ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Непрежалими образи
    #2369534 - 07.05.2009 15:30

№ 1.

МАХМУРЛИЯТА РУМЕН ГЛАВАТА: "Не съм откраднал нищо!"

С удебелен глас (явно от поредния запой) в студиото на Николай Бареков по bTV ексвътрешният министър Румен Петков* се изцепи, че по негово време в МВР не били изчезнали нито едно пиронче и кламерче, пък камо ли 10 тона цирконий.

Според него, иформацията, която изнесе Яне Янев, че са изчезнали въпросните тонове от складовете на Вътрешното министерство през 2007 година, е лъжа. Петков каза още, че тези, които захранват с информация Яне Янев, един ден ще пострадат. Янев изнесе скандала, че на 8 април 1993 година в България беларуската фирма МП “ВЕРАС” внася цирконий - метал с двойна употреба. Стоката е изнесена от Република Беларус с официален експорт-лиценз.

Правото на разпореждане с нея еднозначно принадлежи на изпращача. В няколко документа през различни години от Митница Аерогара - София, потвърждават, че стоката е собственост на МП “ВЕРАС”. До 4 април 2007 година стоката е съхранявана в складовете на известен български летец. На тази дата обаче се извършва първото тежко нарушение на законите в България: стоката се изземва и се пренася в друг склад. Според документите стоката отива в склада на “М и М Еър Карго Сървиз ЕООД”.

След това се извършва грубо нарушение и от страна на финансовия министър. Със заповед на Пламен Орешарски на 23 април 2007 година стоката е одържавена и - в пълно нарушение на всички закони! - се предоставя на МВР.

Вече втора година упълномощени от МП “ВЕРАС” адвокати в България “издирват” безуспешно стоката си - малко над 10 тона цирконий. Вж. http://kliuki.bg/2009/04/27/махмурлията-румен-главата-пак-се-изце/

No comment или Гласувайте отново за преустроената и обновена БСП!

tisss http://vbox7.com/play:e44a1798

* Румен Петков е роден на 23 юни 1961 г. в Плевен. Учи в Математическата гимназия в града и в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, във факултета по математика. Специализира в Икономическия институт в Свищов. Румен Петков е женен и има двама сина: Богдан (р. 1991) и Филип (р. 1997).

От 1995 до 1999 г. е кмет на Плевен. По това време срещу Румен Петков са заведни четири съдебни дела — за стопански престъпления и за хулиганство, но са прекратени. Едно от тях, по обвинение за хулиганство, е спряно заради депутатския му имунитет, а по-късно е окончателно прекратено от Марияна Борисова, прокурор във Върховна касационна прокуратура.[1]

През 1999 г. става секретар по коалиционната политика на БСП, а от 2001 г. е заместник-председател на Висшия съвет на БСП. Румен Петков е председател на Националния предизборен център на БСП по време на изборите за президент, местни органи и парламент. Депутат е в 39-то и 40-то Народно събрание. От август 2005 е министър на вътрешните работи... и пр., и пр. Из уикипедия.

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MilenaMila
почетен член

Регистриран: 27.10.2008
От: София
Re: Непрежалими образи
    #2369562 - 07.05.2009 16:04 [Re: tisss]

След този коментар, може би мнозина няма да се чудят как ще гласуват на 5 юли или пък дали ще упражнят правото си на глас?!

Поздравления!

Mila

Ако не е позволено, но много ти се ще, значи може.

Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
    #2369564 - 07.05.2009 16:05 [Re: tisss]

Някак си нереално звучи, само в една партия да има нагли крадци или може би не искаш да кажеш за другите дето закопаха не само държавата, но и партийте си И какво значи това
Цитат:

демек не коментирайте или сте бесепар

--------------------
http://www.sosbg.org

tisss
Tester Independent...

#2369719 - 07.05.2009 19:21 [Re: Bubachko]

Цитат:

Някак си нереално звучи, само в една партия да има нагли крадци или може би не искаш да кажеш за другите дето закопаха не само държавата, но и партийте си И какво значи това
Цитат:

демек не коментирайте или сте бесепар

№ 2.

КОМАНДИРЪТ КОСТОВ - НАЙ-ЧЕСТНИЯТ ПОЛИТИК В БЪЛГАРИЯ

Джефри ван Орден изрази надежда на 7 юни българите да дадат ясен знак за промяна като гласуват за... (и т.н.) “По време на моя мандат като докладчик за България привлякох вниманието към проблемите, свързани с корупцията, престъпността и слабостите на съдебната система.

Идвайки в България, се чувствам сякаш стъпвам в басейн с алигатори. Време е водата в този басейн да се смени и да се изчисти“, призова бившият докладчик за България в Европейския парламент. Вж. http://images.google.com/imgres?imgurl=h...%3D200%26um%3D1

No comment или Гласувайте за ДСБ - най-честната опозиция на БСП и ДПС!

tisss http://vbox7.com/play:e44a1798

* На снимката - Иван Костов, лидер на партията Демократи за силна България (ДСБ). На 24 март 1992 г. Костов в качеството си на министър на финансите в 79-то правителство на България подписва разрешение, с което фондация „Сапио“ една седмица да осъществява безмитен внос на стоки. Фондацията е собственост на бившия депутат от СДС във Великото народно събрание Ясен Златков. Въпреки че разрешението е парафирано като „еднократно, по изключение“, фондацията го размножава и с него внася няколко големи пратки. Ясен Златков успява да внесе в България стоки за около 5 милиона долара.

Няколко месеца по-късно в пресата се появяват обвинения, че разрешението е издадено в нарушение на въведения през февруари 1992 г. данъчен режим за фондации. Главна прокуратура започва предварителна проверка по случая, която завършва на 10 февруари 1993, установявайки, че Костов не е нарушил законите на страната, тъй като само подписът му не разрешава вноса и писмото не е заведено по надлежния ред в Министерство на финансите, като липсва син печат от министерството. Самият Иван Костов твърди, че е имал правно основание да издаде разрешение за внос. Според него престъплението е в нееднократното използване на разрешението, като още докато той е министър на финансите започва съдебно дело срещу Фондация Сапио, с което имуществото на фондацията е запорирано и митниците си възстановяват нанесените им щети. Ясен Златков емигрира в САЩ и регистрира Фондация Сапио зад граница.

През 1994 г. е съставена анкетна комисия към Народното събрание, която установява, че фондация „Сапио“ е нанесла щети на държавния бюджет от невнесени акцизи, мита и данъци в размер на 338 498 022 тогавашни лева, равностойни на 13 540 000 долара.

В интервю с Десислава Хаджиева бившият главен прокурор Иван Татарчев посочва, че е наредил възобновяване на прекратената предварителна проверка по делото Сапио. Той потвърждава, че възложената от него предварителна проверка е завършила с мнение за образуване на следствие срещу Костов. Противно на това мнение главният прокурор не завежда дело, което впоследствие оправдава с изтичащия си мандат (1999). Той посочва оправданията на Костов с митничарите като неморални, защото няма как да не бъде изпълнено нареждане на висшестоящ началник — митниците са на подчинение на Министерството на финансите. Из уикипедия. Само една от многобройните далавери...

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2370400 - 08.05.2009 18:06 [Re: tisss]

№ 3.

АХМЕД ДОГАН: "Никога не съм крал в живота си"

Г-н Доган заяви това по повод настояването на ръководената от Иван Костов дясноцентристка партия ДСБ за проверка на имотите му и за начина, по който са придобити те.

"За разлика от Иван Костов, никога не съм крал в живота си" - заяви Доган пред журналисти преди заседанието на ръководството на партията си. Вж. http://images.google.com/imgres?imgurl=h...t%3D20%26um%3D1

No comment или Гласувайте за ДПС - за неограничени права и свободи!

tisss http://vbox7.com/play:37e5d657

* Ахмед Доган — учредител и председател на Движението за права и свободи от създаването му на 4 януари 1990 г. Избиран за депутат във всички Народни събрания след 1990 г., но системно не посещава парламентарните заседания, въпреки че е задължен да присъства според Правилника за устройството и дейността на Народното събрание. По този повод обяснява, че използва това време за по-полезни дейности.

При предизборната си кампания за Парламентарни избори 2005 г. заявява открито в предаването "Шоуто на Слави" по bTV, че финансирането на партията му, както и финансирането на всички други политически партии, става чрез „обръч от фирми“. Из уикипедия.

--------------------

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2371848 - 10.05.2009 18:08 [Re: tisss]

Кой ще е четвърти - досещам се!!!!

Ама нека продължи уважаемият ни съфорумник и малце по-нататък: №5, №6, №7... Мога да помогна и с имената на хора, които имат къде-къде по-интересни биографиики!
Тук мога небрежно да спомена и Волен Сидеров, и Бойко Борисов, и... Е, сещайте се, де...

След което политическата сергия ще е празна или пък с еднакво гнили ябълки и круши!

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

tisss
Tester Independent...

#2374358 - 13.05.2009 19:46 [Re: Древния]

№ 4.

НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО СИМЕОН ІІ: "Аз съм последователен до скука..."

Министърът по европейските въпроси Меглена Кунева сподели на 26 юни в интервю за колегите от вестник “Монитор”, че декларациите за имотното състояние на лицата, заемащи висши държавни длъжности, ще бъдат задължително публикувани в Интернет. “Това, което на мен ми е станало фикс-идея напоследък, е прозрачността. Важно е декларациите за имотното състояние да се публикуват, да знаят хората как си влязъл в политиката и как излизаш. Така ще ограничим корупцията”, казва министър Кунева.

Също воден от стремеж за прозрачност съобразно добрите европейски практики, Портал ЕВРОПА реши да проучи дали в декларацията на бившия министър-председател Симеон Сакскобургготски е вписано придобилото публичност напоследък пътуване до Милано на борда на самолета на италианския бизнесмен Пиерпаоло Черани. Че това пътуване е факт, потвърди самият Симеон Сакскобургготски в обръщение пред медиите преди няколко дни, на 20 юни.

Проверката на Портал ЕВРОПА установи, че Симеон Сакскобургготски не е декларирал в годишната си имуществена декларация използването на частния самолет на бизнесмена Пиерпаоло Черани.

Каква е хронологията на събитията?

Първоначално в печата бяха публикувани части от стенограми от прихванати разговори между Черани и Виктор Емануил, братовчед на Симеон Сакскобургготски. В разговор, проведен на 21 февруари 2006 г. в 13 часа и 36 минути, Черани – според стенограмата – казва: “...аз вече му предложих пари и му дадох също пари за изборите. Помниш ли, че аз отидох да му ги занеса? И парите бяха взети... Отидох, направих всичко за него, доведох го в Скалата...”

Няколко дни след началото на скандала, на 20 юни 2006 г., Симеон Сакскобургготски коментира случая пред медиите. Той отбеляза, че е летял безплатно на самолета на скандалния италиански аферист, и коментира, че не може да бъде сензация някой да получи покана, за да си спести времето: “Черани има или чартъризира малък самолет. Когато премиерът на Италия Силвио Берлускони ме покани да присъствам на увертюра в Миланската Скала, аз имам малко време и той каза, че ще изпрати самолета, за да имам достатъчно време, и това ми се стори нещо нормално. Посещението не ми се стори като служебно, за да искам правителствения самолет, а за тези неща съм страшно акуратен, заяви Сакскобургготски на 20 юни 2006 г. Вж. http://www.europa.bg/htmls/page.php?id=5541&category=223

No comment или Гласувайте за НДСВ - партия на акуратните и последователните!

tisss

--------------------

toplomer

Регистриран: 12.04.2007
    #2374795 - 14.05.2009 07:56 [Re: tisss]

Трудно говори човечецът, та за това се изразява така, понякога глуповато.

Ама що за гнусна тема е това? Някакви отвратителни муцуни!!!

tisss
Tester Independent...

#2375259 - 14.05.2009 18:14 [Re: toplomer]

№ 5.

ДОН ЦЕЦИ: "Казвал съм на ромите в полицията да виждат свой закрилник, свой партньор..."

Лидерът на ЕВРОРОМА Цветелин Кънчев е роден на 5 юли 1967 г. в Златица. Има висше образование, по професия е преводач и владее перфектно 4 (четири) ромски диалекта. Не е женен официално, но е семеен. Жена му Таня е циганка, Цветелин е приел ромския начин на задомяване - чрез свещена клетва. Има четири деца - момчета, които в момента учат в Кеймбридж. Кънчев влиза в парламента на 24 септември 1997 г. и става депутат от ХХХVІІІ Народно събрание от листата на БББ на Жорж Ганчев. По-късно се прехвърля в Евролевицата на Александър Томов - Лупи. Става секретар и на Националния партиен съвет на Евролевицата по връзките с частния бизнес и малцинствените групи. Председател на инициативния комитет за учредяване на Националната асоциация ЕВРОРОМА, в която по техни данни са се записали около 17 хиляди души. През 1999 г. имунитетът му е свален и му е наложен домашен арест, а на 9 февруари 2000 г. Софийският окръжен съд го осъжда с ефективна присъда от 6 години затвор за побой и отвличане. На 30 януари 2003 г. Цветелин Кънчев е възстановен като председател на ЕВРОРОМА. В края на април 2005 г. вицепрезидентът на България Ангел Марин го помилва, с което отменя изпитателния срок и остатъка от присъдата му.

No comment или Гласувайте за "ЕВРОРОМА", ако искате децата ви да учат в Кеймбрижд!

tisss

* Кой е Цветелин Кънчев? Преди да стане първият депутат след 1989 г. със снет имунитет и излежавал ефективна присъда, Кънчев е бил в затвора през 1986-1987 за изнасилване. В парламента влиза, като финансира пряко клоунадата на Жорж Ганчев. Веднъж попаднал в Народното събрание, се прехвърля в Евролевицата на Александър Томов. После сформира “Евророма”. Народното събрание сваля имунитета му по искане на главния прокурор Никола Филчев на 31 юни 1999 г. Същия ден Дон Цеци е задържан. Той е обвинен за няколко тежки престъпления, сред които побои и рекет на жители от Златица и Пирдоп. Съдия Нели Куцкова го осъди на 6 години затвор, глоба от 6 хил. лв. и конфискация на половината от имуществото му. Сред особено утежняващите вината обстоятелства тя посочи факта, че по време на престъпленията Цветелин Кънчев е бил народен представител и с изнудванията и побоищата е компрометирал колегите си в парламента и е създал убеждението, че депутатите са недосегаеми и ненаказуеми.

През 2001 в деня, в който Върховният касационен съд потвърди присъдата му, партията на Дон Цеци “Евророма” подкрепи двойката Първанов - Марин в президентските избори. Може би дружбата между Цветелин Кънчев и институцията на Държавния глава датира оттогава. През 2003 г. циганският лидер бе предсрочно освободен за добро поведение. Преди да стане примерен затворник, той се опита да се самоубие, като нагълта няколко батерии. След като излезе на свобода, Дон Цеци искаше да се построи паметник на ромите, загинали по време на Холокоста, а наскоро зарадва президента Първанов с музикален дар - новия албум на Азис. След като Цветелин Кънчев бе помилван и може да се включи в надпреварата за парламента, няма да е изненада да получи и орден за особени заслуги – например в областта на ромската интеграция. Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.sedembg.com/106/KUNTSHEV%2520%2520TSVETELIN%25202.jpg&imgrefurl=http://www.sedembg.com/106/page2.htm&usg=__Y6Jfwhk59WJPXF-erkTgXlP2zbg=&h=319&w=250&sz=19&hl=bg&start=3&tbnid=ss1s1TwW8uAR7M:&tbnh=118&tbnw=92&prev=/images%3Fq%3D%25D0%25A6%25D0%25B2%25D0%25B5%25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD%2B%25D0%259A%25D1%258A%25D0%25BD%25D1%2587%25D0%25B5%25D0%25B2%26gbv%3D2%26hl%3Dbg%26sa%3DG

--------------------

Древния
наблюдател

#2375262 - 14.05.2009 18:19 [Re: tisss]

Отлично, приятелю Тиссс!
Да се надявам, че има продължение, нали?

--------------------

MilenaMila
почетен член

Регистриран: 27.10.2008
    #2375899 - 15.05.2009 12:28 [Re: tisss]

Чудя се кой ли ще е следващият? Имаше нужда месец преди изборите да ни се припомнят така наречените "Непрежалими образи"

Поздравления!

Mila

Ако не е позволено, но много ти се ще, значи може.

tisss
Tester Independent...

#2377039 - 16.05.2009 15:09 [Re: MilenaMila]

№ 6.

НЕУМОРНИЯТ ЛУПИ: "Всичко в моя живот... отговаря на закона!"

Роденият през 1954 г. в София Александър Томов лесно забравя. И разчита на това другите също да имат къса памет. Какво е говорил преди време, зад какви политически идеи е заставал, кого е подкрепял и с кого е спорил. Тази особеност на характера му позволява да бъде гъвкав и да има развити контакти навсякъде. За него няма проблем вечерта да заспи като доверен съветник-реформатор на Тодор Живков, а сутринта да се събуди като любимия социалист на Иван Костов, да е правилният политически посредник на Валентин Захариев в "Кремиковци" през 2002 г., да забрави за него през 2006 г., за да приветства пристигането на Прамод Митал; а две години по-късно да поведе бунт срещу индиеца и PR-кампания за идването на украинеца Константин Жеваго.

Първите демократични избори изпращат Александър Томов във Великото народно събрание, където е избран с листата на БСП. Силните позиции в червената партия (заместник-председател на Висшия съвет на БСП), от една страна, и личното желание на Иван Костов, от друга, му гарантират вицепремиерския пост в правителството на Димитър Попов, в което отговаря за силовите министерства и енергетиката. Именно по това време Александър Томов се сдобива с прякора Добрия вълк Лупи. През 1993 г. той създава и оглавява Гражданското обединение за републиката (ГОР), чиято основа е кръгът "Демос" (на т.нар. реформатори в БСП). Година по-късно вече е съпредседател на "Демократична алтернатива за републиката" (ДАР), който участва неуспешно в парламентарните избори през 1994 г.

В крайна сметка Александър Томов уцелва ваксата, когато през 1997 г. основава "Българска Евролевица". Социалдемократическата коалиция успява да влезе в парламента, където става част от т.нар. реформаторско мнозинство (в което влизат всички партии, освен БСП), за да го напусне няколко месеца по-късно, когато ОДС започва да пренебрегва мнението на депутатите на Томов при законодателните промени. Година по-късно, през 1998 г., Александър Томов е избран за лидер на "Българска Евролевица". На следващите парламентарни избори Евролевицата въобще не успя да вкара депутат в Народното събрание, а по време на управлението на НДСВ Томов е яростен критик на управляващите. С провал завършва и последният (засега) опит на Александър Томов да влезе в парламента - на вота през 2005 г., когато участва в коалиция с Обединения блок на труда (на Кръстьо Петков), НДСП (на Гюнер Тахир) и Жорж Ганчев. Вж. http://www.capital.bg/show.php?storyid=454313

No comment или Гласувайте за „Българска социалдемокрация – Евролевица”, партията на честта!

tisss

* Присъединяването на организацията на Александър Томов в лява коалиция е може би последният й шанс да оцелее и да влезе „в играта”. Лидерът й излезе от БСП през 1993 г. начело на политическата формация ГОР (Гражданско обединение за републиката), след като загуби битката с Жан Виденов за ръководния пост в БСП. През 1997 г. Томов и групата около него бе „възродена” под името Евролевица и влезе в ХХХVІІІ Народно събрание. Евролевицата напусна парламентарния живот окончателно с края на мандата през 2001 година. Сегашният опит на Томов е личната му битка, след загубите в „Кремиковци” и ЦСКА, да се пласира при това политическо раздаване на картите.

„Всичко в моя живот, през последните двайсет години и преди това отговаря на закона”, заяви Томов в реч пред конференцията на 28 март т.г., подписвайки документ, съдържащ по неговите думи отговори на между 50 и 60 въпроса за всичките му доходи. Вж. http://www.bulgaria-news.bg/bg/news/read/839

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2382661 - 22.05.2009 20:44 [Re: tisss]

№ 7. и № 8.

БРАТЯ ГАЛЕВИ: "Трагедията на България е, че в политиката влязоха много случайни личности..."

Дупнишките бизнесмени Пламен Галев и Ангел Христов, по-известни като братя Галеви, ще се кандидатират на изборите за национален парламент вероятно като независими депутати, заяви в „Пропаганда” по Дарик адвокатът на братя Галеви Менко Менков. „Задава се въпроса защо тези двама български граждани не могат да се кандидатират за депутати, а всички останали да могат. В България има стотици, ако не и хиляди, души с мярка за неотклонение „задържане под стража” в арестите и затворите, всички те имат конституционното право да се кандидатират”, допълни Менков.

Тъй наречените “братя” придобиха известност като феодални владетели на Дупница, определян заради тях като “първи частен град”. Срещу тях и техните авери бе повдигнато обвинение за създаване на престъпна група, занимаваща се с рекет; в четвъртък софийският апелативен съд отказа да промени мярката им за неотклонение “задържане под стража”. Един от адвокатите на арестуваната дупнишка бригада се оплака, че мотивът на съдия Мими Петрова бил, че Пламен Галев и Ангел Христов били като италианската мафия – единият биел, а другият се извинявал.

Фактът, че двамата бивши барети са успели да овладеят един цял град до степен, че е невъзможно в него да се започне какъвто и да е бизнес без тяхно разрешение (а вероятно и без съпровождащите това разрешение отчисления от печалбата), е несъмнено емблематичен прецедент – също както и фактът, че в течение на години тази ненормална ситуация е била търпяна безропотно, а полицията и правосъдието са си затваряли очите. Това обаче не е единственият парадокс, свързан с мнимите братя. Не по-малко парадоксален е фактът, че двамата дупнишки герои са осъществили на практика пълно национално съгласие в подвластната им територия – и днес спасението от надвисналата над тях угроза се е превърнало в кауза, пред която разликите между различните политически сили са заличени. Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=ht...v%3D2%26hl%3Dbg

No comment! или Гласувайте за независимите братя Галеви, ако ви е мил... животът!

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2382891 - 23.05.2009 06:10 [Re: tisss]

№ 9.

ЕМЕЛ ЕТЕМ: "Двайсет години ДПС има нелеката мисия..."

"Пред природните стихии*... понякога големите политици са безсилни, а какво остава за обикновените хора", каза със специфичния си дрезгав глас министър Етем. Вж. http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=445768

Станция за наблюдение на звезди в Русия издаде сертификат, който удостоверява, че в съзвездието “Касиопея” вече има звезда на името на Емел Етем. Това е подарък по случай 50-годишния юбилей на вицепремиера и министър на държавната политика при бедствия и аварии от младежкото движение и ръководството на ДПС във Варна, съобщава БГНЕС в сряда. Според запознати цената на нестандартния подарък е поне четирицифрена.

Подаръкът на министърката, която веднага след снежните бури, блокирали страната в края на миналата година, “бе засипана с благодарности” за работата си от граждани (поне така съобщи ведомственият й пресцентър), ще й бъде връчен официално в четвъртък вечерта на грандиозно парти в столичния клуб “Дали”. Рожденият ден на “звездната” Етем бе във вторник, 4 март, но тържеството било отложено заради националния траур.

...Награждават едно от най-големите (...) в некадърното правителство (...). С колко бедствия и катастрофи се справи... А във връзка с Червен бряг да чухте нещо... Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=ht...l%3Dbg%26sa%3DG

No comment! или Гласувайте за ДПС - за да я има България!

tisss

* На входа на Созопол от Бургас по посока към стария град депесарската министърка завзела голям парцел и там вече е построено мащабно вилно селище, оградено с масивен зид, зад стените на който не може да прехвръкне и пиле. Ултрамодерният комплекс е огромен, построен е на хълм, разположен веднага след къмпинг “Златна рибка” и се казва Санта Марина. В по-голямата си част помпозната сграда е с изглед към морето. Построена е точно срещу пристанището в морския град. Мраморът, с който сградите на депесарския палат са облицовани отвън и отвътре, е специално доставен от Индия, разбра репортер на “Солено” от служители в комплекса. Колите паркират пред телена ограда и не се допускат зад нея. Според слуховете, Етем е успяла да уреди чрез земеделския министър Нихат Кабил да бъде изсечена цялата борова гора и на нейно място да бъде построен комплексът. Вж. http://www.epochtimes-bg.com/2008-03/2008-09-22_03.html

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2386993 - 28.05.2009 19:15 [Re: tisss]

№ 10.

ТОМА ТОМОВ: "Разработваха ме, защото съм циганин..."

Няма основания за сваляне имунитета на левия депутат Тома Томов, за да му бъде повдигнато обвинение за престъпление по служба и корупция. Това единодушно реши парламентарната комисия, която разгледа искането на главния прокурор Борис Велчев от 13 февруари.

Според прокуратурата Томов е замесен в корупционна схема от времето, когато е оглавявал районното обвинение в Оряхово. По същото дело бе арестуван и зам.районният прокурор на града Димитър Викентиев. Окончателното решение за имунитета ще се вземе в пленарната зала. Ако парламентът потвърди решението на комисията, това ще попречи поне на част от разследването, коментираха юристи. Редно е съдът да се произнесе за това дали Томов има вина или не, допълниха те.

Според шефа на комисията Борислав Българинов лидерът на партия "Рома" трябва сам да се откаже от неприкосновеността си и да докаже невинността си в съда. На същото мнение бяха и други депутати. Томов обаче е категоричен, че няма да направи крачката.

"Това, което ни е изпратено от прокуратурата, е крайно недостатъчно. По всяко едно от исканията не е посочено кой текст от закона е нарушен", обясни Българинов. Според него по някои от исканията били представени само данни от специални разузнавателни средства (СРС), които според НПК не се приемат за годни доказателства. Томов е бил подслушван и след като вече е станал депутат през първия му мандат, а това е нарушение на конституцията и правилника на НС, обясни Българинов. Той допълни, че не е спазен и законовият срок по разрешението за използване на СРС. По закон СРС-тата могат да се ползват като доказателства до шест месеца или да бъдат унищожени след изтичането на този срок. А тези на Томов са от 1998 до 2002 г. Не било и ясно кой е разрешил спецсредствата. От прокуратурата многократно увериха, че са пратили всички данни в парламента.

Българинов направо обяви, че в случая със СРС-тата има злоупотреба с власт, и призова главния прокурор да се самосезира. Самият Томов също обвини прокуратурата в злоупотреба. Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=ht...v%3D2%26hl%3Dbg

No comment или Гласувайте за партия "Рома" - закрилник на г-н Томов от Закона и от тъжния живот в затвора!

tisss

* Томов се ползва с депутатски имунитет от 2001 година и не може да бъде разследван. През февруари 2001 е определена комисия по предложение на окръжния прокурор на Враца за образуване на дисциплинарно производство срещу районния прокурор на Оряхово Тома Томов. Според вестник „Демокрация“ се касае за пет конфискувани игрални автомата, които той е иззел от полицията в Оряхово, за да бъдат върнати на собствениците в София, но автоматите се оказали в Лом. Пак според „Демокрация“, преди парламентарните избори през 2001, в деня за размисъл e заплашил с пистолет кмета на село Долни Цибър и кандидат-депутат от ОДС Камен Димитров. Стигнало се до намеса на полицията.

През 2007 прокуратурата иска от Народното събрание сваляне на имунитета на Томов заради данни за извършени от него престъпления като районен прокурор на Оряхово през 1998 г., но на 1 юни народните представители гласуват против. Според временната парламентарна комисия разглеждала предложението нямало достатъчно доказателства срещу Томов.

Тома Томов е гъвкав политик, който променя своите възгледи с промяната на политическата ситуация. През февруари 1999 неговата позиция е, че създаването на нови работни места, а не раздаването на социални помощи, трябва да бъде акцентът в политиката на социалното министерство към циганите.

Тома Томов е за втори път депутат от „Коалиция за България“. Из уикипедия.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2388356 - 30.05.2009 20:01 [Re: tisss]

ФАМАГУСТА

...И онзи див копнеж по Филипините,
по едрите звезди над Фамагуста?
*

На Сончето

Изтърколи се като бабин хляб препечен
по небосклона в облаци бухлати слънцето -
в просташка реч с години наслоена пепел
току ме перне по носа, в лице ме лъхне.

Косите неусетно вече посивяват,
зад девет планини – и ти, Любов момчешка,
понякога ме изненадваш като тъжна крава,
която дреме сред поляната от грешки.

Ветрец вечерен пръсне с овче стадо
сред хлопки и звънци дъх на угнила шума
и в спомените си все тъй сме много млади,
ужасно доверчиви, дяволски безумни.

Какво ли друго ни остана да си кажем,
освен че някак бързичко летял животът
и нашата България вони екарисажно
като кожухчето на умъртвено коте.

А някъде далеч оттук все пак се слива
човекът тъжен с порива си за изкуство
и цялата вселена тръпне трижди по-красива
под едрите звезди на твойта Фамагуста.

tisss

* Из стихотворението "Писмо" на Никола Вапцаров.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2388500 - 31.05.2009 07:44 [Re: tisss]

№ 11.

ИВАН СЛАВКОВ - БАТЕТО: "Чист съм, бе! Чист съм като момина сълза"*

Батето страда от близо 13 години от “болестта на пиячите”. Твърди се, че всекидневната употреба на ударни дози “твърдо гориво”, пък било то и отлежало шотландско уиски, увредило необратимо черния дроб на бившия шеф на БОК. Покрай процеса срещу сина му Малък Тошко, който бе обвинен в изнасилването на Мила Гешева заедно с Жолт Хайду и Орлин Ножаров и даже лежа една година в затвора, Славков започнал да се черпи още по-усилено с надеждата да пребори стреса, но вместо това развил сериозно заболяване на черния дроб.

Най-неприятното в случая с Батето е, че той не понася диетите и ги смята за “женски дивотии”. Негови приятели от време оно издават, че той ги намразил още повече заради покойната си съпруга Людмила, която през последните години от живота си водила на практика полугладно съществуване.

Днес обаче на Живковия зет ще му се наложи да откаже завинаги пикантните храни и алкохола, ако иска да се задържи по-дълго на белия свят. В момента ножът е опрял почти до кокала и Славков бил застрашен от чернодробна кома, ако не спре пиенето. Само допреди 2-3 години той се възстановяваше с чист алпийски въздух в Швейцария, подходящ най-вече за туберкулозно болни, не и за заклети любители на “огнената вода” като него.

Досега е пръснал цяло състояние за модерни лекарства, а разходите му за покупка на цярове, прегледи и процедури възлизали на десетки хиляди евро месечно. Ползвал услугите на известни родни спецове по чернодробните заболявания, които го светнали, че от начина му на живот и хранене зависи дали ще се докара до трансплантация, или не. Ексшефът на БОК редовно прескачал за консултация и лечение и до престижни западни клиники, препоръчани му от българските “бели престилки”.

Преди повече от 4 години Батето го закъса и с очите. Тогава най-видният плейбой от времето на соца легна под ножа, за да оперира досадните си пердета. По негово искане му вградили и скъпи лещи, в резултат на което захвърли очилата. “Много ме загрозяваха и ме правеха по-възрастен. Сега виждам перфектно и дамите пак ми налитат”, хвалел се зетят на Тато в мъжка компания.

No comment или Напред, България на вечно младите и несменяемите във властта!

tisss

* Реплика на академик Иван Славков след скандала, огласен по света от БиБиСи, повод академикът да бъде изпратен с почести и всенародна скръб в заслужена почивка по-далеч от МОК, БОК и Българския футболен съюз с големите пари.

Бившият президент на Българския футболен съюз Иван Славков присъства на откриването на новата многофункционална зала в Благоевград. Батето, както винаги, бе словоохотлив пред журналистите и отговори на въпросите относно завръщането му във футбола.

"Във футбола не смятам да се връщам. Аз вече тази игра не я гледам. По-рано я гледах рядко, сега не я гледам въобще. Плановете са ми да усвоя пари от Европейския съюз и да построя музей на спорта. Също така смятам да приватизирам сините сгради на НДСВ и СДС и на тяхно място ще садя репички и домати", отговори в познатия си стил академик Славков. Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/2007_21/images/00049353.jpg&imgrefurl=http://sportal.bg/my_news.php%3Fid%3D49353&usg=__Z5fDuJJsf1IlrYUunDWXxIssre0=&h=220&w=285&sz=33&hl=bg&start=19&tbnid=ZDvw0UArAVTUlM:&tbnh=89&tbnw=115&prev=/images%3Fq%3D%25D0%2591%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B5%25D1%2582%25D0%25BE%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26hl%3Dbg%26sa%3DG

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2388509 - 31.05.2009 08:58 [Re: tisss]

№ 12.

ЦАР КИРО: "Да оставиш вратата си незаключена и да се надяваш...?

ЦАР КИРО: "БЪЛГАРСКАТА ПРЕСТЪПНОСТ ЩЕ ЗАЛЕЕ ЕВРОПА СЛЕД ВЛИЗАНЕТО НИ В ЕС"

Неделното издание на британският вестник "Times"- "Sunday Times", публикува интервю с един от лидерите на ромската общност в България цар Киро. Според него приемането на страната ни в ЕС ще доведе до износа на организирана престъпност в страните от съюза.

"Престъпността и корупцията в България са огромни проблеми и щом се отворят границите, страната ни ще изнесе и двете в ЕС. Членството в ЕС ще даде много нови възможности на престъпниците. Те ще разширят империите си, а корумпираните бюрократи, които крадат от народа и от ЕС, ще получат шанс да източат още повече пари, когато започнат да пристигат милиардите долари субсидии", заявява Цар Киро.

Вестникът припомня, че през май германският полицейски експерт Клаус Янсен в оценката си на борбата с организираната престъпност в България предупреди за опасността от разпростирането на поръчковите убийства в други страни от ЕС след приемането ни. Янсен също така обяви, че "по отношение на полицията и правосъдието България определено не е готова за присъединяване".

Интервюто с Цар Киро завършва с риторичен въпрос: "Това е като да оставиш вратата си отключена и да се надяваш крадците да не влязат. Защо да не го направят?". Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=ht...l%3Dbg%26sa%3DG

No comment или "Гласувайте за партията на Цар Киро, която най-добре познава Обединена Европа!"

tisss

* Бащицата на менте-алкохола у нас - Цар Киро, падна в капана на собствената си слава... От седем дни ромският монарх се топял, силите го напускали, кожата му добивала метален оттенък, като че е байцван с алуминий на прах. Токсохимичният му анализ още не е готов, но по външни признаци най-вероятно става въпрос за отравяне.

Ако метанолът е причина за страданията на г-н Рашков, то защо зрението му не е засегнато, питат любопитковци, засекли го в болницата. Там именитият човек се появил в семейния "Майбах", придружаван от царица Костадинка и сина си принц Ангел. Все още няма отговор дали отровната пиячка е собствено производство, или Рашков е почерпен коварно от свои врагове.

Десетина дни преди изследванията Цар Киро се оплака, че от завист, злоба и алчност Никола Младенов от Долни Богров иска да го детронира. Новина от 10 февруари 2009 г. Вж. https://www.bulpress.net/documents/newsimages/2009-02-10-main-CNJNHUKGY.jpg

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2390120 - 02.06.2009 18:35 [Re: tisss]

№ 13.

СИВИЯТ КАРДИНАЛ:* “Трябва сплотяване срещу новия възродителен процес”.

За Доган Гоце Делчев бе последният град от 15-дневната му обиколка из страната и той говореше с пресипнал глас. “Навсякъде из страната ври и кипи, младежта се е втурнала към ДПС и това не е формално. Те вече се раждат с ДПС, те обичат ДПС и виждат развитието си с ДПС”, каза още Доган. Според него възродителният процес би бил невъзможен, ако през 80-те години на миналия век хората са били обединени. Затова политиката на “разделяй и владей” трябвало да отпадне.

Няколко пъти Доган каза, че му е кеф, когато гледа хората от ДПС, защото били млади и той заставал с открити очи пред тях. “Аз на възраст не се засягам, защото душата ми е млада - толкова много ми се иска, че си нямате представа!”, обърна се към младежта Доган. После й постави политическа задача: “Очаквам 30 хиляди гласа от вас”, каза той.

“Трябва сплотяване срещу новия възродителен процес”, повтори и депутатът Христо Бисеров. Вж. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=145123

No comment или Гласувайте за ДПС, което ви гледа с кеф и открити очи!

tisss

* Христо Бисеров - прозвището "Сивият кардинал" му е прикачено вероятно най-случайно. Бел.м., tisss.

Бивш главен секретар на СДС, избиран четири пъти през периода декември 1994 -2000. Сменен на този пост от Екатерина Михайлова, след като през октомври 2000 г. се обявява срещу стила на управление на СДС и иска оставката на Иван Костов.

През януари 2001 г. създава "Екип за изследване на политиката" /ЕКИП/, в който се включват негови съмишленици, между които и синият депутат Илия Петров. НИС на СДС не може да се противопостави на новата формация, тъй като тя не противоречи на партийния устав.

2005 – участва в преговорите за обединени действия на десните партии, инициирани от СДС за предстоящите тогава парламентарни избори. Включен в листите на ДПС, е избран за депутат в 40-то народно събрание. Из уикипедия.

Христо Бисеров например ще трябва да потвърди думите си, че клиентелизмът е създаден от Иван Костов и трябва да се казва “Костовизъм”. Именно той споменава във вече спряната “Всяка неделя” за неясен съветски период в биографията на синия Костов, за който той (Иван Костов може би?) никога не е искал да говори. Вж. http://images.google.bg/imgres?imgurl=ht...l%3Dbg%26sa%3DG

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2391285 - 04.06.2009 07:50 [Re: tisss]

Отглас от предизборната кампания - версия на известен клип, който се върти по българските медии през последните седмици.

А не може ли и така????

НАГЛЕДАХМЕ СЕ, НАСЛУШАХМЕ СЕ, НАЛЮБУВАХМЕ ИМ СЕ...

Докато те печелят, България губи.

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

#2391607 - 04.06.2009 16:38 [Re: tisss]

Тиссс, като гледам "работата" ти, изглежда най-интересните образи си оставил за накрая? Давай, че време няма! Те, изборите вече дойдоха!

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2391717 - 04.06.2009 19:49 [Re: Древния]

№ 14 и № 15:

Старата кримка Маестро РУМЕН ОВЧ.

...и чаровният г-н ГОЛА ВОДА

Кандидатът на "Гергьовден", "Шоуто на Слави", формация "Напред" и идеалистите по света г-н Любен Дилов

"Имаме 17 представители. Тежим повече от Дания и сме наравно с Австрия и Холандия като сила в Европейския парламент. Не се възползваме от този факт. Трябва да пратим там хора, които да скърцат със зъби, да блъскат по масата и да викат: не е честно. Няма тук и там" - каза още поборникът на "Гергьовден", който раздаде на Главната книгата си с предизборни истории "Циганите на Сатурн, бомба в парламента, секс с животни".

"Какво трябва да направи България в Европейския парламент", попита Дилов.- "Първата ни задача е да дадем предложение за общо законодателство в Европейския съюз за опазване на културно-историческото наследство(...) Ще бъде внесен и общ проектозакон за криминализиране на отричането на арменския геноцид. Това всъщност е началато на истинския холокост в Европа. Това го правим не за да търсим карез на турците, а защото искаме всички да живеем освободени от миналото си", обясни Дилов. Според него едва тогава трябва да започнат разговори за присъединяване на Турция към Европейския съюз. Дилов подчерта, че заради "беззъбието" на сегашните ни евродепутати не са защитени квотите за захар и какао, което прави българската вафла по-скъпа от германската. Вж. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=147758

No comment или Гласувайте за "Напред" и нека шоуто да продължи! Поне ще стане весело.

tisss

* Да бъзикаш Турция под опашката, като страдаш за предимствата на българската вафла пред некакви си германски ФАФЛИ... Е, това си е шоу, мамка му й прасе! - баровско шоу, подобно на позабравените отпреди осемнайсетина години речи на г-н Филип Димитров, кога се бе наканил да усмири Близкия Изток, с галантност и красноречие да убеди палестинци и евреи да плеснат с ръце, па да се прегърнат... Изпълненият с розови блянове Наивник в политиката и дипломацията е не по-малко опасен от злостния фанатик. Бел.м., tisss.

--------------------

Древния
наблюдател

#2391989 - 05.06.2009 08:47 [Re: tisss]

Г-н Tisss,
очаквам от Вас да излезете най-после от пещерата на неандарталеца! Покажете нещо по-разкрепостено, по-реалистично, мааму мечка! Инак, попрегледах писанията Ви (не само в "Политика") и не виждам нищо свежо, нищо по-различно от "антично неандарталско антикомунистическо" мислене! Омразата, която изваждате най-демонстративно на показ(и която, според мен е лицемерна), едва ли би довела до нещо добро. Не само лично за Вас, уваежеми, а и за тези, които импонират на това, което се опитвате да внушите.
Очаквам все пак продължението на това, което сте започнали, с надеждата, че ще си променя мнението за Вас.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2392103 - 05.06.2009 11:26 [Re: Древния]

Цитат:

Г-н tisss, очаквам от Вас да излезете най-после от пещерата на неандарталеца! Покажете нещо по-разкрепостено, по-реалистично, мааму мечка! Инак, попрегледах писанията Ви (не само в "Политика") и не виждам нищо свежо, нищо по-различно от "антично неандарталско антикомунистическо" мислене! Омразата, която изваждате най-демонстративно на показ (и която, според мен, е лицемерна), едва ли би довела до нещо добро. Не само лично за Вас, уважаеми, а и за тези, на които импонира това, което се опитвате да внушите. Очаквам все пак продължението на това, което сте започнали, с надеждата, че ще си променя мнението за Вас.

Благодаря, Lightning, за вниманието! Финалната строфа от Атанас-Далчевото стихотворение "Към родината" е обяснение защо отворих темата "Непрежалими образи" в настоящия форум.

Да търси, който ще, във теб сполука бърза
и почести и власт със страст една и съща,
страданието мен по-силно с теб ме свързва
и нашата любов в една съдба превръща.*

Както и - финалът на може би най-известната творба не на държавника и партийния функционер, а на поета**:

Земя като една човешка длан...
Но ти за мен си цяло мироздание,
че аз те меря не на разстояние,
а с обич, от която съм пиян!
-

...независимо че Георги Джагаров беше и до края на живота си остана комунист по партийна принадлежност. Не толкова партийната принадлежност, а духовният облик на кандидата за представител на Българската нация в Европейския съюз и в нашето Народно събрание ми е тема за размишление преди избори. От друга страна, всеки има глава върху раменете си сам да прецени текстовете, които представям, дали са "неандерталски антикомунизъм" или каквото Ви дойде на ум.

Интересува ме онова, което ни обединява като нация, не разногласията и враждите - така жизнено необходими на всеки фанатик, независимо пред коя икона и партиен олтар пали дебели владишки свещи и бие чело по площадите на България.

Бъдете здрав!

tisss http://vbox7.com/play:c525f636

* Вж. "Стихотворения. Фрагменти", Атанас Далчев, изд. "Захарий Стоянов", София, 1998 г.

** Георги Джагаров, "България". Бел.м., tisss.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2392710 - 06.06.2009 05:57 [Re: tisss]

РЪЦЕТЕ ДА СПЛЕТЕМ

Ръцете да сплетем, да ги изтръгнем
от тиранството на джобовете прашни,
на тез торби със сребърни пари
за черни дни...
Ръцете ловки,
ръцете дръзки
наедно с ръцете нежни,
отпуснати върху русата косица
на детенцето,
ръцете, дето ножа
точат, дето го забиват,
ръцете - казвам - да обединим
и
да изчистим
оборите на Авгий,

дето дреме скрита
ръждата на омразата,
ръмжи и хапе от снагата
на народите.

Ръцете - казвам, - не ума.
И не сърцето...
В ръцете ми е цялата надежда.

Че твърде
възгордява се умът.
И се самозабравя,
в пищни замъци обича да лежи.
Пък на сърцето трудно се разчита,
че конче без юзди е то,
в зеленото поле
след ветровете тича.

Ръце!
Ръце работни, потни длани -
мазолеста повърхност прогорена,
в теб ми е надеждата.
И чувам химна
на хилядите пръсти, свити във юмрук,
и се нарежда най-отпред,
разбира се,
умът. И плаче
най-отзад,
естествено,
сърцето...
от щастие или от страх,
това не знам.

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2395049 - 09.06.2009 16:55 [Re: tisss]

№ 16.

ВЕНЦИСЛАВ ВЪРБАНОВ* - Хубав човек с хубави хора се сбира!

Костов извади бивш министър от лапите на закона за парламентарните избори

Състав на Софийския градски съд отново отложи делото срещу бившия министър на земеделието Венцислав Върбанов. Съдът не назначи следваща дата по делото, защото защитата ще внесе удостоверение, издадено от ЦИК, че Върбанов е вписан в листата на Синята коалиция на изборите за 41-во Народно събрание, след регистрацията на десните.

Самият Върбанов не присъства в залата, поради здравословни причини. Бившият министър на земеделието в кабинета на Иван Костов има опит с отлагане на делата заради депутатски имунитет. Веднъж вече делото срещу него е прекратявано поради избирането му за народен представител. Той е обвинен, че през периода 1998-2001 г., като министър на земеделието и горите и председател на Управителния съвет на Държавен фонд "Земеделие", е източил фонда и е причинил вреди на държавата в размер на 660 хиляди лева.

Из коментарите към тая много приятна вест:

09.06.2009 11:14
Анонимен : АЙДЕ, СТАРИТЕ КУРВИ ПАК СЕ НАРЕДИХА!

09.06.2009 11:25
Анонимен : Ех, с какво умиление ми звучат суми като 660 хил. лева! Съвсем друго си е вече да говорим за кражби от по 200-300 милиона или пък 2 милиарда. Хубаво беше едно време, като крадяха само по 10%.

09.06.2009 11:31
Анонимен : Е, значи за него може, но за Галеви не... Каква държава сме само! Вж. http://izbori2009.actualno.com/news_244390.html

No comment или Гласувайта за избраниците на г-н Костов, ако искате Господ да ви пази от българския съд.

МЕРОДАВНО МНЕНИЕ ЗА АВТОРА НА ТЕМАТА "НЕПРЕЖАЛИМИ ОБРАЗИ":

"Дребната ти душица не може се радва на чуждите успехи драги,това личи с поглед отстрани"
Вж. http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/2370091/page/0/vc/1

tisss

* Венцислав Василев Върбанов е български политик от БЗНС-НС. Роден е на 16 април 1962 г. в Долни Дъбник. Завършва Висшия институт по зоотехника и ветеринарна медицина в Стара Загора. Работи като технолог на кравеферма в родния си град до 1991 г. От 1991 до 1997 г. е кмет на Долни Дъбник. Депутат в 38-то, 39-то и 40-то Народно събрание. В правителството на Иван Костов заема поста министър на земеделието и горите от 1997 до 2001 г. Т.нар. "обединени земеделци" начело с Анастасия Мозер участват на изборите през 2009 година в Синята коалиция. Из уикипедия.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2395125 - 09.06.2009 19:04 [Re: tisss]

№ 17.

ИДЕОЛОГЪТ КОВАЧКИ: Не натискал, а молил работниците си за подкрепа...

Смятаните за сензация с резултата си на евровота ЛИДЕР и “Новото време” обмисляли дали да поискат ново преброяване на бюлетините, след като в крайна сметка се оказа, че “на косъм” не вкарват евродепутат. Това намекнаха вчера от изборния щаб.

Подозренията на политици в кулоарите на НДК в изборната нощ и наблюденията на вота на “Прозрачност без граници” и “Гражданска коалиция за честни избори” бяха, че ЛИДЕР са се възползвали масово от нов вид манипулация на вота - организирано гласуване на работници в предприятия, близки до енергийния бос Христо Ковачки. По думите на политолога Огнян Минчев подобни опити имало и в други партии, но в по-малки мащаби.

“Сергей Станишев призовава държавната администрация и гражданите да го подкрепят, столичният кмет призова своите, аз помолих работниците си за подкрепа”, обясни ситуацията идеологът на ЛИДЕР Ковачки. И отсече, че работниците му в мините например преди взимали по 200 лв., сега - по 900 лв. Вчера Ковачки допълни пред Би Ти Ви, че е обещал да няма съкращения.

“Ние работим, по-малко говорим, създаваме работни места и блага”, обясни и председателят на ЛИДЕР Кънчо Филипов. Мирослав Севлиевски отсече, че протоколите по изборни секции ясно щели да покажат, че резултатът им е пропорционален в цялата страна и призова “да не се търси под вола теле”. Шефът на щаба Петър Паунов отбеляза, че ЛИДЕР и нововремци ще са в следващото управление на страната. Но отказа да каже с кого - били отворени към всички. Паунов само допълни, че “няма да управлява тройната коалиция”.

От “Гражданска коалиция за честни избори” обявиха в нощта на вота, че по техни изчисления в над 1000 секции в 31 района, около 16% от гласовете са “контролиран вот” - купен или реализиран чрез зависимост на избирателя. На парламентарния вот, особено при мажоритарните кандидати, явлението щяло да е още по-страшно, прогнозира Антоний Гълъбов. “Манипулираните” гласове стигали за 3 евромандата.

Лидерът на РЗС Яне Янев пък обяви вчера, че купеният вот е над 40% и също поиска ново броене. Той подозира и фалшификация при броенето. Мандатът на РЗС бил откраднат от ЛИДЕР и НДСВ. Янев настоя ЦИК да обяви резултатите на всички в циганските квартали. Вж. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=150373

Разследват вота на циганите в Перник. Проверката е започнала след излъчването на репортаж по ТВ2, в който цигани от кв. Куциян твърдят, че им е плащано, за да гласуват за ЛИДЕР. Парите им се давали на два транша - първо по 20 лева, а след вота по още 10, информира Стандарт. Като купувач на гласовете местните цигани сочат пернишкия бизнесмен Петър Стоименов - Железаря. Стоименов, който е общински съветник от "Съюз за Перник", беше един от главните заподозрени и по време на кметските избори в Перник. Според разказите на мургавите избиратели парите раздавало момче с черен фолксваген.

Във въпросната секция 72, според паралелното преброяване на БСП, броят на бюлетините с № 2 е 326 срещу 60 за "Коалиция за България". В друг ромски квартал - "Рудничар", съотношението в гласовете е почти същото. В секция 62 гласувалите за ЛИДЕР били 145 срещу 30 за "Коалиция за България". Вж. http://bulgaria.actualno.com/news_244281.html

No comment или Гласувайте смело за "ЛИДЕР", ако искате да припечелите някой лев или да зарадвате боса!

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2395814 - 10.06.2009 16:18 [Re: tisss]

№ 18.

ЕМИЛ КОШЛУКОВ: "Ясно е, че вечно управляващи и опозиция искат да си делят баницата...

Обърни се с гняв назад! Все по-весело става, все по-чалгаджийско.

"Това, че няма да стане кабинет без нас, е факт" - така Емил Кошлуков коментира твърденията, че по проект на Ахмед Доган ЛИДЕР с "Новото време"* ще са бъдещ минибалансьор. По думите му** навсякъде може да стане подмяната на вота, така че нека се преброи хубаво, информира агенция Фокус.

"Разбирам, че са неприятно изненадани от резултата на ЛИДЕР и "Новото време", но трябва да се брои честно", каза още Емил Кошлуков в предаването "Денят започва" по БНТ по отношение на искането на ЛИДЕР за ново преброяване на гласовете на изборите за ЕП в България. Кошлуков добави, че е много неприятно за опозицията***, че се е появила една сила, която е незаобиколим фактор като ЛИДЕР и "Новото време". "Ясно е, че вечно управляващи и опозиция искат да си делят баницата, но за съжаление 150 000 души излязоха и казаха: "Искаме промяна", заключи той. Вж. http://politics.actualno.com/news_244684.html

БАНИЦАТА... в романтични блянове и представи.

No comment или Гласувайте за минибалансьора по проекта на г-н Доган!

tisss http://19min.bg/video/6/2_169.html?sql_which=5#

* На 1 октомври 1999 г. в София е създадена групата за натиск „Новото време“. Сред нейните автори са известни имена, като Емил Кошлуков, Мирослав Севлиевски, Жоро Торнев, Камен Воденичаров, Дони, Тончо Токмакчиев и др. Те развиват редица дейности, насочени в подкрепа на развитието на гражданското общество в България и против пречките, създавани от тогавашното управление на страната.

На 2 ноември 2000 г. със свое решение Софийски градски съд регистрира по Закона за юридическите лица с нестопанска цел сдружение „Новото време“. Целта на тази неправителствена организация е да работи за по-голяма прозрачност на публичните институции, да се бори срещу корупцията, да промотира успешни публични инициативи и насърчава предприемчивостта.

На 10 април 2003 г. в рамките на Парламентарната група на НДСВ се обособява дискусионен клуб „Новото време“. Сред инициативите на този клуб са дебатът за промяна на избирателната система, контрола върху финансирането на политическите субекти, регистрацията на лобистите, допитването до народа и др. На 10 март 2004 г. 11 народни представители от ПГ на НДСВ се отделят и обособяват ПГ на Новото време. На 10 юли 2004 г. в зала 3 на НДК в София е учредена политическата партия Новото време. На 11 юли 2004 г. Изпълнителното бюро избира от своя състав Емил Кошлуков за Председател на партията „Новото време“ и четиримата негови заместници — Борислав Цеков, Красен Кралев, Мирослав Севлиевски и Юлияна Дончева. През юни 2008 г. един от лидерите на Новото време - Борислав Цеков обявява, че се връща в НДСВ. През януари 2009 г. се провежда нов конгрес на партията, на който за председател е преизбран Емил Кошлуков. Из уикипедия.

** Родна реч - омайна, сладка! Не е ясно по чий думи - на г-н Кошлуков или на г-н Доган.

*** С други думи, да му мисли опозицията срещу сега управляващите БСП и ДПС. Бел.м., tisss.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2398599 - 15.06.2009 20:03 [Re: tisss]

№ 19.

СЕРГЕЙ СТАНИШЕВ: "Ние се борим за доверието на хората..."

"...и вярвам, че Коалиция за България може да постигне значително по-добри резултати от евроизборите, въпреки че самите европейски избори бяха голямо разочарование за партията ГЕРБ." - коментира Станишев* при посещението си в село Партизани, община Дългопол. По думите му реваншизмът вече надига глава и е не само политически, но и икономически. Вж. http://news.ibox.bg/news/id_2083626754

Станишев на среща-разговор в ТУ**:

"Било е пълно с интелигентни хора, които разбират от икономика. Много от тях са преподавали на доста от днешните политици. А той не е могъл да отговори на въпросите им. Няколко пъти е казал, че не е подготвен да отговори на заданения му въпрос. Оправдавал се, че не е икономист. Но и се е държал нагло! По едно време дори спрели микрофона на една от преподавателките! Имало хора от националните телевизии, но никой не посмя да го излъчи! Някои от преподавателите от ТУ му задавали въпроси, свързани с икономиката на страната, с развитието на висшето образование и заплащането на преподавателския труд.

Той опитал да се измъкне с отговора, че не е икономист, а когато неудобните въпроси продължили, бил изключен (наредили са да бъде изключен) микрофонът на човека, който ги задавал, и (мисля, че ректорът) предупредил, че не може да се задават такива въпроси на премиера.

Станал голям скандал! Човекът, който ми разказа това, не е снимал, но други са го направили (с джиесемите) - разказа пред pikantno.eu жена, пожелала анонимност.

1.

Освиркаха Станишев в Пловдив.

Направили са го граждани. Последния път, когато това се случи публично, гражданите бяха общински съветници от София. Бяха предизвикани от режисираното среднощно появяване на министър-председателя на централен столичен булевард, на който той демонстрира загриженост за софийския боклук.

2.

На събитието*** в столицата, макар и в крайно необичаен късен час, бяха накацали многобройни медии и новината, украсявана от надменната началническа усмивка на премиера, беше доведена до знанието на всяко българско семейство.

Сега в Пловдив освиркването също е филмирано, но липсва медийният ентусиазъм... А и Станишев не се хили този път. Напротив, загубил е дар слово. Не ще да отговаря на въпроси. А как само отговаряше при случката с боклука – даже сам ги предизвикваше!

Сега го освиркват, утре го отсвирват. Това ще да е знамението на гражданското неподчинение в Пловдив, което най-после развали непомръкващото самочувствие на др. Станишев. Утре и в други градове. Вж. http://news.ibox.bg/news/id_787660886

No comment или Гласувайте за БСП, ако желаете професионално режисирано политическо шоу, а не акции на самодейци в жанра!

tisss

* Сергей Дмитриевич Станишев е роден на 5 май 1966 г. в град Херсон, СССР (днешна Украйна). Син е на Димитър Яков Станишев - бивш секретар на Централния комитет на Българската комунистическа партия, отговарящ за международните връзки на БКП, и на професор Дина Сергеевна Мухина от Факултета по славянски филологии на Софийския университет. През 1989 г. Станишев завършва с отличие Историческия факултет на Московския държавен университет с дипломна работа: „Ролята на униформата за бойния дух на военнослужещите в Червената армия“. Пет години по-късно защитава докторска дисертация на тема „Система на служебното повишение на висшите граждански чинове в Русия и нейната еволюция във втората половина на 19 век“. През 1998 г. специализира по политически науки (Московска школа за политически изследвания), а в периода 1999-2000 г. - по международни отношения (Лондонска школа за икономика и политически науки), където защитава научно изследване на тема "Съвременна външна политика на Русия".

Сергей Станишев е съветски, след това руски гражданин до 1996 г., когато придобива българско гражданство и се отказва от руското. Вж. уикипедия.

** Техническия университет.

*** На поредното шоу. Бел.м., tisss.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2398870 - 16.06.2009 05:10 [Re: tisss]

№ 20.

ДАНЧО МЕНТАТА*: "ДПС беше вкарано в режим около нас да се изграждат митове..."

- Какъв е урокът за ДПС от последната една година в коалицията?

- За ДПС това беше една от най-трудните години. За мое най-голямо нещастие за тази една година аз констатирах, че етническата толерантност не е факт. Много малко трябва, за да бъде нагнетено етническо напрежение. Не говоря за напрежение против ДПС, а за опити за създаване на междуетническо напрежение.

Още по-опасни са индивидуални опити на отделни партии като АТАКА да пренесат това напрежение в полето на религията. Като скандалите за високоговорителите на джамиите. Тази година тези опити бяха доста настойчиви не само от АТАКА, а и от останалите политически партии извън коалицията. От тази гледна точка ДПС беше вкарано в режим около нас да се изграждат митове, които бяха доста активно режисирани. Първият мит е, че ДПС е чисто етническа партия. При положение че на последните избори за движението гласуваха над 50 000 етнически българи. Ние имаме гласове от райони, където няма нито един етнически турчин. В ДПС членуват над 12 000 етнически българи, такива сме и петима депутати от ПГ.

Вторият мит за ДПС беше свързан с изборите. Че, видите ли, ние сме партия, която провежда нечестни избори, използва хора, които гласуват два пъти, и т. н. На този мит ДПС отговори през тази година с приемането на промените в закона за избора на президент, където подкрепихме предложението за интегрална бюлетина. На думите винаги отговаряме с точни действия.

Темата за обръча от фирми, поставена от г-н Доган в контекста на необходимостта от регламентиране на контактите между партиите и бизнеса, беше много умело развита в посока това да бъде приписано на ДПС. И тъй като това се връзва с цялата политическа система в тези 16 години - няма партия, която да не е имала нерегламентирани контакти с бизнеса.
Това беше другият много опасен мит, поддържан цяла година. Тук бе направен опит недъзите на политическата система да бъдат приписани само на ДПС. Отговорът на ДПС беше три закона, които ние внесохме. Два от тях са факт, третият ще бъде приет след месец. Това са законът за имуществото и доходите на лицата, заемащи висши държавни длъжности и законът за политическите партии в частта финансиране. Дори нашите европейски партньори бяха изненадани от тези крайни мерки. В тези закони предложихме пълна публичност върху имоти и доходи на политици и партии.

Третият мит е за преяждането с власт и твърдението, че ДПС държи кранчето с парите. Първо, участието на движението в изпълнителната власт на всички равнища е много по-малко, отколкото електоралната тежест. Второ - кранчето на европарите се намира другаде. Всеки проект се одобрява от Брюксел. Тоест никоя партия не може да се разпорежда с кранчето на парите. Европа упражнява железен контрол. Едновременно с това искам да кажа, че това е една от най-успешните политически години за ДПС - и като парламентарно присъствие, и като изпълнителна власт, и като намиране на точния отговор на тежки атаки.

No comment или Ако искаш мир и спокойствие, гласувай за хората на г-н Доган!

tisss

* Депутатът от ДПС Йордан Цонев. Прякорът му Данчо Ментата е отпреди Десети ноември 1989 г., когато бил главен крупие в бургаския хотел "България", пише в рубриката общество на в. "Стандарт" Пепа Витанова. Завършил е курс за крупиета във Великобритания. Забогатял от пицария, търговия с кока-кола и чейндж-бюра в Бургас в навечерието на демокрацията и в началото на 90-те години.

Като политик е заченат от късния СДС, през 1996-а става председател на областния съвет на сините в Бургас. По това време със съдружници прави големия си финансов удар - купуват земеделска земя и след месец я продават за над 100 пъти по-висока цена на бензиностанции "Шел". В парламента Цонев попадна през 1997 г., даже оглави бюджетната комисия. Тогава обяви, че е напуснал седемте си фирми в търговията и туризма. Имаше обвинения в пресата, че не е плащал данъци с години, а той размахваше в НС декларации за изплатени на държавата 11 млн. лв. само за 1997-а.

Най-характерното качество на Данчо Ментата е невероятната му приспособимост. Хамелеонщината, умението да се слива със средата наоколо. Виждала съм го по времето на премиера Сакскобургготски в един софийски "Макдоналдс" - беше с децата си и съпругата Пролетина. Изглеждаше като най-обикновен средностатистичен баща: нито обувките му, нито коженото сако имаха марков вид, нищо общо с визията му от периода на 38-ото Народно събрание. Трансформациите в кариерата му винаги имат езиково изражение. Като председател на икономическата комисия в сегашния парламент вече е усвоил специфичната евро-терминология - обществени поръчки, евростандарти и наказателни клаузи, без това да му пречи да нарича колегите си "пидерасти". Вж. http://www.infotourism.net/story.php?storyid=846&name=Koj+e+Dancho+Mentata?

Заместник-председателят на Движението за права и свободи Йордан Цонев следва магистратура в Богословския факултет, похвали се самият той. Цонев е постъпил тази есен във факултета. Според самия него първата година той “ще изучава по-общи неща, а втората година ще бъде по определена тема”. Заместник-председателят на ДПС вече е минал първите очни занятия и му предстои първата сесия в Богословския факултет.

Йордан Цонев бе в СДС по времето на Иван Костов и бе председател на парламентарната бюджетна комисия. В СДС стигна до член на Националния изпълнителен съвет на СДС. В момента е заместник-председател на Движението за права и свободи./БГНЕС/

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2399583 - 17.06.2009 05:46 [Re: tisss]

ТОВА СЕ СЛУЧИ ВЧЕРА... НО ВСЯКА ГОДИНА НАД ТРИ ХИЛЯДИ
БЪЛГАРИ СЛАГАТ КРАЙ НА ЖИВОТА СИ В ДНЕШНА БЪЛГАРИЯ

Самоубийство потресе столичен квартал. 41-годишна жена се самоуби, скачайки от жилищен блок 160 в столичния квартал „Павлово". Потресените очевидци разказват, че жената скочила от стълбищния прозорец между пети и шести етаж. На площадката пред прозореца оставила чантата, якето и обувките си. Проверка установи, че инициалите й са В.М., родена през 1968 година.

Пристигналият лекарски екип от Бърза помощ констатира смъртта. Тялото обаче продължава да лежи пред блока повече от час, докато свършат работата си следствените органи и дойде екип на съдебна медицина. Най-вероятно В.М. не живее в този вход и блок, тъй като не е позната на хората от околните апартаменти. Достъпът до входа обаче е труден, тъй като долната врата се заключва. По непотвърдена информация в чантата на жената са открити лични документи с две различни фамилии, но с един и същ адрес. Вж. http://news.ibox.bg/news/id_907767950

Из коментарите по случая:

- Какво се е променило, след като ни управляват същите хора като преди Ноември (1989 - бел.м., tisss) и техните синове и внуци? Едрите бизнесмени са довчерашните партийни кадри.

- Отговарям ти кратко и ясно. Промениха се две неща.

Първо - по соц. време едри бизнесмени нямаше. Имаше едни 2-3000 човека членове на ЦК на БКП и техните роднини. Девет милиона българи издържахме 3000 човека максимум и не го усещахме. Докато сега седем милиона издържаме около 250 000 крадци и мошеници - всякакви мутри, перачи на пари и прочие "бизнесмени" и още половин милион цигани.

Второ - по соц. време управляващите знаеха, че ще управляват, докато са живи. А после ще ги наследят синовете и внуците им на същите постове. Затова гледаха на държавата като на своя собственост, грижеха се за народа и мислеха в перспектива. А сега управляващите идват за пет години и гледат да награбят достатъчно за децата и внуците си, че не се знае дали ще видят следващ мандат. За това по соц. време се строеше планово, развиваше се промишленост, а образованието и здравеопазването ни бяха едни от най-добрите в света. Докато сега всеки гледа да завърти някой лев, да осере детската площадка между блоковете или някоя девствена планина или бряг с поредното хотелче или кооперация, заводите ни се фалират изкуствено и разпродават на безценица, а на тяхно място се строят МОЛ-ове, бинго-зали и дискотеки. Образованието е на практика унищожено, защото превърнаха училищата във фирми, а частното здравеопазване има за цел да поддържа хората живи, но болни колкото е възможно по-дълго, за да изсмучат болниците от пациентите и здравните осигуровки максимум средства.

Това е истинската причина все повече хора да се отчайват и да посягат на живота си. За което са виновни точно т.нар. демократи...

No comment или Гласувайте за всеки, който ви обещава майка си и баща си и се кичи с думата "демократ"!

Пловдив, 17 юни 2009 година

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2401747 - 20.06.2009 21:05 [Re: tisss]

№ 21.

БОЙКО БОРИСОВ* - Еcce Homo! Ето кой ще се справи с обръча от фирми, купуването на гласове и беззаконията в Републиката...

Официално откриване на детско заведение нейде в България.
Батман и "батман" - срещнаха се и не се познаха.

Щеше да е смешно, ако не беше печално. Хлапенцата - сбутани, сгушени на заден план; на преден план е Големанов, излязъл току-що от едноименната класическа комедия на Ст. Л. Костов.

No comment или Гласувайте за ГЕРБ, за да кажете сбогом на триглавото управление Доган-Кобурготски-Станишев!

tisss

* Бойко Методиев Борисов - роден на 13 юни 1959 г. в Банкя. През 1982 г. завършва Висшата специална школа на МВР с чин лейтенант по специалност „Противопожарна техника и безопасност“. Същата година постъпва на работа в Софийското градско управление на МВР като командир на взвод, а по-късно е командир на рота.

От 1985 г. до 1990 г. е преподавател във Висшия институт за подготовка на офицери и научноизследователска дейност на МВР. Защитава дисертация на тема „Психо-физическата подготовка на оперативния състав“. От 1982 г. до 1990 г. работи в различни служби на пожарната команда в МВР. Независимо че е бил на работа само в пожарната, е назначен за командир на батальон по време на т.нар. възродителен процес в Дулово и в Каолиново.

След 1978 г. се занимава активно с карате; макар никога да не се е състезавал, известно време е треньор на националния отбор по карате, както и съдия на международни срещи по карате.

През 1990 г. напуска системата на МВР, отказва да се деполитизира и остава член на БКП. През 1991 г. основава частната охранителна фирма „Ипон-1“ ООД, която осигурява охраната на известни личности като Тодор Живков и Симеон Сакскобургготски. „Ипон-1“ членува в Световната организация на охранителите IAPPA, а Бойко Борисов е персонален член на организацията. В периода 1990-2000 г. е съдружник с емблематични лица от подземния свят, като Младен Михалев - Маджо, Румен Николов - Пашата и други, които според данни на специалните служби контролират наркотрафика, проституцията и редица контрабандни канали. С Младен Михалев - Маджо в продължение на няколко години ползват общ офис в района на НДК в София. Вж. уикипедия.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2402738 - 22.06.2009 14:35 [Re: tisss]

"...На тръгване ме благославят
и бурените и тревите..."

Спортният комплекс с Гребния канал в Пловдив - райско кътче в цялата
смрад на днешна България на чалгата, мутрите и лицемерните политици.

ДЪЖД В СЛЕДОБЕДА

Не мога да ти се обадя. Не, не мога.
Навън е дъжд. Такова тъжно време!
Лилав е здрачът зад прозореца.
И минувачите като насън се движат.

Една жена с червен чадър пресича
пространството зад шадравана. Тихо е.
Ръмежът на дъжда едва се чува.
Изтрил е някой от небето птиците.

В небето само облаци. Не зная как
със лошите си мисли да се справя.
Но времето на тоя свят усещам
как движи се в мъглата все към лятото.

Дали ще се завърне нявга нашто лято?
(Една поляна, в утрото разцъфнала.
Целувките. Косите ти изтичащи.
Спокойствието. Твоята усмивка.)

Но в тая длан, която знае толкоз много,
във тая длан днес нищо не остана:
две капки - дъжд, сантименталност
и малко здрач, от миглите ти паднал.

Как искам да те видя, да ти кажа...
Потиснат съм от слабостта си, обич.
Желал бих всичко твое да забравя,
да се стопиш у мен като дъждовен облак.

Ала със думи следвам твойте устни.
Лицето ти - тъй бледо, тъй далечно,
гори във мен. И ненаситна жажда
да те обичам безнадеждно ме обзема.

Не мога да ти се обадя. И не трябва.
От старост оглушал е телефонът.
Навън - и дъжд, и облаци, и хора...
И всичко във мълчание изтича.

Над Пловдив няма птици. Иде зима.
Сега ще се загърна с малко нежност.

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2404705 - 24.06.2009 18:21 [Re: tisss]

№ 22.

ФИДЕЛ БЕЕВ: Човекът има хемороиди, страда от сърце и прочие внезапно сполетели го болести

24.06.2009 Щракнаха белезници на Беев, натикаха го в лазарета на затвора. Цели два дни МВР се лута и го издирва безрезултатно, за да го арестува

Фидел Беев вече е задържан, съобщиха за БТА източници от Съдебната палата. Той е отведен в болницата към Софийския затвор. Рано сутринта от МВР съобщиха, че никъде в София не могат да открият депутата от ДПС, подсъдим по дело за източване на хиляди левове от Велинград по времето, когато е бил кмет на града.

Тази сутрин шефът на ВМА ген. Стоян Тонев потвърди, че издирваният е в поверената му болница. Беев постъпил преди три дни в отделението за интензивна терапия с диагноза "нестабилна стенокардия".

Във вторник, след поредното му неявяване пред Темида, Софийският градски съд постанови Беев да бъде вкаран в ареста. Прокуратурата го обвинява, че като градоначалник на курорта през 2004 година е доставял горива на стойност 142 240 лева за детски градини чрез неговата фирма "Братя Бееви". Според обвинението фирмата не е спечелила обществена поръчка и така е ощетила държавата с 16 352 лева.

No comment или Гласувайте за ДПС, ако имате милост към внезапно заболелия бизнесмен и политик!

tisss

* Роденият на 17 юли 1961 година Фидел Беев плаща 3 000 лева обезщетение. Софийският градски съд призна депутата от ДПС и бивш кмет на Велинград Фидел Беев за виновен в нанасянето на леки телесни повреди (?!) и той трябва да заплати 3 хиляди лева на пострадалия Костадин Писков. Съдът оправда Беев по обвинението, че на 9 юни 2003 година, около 16.00 ч., на изхода на Пазарджик до село Ивайло, на територията на бензиностанция, негова собственост, е пребил и заплашил с убийство две момчета - Костадин Писков и Райчо Низамов, като, според прокуратурата, Писков е получил средна телесна повреда.

Обвинението искаше условна присъда за Беев и обезщетение 15 хиляди лева за Писков и 5 хиляди лева за Низамов. От побоя Писков получи спукване на тъпанчето, рана на главата, нанесени са му множество юмручни удари. Фидел Беев го е ритал и псувал, наричайки го гяур. Райчо Низамов е получил заплаха за убийство. Депутатът от ДПС е в конфликт и с пазарджишката управа заради договора за градския транспорт. Срещу Фидел Беев се води още едно дело за престъпление по служба и недекларирани доходи в размер на 40 000 лева. Прокуратурата го обвинява, че през 2004 г. е сключил неизгодни за общината сделки. /БЛИЦ/

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2405968 - 26.06.2009 07:47 [Re: tisss]

БЪЛГАРИНЪТ И ЧОВЕЧНОСТТА (1.)

"...когато си силен и съгласен със себе си, никой няма да те пренебрегва..."

Встрани от пътуващите люлки и стрелбището със захарния памук една жена, не по-възрастна от четиридесетта, лежеше по гръб до пътеката и плачеше със затворени очи, а минаващите я заобикаляха отдалече... Жената тихо плачела и когато единственият човек, който спрял при нея, я попитал:

"Госпожо, зле ли ви е, има ли тук наблизо ваши приятели, да извикаме ли лекар?" - тя отвърнала: "Оставете ме, моля ви, искам да умра".

И когато тоя човек дойде при мен и предложи да извикаме "Бърза помощ", да идем да направим нещо, каквото и да е, защото това не е някой пияница, някоя пропаднала кикимора, а същество интелигентно на вид и силно отчаяно, аз, пишещият тия редове, казах:

"И защо точно ние! Толкова народ минава оттам, най-малко две хиляди души са я видели, няма начин поне един вече да не е сторил необходимото; болницата е на две крачки, а ние - какво? - би трябвало да запалим колата, да отидем и да я уговаряме да дойде с нас, а пък тя сигурно ще се дърпа, ще повтаря своето "Оставете ме да умра", и хайде да си представим панаира, който ще се получи. Ще се натрупат зяпачи, ще коментират не само жената, но и нас, какви сме й ние, нали! И ще сме в центъра на вниманието, а ни знаят мнозина от тоя район на Пловдив и оттук нататък ще ни свързват един с друг и с тоя необикновен случай... Пък ние не желаем въобще да ни свързват с когото и да било, още повече един с друг".

Впрочем, "необикновен случай" ли казах?!

И тоя човек, на когото силно държа и комуто до голяма степен дължа това, което в момента съм, отпусна примирено ръце: "Добре, няма да ходим никъде". Но аз, обзет от мимолетната слабост на колебаещия се, раздвоен между желанието никъде да не мърдам и все пак изкушен да се представя в добра светлина поне пред собствените си очи, продължих да се развазвам: "Ако речеш, да отидем!"

"Не - каза решително моят мил човек, - сега вече аз не желая да ходим."

"Но защо! Ето, ще сляза, ще изкарам колата от гаража; имам малко бензин, колкото да я замъкнем тая нещастница до поликлиниката; ама тя... нали не искала никой да не й помага, нали сама казала, че желае да умре?"

"Да-да!" - някак разсеяно, като ехо отвърна моят мил човек и сплете в скута си ръце, източени от тоновете минало през тях бебешко и всякакво пране и от умението да се свири на пиано.

Опитвам се да изясня колко важно е за един човек на изкуството как ще го възприеме не само светът, но преди всичко собствената му съвест. И значи, топката бе прехвърлена в моето поле и така пареше въздухът около тая лежаща на влажната пръст четиридесетгодишна нещастница, че решително я отстраних и си казах:

"О-о не! Достатъчни са ми неприятностите в тоя свят, че да се товаря с още една".

И не толкова със силата на ината, колкото с някакво вродено у всекиго (явно!) жизнеутвърждаващо любопитство, същото, което ни кара с облекчение и вътрешно задоволство да присъстваме на погребения или да слушаме за кървави драми, вътрешноотстранени, почти щастливи, че това, точно това не се е случило именно с нас, не ни се е стоварило върху собствената кратуна, т.е. продължаваме да живеем; за някого съдбата е отсякла: "Дотук!" - но ние продължаваме по-нататък.

И тъй направихме кафе, изпихме си кафето, говорихме за какво ли не и в тия разпилени приказки жената, която желаела да умре, изчезна, стопи се и престана да ме тревожи.

Обаче сутринта, като се събуждах, преди да съм се още разсънил съвсем, оная нещастница пак се появи. Припомних си незначителна подробност от снощното описание - косата й била леко къдрава, личало, че някога била боядисвана и поддържана, но занемарена вече коса. И с цялата си тежест върху ми се стовари тоя абсурден, ужасен въпрос:

"Защо я осъдих на смърт тая жена? Защо не усетих жалост, състрадание, нито основание да й помогна, да й подам ръка, дори просто да се появя пред разплаканите й отчаяни очи с красивото си великодушие, с великолепната си жизнена вяра и оптимизъм за България?"

Всеки ден, всяка секунда, скъпи мои, ние сме на изпит пред онова велико нещо, което неясно назоваваме ту Живота, ту Бог, ту Собствената си съвест.

Забелязвам нещо страшно, което неусетно се е случило с нас, с целия български народ, изпаднал в драмата на оцеляването - ние привикнахме с безразличието, ние почваме да губим имунната си енергия да се съпротивяваме на злото.

Представям си гузно, че не съм само аз, че десетки и стотици хиляди сме заобикалящите... Какво ти безразличие, ние сме съучастници на тая гавра, която се извършва над самите нас, унижените и оскърбените осем милиона българи, турци, цигани.

Не за турците и циганите... за българите говоря. Защото тая държава не ни е само родина, тя е наш имот, наше наследство, парче пръст и камъни, прорязано от реки и ручеи, изпълнено днес с лепкава кал и вонящо безразличие.

Някой се е появил в тоя момент на хоризонта във вътрешния пейзаж на душите ни - катедрално строг, висок и тъмен, и ни заповядва: "Стойте там, където сте си".

Въпросът не опира вече до красивите жестове, а до нещо много по-рязко: ти трябва да оцелееш на всякаква цена, следователно - да не пилееш себе си. В крайна сметка, оная женица сама е пожелала: "Оставете ме, аз трябва да умра". Да върви по дяволите, нека върви при своя ангел, това е нейно право и следователно: не се намесвай там, където не са те викали! Тук вече място за съчувствие няма.

Това, скъпи мои, става на 1 март надвечер, три години преди да нахълтаме в двайсет и първото столетие след Христа. Днес Пловдив е един окаян град, живеем като бежанци в родината си...

Следва

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2406268 - 26.06.2009 16:34 [Re: tisss]

БЪЛГАРИЯ НЯМА ДА ЗАГИНЕ

Какво сторихте с България!
Тоя кротък народ защо решихте да унижите?
Като вълци шетате,
като банда крадци,
като шайка изнудвачи шетате.

До каквото се докоснахте,
господа и госпожи политици,
смърди на смърт,
на прясна кръв ухае.
Какво сторихте с България!

Расте тревата, бетонът се руши,
гранитът се руши,
ръжда разяжда оръжията,
дворците,
скъпите ви коли и вещи,
но великолепно като Любовта е простодушието ни,
нашата доверчивост,
бедността, страхът, болките ни човешки
пред цялото ви богатство и самовлюбеност.

Расте тревата,
вятърът шуми в знамената
и след сто години
никой не ще си спомня за вас,
но България пак ще я има,
господа и госпожи политици.
България пак ще я има!!!

Пловдив, 26 юни 2009 година

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2407002 - 27.06.2009 19:57 [Re: tisss]

"...когато си силен и съгласен със себе си, никой няма да те пренебрегва..."

БЪЛГАРИНЪТ И ЧОВЕЧНОСТТА (2.)

Продължение

...Наоколо светът се тресе от катаклизми - бунтове, революции, земетресения, потоп, суша, СПИН, глад, генно инженерство. А тук е слънчево и еднообразно като в пустиня. По телевизията снощи въртяха документален запис на масова екзекуция някъде в Африка, може би в Уганда или Руанда; добре изглеждащи мъже с големи тояги блъскаха трудолюбиво по някакви вързопи от дрехи.

И постепенно, с помощта на вариооптиката операторът ни приближава на някакви си два-три метра от вързопите. Но това са хора, боже мой! - мъже, жени, дечица с разбити черепи, с лица, захлупени върху земята, но кръвта и разхвърчалият се човешки мозък показваха какво точно се случи току-що, докато вечеряхме или се изтягахме сънливо на вехтичкия диван.

Единият още помръдва пръстите на босите си нозе, полумъртъв, недоубит, разтърсван от конвулсии; ризата му - бяла, изскочила над колана на панталоните, леко захабена, опръскана с кръв около яката и по гърба.

Нас ни манипулират с тия кадри от избиването на племето тутси. Нас ни манипулират с това несекващо документиране на насилствената смърт, експлоатирайки естественото ни човешко любопитство към страданието и ужаса.

Какво ли не са видели вече тия наши очи!...

Дерайлирала влакова композиция и висящи човешки крайници, разпарцалосани трупове в локви кръв.

Грамада от срутил се хотел и прашни, сплескани човешки същества, вече мъртви, които извличат с носилка или ги събират като смет в големи найлонови торби. Заледена магистрала, блестяща в сребърната светлина на прожекторите, и стенещи хора, които измъкват от нагърчените ламарини.

Автобусна спирка в Сараево и пълзящи сред кървищата по разбития тротоар остатъци от човешки тела подир сполучливо изстрелян от героичната сръбска артилерия ракетен снаряд.

Това не са необикновени работи - нашепва телевизията, - това е част от живота. Длъжен си да я видиш, да узнаеш и да си правиш сметка за по-нататък как ще я караш. Трупове, трупове, трупове...

Обгореното детско личице в едър план, с прехапаното езиче между щръкналите зъбки от смачканата с тояга главица не е просто епизод от избиването на някакво африканско племе, това нещо става част от домашния ни интериор, ние свикваме с него и децата ни не случайно гледат все по-равнодушно филмовите екшъни.

Защото жестокостта в действителния живот е по-развихрена и от най-развинтената фантазия на холивудските и всякакви там западни и източни проститутки, които от тия работи правят пари.

Не е въпросът на посоченото по-горе да противопоставяме излъсканите образци охолен и разумно подреден бит. Въпросът е за нас, простосмъртните, които се люшкаме между тия два полюса на човешката природа, за нас, продължаващите да живеем с остатъците си от храброст в това блато от духовна мизерия, каквото е днес благопристойната и сдържана в чувствата си Европа - моделът на съвременната цивилизация.

Децата ни виждат това. Децата ни свикват с това. Ето кое е страшното.

Няма черква, няма бог над нас, няма ги простичките правила, върху които се е крепяло човечеството през делничните дни на тия две хиляди и повече години. Има компютри, мениджмънт, стокови борси, лъскави лимузини, модни педерастки дефилета, автомати "Калашников", междупланетни сонди, сателитна телевизия, интернет, CNN, Al Djazira, състезания за някоя Голяма награда, тъпи приказчици по българските частни радиостанции и рекламки-рекламки-рекламки, които носят парички-парички-парички.

Реклами за дамски превръзки с крилца и реклами за почистване на тоалетни чинии, реклами за превъзходни изобретения и за какво ли не...

Но това не е вопъл срещу модата и техниката, да не си помислите, скъпи мои. Защото техниката си е техника, шаренията - шарения, но дали не забравихме вече, че точно ние, точно човекът е най-чудното и най-чудесното "изобретение" на тая планета и в тая необятна вселена!?

Какво ли ни казват политиците, тия така заети с благото на народа възпитани и културни мъже, жени, старци от сой!

Казват ни разни работи, от които разбираме колко важно е обществото да е добре устроено и подредено, законите да са закони, всяко престъпление да е последвано от възмездие, всяка висока проява на човешкия дух и тяло да е достойно отличена.

Да, това е много хубаво. Но къде сме ние сред тоя порой от престъпления, успехи, митове, демонстрации на самочувствието?

Ние, скъпи, сме си все тук, на земята, при хляба и солта, сами - хляб и сол за идещите подире ни на тоя свят. Човекът продължава да зъзне в тъничката си човешка кожа с тоя възел от нерви, с тоя несекващ свой сърдечен пулс в дребните нещица.

Искам да кажа, моите надежди за оцеляване нямат нищо общо нито с политиката, нито с международния валутен фонд или участието на българската войска в НАТО.

Като гледам тия добре поддържани лица с добре подредените коси и бръчици на угрижеността върху им, като се възхищавам, от една страна, на новите ни политици от типа и с реакциите на сегашния ни президент и сегашния ни министър-председател, от друга страна, се питам:

"А дали Злото не ни се явява точно иззад най-разкошните рекламни табели? Дали и това не е само отличен спектакъл, добре организирано представление, изпипано шоу за наивници?"

Защото, ако някой тип с противна физиономия посегне към хляба на детенцето ти, много по-лесно ще го пернеш през лапата, отколкото ако тия, които посягат, са симпатични, образовани и изглеждат човешки на екрана.

Предпочитам държавата да не се занимава с моите лични работи. Нека госпожа Държавата да си гледа своите работи, за да й имам доверие. Моят договор с тая скучна госпожа е сключен, когато дори не съм разбирал за какво иде реч. От първата глътка въздух, от първия ми писък на тоя свят искам да имам свободата да бъда баща или майка на децата си, да бъда това, което не пречи на другите, но и другите да не ми пречат да съм.

А ето че прекрасната ни госпожа Държава завира пипалата си в гърлото ми, за да измъкне оттам сухите залци хляб, да ги преброи и ми остави толкова, колкото да не умра.

Защо ми е тоя договор!

Той мене не устройва. Устройва някого, но това не съм аз. А ето, не мога да се отрека от държавата, да я отрежа с едно "Върви на майната си, хищнице!" Защото тая държава е обсебила моето Минало, не само Настоящето ми, моите близки и мъртви предци са работили за тая държава и по същия договор с нея.

Заради тях не мога да се наредя сред "щастливците", бленуващи Зелена карта за гражданин на Съединените американски щати. Карам раздрънканата си жигула, в която изгоря баща ми, и не мога да се отлепя от смрадливата родна кал, населена с Татарчевци, Карамански, Барони, Чомбета, Цигански царе, продажни интелигенти и остроумни симпатяги с електронен мозък за далавери.

Е, добре, Държаво, не аз... ти си открила тая черна сметка и я рисуваш върху ребрата ми. Ти направи всичко възможно да те намразя. Ти постоянно предизвикваш добрия човек у мен. Натискаш ме с груби лапи по раменете, почукваш с костелив нокът по мозъка ми, самодоволна и самовлюбена.

Питам се, не изпитваш ли страх, не ти ли минава през ум, че такива като мен са все повече и повече. Не в действията си... В мислите си, в мечтите, присъщи на всеки българин, ние лекичко и постепенно те отдалечаваме с досада от себе си. Договорът си е договор, но ти рано или късно ще трябва да си платиш за стореното с нас.*

tisss

* Вж. вестник "Артклуб" - Пловдив, бр.3/1998 г.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2409175 - 01.07.2009 07:25 [Re: tisss]

СТРАХ ТРЕСЕ МАЛКИЯ ЧОВЕК В БЪЛГАРИЯ

Лидерът на партия "Ред, законност, справедливост" г-н Яне Янев

Знаеш ли как е в малък град? Много страх! Местен феодал. Висока безработица... Не смеееш да гъкнеш... Защото еди кой си бизнесмен или мутра е "много важен". Защото бизнесмените, мутрите, кметът, полицията и цялата държавна администрация са навързани като свински черва. Да не говорим пък за какви пари и при какви условия работят хората по малките населени места! А при тая безработица и на това се радват.

Това не ти е София, или форумът на "Дневник", да си кажеш какво мислиш. Има случаи на пребити, уволнени, че и на убити. Не че се случва прекалено често, но няма и нужда! Защото страхът е всеобщ! И всичко се знае. Кой, кога, какво.. Само полицията "не знае" за престъпниците...

В София и големите градове законът и редът понякога се спазват. А в дълбоката провинция има само един закон: че закон няма! Или законът, това е местният деребей! И в тази обстановка купуването на гласове, ако спечелиш за партията си (в случая РЗС) някого от местните първенци, е детска игра. Нещо повече. То е ненаказуемо.

А както виждаме, ДАНС абдикира от задълженията си. Под политически натиск. Или защото Яне Янев е нейно (на ДАНС) отроче. А не може отецът да върви срещу свидната си рожба! Как при представен точен списък"... с имена, адреси и телефони на хората...", вероятно и хората са готови да свидетелстват, но... няма кой да ги разпита...

Или няма ДАНС, или ДАНС е принизена до политическа слугиня на Станишев? Обслужаваща Станишев, замазването на грабежите на правителството, захранването с "факти" на удобната за властта опозиция - РЗС. ДАНС за пет пари работа не е свършила! Или не може, или не й позволяват. Напомням, ДАНС е на пряко подчинение на премиера.

ДАНС пуска само кьорфишеци. Като "случаят Рибново". Където или не може да докаже нищо, или нямаше нищо. И в двата случая зле. За ДАНС! Или поне за сегашното ръководство на ДАНС И за сегашния премиер, който я наблюдава! А помните ли кой рева, рева по медиите за "Рибново"? Яне Янев.
Вж. http://www.dnevnik.bg/sviat/2009/05/10/7...diskriminaciia/

No comment или Мил ли ти е животът в България, гласувай за местния партиен феодал!

Демокрацията в България - хубава жена в занемарена кръчма. Това ли е демокрация? Това може ли да бъде назовано демокрация, питам... Липсата на елементарно възпитание и уважение между опонентите, всеобщото лицемерие сред българските политически представители и говорители за тая или оная политическа формация... ни консервират в уродлива осъвременена версия на феодализма.

Страх, разочарование, наглост - това е натиск срещу милиони български граждани, които едва свързват двата края в "чистата и свята" територия на уж обновената и преименувана БКП и нейните дъщерни формации из целия политически спектър.

А може би сами сме си виновни като нация, живееща на принципа "Оно законо е врата у поле", и сме си заслужили и господаря, и мъчителите, и шоуто на лаладжиите?

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2437794 - 05.08.2009 15:19 [Re: Древния]

Цитат:

Кой ще е четвърти - досещам се!!!! Ама нека продължи уважаемият ни съфорумник и малце по-нататък: №5, №6, №7... Мога да помогна и с имената на хора, които имат къде-къде по-интересни биографиики! Тук мога небрежно да спомена и Волен Сидеров, и Бойко Борисов, и... Е, сещайте се, де... След което политическата сергия ще е празна или пък с еднакво гнили ябълки и круши!

Чрез реплики, обилно гарнирани с емотикончета, преди време във форума се вихреше философ-психолог, възпитаник на Ленинградската марксическа школа. Както обикновено, и Lightning, не успя да уцели: прелетя плювката му далеч от "десятката"...

А дали точно в това не е парадоксът, иронията на ситуацията - преобърнати наопъки, прогнозите на гневния, разтерзан от крепка вяра праведник излизат верни?!

Човекът "нацелил" (според метода "вярно е обратното") кои две партии са основа на управляващото мнозинство в сегашното Народно събрание.

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2440413 - 10.08.2009 22:38 [Re: tisss]

СЛЕДИЗБОРНА МИНОРНА ИМПРЕСИЯ

Кой е господинът в райрания костюм и кепе по последна мода, где като поет-символист печално гледа суетния ни материален свят?

Жокер за досетливите:

- От Плевен е.

tisss http://www.vbox7.com/play:28841a72

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2441087 - 12.08.2009 07:48 [Re: tisss]

EПИЗОД С УМИРАЩИЯ ЛЕБЕД

Румен Петков обяви, че ще заведе дело за клевета срещу финансовия министър Симеон Дянков. (...) Петков посочи за причина твърденията на Дянков, че като вътрешен министър бил поръчал четири туристически хеликоптера без обществена поръчка. "Дори трябва да се купи още един въртолет с пари от ФАР", посочи Петков.

Червеният депутат остро разкритикува и ръководството на БСП, че не защитава бившите си министри.

"С липсата на позиция създаваме впечатление, че сме имали най-корумпираното правителство от 1989 г. насам - каза той. - Вече стана страшно да си социалист". Вж. http://www.dnes.bg/politika/2009/08/11/shte-sydia-diankov-za-kleveta-zareche-se-rumen-petkov.75846

Следователите що ли развалят спокойствието на хубавия човек, що ли го занимават с глупости? В крайна сметка, дори (недай, Боже!) да се стигне до съд, едва ли ще бъде осъден безупречният Петков. А и да го осъдят, два отработени дни в пандиза ги броят за три излежани и като рапъра Ванко 1 и той ще изпърха като свободно пиле след поправка в закона, наречена на негово име... И така, ако не със закуската при господата братя Галеви, с тая евентуална поправка в закона ще остави името си в Историята на България.

tisss

--------------------

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2441834 - 13.08.2009 11:29 [Re: tisss]

Този "непрежалим образ" е олицетворение на арогантността

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

go6
занимаващ се
**

Регистриран: 11.07.2006
От: Rousse
    #2455917 - 05.09.2009 19:25 [Re: tisss]

Е-и-й,добре,че ни припомни за ЧЕРВЕН ВАНЬО (Костов). Почти да му се "вържат" някои будали и на този "хубостник". В нормална държава щеше вече да е политически труп,ама нейсе...

--------------------
"Политиката е отрова за ума."
Елеазар Хараш

Редактирано от go6 (05.09.2009 19:38)

go6
занимаващ се
**

Регистриран: 11.07.2006
От: Rousse
    #2455919 - 05.09.2009 19:29 [Re: tisss]

Какво да говорим за бай Симо Мадридски? От дилемата да бъде, или да има, той избра второто.
И се превърна от величество във НИЩОЖЕСТВО.

--------------------
"Политиката е отрова за ума."
Елеазар Хараш

Редактирано от go6 (05.09.2009 19:37)

tisss
Tester Independent...

#2594735 - 17.03.2010 19:32 [Re: tisss]

Цитат:

№ 2.

КОМАНДИРЪТ КОСТОВ - НАЙ-ЧЕСТНИЯТ ПОЛИТИК В БЪЛГАРИЯ

Джефри ван Орден изрази надежда на 7 юни българите да дадат ясен знак за промяна като гласуват за... (и т.н.) “По време на моя мандат като докладчик за България привлякох вниманието към проблемите, свързани с корупцията, престъпността и слабостите на съдебната система. Идвайки в България, се чувствам сякаш стъпвам в басейн с алигатори. Време е водата в този басейн да се смени и да се изчисти“, призова бившият докладчик за България в Европейския парламент.

* На снимката - Иван Костов, лидер на партията Демократи за силна България (ДСБ). На 24 март 1992 г. Костов в качеството си на министър на финансите в 79-то правителство на България подписва разрешение, с което фондация „Сапио“ една седмица да осъществява безмитен внос на стоки. Фондацията е собственост на бившия депутат от СДС във Великото народно събрание Ясен Златков. Въпреки че разрешението е парафирано като „еднократно, по изключение“, фондацията го размножава и с него внася няколко големи пратки. Ясен Златков успява да внесе в България стоки за около 5 милиона долара.

Няколко месеца по-късно в пресата се появяват обвинения, че разрешението е издадено в нарушение на въведения през февруари 1992 г. данъчен режим за фондации. Главна прокуратура започва предварителна проверка по случая, която завършва на 10 февруари 1993, установявайки, че Костов не е нарушил законите на страната, тъй като само подписът му не разрешава вноса и писмото не е заведено по надлежния ред в Министерство на финансите, като липсва син печат от министерството. Самият Иван Костов твърди, че е имал правно основание да издаде разрешение за внос. Според него престъплението е в нееднократното използване на разрешението, като още докато той е министър на финансите започва съдебно дело срещу Фондация Сапио, с което имуществото на фондацията е запорирано и митниците си възстановяват нанесените им щети. Ясен Златков емигрира в САЩ и регистрира Фондация Сапио зад граница.

През 1994 г. е съставена анкетна комисия към Народното събрание, която установява, че фондация „Сапио“ е нанесла щети на държавния бюджет от невнесени акцизи, мита и данъци в размер на 338 498 022 тогавашни лева, равностойни на 13 540 000 долара.

В интервю с Десислава Хаджиева бившият главен прокурор Иван Татарчев посочва, че е наредил възобновяване на прекратената предварителна проверка по делото Сапио. Той потвърждава, че възложената от него предварителна проверка е завършила с мнение за образуване на следствие срещу Костов. Противно на това мнение главният прокурор не завежда дело, което впоследствие оправдава с изтичащия си мандат (1999). Той посочва оправданията на Костов с митничарите като неморални, защото няма как да не бъде изпълнено нареждане на висшестоящ началник — митниците са на подчинение на Министерството на финансите. Из уикипедия. Само една от многобройните далавери...

В политиката може да се издържи дълго, ако си безочлив и разчиташ на късата човешка памет. На кого бихте приписали тези думи: ”Аз не съм мутра и никога не бих погазил закона”? Едва ли някой би се сетил, че това са думи на Иван Костов, изречени за самия него през 2007 година. С тази фантастично недостижима кауза за български политик да не погазва закона бих помогнал за развенчаването на няколко мита относно Иван Костов.

Първи мит: Иван Костов мрази комунистите и се бори срещу тях.

Защо това твърдение е абсурдно? Отговор намираме в биографията на Иван Костов. Иван Костов е бил на обучение в СССР, и по-точно: в град Кременчук, където се е учил за летец в селскостопанската авиация. Всъщност, говори се, както от Андрей Луканов, че е бил обучаван от ГРУ(Главното разузнавателно управление на Съветската армия).

Случайни хора не ставаха началници в планов отдел на даден завод, какъвто е бил Костов, който по това време е завършил и Висшия икономически институт „Карл Маркс”/1974г./ със специалност политикономия. През 1981 г. Костов се дипломира в Софийския университет „Климент Охридски” по специалност „Математическо моделиране на икономическите процеси”. През 1983 г. защитава във ВИИ „Карл Маркс” дисертация на тема: „Икономически растеж, структура и фактори в производствената сфера” и става кандидат на икономическите науки.

Да помислим малко! Антикомунист става специалист с научна степен по политикономия по времето на комунизма! Вижда ли някой противоречието? Костов е старши асистент в катедра „Политическа икономия” на Центъра по идеологическите дисциплини. Неговият шеф на катедра проф. Алексиев пише за Иван Костов: „Той познава много добре произведенията на класиците на марксизма-ленинизма и е убеден марксист и защитник на нашата социалистическа система”.

Венец в творенията на Иван Костов е статията му във вестник „Работническо дело” от 30 ноември 1989 г. със заглавие: „Никаква отсрочка”; в нея Костов се обявява срещу чуждите фирми и монополи, които ще ни лишат от собствените ни ресурси. Той пише: ”Никой няма да дойде, за да ни помогне. Ще дойдат, за да правят тук своя бизнес”.

Това са „икономическите” виждания на специалиста Иван Костов, който по-късно - само след месеци, участва в екипа, разработил национално съсипващ план – Проекта „Ран-Ът”, който поставя идейното начало на пладнешката приватизация.

Иван Костов не скача по площадите, пише статии за „Работническо дело”?! Нагажда се на Кръглата маса да бъде съветник на Андрей Луканов от страна на БКП. Когато докладват на Луканов тази кандидатура, Луканов махва с ръка и казва: ”Абе не сме изпаднали до асистенти. Разполагаме с професори по политикономия!”

Това пише в своята книга бившият президент Жельо Желев - „Въпреки всичко”, издадена през 2005 г. По свидетелски признания на съпруга на Нора Ананиева проф. Ананиев научаваме пак от този източник нещо, което помага да видим първия мит развенчан напълно: „По време на Кръглата маса, Иван Костов лично е идвал при тях и е искал от Луканов да му даде повече свобода да работи. Може би е очаквал да бъде издигнат за изборите за ВНС именно от тях. Луканов му казал: „Засега такива асистенти не ни трябват”.

За него бившият президент Желев пише, че се появил с бизнес-предложение да търгува държавна информация като амбулантен търговец около 14 декември 1989г. За Костов Желев твърди, че има негативно отношение към създадения през 1989 г. СДС.

Мит е, че Иван Костов се е борил срещу комунистите и не е облагодетелстван от тях.

Дългогодишният член на СДС Николай Гацев пише в открито писмо до Градския съвет на СДС-София, че Иван Костов при среща с Андрей Луканов е уговорил падането на правителството на СДС начело с Филип Димитров през 1992 г., а комунистите от БСП начело с Николай Добрев му връщат жеста през 1997 г. и той идва на власт.

Далеч преди тази дата - през 1991 г., Иван Костов е финансов министър в правителството на Димитър Попов. На този пост той е предложен от комуниста проф. Румен Георгиев, оглавявал „Минералбанк”, която е създадена през 1980 г., за да отпуска държавни заеми за големите предприятия и обединения на социалистическата индустрия.

Това е касичката на червените пари, която към 1990 г. е със 700 милиона щатски долара дълг. Точно този комунист-икономист е предложил Костов за финансов министър. Преценете сами мрази ли Костов комунистите и бори ли се срещу тях.

Втори мит: Иван Костов е реформатор и проведе значими реформи.

Иван Костов проведе „реформи”, чрез които обогати своите съпартийци и не на последно място - себе си. Увеличи данъците. Въведе около 150 лицензионни и разрешителни режима и затлачи дребния и среден бизнес, като по този начин създаде благоприятна среда за държавна корупция.

Инвеститорите не искаха и да чуят за България, освен руските. Вместо приватизация от чужди инвеститори се състоя пладнешка приватизация от вътрешни съмнителни дружества и физически лица, приближени до бившите комунисти или до Костов и СДС. Властта беше силно централизирана, за да може комисионерството на държавната администрация да се развива. Създадоха се нови монополи като НЗОК.

Докторът на икономическите науки Иван Костов участвал в изготвянето на програма „Ран-Ът”, която провежда на практика чрез приватизацията, като от материални активи на България в началото на 1990 г. около 133 млрд. щатски долара, които са изтъргувани, в хазната влизат САМО 1.7 млрд. долара.

Да припомним няколко фрапиращи примера на приватизация.

МДК „Пирдоп” - подарен на Юниън Миниер срещу нищожната сума от 55 млн. щатски долара. При производството на злато, сребро, платина, електролитна мед, почивни станции на планина и море, сграден фонд и др. сумата е смешна.

НХК „Нефтохим” е продаден за 106 млн. щатски долара при оценка на активите на НХК за около 3 млрд. долара. Само от скрап можеше да се вземат повече пари в пъти над цената за приватизация.

БГА „Балкан” беше приватизирана за цената на един апартамент - 132 000 щатски долара, а Гад Зееви - приватизатора на „Балкан”, е спечелил от продажби на авиопарка над 300 милиона щатски долара и осъди в Париж България да му плати 10 млн. долара неустойки за неизпълнени клаузи по приватизационния договор.

ПЕЧАЛБА ОТ 2280 ПЪТИ ЗА ГАД ЗЕЕВИ И ЗАГУБИ ЗА БЪЛГАРИЯ!

Не е истина, че валутният борд е замислен от Иван Костов, заслуга, която му се приписва.

Още през 1991 година се обсъжда валутен борд в България. В началото на есента на 1996 г. Жан Виденов обяви, че „най-доброто лекарство за българската икономика е въвеждането на валутния борд (наричан тогава паричен съвет). Тогава Иван Костов се обявява, че такова нещо в българската история не е имало и че това означава отказ от национален суверенитет...

Ако за реформа приемем аферата „Сапио”, това е нагъл пример за ограбване на държавата с 13.5 млн. щатски долара. Това е тежко длъжностно престъпление, извършено с личния подпис на Иван Костов като финансов министър, разрешил безмитен внос.

Толкова за „реформите” на Костов; те са по-скоро с вкус на криминални престъпления.

Трети мит: Иван Костов спасил България.

Много станаха спасителите на България. Иван Костов даже не направи всичко да спаси реакторите на АЕЦ, а се съгласи послушно с еврочиновника Ферхойген и сложи кръст на реакторите от малките блокове от І до ІV през ноември 1999 г.

Както разбрахме, валутният борд не е патент на Костов; и на практика започна да се прилага при служебния кабинет на Софиянски. Иван Костов даже не се опита да спаси българските медици в Либия, а си зададе въпроса: „Ами ако са виновни?”

Костов е бил предупреден месец преди арестите - от Националната разузнавателна служба... Дали пък не е спасил България, като е накарал съпругата си Елена Григорова-Костова да се откаже да бъде повече партиен секретар и през 1997 г. да се втурне в бизнеса, като управител на „Булс”-ООД заедно със Зоран Ристич, който е издирван за фиктивен износ на горива?

Интересни неща са ставали по време на югоембаргото с "националните спасители".

Сигурно Иван Костов е спасил туризма в България? Едно е ясно - че не е спасил, а е спазарил „Златни пясъци” за себе си чрез своя ресторантьор Славчо Христов, който е финансирал РМД-то, което купува за 80.8 млн. долара чрез БРИБанк, която контролира.

„Спасителният” кръг за Костов - Олимп, придобива: Стопанска банка, военните предприятия „Арсенал”, „Бета”, „Пима” и „Трема”, „Бороспорт”, СИ Банк, „Пампорово” АД.

Костов осигурява приватизацията на фармацевтичните заводи в Дупница, Разград и Троян за зетя на Георги Атанасов - Петър Терзиев, и за роднина на Петър Дюлгеров - и двамата: членове на ЦК на БКП и Политбюро на ЦК на БКП, срещу комисионна от 5 млн. долара.

По-късно тези заводи са продадени на външен инвеститор.

Ето как Иван Костов и сие „спасяват” България!

Това са само три от митовете за Командира, но са показателни за неговото минало, морал и настояще, както и за очакващите „успеха” на т.нар. Синя коалиция.

Вж. мнение от 17.03.2010 11:39 към статията на електронното издание! http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2845051&page=37#commentsContent

Тази личност е най-големият блъф в двайсетте години български преход от тоталитаризъм към псевдодемокрация. Което едва ли оневинява останалите палячовци в менажерията от уродливи характери, самоназовала се "български политически елит".

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2595305 - 18.03.2010 19:50 [Re: tisss]

№ 3.

АХМЕД ДОГАН: "Никога не съм крал в живота си"

Какво става с № 3 от непрежалимите народни любимци? Господ здраве да му дава на господина - да доживее дълбоки старини във все същия уют и благосклонност от страна на медиите и политическите свахи!

Мълчанието е злато... много злато. Този път в най-прекия смисъл.

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2637239 - 03.06.2010 05:48 [Re: tisss]

Цитат:

№ 7. и № 8.

БРАТЯ ГАЛЕВИ: "Трагедията на България е, че в политиката влязоха много случайни личности..."

Дупнишките бизнесмени Пламен Галев и Ангел Христов, по-известни като братя Галеви, ще се кандидатират на изборите за национален парламент вероятно като независими депутати, заяви в „Пропаганда” по Дарик адвокатът на братя Галеви Менко Менков. „Задава се въпроса защо тези двама български граждани не могат да се кандидатират за депутати, а всички останали да могат. В България има стотици, ако не и хиляди, души с мярка за неотклонение „задържане под стража” в арестите и затворите, всички те имат конституционното право да се кандидатират”, допълни Менков.

Дупничанката Димитрина Гошева, която живее в щата Илинойс, САЩ, пристигнала вчера специално, за да свидетелства по делото срещу т. нар. Братя Галеви в кюстендилския съд.

Жената платила $ 680 за самолетен билет. Тя разказа за ужаса, който преживяла със семейството си в дупнишкото заведение “Развесена върба”. Тя чествала своя рожден ден през март 2005 г. Надписали им сметката - вместо 90 лв. поискали 150 лв. “Отказахме да платим и отнякъде повикаха здрави и направо страшни мъже. Те пребиха мъжа ми Иван и кума ми Георги Георгиев. Съпругът ми два месеца по-късно се спомина”, разказа Гошева. Според нея сред биячите били Апостол Чакалов-Тоци, Владимир Ангелов-Стъклето, Георги Градевски-Конъна, които са подсъдими заедно с Братя Галеви за организирана престъпна група. Вж.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=495662

Велика неправда - любимците на дупнишкия електорат Братя Галеви и в политиката, както и в бизнеса си дотук, можеха да са "точните хора на точното място". Жалко, че някой извън Дупница е заинтересован да ограничи волния им полет в политиката.

Горда Дупница, какво чакаш? Защити отново своите благодетели с митинг, сбиране на благодарствена подписка, литийно шествие и празничен концерт за възхвала!

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2744604 - 28.01.2011 08:02 [Re: tisss]

Г-н АХМЕД ДОГАН - любимец № 1 на целия български народ

"Долуподписаният Ахмед Исмаилов Ахмедов, роден на 29.03.1954 г. в с. Пчеларово (Толбухинско), жител и живущ в с. Дръндар (Варненско), понастоящем войник в поделение 2570 - Мътница, декларирам, че като честен гражданин и предан член на ДКМС, напълно доброволно и съзнателно се задължавам да помагам на органите на Държавна сигурност в борбата им с чуждите разузнавания и вражеските елементи в Народна република България. Задължавам се да запазя в пълна тайна характера на работата и връзката си с органите на ДС, да се явявам редовно на срещи и давам обективна информация. Сведенията си ще давам писмено и устно под псевдоним "Ангелов". 21.08.1974 г."

"На въпроса (...) какви са бъдещите му планове, секретен сътрудник "Сергей" отговори по категоричен начин, че желанието му е да се занимава с фундаменталните въпроси от философията и да специализира в Ленинград. Смята, че е по силите му на 33-годишна възраст да бъде вече доктор на философските науки, като още веднъж подчерта, че е негова нагласа, готовност, а не самохвалство. Така той би желал, така би било, но ако обективно сложилите се обстоятелства продиктуват друг път, той би тръгнал, ако той, респективно ДС, му подскажем, че е необходимо. Неговият жизнен път започва от момента, когато се свързва с органите на ДС. Той не е знаел бащина ласка, закрила и помощ. Той е познал баща си в лицето на хората от ДС, които в решаващия момент в живота му са подали ръка, подпомагали са го, грижили са се за неговото възпитание. Всичко, което е постигнал досега, го дължи на органите на ДС. Той смята, че може да бъде максимално полезен на органите на ДС, когато се доизгради, респективно, когато завърши неговото обучение по Маркс-ленинска философия. Но още веднъж подчерта, че неговият жизнен път се чертае от ДС, при всички обстоятелства той би го следвал."

Къщурката в Дръндар - скромна, уютна и с много вкус...

Малка спретната къщурка с две липи отпред.
Тука майчина милувка сетих най-напред...

Ето какво пише полк. Владинов от Държавна сигурност след среща с младия агент ( Вж. http://news.ibox.bg/news/id_1120187188):

"Агентът ми направи впечатление на човек с много висока обща култура, любознателен и всестранно развит. Притежава остра и пъргава памет, логична мисъл и способност да предразполага към себе си. Политически е добре ориентиран и заинтересован, умее самостоятелно да се ориентира и правилно да преценява нещата. Същият е в състояние да импонира във всяко едно отношение на обекта и може успешно да го разработва. Като човек е самостоятелен, ученолюбив и любознателен, съобразителен и находчив. На сътрудничеството си с нас гледа като на гласувано му голямо доверие и с голямо желание изпълнява възложените му задачи. При изпълнение на задачите проявява умение и тактичност, независимо че е нововербован, което се дължи на високата му култура и възпитание. Имайки предвид горното, считам, че агентът е много добре подбран, правилно е ръководи от ОР Стайков и за в бъдеще може да израсне като много надежден и перспективен агент по турска линия."

Вж. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=752370 и http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=753984

Философ, хидролог, борец за права и свободи, поет,
мечтател невъзможен да лети в собствена Летяща чиния -
достоен път до самия връх Еверест на демокрацията!

tisss

--------------------

Миринда
неориентиран

Регистриран: 24.07.2011
    #2821818 - 24.07.2011 20:54 [Re: tisss]

Пълна лъжа за Цветелин Кънчев, от къде е тази информация?! Аз го познавам лично от дете. Той не е циганин, а ЧИСТ БЪЛГАРИН. Нямаше висше образование и никога не е учил във ВУЗ, но вероятно си е купил диплома. Да, владее 4 и повече езици вкл. цигански, но не само цигански диалекти, той перфектно владее английски, испански и пр. и като войник служеше като преводач по испански във военна болница в Сф. Самоук полиглод, природно интелигентен,много умен и голям бизнесмен.Забогатя от нула, с разни сделки и далавери на дребно...докато се превърна в един от богатите хора в Бг.Женен беше за циганка, разведен, сега живее на семейни начала, има 2 деца, които не учат в Кембридж!!!

tisss
Tester Independent...

#2821847 - 24.07.2011 22:32 [Re: Миринда]

Цитат:

Пълна лъжа за Цветелин Кънчев, откъде е тази информация?! Аз го познавам лично от дете...

Непрежалим образ № 5

НИЩО ЛИЧНО СРЕЩУ ОБАЯТЕЛНИЯ КЪНЧЕВ, ГОСПОЖО!

"Работата ми е такава, че съм в непрекъснат контакт с мениджърски екипи, управляващи различни предприятия. Зная какво става в КоЦМ гара Искър - София (обогатяване на цветни метали). Въпросният господин Кънчев не е никакъв еврором, политик или каквото и да е било друго - той е един долнопробен крадец на цветни метали, който в тази държава получи правото да приватизира цял комбинат за обогатяване на метали - той и неговите така наречени роми. Краят на 1996-та приватизираха въпросното предприятие (в мътната вода) с цел да затворят цикъла, но точно тогава дойде служебното правителство на Стефан Софиянски и МВР въведе някакви мерки или полумерки за регулиране изкупуването на цветни метали и точно тогава се оказа, че КоЦМ не може да работи (в тези ясни условия).

Оттогава едно проспериращо по време на държавния си период предприятие започна да загива. Точно такива аматьори като евророма Кънчев са на път да компрометират института на безспорно по-добрата форма на собственост - частната. И друго - можете ли да си представите, това предприятие може да работи само ако шайки цигани бродят навред и крадат всички кабели и други съдържатели на мед, цинк, алуминий!

Лично съм виждал изпълнителния директор на КоЦМ господин Спасов насинен от собствениците на предприятието, за което работи. Човекът е професионалист и едва ли е понесъл равнодушно простотиите, които са се вършили. (Започнали да правят фитнес-зали в административната сграда.) Зам. директорът по производствените въпроси господин Кукев само преглъща на парцали и с половин уста обяснява, че работите не вървят добре. Това е!

Изложението ми е малко емоционално и разхвърляно, но то е вследствие афекта ми от поредната статия, която (сякаш умишлено) насочва общественото мнение в погрешна посока. Сигурен съм, че зная една хилядна от това, което господин Кънчев е натворил в богатия си, но надявам се кратък бизнес-живот. А за онзи Добромир Драганов, който така разпалено говореше за полицейската държава и за онзи Александър Томов, и за другите защитници на този тъмен субект въобще не ми се говори."
Вж. http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Boa...lapsed&sb=6

No comment

tisss

--------------------

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3038670 - 16.04.2013 06:21 [Re: tisss]

След поредната блестяща изборна победа на БСП в изборите...

...щастливият електорат масово се стича по площадите за бурни овации в подкрепа на новото правителство на Републиката...

...под мъдрото ръководство на др. Сергей Станишев - верен син и стратег на просперираща майка България, наред с г-н Лютви Местан - лидер на Постоянното присъствие на ДПС в поредния кабинет на Столетницата.

П.П.: Спокойн, обнадижден и само луе-е-е-е-е-е-е-ко растривожин фбъдиштето глуедам ази.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Jores
Tester Independent

#3040713 - 19.04.2013 18:29 [Re: Jores]

БСП: Пролетта на България започва с №5 на 12 май. Вж. http://www.novglas.com/bg/news/read/22036

Най-достойните начело с др. Георги Гергов*, които са в състояние да оправят България...

Гласувайте за БСП, много моля!

________

* Георги Гергов е една от най-влиятелните фигури в туризма. Личен приятел с президента Георги Първанов. Започва бизнеса си след като напуска поста на изпълнителен директор в свинекомплекса в село Маноле. Коронната му сделка е за хотел "Ленинград" сега "Санкт Петербург" като го приватизира чрез класическата схема с РМД за 1.58 млн. $. http://milionerite.com/index.php?option=com_content&task=view&id=72

--------------------

Jores
Tester Independent

#3041561 - 22.04.2013 05:53 [Re: Jores]

МИСЛИ ПОЗИТИВНО, БЪДИ ЩАСТЛИВ, ЩАСТЛИ-И-ИВ, МНОГО-МНОГО ЩАСТЛИВ...

Очевидно Пролетта на България се задава и с бюлетина №33 на 12 май. Вж. http://grajdani.bg/

"Да на нормалността" с г-жа Меглена Кунева*, която да помогне на БСП да оправи България...

Гласувайте за Движението на госпожата "България на гражданите", ако имате сърце!

________

* През юни 2001 г. е избрана за народен представител от листата на Национално движение Симеон Втори (НДСВ), но през август напуска парламента, тъй като е назначена за главен преговарящ на България по присъединяването към Европейския съюз и заместник-министър на външните работи.

На 29 май 2002 г. е избрана за първия български министър по европейските въпроси в правителството на Симеон Сакскобургготски. След изборите на 25 юни 2005 г. запазва своя пост на министър (без портфейл) по европейските въпроси и в правителството на Сергей Станишев.

През октомври 2006 г. Съветът на лидерите на политическите партии от тройната правителствена коалиция я предлага за първи еврокомисар от България, въпреки че вицепремиерът и министър на външните работи Ивайло Калфин обявява, че има и по-достойни кандидатури. Кунева е официално номинирана за еврокомисар от Сергей Станишев на заседанието на Министерския съвет на 26 октомври 2006 г. http://personi.dir.bg/person.php?id=157

--------------------

Jores
Tester Independent

#3043469 - 26.04.2013 19:01 [Re: Jores]

НИКОЙ НЕ Е ПО-ГОЛЯМ ОТ НАРОДА

Когато навред около тебе политическите клоуни и тарикати
купуват гласовете на твоите събратя по съдба,
когато едни нещастни хора други нещастни хора подкупват
с екскурзия от съседна Турция
или с почивка на море...

Когато Кървавата столетница
ти се явява иззад всеки ъгъл вече двайсет години
под разни имена и красиви каузи
и те уверява денонощно по радиото,
телевизията и своите вестници,
а напоследък и по домашния ти телефон...

колко много мисли за теб
как прилежно работи за твоя народ,
за България
и всички свои тежки грехове срещу нацията
приписва на всички останали,

а т.нар. "антикомунисти" са същите
като онези, срещу които вият и квакат,
ала заедно въртят далаверата,

и когато не знаеш, защото те лъжат,
и когато не можеш, защото нищо
- внушават ти - не зависило от теб...

Когато България става все по-тъжно място за съвестния
и все по-весело място за лъжеца и крадците,
не ти остава може би нищо друго,
нищо друго може би не ти остава
освен да погледнеш истината в очите...

Всичко тук от тебе и мене зависи.
зависи от нас, защото сме мнозинство -
ние - лъганите,
ние - ограбваните,
ние - унижаваните и оскърбяваните,
ние - които сме голяма сила
и няма как да не узнаем това.

Излез!
Излез от черупката си, приятелю,
виж колко хора сме с твоята съдба наоколо,
каква сила сме, ако решим какво искаме.

Животът е дар, не хленч и сълзи,
и никой не е по-голям от тебе,
защото ти си Стопанинът.
Ти си Народът
и всичко тук
точно днес, точно сега
от тебе зависи.

Пловдив, 6 юни 2009 - 25 април 2013 година

--------------------

Jores
Tester Independent

#3043733 - 27.04.2013 12:22 [Re: Jores]

Да чуят моми и момци
по сборове и по седенки,
юнаци по планините
и мъже в хладни механи:
какви е деца раждала,
раждала, ражда и сега
българска майка юнашка;
какви е момци хранила,
хранила, храни и днеска
нашата земя хубава!

Христо Ботев (1848-1876), из недовършената поемка "Хайдути"

Национална колекция „Златни Български филми”

ТРИМАТА ОТ ЗАПАСА

(Нова версия, екшьн с привкус на меланхолия)

В главните роли - любими родни актьори*

Мирослав Найденов

Pоден на 14 декември 1968 г. във Враца. Завършва ветеринарна медицина във Висшия институт по зоотехника и ветеринарна медицина, чийто наследник днес е Тракийския университет в Стара Загора. По време на следването е комсомолски секретар в университета.
След завършването си работи като участъков ветеринарен лекар, а по-късно и като ветеринарен лекар в собствена амбулатория във Враца. През 2002-2004 г. е директор на Регионална ветеринарномедицинска служба, Враца. През 2005-2006 г. изпълнява длъжността главен секретар на Националната ветеринарно-медицинска служба в София. След уволнението му от държавната администрация поради скандал с внесено старо ирландско месо, се мести в общинската администрация, във фирма „Екоравновесие“. От 2006 до 2009 г. е директор на същото предприятие на Столична община. Междувременно е ръководител на експертния съвет към ГЕРБ. На изборите за LXI Народно събрание на 5 юли 2009 г. е избран за депутат от Врачански избирателен район с пропорционалната листа на ГЕРБ.

Николай Кокинов

Роден на 29 ноември 1969 г. в Ямбол. През 1987 г. завършва Ямболската политехническа гимназия "Васил Левски" със златен медал. Веднага след матурата влиза в казармата. Уволнява се през 1989 г. и още същата година е приет в Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски". През 1993 г. се дипломира и в началото на 1994 г. започва като младши прокурор в Софийската районна прокуратура (СРП). През 1996 г. е повишен в Софийската градска прокуратура (СГП), а през юни 2004 г. е избран за неин заместник-ръководител. В началото на октомври 2006 г. Николай Кокинов е назначен за и. д. ръководител на СГП. На 20 декември 2006 г., по предложение на главния прокурор Борис Велчев, Висшият съдебен съвет го назначава за титулярен шеф на Софийската градска прокуратура.

Бойко Борисов

Роден на 13 юни 1959 г. в Банкя. Завършва средното си образование в родното си село. През 1977 г. кандидатства във Висшата специална школа „Георги Димитров“ на МВР в Симеоново, във факултет „Държавна сигурност“. Приет е обаче във факултета „Противопожарна охрана“. Според Борисов това става по политически причини, с оглед миналото на прадядо му, разстрелян от комунистите на 22 септември 1944 г. По време на следването си отбива и военната си служба в ШЗО-Плевен през периода 1977-1978 г. По силата на вътрешните правила на МВР тогава, както и всички останали курсанти в Симеоново, е приет в БКП. През 1982 г. се дипломира като инженер по специалността „Противопожарна техника и безопасност“ с чин лейтенант...

_________

* Вж. http://news.ibox.bg/news/id_1041754399

Борисов: "Подслушват ме Станишев и шайката му", демек - с други думи казано: "Кой ми сра в гащите".

--------------------

Jores
Tester Independent

#3044045 - 28.04.2013 05:37 [Re: Jores]

Ние насърчаваме всичките членове и съучастници в народната ни свята работа да бъдат верни и постоянни във всяко отношение, като вземат по-напред пред очи и речат: "По-добре честна смърт, нежели смърт безчестна". И наистина: който постоянствува докрай - за него са неописуема радост големите дарове на признателност от българския народ. И ето сега е часът, в който може да спечели всеки...

Васил Левски (1837-1873), из писмо на Апостола до орханийци, 29.І.1872 г.

ДА УДАРИШ КЬОРАВОТО?... ДА, АМА НЕ!

(Едноактна пиеска с дъх на аванта)

Репортери на телевизия bTV и вестник “168 часа” направиха за смях 16 родни депутати, готови на всичко, за да ударят кьоравото. При това – в работно време. Репортерите организираха парти, на което поканиха 38 депутати с обещание за подарък – суперскъпи мобилни телефони, по 6000 лева единият. Част от народните представители отишли на сбирката със служебните си автомобили и се съгласили да получат луксозните подаръци.*

От Лъчо Мозъка...

...до Петя Раева**

На фалшивата покана на журналистите се отзовали 16 (шестнадесет) депутати, предаде “Медиапул”. От ГЕРБ 8 (осем) души – Лъчезар Иванов, Емил Гущеров, Евгени Стоев, Ивайло Тошев, Геновева Алексиева, Светослав Тончев, Александър Стойков, Диан Червенкондев. Трима от тях не могли да присъстват, но са снимани пред хотела, дето била организирана сбирката. Навъртали се и те да ударят кьоравото, демек.

От “Атака” присъствал Кирил Гумнеров, от ДПС – Митхат Метин, Ердоган Ахмедов, Петя Раева; от РЗС – Бисерка Петрова, Дарин Матов; от БСП – Румен Такоров, както и независимият Димитър Чукарски.

_________

* Вж. http://snaiper-bg.net/2010/12/deputati-skapi-telefoni-podarak-parti-btv-168-casa/.

** Петя Раева прогнозира, че в следващия парламент ДПС ще има поне 40 народни представители (какъвто е и номерът на бюлетината)... http://www.44paralel.com/politiki-4422.

--------------------

Jores
Tester Independent

Re: Картинки в XLII Народно събрание
    #3057039 - 29.05.2013 21:07 [Re: Jores]

№ 1 - Делян Пеевски*

Обичливият млад дебил кого освен майка си представя фактически в Народното събрание? Някой има ли идея?

_______

* Вж. http://bg.wikipedia.org/wiki/Делян_Пеевски

--------------------

Jores
Tester Independent

#3063788 - 18.06.2013 06:31 [Re: Jores]

№ 2 Волен Сидеров*

"Историята се повтаря: първо като трагедия, после като фарс" - пише през 1852 г. Карл Маркс (1818 — 1883) в "Осемнайсети брюмер на Луи Бонапарт".

Опитваме се да си отговорим на въпроса защо младият, образован и заможен българин е гласувал за така всестранно необразован и примитивен индивид, като Пилтдаунския футболист. Един въпрос, на който е трудно да се даде еднозначен отговор.

В психологията има понятие "когнитивен дисонанс" - състояние, което се характеризира със сблъсък в съзнанието на индивида между неговите знания, убеждение, нагласи и новопостъпила от околната среда информация, която им противоречи. Казано съвсем простичко, Теорията за когнитивния дисонанс е изградена върху допускането, че човек е мотивиран да поддържа съгласуваност или консонанс между двойки релевантни когниции, като понятието "когниция" се отнася до всяко познание или убеждение за себе си, за поведението или средата. Когнициите X и Y се считат за дисонантни "ако не-X следва Y".

Есанапраосиебамамата.

Лорд Халифакс дава по-прости обяснение какво всъщност представлява когнитивният дисонанс, и то е следното - Невежеството кара повечето хора да постъпят в някоя партия, а срамът не им позволява да я напуснат.

Сиебаломайката.

"Целата майка", както казваше навремето "Ел Пресиденте", когато нещата в белота тръгнеха извън предварителния сценарий. Същият този пророк, доктор по политология от Софийски университет, преди няколко месеца, предрече, че БСП трябва да се готви за още един мандат в опозиция. Той обаче обичаше да казва и друго: спомням си го, докато продавах времето си в РИБАРСКАТА агенция за 980 лева на месец, в резултат на една тихичко абортирала по-късно мозъчна спекулация - "Брачед, и при ХЕРБ сме добре, но и при предишните щяхме да сме не по-зле".**

Таваришч Сидеров всегда живой, таваришч Сидеров всегда со мной

_______

* Вж. http://www.mediapool.bg/волен-сидеров-в-нощна-обиколка-с-псувни-край-парламента-news207714.html и http://www.mediapool.bg/полицията-предот...news207736.html

** Вж. http://ivberov-zona.blogspot.com/2013/05/to-attain-knowledge-add-things-every.html

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3063801 - 18.06.2013 08:09 [Re: Jores]

Жорес, не написахте ли Вие преди 6 седмици в съседна тема, че ще гласувате за "Атака", макар и с омерзение?

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Jores
Tester Independent

#3063803 - 18.06.2013 08:13 [Re: Светозар*]

Цитат:

Жорес, не написахте ли Вие преди 6 седмици в съседна тема, че ще гласувате за "Атака", макар и с омерзение?

Истина е, написах. И досега съм гласувал за ПП Атака, откакто се появи в политическия живот на България. Но всяка илюзия, както и всяко търпение! - си има край.

Поздрави!

--------------------

Jores
Tester Independent

#3065130 - 22.06.2013 07:55 [Re: Jores]

Да чуят моми и момци
по сборове и по седенки,
юнаци по планините
и мъже в хладни механи:
какви е деца раждала,
раждала, ражда и сега
българска майка юнашка;
какви е момци хранила,
хранила, храни и днеска
нашата земя хубава!

Христо Ботев (1848-1876), из недовършената поемка "Хайдути"

МОМЧЕТО СИ ОТИВА

(Нова версия, леко газиран сироп от карпузи)

В главната роля - любим наш актьор

Серьожа Станишев

БЕЛЕНЕ Е НАЙ-ЕВТИНИЯТ ЯДРЕН ПРОЕКТ В СВЕТА

"Тези приказки за 20 млрд. са лъжа. 4 млрд. евро е цената. Ние договаряхме всички детайли до края на мандата, бяхме свършили 90% от работата и малко остана на това правителство. Но Борисов поиска от руснаците фиксирана цена. Белене никога не е замислян като проект, който директно се финансира от държавата", коментира лидерът на БСП.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 25430

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.