ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Re: Ще гласувам! Няма да гласувам!
    #2392715 - 06.06.2009 06:49 [Re: tisss]

"България прилича на семейство в разпад, което по принуда дели кухнята и санитарните помещения, защото е принудено от битовите обстоятелства. Ако имат възможност, всички членове на това семейство биха изчезнали от БГ-комуналката, пренаселена с агресия, битови, физиологични отпадъци и много панели. Когато Мартин Димитров бодро дава примери със семейния бюджет, за да обясни финансовите злоупотреби на управляващите, той не си дава сметка, че семейство всъщност няма, а американските кампании отпреди половин век тук не могат да свършат работа. Тук политиците трябва да намерят езика и посланията, които да отключат чувството за общност, а не да се замерят с обвинения."

Явор Дачков, из статията "Бойко в ролята на новия Сталин" във вестник "Труд" от 30 май т.г.

НИКОЙ НЕ Е ПО-ГОЛЯМ ОТ НАРОДА

Когато навред около тебе политическите клоуни и тарикати
купуват гласовете на твоите събратя по съдба,
когато едни нещастни хора други нещастни хора подкупват
с екскурзия от съседна Турция
или с почивка на море...

Когато Кървавата столетница
ти се явява иззад всеки ъгъл вече двайсет години
под разни имена и красиви каузи
и те уверява денонощно по радиото,
телевизията и своите вестници,
а напоследък и по домашния ти телефон...

колко много мисли за теб
как прилежно работи за твоя народ,
за България
и всички свои тежки грехове срещу нацията
приписва на всички останали,

а т.нар. "антикомунисти" са същите
като онези, срещу които вият и квакат,
ала заедно въртят далаверата,

и когато не знаеш, защото те лъжат,
и когато не можеш, защото нищо
- внушават ти - не зависило от теб...

Когато България става все по-тъжно място за съвестния
и все по-весело място за лъжеца и крадците,
не ти остава може би нищо друго,
нищо друго може би не ти остава
освен да погледнеш истината в очите...

Всичко тук от тебе и мене зависи.
зависи от нас, защото сме мнозинство -
ние - лъганите,
ние - ограбваните,
ние - унижаваните и оскърбяваните,
ние - които сме голяма сила
и няма как да не узнаем това.

Излез!
Излез от черупката си, приятелю,
виж колко хора сме с твоята съдба наоколо,
каква сила сме, ако решим какво искаме.

Животът е дар, не хленч и сълзи,
и никой не е по-голям от тебе,
защото ти си Стопанинът.
Ти си Народът
и всичко тук
точно днес, точно сега
от тебе зависи.

Пловдив, 6 юни 2009 година

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
georgiev_1980
почетен член
**

Регистриран: 23.02.2009
    #2392726 - 06.06.2009 08:42 [Re: tisss]

Демокрацията е като питката :
За един наречена ,но за друг опечена!
Това е истината другото е наивитет!

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2392992 - 06.06.2009 18:59 [Re: tisss]

Крадеца вика "Дръжте крадеца!"
Така ли те учеха във Факултета по журналистика?
Пекън си, ше знаеш!
Пожелавам ти успех, пич! Дано се уредиш в суматохата, щото с даскалската си пенсия само апчетата нема да можеш да си купуваш!
Не е важно на какво ще ти мирише хлябът, нали? важното е шкембето ти да е пълно! Отврат...
Жив и здрав!!!

ПП: Разрешавам ти да ме цитираш в "епохалните" си произведения!

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

tisss
Tester Independent...

#2393422 - 07.06.2009 09:39 [Re: Древния]

Цитат:

Крадецът вика: "Дръжте крадеца!" Така ли те учеха във Факултета по журналистика? Пекън си, ше знаеш! Пожелавам ти успех, пич! Дано се уредиш в суматохата, щото с даскалската си пенсия само апчетата нема да можеш да си купуваш! Не е важно на какво ще ти мирише хлябът, нали? Важното е шкембето ти да е пълно! Отврат... Жив и здрав!!!

П.П.: Разрешавам ти да ме цитираш в "епохалните" си произведения!

Имахме в казармата такъв лаф: "Като изпусне някой сапуна в банята, не се навеждай, че нищо се не знае!" На всяка манджа меродия - не Ви ли идва множко, Lightning?

Толкова ли е трудно да свикне човек с мисълта, че някой може да не е съгласен с тебе, и въпреки това, да не ти е враг - ни враг на Партията, ни на Държавата враг? По света и у нас има много добри хора, и всеки със своя ум да преценява - това никак... ама никак не е зле.

tisss

--------------------

toto681
новак

Регистриран: 18.06.2009
От: Бургас
    #2400631 - 18.06.2009 18:32 [Re: Atman]

Ми хората си гласуват, ама били те от твърдите ядра?! Ами като ние, българите сме от веките ядра. Кой ни е крив? Ми , ние, самите! Що не се стегнем и отидем да гласуваме! За който и да е , саме не и за Тройката- БСЛ, ДПС, НДСВ. Те докаде ни докараха? до под кривата круша и пак де си питаме що туй, що онуй? Ми щото сни мързи да гласуваме, ама ни дай после да критикуваме...турците?! Бравос, това е истинското мислене. Като не щете промяна- не гласувайте. Поне не се мъчете да играете на " тука има , тука нема". Ако искаге промяна- гласувайте за ГЕРБ, за Синята коалиция, За РЗС и всички демократи. Айде , лек сън на негласуващите. И не се оправдавайте с вашия "Изконен" избор да не гласувате. И умната? Мислете преди да гласувате, а не след това!

KeanuReeves
US Democrat/BG Monarchist
**

Регистриран: 07.02.2009
    #2400836 - 18.06.2009 23:53 [Re: toto681]

Недейте слуша последното мнение, то си е чиста Агитация!!! Аз за такава агитация ми бе изтрито мнението в един друг форум! Така, че недейте да гласувате за Синята Коалиция, те са най-голямата мафия в Българската политика!
Гласувайте за НДСВ!!! Ако обичате България, подкрепете своя Цар! Така, че нека се съберем всички, които сме Българи и си обичаме България и на 5 Юли 2009 гласуваме за НДСВ, защото е една модерна Европйеска партия, която е баланса в политиката, не нито крайно ляво, не нито крайна дясна партия! Това е решението, братя Българи!!!

--------------------
I was born to become the Next World Leader! I feel confident in my abilities!

tisss
Tester Independent...

#2401172 - 19.06.2009 18:11 [Re: toto681]

Цитат:

Ми хората си гласуват, ама били те от твърдите ядра?! Ами като ние, българите сме от веките ядра. Кой ни е крив? Ми , ние, самите! Що не се стегнем и отидем да гласуваме! За който и да е , саме не и за Тройката БСП - ДПС - НДСВ. Те докъде ни докараха? До под кривата круша и пак ще се питаме що туй, що онуй? Ми щото ни мързи да гласуваме, ама ни дай после да критикуваме... турците! Бравос, това е истинското мислене. Като не щете промяна - не гласувайте. Поне не се мъчете да играете на "тука има, тука нема". Ако искаге промяна, гласувайте за ГЕРБ, за Синята коалиция, За РЗС и всички демократи. Айде , лек сън на негласуващите. И не се оправдавайте с вашия "изконен" избор да не гласувате. И умната! Мислете, преди да гласувате, а не след това!

Най-големият шаран на Балканския полуостров и отвъд!

Копи-пейст от друг форум в български сайт

Ибаф мааму...

ТУРЦИЯ

СИК Анкара 1
СИК Анкара 2
СИК Истанбул 1
СИК Истанбул 2
СИК Истанбул 3
СИК Истанбул 4
СИК Истанбул 5
СИК Истанбул 6
СИК Истанбул 7
СИК Истанбул 8
СИК Истанбул 9
СИК Истанбул 10
СИК Истанбул 11
СИК Истанбул 12
СИК Истанбул 13
СИК Истанбул 14
СИК Истанбул 15
СИК Истанбул 16
СИК Истанбул 17
СИК Истанбул 18
СИК Истанбул 19
СИК Истанбул 20
СИК Истанбул 21
СИК Истанбул 22
СИК Истанбул 23
СИК Истанбул 24
СИК Истанбул 25
СИК Истанбул 26
СИК Истанбул 27
СИК Истанбул 28
СИК Истанбул 29
СИК Истанбул 30
СИК Истанбул 31
СИК Истанбул 32
СИК Истанбул 33
СИК Истанбул 34
СИК Истанбул 35
СИК Истанбул 36
СИК Адапазаръ
СИК Измит 1
СИК Измит 2
СИК Измит 3
СИК Измит 4
СИК Измит 5
СИК Измит 6
СИК Одрин
СИК Чорлу 1
СИК Чорлу 2
СИК Чорлу 3
СИК Чорлу 4
СИК Чорлу 5
СИК Чорлу 6
СИК Чорлу 7
СИК Чорлу 8
СИК Чорлу 9
СИК Чорлу 10
СИК Чорлу 11
СИК Чорлу 12
СИК Чорлу 13
СИК Чорлу 14
СИК Чорлу 15
СИК Текирдаа
СИК Черкезкьой 1
СИК Черкезкьой 2
СИК Люлебургаз 1
СИК Люлебургаз 2
СИК Люлебургаз 3
СИК Къркларели
СИК Измир 1
СИК Измир 2
СИК Измир 3
СИК Измир 4
СИК Измир 5
СИК Измир 6
СИК Измир 7
СИК Измир 8
СИК Измир 9
СИК Измир 10
СИК Измир 11
СИК Измир 12
СИК Измир 13
СИК Измир 14
СИК Измир 15
СИК Измир 16
СИК Измир 17
СИК Измир 18
СИК Измир 19
СИК Измир 20
СИК Измир 21
СИК Измир 22
СИК Маниса 1
СИК Маниса 2
СИК Бурса 1
СИК Бурса 2
СИК Бурса 3
СИК Бурса 4
СИК Бурса 5
СИК Бурса 6
СИК Бурса 7
СИК Бурса 8
СИК Бурса 9
СИК Бурса 10
СИК Бурса 11
СИК Бурса 12
СИК Бурса 13
СИК Бурса 14
СИК Бурса 15
СИК Бурса 16
СИК Бурса 17
СИК Бурса 18
СИК Бурса 19
СИК Бурса 20
СИК Бурса 21
СИК Бурса 22
СИК Бурса 23
СИК Бурса 24
СИК Бурса 25
СИК Бурса 26
СИК Ялова 1
СИК Ялова 2
СИК Бандърма
СИК Анталия
СИК Ескишехир

На тези избори няма да има нужда от туризъм... 122 секции!

Ашколсун! Машалла! Аллах корусун Седефоглу, СерГей - бешлик башбакан, Калфа-будала и всички други знайни и незнайни ибрикчии. Продължавайте да спите и да ходите за гъби и риба. Те ония пълчища от Ескишехир, Бандърма, Ялова, Бурса, Измир и Истанбул ще ви изберат такова правителство, че после и рибата, и гъбите през носа ще ви излязат. Вж. http://forums.data.bg/index.php?s=c53b63...;#entry13300725

tisss http://vbox7.com/play:c525f636

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2402118 - 21.06.2009 16:32 [Re: KeanuReeves]

Цитат:

Недейте слуша последното мнение, то си е чиста Агитация!!! Аз за такава агитация ми бе изтрито мнението в един друг форум! Така, че недейте да гласувате за Синята Коалиция, те са най-голямата мафия в Българската политика! Гласувайте за НДСВ!!! Ако обичате България, подкрепете своя Цар! Така, че нека се съберем всички, които сме Българи и си обичаме България и на 5 Юли 2009 гласуваме за НДСВ, защото е една модерна Европйеска партия, която е баланса в политиката, не нито крайно ляво, не нито крайна дясна партия! Това е решението, братя Българи!!!

Ето рекламният предизборен трик на т.нар. "Нова Зора" как може да се обърне срещу своите изобретатели!!! Кощунственото в случая обаче е, че сегашната дружинка "Нова Зора" заимства името от твърде влиятелния сред интелигенцията някога вестник "Зора" - вестника на Данаил Крапчев...

Къс от интервю, да се види на какви преображения са способни възпитани във висшите партийни школи у нас и в някогашния СССР политически наблюдатели и манипулатори на общественото мнение!

Данаил Крапчев и вестник “Зора”

“Зора” беше неговата рожба. Живееше за вестника. Пренебрегна жена, деца, само за вестника си мислеше и болееше. Беше абсолютно безкомромисен по отношение на грешките. Сутрин ставаше много рано и още преди портиера отиваше в редакцията. Оставаше там до през нощта, когато излизаше броят. Беше преди войната. От Съветската легация го поканиха заедно с Тодор Кожухаров да посети Москва. Когато се върна, написа поредица от статии за това, което видя. Написа истината за мародерствата на Сталин, за процесите срещу старите болшевики, за страха на хората. Това вбеси комунистите и започнаха заплашванията.

От преводач на чужда литература станах радиослушател на чужди радиостанции. Редакцията имаше немски “Телефункен”, търсехме информация от цял свят. През 1943 г. зимата беше много люта. Започва рано, от октомври, и продължи до март. Германците просто нямаха шанс. Замръзваха, както си стоят сред снеговете на Русия. Фронтът почна да пропада, но официозните вестници предават само официалните контролинирани сведения.

По това време германският аташе по печата фон Зас контролираше информацията в България. Вбесен от точните и обективни сводки от съветския фронт, които излизаха в “Зора”, един ден той пристига в редакцията и заявява, че трябва да се предават официалните бюлетини. Тогава Данаил Крапчев стана, отвори вратата на кабинета и само каза: “Вън! Това е независим вестник”.

Тогава “Зора” го спряха за една седмица, след това правителството го спря за един месец, многократно го спираха заради независимия дух и достоверната информация.

Сега за покушението върху Крапчев... Беше през лятото на 1944 г. Редакцията беше на ул. “11 август” и по едни стълбички излизаше на бул. “Дондуков”. Беше точно по обяд. Стоях с един познат, Деянов, на ъгъла на “11 август” и ул. “Росица”. Чичо Дани мина покрай нас и даже ме закачи леко. След малко виждам как двама млади мъже го нападат с ятаган, събарят го на земята и почват да замахват с ятагана.

Събраха се хора, аз също се втурнах натам и те побягнаха. Единият побягна нагоре по стълбичките, другият – в обратна посока, по ул. “Росица”. Полицията ги подгони, а ние веднага се обадихме по телефона на Александър Станишев, хирурга. Те бяха роднини с Крапчев по линията на Неша Станишева, но бяха скарани тогава и не си говореха. Бяха се скарали заради министерстването на Станишев в правителството на Иван Багрянов. Той си беше германофил, защото беше следвал в Германия, беше доктор хонорис кауза на най-големите германски университети и още вярваше, че нещата могат да се променят към добро за България.

Тогава чичо Дани му беше казал: “С България е свършено, а ти си тщестлавен глупак”. Но като му телефонирахме, веднага пристигна, вдигнаха го (Данаил Крапчев - бел.м., tisss) и го откараха в болницата. Беше ранен в главата, в рамото и ухото. И оттогава вече не се върна в редакцията.

Иван Трифонов остана като заместник–директор. Беше им казал: “Няма да пишете нищо. С вестника и с България е свършено. Не можем нищо да направим“.

А с двамата комунисти-терористи какво стана – единият се беше скрил в едно мазе на ул. “Росица” и при престрелката с полицията загина. Другия го настигат на пл. “Александър Невски” и там го застрелват. Даже сложиха после на самото място плоча с надпис, но името не си спомням.

Само от този случай е ясно, че животът на Крапчев бе в опасност, особено след преврата на 9. ІХ. 1944 г.

Германците му даваха самолет, както на Александър Цанков, да замине с цялото си семейство, но той отказа. Казваше: “Моята съдба е тука”. Но нямаше право да жертва семейството си, сина си Живко и дъщеря си Невенка. За нея проф. Иван Апостолов казваше, че никога не е имал студент с такова силно перо като нея. Беше много талантлива, родена беше за журналистка. И двамата ги изключиха от университета. Взеха им всичко и ги изселиха в Добруджа, живееха в землянка и турците им помагаха да оцелеят.

Много от сътрудниците на “Зора” пострадаха след преврата. Петър Николчев, редактор на новините – безследно изчезнал. Александър Дякович - спортен редактор, също изчезнал. Борис Стефов, коректор – повикват го долу на вратата и... край. Йордан Бадев – ръководеше цялата културна страница на “Зора”, бил е директор на Народния театър. Хвърлят го в затвора, там от побоищата ослепял, бил болен. Убиват го в затвора и не връщат тялото на семейството му. Жена му Рончето ходила при Орлин Василев - директор на Радиото след 9. ІХ. 1944 г., и му се молила да помогне на Бадев. Орлин Василев казал: “Малко му е! Той е морален убиец на писатели”.

А аз го познавах този лицемер. Беше се промъкнал в клуба на интелектуалците – "Клуб 39", и се домогваше чрез мен до Бадев - да напише нещо за него. Чувала съм го като казва: “Какво е Елин Пелин? И аз ако бях в учебниците, и аз щях да съм Елин Пелин” Е, туриха го след Девети в учебниците, но не стана личност и не стана Елин Пелин.

Тодор Павлов пък казва на проф. Александър Станишев: "Ти няма защо да заминаваш!" – въпреки че македонците са искали да го изведат по канал. После обаче, като го арестуват и съдят, с нищо не му помогна. И след убийството му... от Филаделфия идват документи, че е удостоен за доктор хонорис кауза на тамошния медицински университет.

Кръсте Цървенковски е сестрин брат на чичо Дани. Живее в къщата му, докато следва в София, чичо Дани го издържа. А след това се отказа от родниството си.

Единствен който се опитваше да помогне на децата на Крапчев в онези времена, бе Симеон Радев. Бе взел Невенка да му помага като машинописка... Вж. http://www.kroraina.com/knigi/ct/ct_1_8.html

Без коментар! Има категории в наглостта, които не подлежат на коментиране. Името "Нова Зора" ще рече: продължители на линията на някогашния независим вестник може би?! Ширещият се сред голяма част от българите непукизъм и овчедушие относно предстоящите избори устройват преди всичко сегашната управляваща трипартийна коалиция, нека това поне да е ясно.

Пловдив, 21 юни 2009 година

tisss

--------------------

mariq_petrova111
неориентиран
*

Регистриран: 21.06.2009
    #2403205 - 23.06.2009 00:46 [Re: tisss]

Ще гласувам разбира се ........ писна ми от корупцията , от лъжите на Бойко Борисов, от наглостта на Сергей Станишев.Обичам страната си и не искам да управляват престъпници или турци!!!! Ще гласувам "За Родината" защото смятам , че в тая помия само "твърдата ръка" на военните може да ни оправи!

lolita_plamenova
неориентиран
*

Регистриран: 21.06.2009
    #2403215 - 23.06.2009 01:04 [Re: mariq_petrova111]

Ето човека с аватара на вълк нон стоп се опитва да наглася мненията на хората във форума , че кво намираш ти в тая демокрация толко - духовна храна ли? Ясно е че в период на криза няма как да се оправим без радикал демократите , но пък айде да не гласуваме за Атака, ок ето ви и една нова малка партия , която определено ще си свърши работата - "За Родината" - генерали , кадроваци - ето ви ред и дисциплина , ето ви и твърда ръка. Поне повече няма да има глупусти. И ЗА КАКВО Е НАПИСАНО ВЪОБЩЕ ТОВА "НЯМА ДА ГЛАСУВАМ" ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ ГЛАСУВА ТА ТО ДЪРЖАВАТА ТОВА СА ГЛАСОПОДАВАТЕЛИТЕ. НО ТУК ПРЕДИМНО ГЛАСУВАТ ТУРЦИ И ЦИГАНИ.

Редактирано от lolita_plamenova (23.06.2009 01:11)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 17284

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.112 seconds in which 0.094 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.