ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Непрежалими образи
    #2369534 - 07.05.2009 15:30

№ 1.

МАХМУРЛИЯТА РУМЕН ГЛАВАТА: "Не съм откраднал нищо!"

С удебелен глас (явно от поредния запой) в студиото на Николай Бареков по bTV ексвътрешният министър Румен Петков* се изцепи, че по негово време в МВР не били изчезнали нито едно пиронче и кламерче, пък камо ли 10 тона цирконий.

Според него, иформацията, която изнесе Яне Янев, че са изчезнали въпросните тонове от складовете на Вътрешното министерство през 2007 година, е лъжа. Петков каза още, че тези, които захранват с информация Яне Янев, един ден ще пострадат. Янев изнесе скандала, че на 8 април 1993 година в България беларуската фирма МП “ВЕРАС” внася цирконий - метал с двойна употреба. Стоката е изнесена от Република Беларус с официален експорт-лиценз.

Правото на разпореждане с нея еднозначно принадлежи на изпращача. В няколко документа през различни години от Митница Аерогара - София, потвърждават, че стоката е собственост на МП “ВЕРАС”. До 4 април 2007 година стоката е съхранявана в складовете на известен български летец. На тази дата обаче се извършва първото тежко нарушение на законите в България: стоката се изземва и се пренася в друг склад. Според документите стоката отива в склада на “М и М Еър Карго Сървиз ЕООД”.

След това се извършва грубо нарушение и от страна на финансовия министър. Със заповед на Пламен Орешарски на 23 април 2007 година стоката е одържавена и - в пълно нарушение на всички закони! - се предоставя на МВР.

Вече втора година упълномощени от МП “ВЕРАС” адвокати в България “издирват” безуспешно стоката си - малко над 10 тона цирконий. Вж. http://kliuki.bg/2009/04/27/махмурлията-румен-главата-пак-се-изце/

No comment или Гласувайте отново за преустроената и обновена БСП!

tisss http://vbox7.com/play:e44a1798

* Румен Петков е роден на 23 юни 1961 г. в Плевен. Учи в Математическата гимназия в града и в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, във факултета по математика. Специализира в Икономическия институт в Свищов. Румен Петков е женен и има двама сина: Богдан (р. 1991) и Филип (р. 1997).

От 1995 до 1999 г. е кмет на Плевен. По това време срещу Румен Петков са заведни четири съдебни дела — за стопански престъпления и за хулиганство, но са прекратени. Едно от тях, по обвинение за хулиганство, е спряно заради депутатския му имунитет, а по-късно е окончателно прекратено от Марияна Борисова, прокурор във Върховна касационна прокуратура.[1]

През 1999 г. става секретар по коалиционната политика на БСП, а от 2001 г. е заместник-председател на Висшия съвет на БСП. Румен Петков е председател на Националния предизборен център на БСП по време на изборите за президент, местни органи и парламент. Депутат е в 39-то и 40-то Народно събрание. От август 2005 е министър на вътрешните работи... и пр., и пр. Из уикипедия.

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MilenaMila
почетен член

Регистриран: 27.10.2008
От: София
Re: Непрежалими образи
    #2369562 - 07.05.2009 16:04 [Re: tisss]

След този коментар, може би мнозина няма да се чудят как ще гласуват на 5 юли или пък дали ще упражнят правото си на глас?!

Поздравления!

Mila

Ако не е позволено, но много ти се ще, значи може.

Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
    #2369564 - 07.05.2009 16:05 [Re: tisss]

Някак си нереално звучи, само в една партия да има нагли крадци или може би не искаш да кажеш за другите дето закопаха не само държавата, но и партийте си И какво значи това
Цитат:

демек не коментирайте или сте бесепар

--------------------
http://www.sosbg.org

tisss
Tester Independent...

#2369719 - 07.05.2009 19:21 [Re: Bubachko]

Цитат:

Някак си нереално звучи, само в една партия да има нагли крадци или може би не искаш да кажеш за другите дето закопаха не само държавата, но и партийте си И какво значи това
Цитат:

демек не коментирайте или сте бесепар

№ 2.

КОМАНДИРЪТ КОСТОВ - НАЙ-ЧЕСТНИЯТ ПОЛИТИК В БЪЛГАРИЯ

Джефри ван Орден изрази надежда на 7 юни българите да дадат ясен знак за промяна като гласуват за... (и т.н.) “По време на моя мандат като докладчик за България привлякох вниманието към проблемите, свързани с корупцията, престъпността и слабостите на съдебната система.

Идвайки в България, се чувствам сякаш стъпвам в басейн с алигатори. Време е водата в този басейн да се смени и да се изчисти“, призова бившият докладчик за България в Европейския парламент. Вж. http://images.google.com/imgres?imgurl=h...%3D200%26um%3D1

No comment или Гласувайте за ДСБ - най-честната опозиция на БСП и ДПС!

tisss http://vbox7.com/play:e44a1798

* На снимката - Иван Костов, лидер на партията Демократи за силна България (ДСБ). На 24 март 1992 г. Костов в качеството си на министър на финансите в 79-то правителство на България подписва разрешение, с което фондация „Сапио“ една седмица да осъществява безмитен внос на стоки. Фондацията е собственост на бившия депутат от СДС във Великото народно събрание Ясен Златков. Въпреки че разрешението е парафирано като „еднократно, по изключение“, фондацията го размножава и с него внася няколко големи пратки. Ясен Златков успява да внесе в България стоки за около 5 милиона долара.

Няколко месеца по-късно в пресата се появяват обвинения, че разрешението е издадено в нарушение на въведения през февруари 1992 г. данъчен режим за фондации. Главна прокуратура започва предварителна проверка по случая, която завършва на 10 февруари 1993, установявайки, че Костов не е нарушил законите на страната, тъй като само подписът му не разрешава вноса и писмото не е заведено по надлежния ред в Министерство на финансите, като липсва син печат от министерството. Самият Иван Костов твърди, че е имал правно основание да издаде разрешение за внос. Според него престъплението е в нееднократното използване на разрешението, като още докато той е министър на финансите започва съдебно дело срещу Фондация Сапио, с което имуществото на фондацията е запорирано и митниците си възстановяват нанесените им щети. Ясен Златков емигрира в САЩ и регистрира Фондация Сапио зад граница.

През 1994 г. е съставена анкетна комисия към Народното събрание, която установява, че фондация „Сапио“ е нанесла щети на държавния бюджет от невнесени акцизи, мита и данъци в размер на 338 498 022 тогавашни лева, равностойни на 13 540 000 долара.

В интервю с Десислава Хаджиева бившият главен прокурор Иван Татарчев посочва, че е наредил възобновяване на прекратената предварителна проверка по делото Сапио. Той потвърждава, че възложената от него предварителна проверка е завършила с мнение за образуване на следствие срещу Костов. Противно на това мнение главният прокурор не завежда дело, което впоследствие оправдава с изтичащия си мандат (1999). Той посочва оправданията на Костов с митничарите като неморални, защото няма как да не бъде изпълнено нареждане на висшестоящ началник — митниците са на подчинение на Министерството на финансите. Из уикипедия. Само една от многобройните далавери...

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2370400 - 08.05.2009 18:06 [Re: tisss]

№ 3.

АХМЕД ДОГАН: "Никога не съм крал в живота си"

Г-н Доган заяви това по повод настояването на ръководената от Иван Костов дясноцентристка партия ДСБ за проверка на имотите му и за начина, по който са придобити те.

"За разлика от Иван Костов, никога не съм крал в живота си" - заяви Доган пред журналисти преди заседанието на ръководството на партията си. Вж. http://images.google.com/imgres?imgurl=h...t%3D20%26um%3D1

No comment или Гласувайте за ДПС - за неограничени права и свободи!

tisss http://vbox7.com/play:37e5d657

* Ахмед Доган — учредител и председател на Движението за права и свободи от създаването му на 4 януари 1990 г. Избиран за депутат във всички Народни събрания след 1990 г., но системно не посещава парламентарните заседания, въпреки че е задължен да присъства според Правилника за устройството и дейността на Народното събрание. По този повод обяснява, че използва това време за по-полезни дейности.

При предизборната си кампания за Парламентарни избори 2005 г. заявява открито в предаването "Шоуто на Слави" по bTV, че финансирането на партията му, както и финансирането на всички други политически партии, става чрез „обръч от фирми“. Из уикипедия.

--------------------

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2371848 - 10.05.2009 18:08 [Re: tisss]

Кой ще е четвърти - досещам се!!!!

Ама нека продължи уважаемият ни съфорумник и малце по-нататък: №5, №6, №7... Мога да помогна и с имената на хора, които имат къде-къде по-интересни биографиики!
Тук мога небрежно да спомена и Волен Сидеров, и Бойко Борисов, и... Е, сещайте се, де...

След което политическата сергия ще е празна или пък с еднакво гнили ябълки и круши!

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

tisss
Tester Independent...

#2374358 - 13.05.2009 19:46 [Re: Древния]

№ 4.

НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО СИМЕОН ІІ: "Аз съм последователен до скука..."

Министърът по европейските въпроси Меглена Кунева сподели на 26 юни в интервю за колегите от вестник “Монитор”, че декларациите за имотното състояние на лицата, заемащи висши държавни длъжности, ще бъдат задължително публикувани в Интернет. “Това, което на мен ми е станало фикс-идея напоследък, е прозрачността. Важно е декларациите за имотното състояние да се публикуват, да знаят хората как си влязъл в политиката и как излизаш. Така ще ограничим корупцията”, казва министър Кунева.

Също воден от стремеж за прозрачност съобразно добрите европейски практики, Портал ЕВРОПА реши да проучи дали в декларацията на бившия министър-председател Симеон Сакскобургготски е вписано придобилото публичност напоследък пътуване до Милано на борда на самолета на италианския бизнесмен Пиерпаоло Черани. Че това пътуване е факт, потвърди самият Симеон Сакскобургготски в обръщение пред медиите преди няколко дни, на 20 юни.

Проверката на Портал ЕВРОПА установи, че Симеон Сакскобургготски не е декларирал в годишната си имуществена декларация използването на частния самолет на бизнесмена Пиерпаоло Черани.

Каква е хронологията на събитията?

Първоначално в печата бяха публикувани части от стенограми от прихванати разговори между Черани и Виктор Емануил, братовчед на Симеон Сакскобургготски. В разговор, проведен на 21 февруари 2006 г. в 13 часа и 36 минути, Черани – според стенограмата – казва: “...аз вече му предложих пари и му дадох също пари за изборите. Помниш ли, че аз отидох да му ги занеса? И парите бяха взети... Отидох, направих всичко за него, доведох го в Скалата...”

Няколко дни след началото на скандала, на 20 юни 2006 г., Симеон Сакскобургготски коментира случая пред медиите. Той отбеляза, че е летял безплатно на самолета на скандалния италиански аферист, и коментира, че не може да бъде сензация някой да получи покана, за да си спести времето: “Черани има или чартъризира малък самолет. Когато премиерът на Италия Силвио Берлускони ме покани да присъствам на увертюра в Миланската Скала, аз имам малко време и той каза, че ще изпрати самолета, за да имам достатъчно време, и това ми се стори нещо нормално. Посещението не ми се стори като служебно, за да искам правителствения самолет, а за тези неща съм страшно акуратен, заяви Сакскобургготски на 20 юни 2006 г. Вж. http://www.europa.bg/htmls/page.php?id=5541&category=223

No comment или Гласувайте за НДСВ - партия на акуратните и последователните!

tisss

--------------------

toplomer

Регистриран: 12.04.2007
    #2374795 - 14.05.2009 07:56 [Re: tisss]

Трудно говори човечецът, та за това се изразява така, понякога глуповато.

Ама що за гнусна тема е това? Някакви отвратителни муцуни!!!

tisss
Tester Independent...

#2375259 - 14.05.2009 18:14 [Re: toplomer]

№ 5.

ДОН ЦЕЦИ: "Казвал съм на ромите в полицията да виждат свой закрилник, свой партньор..."

Лидерът на ЕВРОРОМА Цветелин Кънчев е роден на 5 юли 1967 г. в Златица. Има висше образование, по професия е преводач и владее перфектно 4 (четири) ромски диалекта. Не е женен официално, но е семеен. Жена му Таня е циганка, Цветелин е приел ромския начин на задомяване - чрез свещена клетва. Има четири деца - момчета, които в момента учат в Кеймбридж. Кънчев влиза в парламента на 24 септември 1997 г. и става депутат от ХХХVІІІ Народно събрание от листата на БББ на Жорж Ганчев. По-късно се прехвърля в Евролевицата на Александър Томов - Лупи. Става секретар и на Националния партиен съвет на Евролевицата по връзките с частния бизнес и малцинствените групи. Председател на инициативния комитет за учредяване на Националната асоциация ЕВРОРОМА, в която по техни данни са се записали около 17 хиляди души. През 1999 г. имунитетът му е свален и му е наложен домашен арест, а на 9 февруари 2000 г. Софийският окръжен съд го осъжда с ефективна присъда от 6 години затвор за побой и отвличане. На 30 януари 2003 г. Цветелин Кънчев е възстановен като председател на ЕВРОРОМА. В края на април 2005 г. вицепрезидентът на България Ангел Марин го помилва, с което отменя изпитателния срок и остатъка от присъдата му.

No comment или Гласувайте за "ЕВРОРОМА", ако искате децата ви да учат в Кеймбрижд!

tisss

* Кой е Цветелин Кънчев? Преди да стане първият депутат след 1989 г. със снет имунитет и излежавал ефективна присъда, Кънчев е бил в затвора през 1986-1987 за изнасилване. В парламента влиза, като финансира пряко клоунадата на Жорж Ганчев. Веднъж попаднал в Народното събрание, се прехвърля в Евролевицата на Александър Томов. После сформира “Евророма”. Народното събрание сваля имунитета му по искане на главния прокурор Никола Филчев на 31 юни 1999 г. Същия ден Дон Цеци е задържан. Той е обвинен за няколко тежки престъпления, сред които побои и рекет на жители от Златица и Пирдоп. Съдия Нели Куцкова го осъди на 6 години затвор, глоба от 6 хил. лв. и конфискация на половината от имуществото му. Сред особено утежняващите вината обстоятелства тя посочи факта, че по време на престъпленията Цветелин Кънчев е бил народен представител и с изнудванията и побоищата е компрометирал колегите си в парламента и е създал убеждението, че депутатите са недосегаеми и ненаказуеми.

През 2001 в деня, в който Върховният касационен съд потвърди присъдата му, партията на Дон Цеци “Евророма” подкрепи двойката Първанов - Марин в президентските избори. Може би дружбата между Цветелин Кънчев и институцията на Държавния глава датира оттогава. През 2003 г. циганският лидер бе предсрочно освободен за добро поведение. Преди да стане примерен затворник, той се опита да се самоубие, като нагълта няколко батерии. След като излезе на свобода, Дон Цеци искаше да се построи паметник на ромите, загинали по време на Холокоста, а наскоро зарадва президента Първанов с музикален дар - новия албум на Азис. След като Цветелин Кънчев бе помилван и може да се включи в надпреварата за парламента, няма да е изненада да получи и орден за особени заслуги – например в областта на ромската интеграция. Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.sedembg.com/106/KUNTSHEV%2520%2520TSVETELIN%25202.jpg&imgrefurl=http://www.sedembg.com/106/page2.htm&usg=__Y6Jfwhk59WJPXF-erkTgXlP2zbg=&h=319&w=250&sz=19&hl=bg&start=3&tbnid=ss1s1TwW8uAR7M:&tbnh=118&tbnw=92&prev=/images%3Fq%3D%25D0%25A6%25D0%25B2%25D0%25B5%25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD%2B%25D0%259A%25D1%258A%25D0%25BD%25D1%2587%25D0%25B5%25D0%25B2%26gbv%3D2%26hl%3Dbg%26sa%3DG

--------------------

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2375262 - 14.05.2009 18:19 [Re: tisss]

Отлично, приятелю Тиссс!
Да се надявам, че има продължение, нали?

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 24819

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.