече от ония сладки командирски времена на самоопиянение и г-н Ахмед Доган за кой ли път им разказва игрите на нашите доморасли демократи, тъй че за Политическия труп в дясното пространство - според латинската сентенция De mortuis aut bene, aut nihil*.

Хубав-лош, не са малцинство българите, които в лицето на г-н Бойко Борисов припознават своя Герой, който ще се справи с Червената хидра. Илюзия - да! Ала така е било и в народните предания и легенди. Като няма риба, и ракът е риба.

Бъдете здрав!

tisss

* За умрелите или добро, или нищо.

--------------------

Древния
наблюдател

#2399598 - 17.06.2009 08:31 [Re: Древния]

Цитат:

Поглед България

Ами ако И тези мутри (Галевите) си спретнат една партийка? Вече имат светъл и поучителен пример за подражание. Могат и евродупетати да си пратят, и такива за местна употреба... Кво праим тогава, а? Като гледам и за тях ще гласуват с плам и възторг. Как ли ще си поделят електората?! Що гърмене ще пада...
Ама ще дойде после Здравата Ръка, по пътя на естествения отстрел, пардон, подборен лов... ееее, така деее - естествен подбор.
Да е честито!!!

Хм, май ми звучи и изглежда доста реалистично.

--------------------

mariq_petrova111
неориентиран
*

Регистриран: 21.06.2009
    #2403239 - 23.06.2009 01:49 [Re: Древния]

много ясно,че няма да гласувам за ГЕРБ....колкото обещаваха,толкова нищо не изпълниха.наистина незнам с какви очи се изправят пред народа и обещават пак и пак.Най-голямата грешка на народа е да повярва отново на тези престъпници.Нека сложим ново начало,за да спре този порочен кръг!!!

toplomer

#2403323 - 23.06.2009 08:56 [Re: mariq_petrova111]

Цитат:

много ясно,че няма да гласувам за ГЕРБ....колкото обещаваха,толкова нищо не изпълниха....

Какво са обещавали бе, душа? И какво не са изпълнили? Ми, че те не са управляваща партия. Ама разни патароци като теб обикалят по форумите да пишат щуротии.

Древния
наблюдател

#2403504 - 23.06.2009 13:15 [Re: toplomer]

Цитат:

Ми, че те не са управляваща партия.

Топломер, някъде бях писал вече и с риск да се повторя, пак ще напиша. ГЕРБ, след Местните избори, е управляваща партия в близо 40% от общините, като управлява близо 2/3 от населението!!! Именно на общинско ниво стават най-големите далавери!!

--------------------

toplomer

#2403509 - 23.06.2009 13:21 [Re: Древния]

Цитат:

Топломер, някъде бях писал вече и с риск да се повторя, пак ще напиша. ГЕРБ, след Местните избори, е управляваща партия в близо 40% от общините, като управлява близо 2/3 от населението!!! Именно на общинско ниво стават най-големите далавери!!

При ограниченото общинско самоуправление у нас, което при последното (надявам се наистина да е последно ) управление на БСП беше свито още повече, трудно могат да бъдат наречени "управляващи". А къде стават най-големите далавери се вижда от докладите на Европейските комисии.

Древния
наблюдател

#2403512 - 23.06.2009 13:27 [Re: toplomer]

Бе не знам... Ама май доста жертви от кметското войнство паднаха, без да са от Тройната коалиция
Един от примерите - гр.Елин Пелин! Та... остави я ти тая! Най-много борба и чудни пречудни коалиции се правят именно на изборите за кмет!

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2427646 - 23.07.2009 12:34 [Re: Opk]

Цитат:

Готов съм да се обзаложа, че ще си имаме коалицийка ГЕРБ (Борисов) - ДПС (Доган)

E, харно, че не сте се обзаложили, Opk. Остава да видим сега дали партията ГЕРБ ще изпълни онова, за което мнозинството български граждани й гласуваха доверие.

Бойко Борисов и ГЕРБ би следвало да си припомнят поговорката "Пази ме, Боже, от приятели; от неприятелите аз и сам мога да се опазя!"

Предателствата към една кауза най-често се вършват от хора, които на висок глас по площадите се кълнат във вярност.

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

Re: Защо да не гласувам за ГЕРБ!.?
    #2438911 - 07.08.2009 05:07 [Re: Древния]

Цитат:

Не знам, приятелю tisss, но мутренското арогантно поведение винаги ме е отблъсквало и отвращавало. Та било то и като алтернатива на комунизма. Всъщност, резултатът би бил един и същ.

ББ не е клонинг на БКП/БСП в пълния смисъл на думата. Той е резултат на политика, довела до пропаст между политически "елит" и народ. Той просто се вмъкна (или го вмъкнаха?) в тази ниша с помощта на усилна медийна дейност. Аз от този човек не съм чул и една свястна дума! Но, интересно, хората, поради липса именно на алтернатива, го припознават като "народен" човек, борец срещу корупцията и... което е най-смешното и тъжното, като противник на "политиците", не давайки си сметка, че той, ББ, също е И политик. А такива хора, които се носят върху мътилката на мръсните политически нрави, които господстват в момента, са много, извънредно много опасни! Обикновеният човек обаче се отъждествява с Него, чувствайки се по-значителен отколкото е всъщност, което е пагубно за реалния живот. На обикновения човек му харесва мачовското държане и небрежният тон, с който уверява всички, че проблемите са лесни за решаване. А то съвсем не е така.

Луцифер

Поздравления за форумния оракул!!!

Първо, с участието си във форума настояваше колко безсмислено е българският гражданин да гласува, прилагаше за мотив Байганьовската "сентенция" всички са маскари. После стори доста да обясни кой е Б. Борисов с просветлението: "Такива хора... са много, извънредно много опасни!"

Толкова зор и... плачевен резултат от целокупната дейност на агитатора - това не се среща всеки ден!

Нищо лично относно Lightning ("Светещия"). Любопитно ми е само колко ли още радетели на двайсетгодишното статукво са в стрес от изборите, от заблудите на българина: "Кошмар - нацията се възражда... Олеле, Божичко! Дали не иде Видовден?"

Пловдив, 7 август 2009 година

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

#2439028 - 07.08.2009 11:38 [Re: tisss]

Г-н Георги К. Бояджиев,
както и преди ви беше обяснено, Вие при мен сте игнориран като потребител, така че излишно е да се обръщате към мен. Причината за това е елементарна - Вие, господинчо, вместо да опровергавате или подтвърждавате изнесеното в моите коментари, си позволявахте определено лични нападки, които нямаха нищо общо с изказваното от мен мнение. По най-просташки и недостоен за един човек, определящ се като "публицист", "психолог", "писател" и не знам още какво, Вие си позволихте нееднократно да ме демонизирате, приписвайки ми несъществуващи мисли, намерения, разбирания... Мога само да Ви съжалявам, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ (ако това наистина е името Ви!), че единственото място за въображаема изява и избиване на някакви комплекси, за Вас са интернет-форумите. Нищо лошо, разбира се, човек от време на време да изказва мнение, но за Вас това се е превърнало в болна амбиция. Като пиша "болна", разбирайте го в буквалния смисъл на думата. Просто имате нужда от лечение, придружено с пауза във форумната ви "дейност".
Не изпращам това под формата на ЛБ, тъй като не виждам смисъл да премълчавам. Трябва да знаят и другите до къде би могло да доведе една болна амбиция. Да се изявиш на всяка цена, не подбирайки средства. Не знам като учител/преподавател какъв сте бил, но явно не сте били от любимците на децата. С тези похвати едва ли. А те, тези манипулативни похвати, по всичко личи са Ваша втора природа.

И още, името, което използвам/използвах в този форум означава "светкавица, мълния". Написах "използвах", тъй като, отвратен от Вас лично, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ от гр. ПЛОВДИВ, бивш преподавател по Български език и литература (по Ваши думи!!) повече няма да изказвам мнение. Не мога да си позволя да бъда обиждан от хора, които просто са далеч от мен във всяко едно отношение. Не съм мазохист, а и достатъчно уважавам себе си.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2439044 - 07.08.2009 12:07 [Re: Древния]

Цитат:

Г-н Георги К. Бояджиев,
както и преди Ви беше обяснено, Вие при мен сте игнориран като потребител, така че излишно е да се обръщате към мен. Причината за това е елементарна - Вие, господинчо, вместо да опровергавате или подтвърждавате изнесеното в моите коментари, си позволявахте определено лични нападки, които нямаха нищо общо с изказваното от мен мнение. По най-просташки и недостоен за един човек, определящ се като "публицист", "психолог", "писател" и не знам още какво, Вие си позволихте нееднократно да ме демонизирате, приписвайки ми несъществуващи мисли, намерения, разбирания... Мога само да Ви съжалявам, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ (ако това наистина е името Ви!), че единственото място за въображаема изява и избиване на някакви комплекси за Вас са интернет-форумите. Нищо лошо, разбира се, човек от време на време да изказва мнение, но за Вас това се е превърнало в болна амбиция. Като пиша "болна", разбирайте го в буквалния смисъл на думата. Просто имате нужда от лечение, придружено с пауза във форумната ви "дейност".

Не изпращам това под формата на ЛБ, тъй като не виждам смисъл да премълчавам. Трябва да знаят и другите докъде би могла да доведе една болна амбиция. Да се изявиш на всяка цена, неподбирайки средства. Не знам като учител/преподавател какъв сте бил, но явно не сте бил от любимците на децата. С тези похвати едва ли. А те, тези манипулативни похвати, по всичко личи са Ваша втора природа.

И още, името, което използвам/използвах в този форум, означава "светкавица, мълния". Написах "използвах", тъй като, отвратен от Вас лично, г-н ГЕОРГИ К. БОЯДЖИЕВ от ПЛОВДИВ, бивш преподавател по Български език и литература (по Ваши думи!), повече няма да изказвам мнение. Не мога да си позволя да бъда обиждан от хора, които просто са далеч от мен във всяко едно отношение. Не съм мазохист, а и достатъчно уважавам себе си.

Съжалявам! И извинения, ако е възможно, да приемете от моя страна... Имаше дълъг период, когато можехме да спорим спокойно, да отстояваме мнение с уважение и респект към опонента. От предиборната агитка какво се случи нямам представа, но моля, не търсете причината единствено извън себе си.

Вероятно знаете: позиция се губи, но позиция се и печели... съвсем не като се изживява човек в ролята на сърдито дете. Оставам все пак с уважение към Вас, независимо какво твърдите и какво ще да е оттук-насетне участието Ви във форума, Lightning.

Бъдете здрав!

Пловдив, 7 август 2009 година

tisss

--------------------

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #3034149 - 05.04.2013 00:17 [Re: toplomer]

Цитат:

Цитат:

Живея в лето 2009 и виждам, че все още съществуват хора, които си мислят, че в България има партии, които се борят срещу комунистите!?!...

У нас думите "комунист", "антикомунист", "ляв", "десен" са напълно сбъркани понятия и изпразнени от смисъл. Затова не ги и употребявам - писах "червените" - обобщение на тройната коалиция. Всички останали са "другите". Измежду тях ГЕРБ има най-сериозни шансове да измести червените и аз гласувам за тях. Ако това беше ДСБ или СДС или Атака, те щяха да бъдат избора ми.

Абе, когато те възпитават твоите родители, вероятно, а и логично, пък и 90% истина е, че ще придобиеш манталитета им, ценностите им, мисленето им за света (мироглед) и т.н...
Щото като ви чета, наивници, силно се съмнявам, че осъзнавате смисъла на "червено".
Гледам ти ника - "топломер" - вие, върли антисоциалисти, защо скандирате социални искания??? Че като подкрепяте ГЕРБ - ми нямате право на социални искания, ще си търпите монополите и няма да се оплаквате, щом нямате кинта да сте "големи"! Оставате роби и туй то! Прав си - ляво, дясно, център - нищо няма смисъл и значение в БГ, щото никой и нищо не осмисля от това, а "лови лидери" за ...

И това ако не е гадно - червените са право в сърцето ти...
Нищо лично, само ОБОСНОВАНО ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Re: Уви! За ГЕРБ или добро, или нищо!
    #3038275 - 15.04.2013 17:28 [Re: toplomer]

Цитат:

Цитат:

Топломер, някъде бях писал вече и с риск да се повторя, пак ще напиша. ГЕРБ, след Местните избори, (е управляваща партия в близо 40% от общините, като управлява близо 2/3 от населението. Именно на общинско ниво стават най-големите далавери!).

При ограниченото общинско самоуправление у нас, което при последното (надявам се наистина да е последно ) управление на БСП беше свито още повече, трудно могат да бъдат наречени "управляващи". А къде стават най-големите далавери се вижда от докладите на Европейските комисии.

Не е ли странно, че агитацията за Иван Костов и неговата ДСБ е хептен блуедичка (освен Natural), да не кажа: ич я нема - за разлика от предишни години, кога баш у тоя форум твореше с вдъхновение юзър с трийсетина ника?

А инак... Бойко Борисов - една несбъдната мечта да разкара преоблечените в овчи кожи "обновени" толупи на БСП от тавата с мръвките, йе! Заигра се юнакът с цар Киро от Катуница и то му изяде главата (Лично мнение! Може и да греша, понеже не е само тоя золумът от управлението на ГЕРБ.).

"Ако Сретен срещне Бойко в цъфналата ръж
и целуне този Сретен Тиквата веднъж,
то нима ще знае всякой де, кога веднъж
Сретен е целувал Бойко в цъфналата ръж."*

П.П.: "Мислех се за демократ. Костов ме направи социалист. Симеон - антимонархист. Сергей - гербер. Бойко - анархист. И сега имам ега ти ориентацията!"

_________

* Сретен Йосич - бандитът, който искаше да плати външния дълг... Вж. http://www.kriminalist.info/3010s3.html

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Jores
Tester Independent

Re: Уви! За ГЕРБ или добро, или нищо!
    #3042806 - 25.04.2013 08:53 [Re: Jores]

Eвала на Мирослав Найденов!

_______

* На картинката е скандално известната с фалшивата си диплома Калина Илиева. Вж. интервюто на М. Найденов в тазсутрешния блок на бТВ.

--------------------

Jores
Tester Independent

Какво предлага сергията...
    #3046271 - 03.05.2013 07:33 [Re: Jores]

ТЕЛЕВИЗИОННИТЕ ЛУДОСТИ НА ПАРТИИТЕ

И тази кампания не минава без клипове, които показват докъде е паднал политическият живот в страната*

Тъжно е, но телевизията вече е най-съществена част от политиката. Без нея модерната политика не само е невъзможна, тя е немислима. Телевизията е мощен демократичен инструмент, който прави масите съпричастни към каузи. Проблемът е, че ако този инструмент се ползва в дози, които биха уплашили дори закален наркоман, може да се превърне в нещо като ядрен реактор, излязъл от контрол. И понеже живеем в епохата на постоянните образи, днес нито една обществена дейност не може да съществува без тази телевизионна наркоза, която се превръща в основен измерител на обществено влияние и значимост. Не напразно основната битка за вота се измести от урните към това кой има право и срещу какви средства да присъства на екрана. Това е модерната логистика на изборната война.

Изборите на 12 май обаче ще бъдат нетрадиционни, понеже идват след голяма политическа криза, която разтърси политическото пространство. Заради това днес ни е трудно да анализираме програми и идеи, защото всички партии говорят това, което си мислят, че хората искат да чуят. На този терен е трудно да доловим не само различията, но и стратегиите, особено след като и ГЕРБ заговориха като опозиционна партия. Опозиция на своето управление. Очевидно е, че на този вот ГЕРБ ще се опитат политически да легализират своята шизофрения, като твърдят, че досега не са управлявали те. Но така е не само при ГЕРБ. И други партии сътвориха такова количество телевизионна лудост, че си заслужава да им обърнем внимание.

1. СДС - ясна дивотия

Започваме със СДС, защото, тъкмо когато случайният зрител на политически клипове се гневеше на телевизионната вселена, че тази година няма ярко откроена идиотщина сред клиповете, сините пуснаха своето творение. Клипът на СДС е със слогана "Ясно дясно" и първоначално може да обърка несвикналия с дивотии потребител на телевизия. Този клип е толкова налудничав, че първоначално човек може да го помисли за сатирична пародия, а не за реален политически продукт. Клипът на СДС е толкова комплексарски, че има по-скоро отрицателен ефект. Да не говорим, че е единствен от клиповете на по-големите партии, който говори конкретно с имена на противници. А това издава повече страх, отколкото заявка за политическа конкуренция.

Сюжетът на клипа е размазващ. Младият татко иска да купи сладолед на детето си. И тогава гласът зад кадър обявява, че БСП му предлага "да купи още два сладоледа", и като призраци се появяват един партизанин и един циганин. Ето точно тук лично спрях да гледам. Ако пародията с партизанин е глупава, но все пак обяснима, заиграването с антиромска реторика (тоест - социална политика ще да означава да хрантутим циганите) е расистка изцепка и необясним ход.

Ако СДС са дотам изтощени електорално, че искат да стъпят на този терен, трябва да си дават ясна сметка, че на този терен има много по-печени играчи именно по тази тънка расистка струна. Подобен тип антиромско послание е още по-отвратително, защото идва от партия, която се самообяви за емблема на демокрацията, а всъщност се оказа, че се е удавила в своя собствен мрак и фиксации. Появата на името на Костов в клипа също издава драматична слабост. Битката с твоите собствени демони не трябва да се води по време на предизборна кампания. Нещо повече - СДС дори не може да бъде различена като ясна опозиционна сила, защото така сериозно заиграваше с ГЕРБ, че след управлението на ГЕРБ остатъците от синята партия май са по-гневни на БСП, Костов и Кунева, отколкото на Бойко Борисов.

А това, което винаги е било странно в клиповете на минаващите за десни партии, е, че е хубаво, дето предлагат българинът да си купува само един сладолед, ама не обясняват откъде изобщо ще дойдат суровините за този сладолед, ако държавата наистина се оттегли напълно в историческия мрак. Изобщо, метафората за сладоледа е шантава, когато се отнася за партия, дето се стопи като сладолед на клечка в драматичната жега на прехода. Заради този клип звучи като некролог на СДС и синьото лъвче.

2. "Атака" - лудостта на боксьора

Клипът на "Атака" също е изумителен в посока на странно съдържание и налудничави елементи. Това е клип без сюжет, напомнящ някакъв опит на надрусания Анди Уорхол да снима документално кино за бокса. Картината ни показва Волен Сидеров, който се боксира с някакъв човек. И само това.
Подобно послание може да бъде разтълкувано многозначително. Че лидерът на "Атака" възприема политиката като бой, като налагане с юмруци. Това не е ли странно?

Клипът е толкова нарцистично фиксиран, защото очевидно Волен Сидеров може да предложи на публиката единствено себе си. Само че какъв продукт е това. "Атака" е преминала през толкова състояния, че вече никой не си спомня нейното начало. Тази физическа патетика, която лъха от клипа, е самодоволна и нагла. Какво ли се опитва да покаже лидерът на "Атака" - че още го бива да громи майкопродавците? Че така ще раздава крошета на циганите?

Клипът е смешен и плашещ. Плашещ, защото издава определени политически намерения. "Атака" винаги е била от най-многословните партии. Сега, щом са се лишили от думи, значи предвкусват своя звезден час. Което трябва да ни плаши.

3. ГЕРБ - завръщане в миналото

ГЕРБ са извадили монументален, тежък, тътнещ, набиващ канчетата клип. Глас зад кадър с патетика, достойна за "славния" ХІІІ конгрес на БКП, обявява, че ГЕРБ се учели от историята, вече станали по-мъдри. ГЕРБ обаче е толкова персонализирана партия, че изобщо не става ясно откъде се е появило това множествено число. Особено като се има предвид че две-трети от времето в клипа е посветено на Бойко Борисов, а през останалото време могат да бъдат разпознати единствено физиономията на Цветан Цветанов и лицето на Лиляна Павлова. За страничния зрител все още е проблематично да назове десет имена на хора от ГЕРБ просто защото човеците там очевидно не са важни, важна е фигурата на Лидера. И това съответно издава защо визуалната страна на клипа е такава - магистрала, Дунав мост 2, среща с президента на САЩ.

Клипът обаче издава друго. ГЕРБ не са способни на собствена визия за развитие. Всички проекти, с които се гордеят, всъщност са започнати от други. Май това е тежката политическа травма за партията на Бойко Борисов - не може да роди собствена идея, собствена стратегия, с изключение, разбира се, на абсолютната защита на "обаятелния" Цветан Цветанов.

Партиите прибягват до монументалност, когато са изчерпани идейно. Това е символичното. Когато една партия си въобрази, че се е сляла с вечността и историята, се появяват драматичните гласове зад кадър, които опитват да застопорят завинаги тази вечност. Това е и най-бързият път към провала в един свят, който никога не остава статичен. Но клипът е това, което е ГЕРБ днес - самодоволен, самозабравен, нарцистичен, непокаял се кръг от кандидати да управляват България. Изобщо, в него е заложена бъдеща драматичност с неопределен размер.

4. Кунева и нормалността - мисия невъзможна

Клипът на България на гражданите е по-премислен. Той е озвучен изцяло от лидерката на движението Меглена Кунева. Слоганът "Да на нормалността", въпреки привидната си тъпотия, цели нещо друго. Кунева се предлага като територия на консенсуса, като политически омиротворител, като нещо странично от голямата предизборна баталия, която тресе отечеството. С подобен минорен глас и тон тя вероятно можеше да има някакъв успех, ако не бяха лицата, избрани за клипа - Даниел Вълчев, Прошко Прошков, Найден Зеленогорски. Общото между тях е, че са партийни хамелеони, политически номади в името на кариера. Ако приемем, че те са лицето на нормалността в страната, по-добре да съм луд. Препоръчваната от госпожа Кунева нормалност просто няма как да дойде с хора, които са били забъркани в повечето управления досега, но възнамеряват с един клип да измият ръцете си като Пилат Понтийски. Телевизията е другото име на постоянната амнезия, но пък все още има хора, които помнят, знаят и мислят. Пред тях това послание трудно ще мине. Защото България е ненормална страна благодарение на пророците на новата нормалност.

Клипът на Кунева напомня рекламна стратегия за продажба на дрога. Всеки дилър на дрога те убеждава, че ако опиташ стоката, няма да съжаляваш... Именно затова нормалността, предлагана на сергията от Меглена Кунева, е мисия невъзможна. Посланието - добро, човекът - кофти.

5. ВМРО - псувните като политика

Най-брутален и по-скоро отблъскващ е клипът на ВМРО, където младото лице на тази партия Ангел Джамбазки псува всички управлявали досега. Буквално. Преди няколко години в книгата си "Енциклопедия на руската душа" Виктор Ерофеев бе определил псувнята като основна линия на политическа мисъл в Русия. Но също така я нарече и "философия на нокаута". Защото псувнята е израз на мнение, но не и израз на стратегия. Тя е разрушителна и на света не е известно управление, което да се е справило само с псувни. Псуването не демонстрира друго освен титанично политическо безкултурие. Изобщо, този клип на ВМРО е метафора за падението на политическия живот в страната. След като политиката е паднала до нивото на улична псувня, това означава, че кризата не е само обществена, икономическа и политическа, това е криза на самото ни разбиране за държава и ценности. И това май е най-страшното. Че през телевизионната лудост на някои партии личи какво дъно сме ударили. Ала никой от кандидатите не желае да говори за него. Ако не се хвалят, друго като че не им остава освен юнашки да изпсуват на майка.

П.П.: Кефи добавената в края на всеки предизборен клип задължителна (вероятно) фразичка "Купуването и продаването на гласове е престъпление", предвид оня милион неграмотни по циганските гета на България, чийто вот (между 20 и 300 лева на парче) най-достойните "преобразени, обновени, преоборудвани, пребоядисани, хептен демократични" партии и движения пазаруват по време на избори.

Пловдив, 3 май 2013 година

* Текстът по-горе (без послеслова) е на Александър Симов, вж. http://dnes.dir.bg/ereferendum/anketar.php?id=469.

--------------------

Jores
Tester Independent

Некои калкулации и съображения относно гласуването
    #3047210 - 05.05.2013 06:38 [Re: Jores]

...Между другото, когато гласувате, имайте предвид, че с гласа си отпускате и по 12 лв. субсидия на избраната партия… За 4 г. една такава ваша необмислена постъпка ще й донесе 48 лв.! За всеки малоумник в НС (Нали не е нужно да се убеждаваме, че в парламента има и такива!) отпускаме на партията над 200 хил. годишно. И за Емо Фаса сме плащали, и за оня, дето викаше, че преди 500 г. сме се освободили от турско, плащаме. Ония де, щото те бяха двама. Имаме бол, плащаме.

Не бих си позволил да ви агитирам да се въздържате от гласуване, но сметките показват, че с колкото по-малко гласове ги изберем, толкова по-евтино ще ни излизат. Ако народът не се беше хвърлил като вдовец на хоро да гласува за ГЕРБ, гражданите нямаше да имат 1 678 583 гласа и съответно къде 21 млн. лв. годишна субсидия. Сега разбирате ли защо по избори се скъсват да говорят за по-висока избирателна активност?!

Бойко вика: "От БСП, вместо да връщат България на хората, по-добре да вземат да върнат парите на хората, тези, които им отмъкнаха".

Ей, ама верно, представяте ли си да стане едно чудо и да почнат да връщат?! От Премянов та до Петков и Овчаров! Всичките там милионери във ВС на БСП върнат! Бил Гейтс, ортакът му Пол Алън, Уорън Бъфет как върнаха, при това техните пари не са крадени?! И после и от ГЕРБ вземат пример, и почнат и те да връщат, връщат, връщат… Обаче не са червените тия, дето ще дадат пример. И от ГЕРБ не са. Всъщност, като се замисля, няма партия, която е способна да даде пример. И това е единственият проблем. А от друга страна в българската история няма случай политици да са връщали пари и днешните няма откъде да знаят как се прави. Вж. http://www.reduta.bg/v2/article/из-делниците-на-един-луд-15-19-април

П.П.: Само за сведение, нищо лично! От една страна, почти милион неграмотни индобългари в очакване да си продадат гласа (срещу 20 до 300 лв. плюс некои стоки от първа необходимост - брашно, захар, олио, ориз, боб, леща, кебапчета, кюфтета, консерви), от друга - "хубавите хора" на сергията за избор... Всеки сам да си прави сметката ще гласува ли, няма ли да гласува и въобще тия избори 23-24 години подир незабравимия Десети ноември дали не са само епизод от пиеската "БКП доброволно сдава властта на новите демократи под благосклонния взор на западната дипломация".

--------------------

Jores
Tester Independent

Re: Чрез храбър непукизъм към сияйно бъдеще за Отечеството! *DELETED*
    #3050326 - 12.05.2013 06:07 [Re: Jores]

Мнението изтрито от Jores

--------------------

Jores
Tester Independent

Re: Поздрав за осмелилите се да гласуват, въпреки омерзението!
    #3050330 - 12.05.2013 07:34 [Re: Jores]

--------------------

Jores
Tester Independent

#3092660 - 27.09.2013 07:43 [Re: tisss]

Цитат:

Цитат:

...ако си решил да си ми опонент, избрал си грешна тактика. Само с прилагателни, батьовото, нема да стане!
От всичко, което си написал, мога да направя извода, че ти си припознал в ГЕРБ и лично в нейния Неформален Лидер, единствения носител на ред, справедливост, просперитет, благоденствие, щастие, благосъстояние... и т.н.? Така, както преди припозна за същото СДС, после НДСВ и Н.В. Царя на Българите Симеон ІІІ, после АТАКА и отново силната десница, този път на В.Сидеров, а сега ГЕРБ и друга силна Десница... Е, до кога?! А да се спасяваме вече сами, а? Нека минем без Месии, кво мислиш по въпроса? Или да е поединично?

Понятието "приоритети" говори ли Ви нещо? България като блато, в което гъмжи от алигатори - така ни вижда държавата западен експерт. И ако продължим да ровим срещу всеки, успял да обедини мнозинството излезли от апатия български граждани срещу фирмата "БСП & ДПС", аз съм на негова страна, въпреки че между нас казано, Lightning, откакто се е появила политическата формация АТАКА гласувал съм, и пак ще гласувам за АТАКА. И то е пак по същата логика на приоритетите.

А риторичният въпрос, с който открих тая тема във форума, е да подсети българина, че и апостол Павел преди да стане ученик на Иисус, е бил известен като Савел Разбойника - най-жесток гонител на християните.

Бъдете здрав! И благодарности, че ме чувствате по-млад от Вас.

tisss

Джефри ван Орден*

Джефри ван Орден дойде в България да ни поздрави за членството в ЕС, каза дословно: "Вие сте блато на алигатори... не мога да понеса, че вие сами съсипахте едно прекрасно предприятие, наречено "АЕЦ Козлодуй"...”

През 2008 година, президентът на Световната ядрена асоциация Джон Рич заяви пред bTV:

"Производството на електроенергия в рамките на територията на България е суверенно право и отговорност и ако международните стандарти са изпълнени, страната трябва да изпълни отговорностите си най-напред спрямо собствения си народ."

Нима това не са уважавани люде? Нима думите им са лъжа или са продиктувани от някакви игри? Защо отвън, чужденци трябва да ни отварят очите за нещо, за което родните политици си правят оглушки?

No comment

* Джефри ван Орден е британски политик и бивш военен офицер (бригаден генерал, 1991). Понастоящем е евродепутат от Консервативната партия, представляващ Източна Англия. Завършил е военно офицерско училище (1964), след което служи в Разузнавателния корпус на Британската армия до 1985 г. След това е инструктор в Генералщабния колеж в Хамбург (1985-1988) и началник-щаб на британския сектор в Берлин (1988-1990). Работи за кратко в Лондон, а после е в Международния военен щаб в централата на НАТО в Брюксел (1991-1994), с което завършва военната си кариера. Достига до звание бригаден генерал (1991). От 1995 г. работи като старши служител в апарата на Еврокомисията по външна политика и сигурност. За първи път е избран за депутат в Европейския парламент през 1999 г., откогато е и докладчик за напредъка на България по пътя към членство в Европейския съюз. Нареждан е сред най-ревностните поддръжници на удължаването работата на ІІІ и ІV блок на АЕЦ „Козлодуй“. Из уикипедия...

--------------------

Jores
Tester Independent

#3093168 - 29.09.2013 03:19 [Re: Jores]

Цитат:

Джефри ван Орден*

Джефри ван Орден дойде в България да ни поздрави за членството в ЕС, каза дословно: "Вие сте блато на алигатори... не мога да понеса, че вие сами съсипахте едно прекрасно предприятие, наречено "АЕЦ Козлодуй"...”

През 2008 година, президентът на Световната ядрена асоциация Джон Рич заяви пред bTV:

"Производството на електроенергия в рамките на територията на България е суверенно право и отговорност и ако международните стандарти са изпълнени, страната трябва да изпълни отговорностите си най-напред спрямо собствения си народ."

Нима това не са уважавани люде? Нима думите им са лъжа или са продиктувани от някакви игри? Защо отвън, чужденци трябва да ни отварят очите за нещо, за което родните политици си правят оглушки?...

Та възниква въпросът: освен Иван Костов, кои още са алигаторите наред с Инкасатора Румен Овч., другими славами: кои са останалите?

"Да започнеш в „Белене" бизнес с 18 милиона лева е просто смешно. В проекта има доказани злоупотреби от АДФК за стотици милиони левове. И прокуратурата дотук не е направила нищо. А в същото време в един момент се появяват двама неуспели политици - госпожа Капон и господин Иван Иванов от ДСБ, които явно искат да се върнат на политическата сцена, изваждат едни фактури и изведнъж прокуратурата се разтича...

Подозрително е, че магистратите не са се възползвали от доклада на АДФК за „Белене", добави Гамизов.

Според него, арбитражът ще бъде загубен умишлено за АЕЦ „Белене".

"След това ще застанат нагло пред нас и ще ни попитат: „Ще плащаме 1 млрд. на руснаците за загубеното дело, или ще строим Белене?"- смята Гамизов.

„АЕЦ „Белене" няма да я има, защото ако я има, България ще умре. Яхти, частни самолети, алчни любовници и всякакви такива гнусотии на фона на умиращите българи е доказателството за геноцида срещу нацията ни. Ние сме най-бързо изчезващата нация. И едно от нещата е фактът, че сме единствената нация, при която има организирана престъпност в енергетиката, а другата престъпност е директно контролирана от службите за сигурност.

Вж. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2325919

--------------------

Jores
Tester Independent

Абсолютна хармония, обноски и шик в Народното събрание...
    #3097182 - 12.10.2013 12:26 [Re: Jores]

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изненада мнозина с постъпката си. Той поиска от лидера на ДПС Лютви Местан да бъде извинен за подвикванията на депутатите от партията му за това, че е доносник.

Борисов призова от парламентарната трибуна да не се внушава омраза между политическите партии и парламентарните групи, тъй като всички освен националистическата партия „Атака” се кълнат в европейските ценности.

На свой ред Местан прие извинението и подчерта, че не трябва да се правят лични нападки, при все че политическият език може да бъде остър, пише Новини.бг. Вж. http://24newsbg.com/%D0%B0%D1%82%D0%B0%D...%BB-%D0%B2.html

--------------------

Jores
Tester Independent

Re: Абсолютна хармония, обноски и шик в Народното събрание...
    #3098790 - 18.10.2013 10:57 [Re: Jores]

ПЕТ ГОДИНИ БЕЗ НЕЗАБРАВИМИЯ АХМЕД ЕМИН

...Кървавият инцидент в дома на Доган стана разделителна линия, която промени завинаги Сокола и партията му.

Самоубийството на Емин сложи край на различното мислене и насади страх, мълчание и тишина в партията, призвана да брани правата и свободите на хората. Сложен е край и на прякото общуване между отделните фактори в ДПС, парализирано е свободното говорене. Доган загуби дясната си ръка Касим Дал, който отказа да работи за ченгета на ДС и си създаде своя партия.

Така лидерът на формацията, която два пъти е била мандатоносител, а днес управлява България чрез марионетката си БСП, изпадна в политическа изолация. Вж. http://www.burgasnovinite.bg/Liani-ubiistvo-Ahmed-Emin.html

--------------------

stanikoto
неориентиран

Регистриран: 18.10.2013
Re: Абсолютна хармония, обноски и шик в Народното събрание...
    #3098828 - 18.10.2013 14:51 [Re: Jores]

Ужас!! Много жалко!

kamen.ivanov
неориентиран

Регистриран: 16.08.2016
    #3364580 - 18.08.2016 13:10 [Re: tisss]

Тоталитарни методи прикрити с демократични намерения.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 23942

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.