ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Ще гласувам! Няма да гласувам!
    #2383067 - 23.05.2009 17:16

Случващото се у съседите съдържа аргументи ЗА или ПРОТИВ гласуването...

Вж. http://world.actualno.com/news_241094.html

Над 1500 мюсюлмани от различни националности протестираха в продължение на часове в центъра на Атина срещу оскверняването на Корана, извършено от гръцки полицай в четвъртък. Както твърдят протестиращите, униформен полицай стъпкал и скъсал листове с цитати от корана по време на рутинна проверка.

Главната дирекция на гръцката полиция проведе специално разследване по случая и вчера след обед информира медиите за резултатите от него, съобщава grreporter.info. На представителите на пресата бяха показани две печатарски коли хартия, изписани с арабски букви, увити на цилиндър, опаковани в хартиени кърпички и облепени с изолирбанд. Според официалните обяснения на полицията, след като полицаят проверил документите на имигрант от Ирак, го обискирал и открил пакета, който помислил за наркотик и въобще не разбрал, че има нещо общо с Корана. При отстраняването на изолирбанда хартията се скъсала.

Случаят е даден на прокуратурата, която ще реши как да процедира по-нататък. Той обаче стана повод за поредната яростна демонстрация в центъра на Атина, където изкарани извън равновесие мюсюлмани от всякакви националности вилняха в продължение на часове. Чупиха автобусни спирки, подпалваха кофи за боклук и автомобилни гуми, хвърляха камъни, бутилки и всякакви други предмети по витрините на съседните магазини и по полицията...

ИЗ РЕПЛИКА ОТ ФОРУМА СЛЕД РЕПОРТАЖА:

...Какви етнически проблеми има в България? Хората си живеят спокойно и мирно. Има проблеми с наглостта на ДПС управлението. То назначава по министерствата и общините си само турци, и то възможно най-посредствени и послушни. Насажда омраза между хората в смесените райони с постоянните напъни и заплахи на всички избори да изкарат все повече и повече гласове за ДПС. После се обръща и казва "ДПС не е етническа партия, защото в нея има българи". Глупости. Някакви некадърници, на които са им дали работни места я в служба по земеделие, я в някоя община.

Като не е етническа партия, защо прави предизборни обиколки, които започват от свещена за мюсюлманите местност? Защо не отидоха да си стартират кампанията от Батак например? И защо плашат с възродителен процес необразованите и бедни турци? Това не е ли етнически фанатизъм?

И какво пък правим ние, по-умните, дето уж ги осъзнаваме тези неща!!! Правим се на важни и не отиваме да гласуваме, защото нищо нямало да се промени. Я пък да има висока избирателна активност, и да видим дали няма да се промени. Дали ще могат да си правят пак уговорки ДПС и БСП, защото предварително са си изчислили високите шансове за власт? Знаят си ги хората, защото твърдите им ядра са преброени.

А ние си пием кафето и философстваме. Изненадата им ще дойде само от няколко десетки процента по-висока избирателна активност. Нищо друго няма да спре хода на България надолу. Гласувайте, за да променим статуквото!

Повод да реши всеки гражданин на Република България струва ли си да употреби конституционното си право като суверен на тая държава или не си струва.

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atman
ветеран

Регистриран: 22.06.2007
От: връх Мусала
Re: Ще гласувам! Няма да гласувам!
    #2383343 - 24.05.2009 00:27 [Re: tisss] Прикрепен файл (176 тегления)

Ето до къде може да доведе негласуването: http://news.ibox.bg/news/id_1913006615

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2383356 - 24.05.2009 00:46 [Re: tisss]

не , няма да гласувам, ко имах неква далавера - да ко некой ми плати гласа ше гласувам

Редактирано от Grim (24.05.2009 00:46)

tisss
Tester Independent...

#2383435 - 24.05.2009 07:53 [Re: Grim]

Цитат:

Не, няма да гласувам, ко имах неква далавера - да, ко некой ми плати гласа, ше гласувам.

Сме-е-е-е-ех!!! Луд смех в залата. Да заповяда мистър Grim...

"Над 40 % от гласовете на БСП в предстоящите избори ще бъдат ромски* гласове" - прогнозира лидерът на ПП „Ред, законност и справедливост” Яне Янев - докато пак според същия г-н Янев "българското учителство се намира в унизително положение не само заради възнаграждението, но и заради незащитеността си от политическата конюнктура". Вж. http://politics.actualno.com/news_241128.html

При такава конкуренция (вж. гласоподавателя по-горе!) мизата за покупка на гласоподавател на задаващите се избори може да падне и под (5 пет) лева. Циганки-магистралки свирка правят** за лев и петдесет - два лева. Криза е, цената на магданоза расте.

Желая успешна далавера с партия или политическо движение, които и повече ще Ви дадат, за да гласувате за техния "много печен и много надежден" кандидат за власт.

tisss

* От названието роми - по манталитет абсолютни аристократи (според самите тях: около милион на брой) от крайните квартали на големите български градове.

** Някой с цинично подсъзнание да не си помисли друго, има се предвид дудук от селските панаири. Бел.м., tisss.

--------------------

Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
    #2386028 - 27.05.2009 15:35 [Re: Grim]

Цитат:

ко некой ми плати гласа ше гласувам

щом си продаваш гласчето, по закон веднага влизаш в графата престъпник, щот т'ва нали е престъпно. щом си престъпник имаш право да се кандидатираш за депутат, респективно сега се рекламираш и то без да плащаш такса за това... следователно... имаш огромен шанс да бъдеш народен избраник, честито

--------------------
http://www.sosbg.org

tisss
Tester Independent...

#2386569 - 28.05.2009 08:53 [Re: Bubachko]

Цитат:

Щом си продаваш гласчето, по закон веднага влизаш в графата престъпник, щот т'ва нали е престъпно. Щом си престъпник, имаш право да се кандидатираш за депутат, респективно сега се рекламираш, и то без да плащаш такса за това... Следователно... имаш огромен шанс да бъдеш народен избраник, честито!

Според Яне Янев етническият модел на прехода е порочен и води страната към все по-големи рискове. Затова и Яне Янев анонсира, че ако гражданите изберат на власт неговата партия, от РЗС ще предложат модел за смяна.
„В момента, който получим доверието на българските граждани, че този етнически модел на 20-годишен преход е порочен, ще предложим модел за смяната му", каза Янев. „Този модел застрашава устоите на общоевропейската колективна сигурност", допълни още той.

На въпроса на news.bg какъв етнически модел предлагат от РЗС Янев обаче бе лаконичен и заяви, че по този повод ще даде специални пресконференция. Той обаче коментира: „Ако България продължава да върви по Догановския етнополитически модел, започва да има все повече рискове за все повече български територии". Според него се налага партийно единомислие чрез религиозно единомислие и чрез чужди на традиционния ислям форми на въздействие.

„Има цели български общини като Джебел, Черноочене и други, където официалният български език по конституция е забравен", допълни още лидерът РЗС. „Има тоталитарен, а не демократичен режим в тези общини", допълни още той. Яне Янев е категоричен: „Настоящият етнически модел трябва да се смени с нов, който да освободи хората от робството на политическата корупция в тези общини". РЗС имат и други идеи, които ще осъществят, ако спечелят доверието на българските гласоподаватели.

Освен това Яне Яне обяви, че създава Международен експертен съвет за борба с корупцията и организираната престъпност. Целта на РЗС е да изгради един солиден и компетентен експертен екип за борба с корупцията, организираната престъпност и прането на мръсни пари, заяви Яне Янев.

Той представи генерал Дани Ятом, който е на официално посещение в България по покана на лидера на РЗС. Янев каза още, че в момента се водят разговори с фактори на високо ниво от Франция, Германия, Белгия и Австрия, които да се включат в съвета. Борбата с корупцията е приоритет №1 на държавата, категоричен е Янев Янев. Приоритет №1 на нашите евродепутати е да намерят законодателни механизми в рамките на европейското законодателство, които да позволят да бъдат разсекретени сметките на онези олигарси политици, които през 20-те години преход успяха да изнесат милиарди лева, обясни лидерът на РЗС.

Според Янев израелският опит в борбата с престъпността трябва да бъде приобщен към българските условия. Ще бъде създадена Спецслужба за ликвидиране на корупцията и организираната престъпност. В нея ще влизат, разбира се, и чужди експерти. От РЗС смятат да деполитизират системата на МВР, а системата на КАТ ще бъде разформирована.

И още за корупцията: Румен Петков според Яне Янев е един от най-корумпираните политици на прехода, който управлявал МВР със сталински методи. Лидерът на РЗС недоумява защо хора като Александър Томов пребивават „в екзотиката на българската политика". Той е категоричен, че бившият шеф на "Кремиковци" и ЦСКА е „подвижна финансова пирамида". „Запомнете, че няма да му се размине", каза Янев.

Дойдох тук да дам подкрепа за идеите на Яне Янев и неговия екип, заяви от своя страна генерал Дани Ятон. „Не съм готов да помогна на всеки, обясни той и допълни: Но на добри хора като господин Янев съм готов да помогна."

Той посочи, че в Израел се борят с престъпността и корупцията с всички сили и под ударите на закона са попаднали редица висши политици. Знаем, че е необходима законодателна инициатива, която да предизвика респект, така че хората да не вършат престъпения, смята Ятом. Той обяви, че няма да получава хонорар за участието си в експертния съвет на Яне Янев. Вж. http://rzs.bg/index.php?t=1794

No comment

tisss

--------------------

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2386686 - 28.05.2009 12:25 [Re: Bubachko]

Принципно погледнато, изборите са си точно това - купуване и продаване на гласове!
Присъствието на звонка не е задължително!!

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

tisss
Tester Independent...

#2386742 - 28.05.2009 14:09 [Re: Древния]

Цитат:

Принципно погледнато, изборите са си точно това - купуване и продаване на гласове!...

Несменяемата управляваща прослойка лицемери и грандомани вероятно точно това и цели: Българският гражданин да се вижда не в ролята на суверен на държавата, а в ролята на безлична маса, склонна да гласува за оня, който й предложи известна цена за доверието си.

Нима в Република България политикът не е служител* на нацията?

Дяволски заговор срещу държавността. Преобърнат наопъки модел на "демокрация", когато впоследствие т.нар. "народен избраник" вместо да служи на нацията, обслужва интересите на мафиотски клан чрез политика на целенасочено съсипване на националните ценности, и на първо място - чрез превръщане на младите поколения български граждани в милионна маса невежи, удобни за безметежното господство на всяка корумпирана власт.

tisss

* Производна от думата "слуга", т.е. лице, наето за известна работа и за известен период от време. Бел.м., tisss.

--------------------

Древния
наблюдател

#2386774 - 28.05.2009 15:14 [Re: tisss]

Да, приятелю Тиссс, точно така - купуване и продаване!
Има продавач и купувач. Продавачът е кандидатът за твоя глас. Той трябва да ти предложи стоката си в колкото се може по-лъскаво и съблазнително пакетче. Той оше трябва и да знае какво точно ти трябва, за да ти го постави в целофанчето. А ти, купувача, притежателят на скъпоценното левче(твоят изборен глас!) обикаляш около сергиите и се чудиш, цъкаш и... въобще позната картинка. Могат дори и рушветче да ти пробутат! Щото ако стоката попрестои, може и да започне да намирисва.
Та така, приятелю. Няма място за възмущение. Всичко е покупка и продажба, по един или друг начин. Това си е то реалния капитализЪм и реалната дИмокрация. Ако ти изнася! Инак - Куба, КНДР и още Бог знае какви НародноДемократични общества те очакват!

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2386859 - 28.05.2009 16:56 [Re: Древния]

Цитат:

Да, (...) точно така - купуване и продаване! Има продавач и купувач. Продавачът е кандидатът за твоя глас. Той трябва да ти предложи стоката си в колкото се може по-лъскаво и съблазнително пакетче.(...) А ти, купувачът, притежателят на скъпоценното левче (твоя изборен глас!), обикаляш около сергиите и се чудиш, цъкаш и (...) Няма място за възмущение. Всичко е покупка и продажба, по един или друг начин. Това си е то реалният капитализЪм и реалната дИмокрация. Ако ти изнася! Инак - Куба, КНДР и още Бог знае какви НародноДемократични общества те очакват!

Какви фантасмагории развивате, Lightning! Вероятно сте единствен тук, дето всичко Ви е ясно, па се и дразните, ако някой не е склонен да се съгласи с Вашето мнение.

Не е ли гражданинът на Република България, т.е. гласоподавателят... по Конституция суверен на държавата? Елементарен въпрос, но цинични реплики не вървят. Да попитам пак: Кой е суверен на България според Конституцията - политическите дружинки на господата Станишев и Доган с обръчите от фирми или...?! Политиците ли ме купуват, или аз ги наемам да ми служат???

Много моля веднъж завинаги да си изясним с Вас, Lightning: За сегашното статукво ли сте и защо трябва да се чувствам изправен пред вероятността, ако не гласувам за"меко пипащите сегашни лицемери", България да стане Куба, КНДР или дявол знае каква идиотска държава.

Живо ме вълнува какво ще отговорите и хич не ми се ще във Ваше лице да виждам фалшив приятел или кръгъл глупак. Бъдете здрав!

Пловдив, 28 май 2009 година

tisss

--------------------

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2386902 - 28.05.2009 17:32 [Re: tisss]

Цитат:

Ха-ха , обаче каква ирония - чак вчера разбрах, че Доган освен "Сава" имал и друго агентурно име в Държавна сигурност - "Сергей"

Сергей подарява микроскоп на "Сергей"

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2386910 - 28.05.2009 17:39 [Re: Natural]

Пожелавам им да си броят гласовете под микроскопа!

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Natural
stranger

#2386938 - 28.05.2009 18:12 [Re: deputatkata]

Хе-хе, а дано , обаче не забравяй какво е казал другарят Сталин - там нещо, че не е важно кой пуска бюлетините, а кой ги брои!
А на нашите избори бюлетините ще ги брои "Информационно обслужване" АД.
По една случайност бившият служител на международния отдел на БСП Азер Меликов е председател на Управителния съвет на това АД, също по една случайност е съветник на премиера Сергей Дмитриевич, и също по случайност другарят Азер е регистрирал "оня сайт" - Бойкостов ...
А пък изпълнителен директор на фирмата случайно е Иво Николов - син на Красимир Николов - бивш началник на кабинета на Жан Виденов ....
Всичко , разбира се, е съвсем случайно съвпадение

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2386960 - 28.05.2009 18:34 [Re: Natural]

А когато има толкова случайности, търси закономерност!

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

АЛЕСАНДРО
ADIDAS

Регистриран: 19.02.2009
От: СТАРА ЗАГОРА
    #2386990 - 28.05.2009 19:13 [Re: Natural]

Ха-ха , обаче каква ирония - чак вчера разбрах, че Доган освен "Сава" имал и друго агентурно име в Държавна сигурност - "Сергей"

Сергей подарява микроскоп на "Сергей"

Късно си разбрал По лошото е че електоратът му не го е разбрал още

--------------------
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe

Древния
наблюдател

#2387129 - 28.05.2009 22:32 [Re: tisss]

Тиссссссссс, преди да дрънкаш врели-некипели по мой адрес, посочи неистините в моето писание! Докажи че това, което съм написал е долна лъжа. Високопарните ти глупости не минават и не струват пукнат грош.
Чао и не ме занимавай повече с глупавите си писания, остатък от неизживян пубертет или кой знае какво.
Звучиш досадно.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2387149 - 28.05.2009 22:58 [Re: Древния]

Цитат:

...преди да дрънкаш врели-некипели по мой адрес, посочи неистините в моето писание! Докажи че това, което съм написал, е долна лъжа...

Това, което сте написал, не е долна лъжа, както сам се иронизирате, Lightning, а неособено изящен опит за манипулация в полза на сега управляващите дами и господа "демократи".

Със здраве! Поне да не храните илюзии относно наивниците и степента на поносимост у българите. Край на театрото, а???

А иначе слабост са ми някогашните партийни секретари в сегашното им амплоа на първи демократи, но със стария, до болка познат болшевишки праведен гняв в очите. "Не нам, не нам, такими номерами..."*

tisss

* Из песничка на хлапаците от бедняшките квартали на Пловдив през шейсетте години на миналия век. Бел.м., tisss.

--------------------

Древния
наблюдател

#2387396 - 29.05.2009 11:27 [Re: tisss]

Истината е, че нямах намерение да се цапам, отговаряйки на такива жалки драсканици в стил "Гьобелс и Ко". Но все пак, срещнеш ли нечистотия, трябва да я заринеш. Разбира се, това че Човек е този, който е заринал нечистотията, не означава, че тя, нечистотията се е "издигнала" на по-високо интелектуално ниво. Независимо от това как тя изглежда в собствените си очи.

Цитат:

Цитат:

...преди да дрънкаш врели-некипели по мой адрес, посочи неистините в моето писание! Докажи че това, което съм написал, е долна лъжа...

Това, което сте написал, не е долна лъжа, както сам се иронизирате, Lightning, а неособено изящен опит за манипулация в полза на сега управляващите дами и господа "демократи".

Със здраве! Поне да не храните илюзии относно наивниците и степента на поносимост у българите. Край на театрото, а???

А иначе слабост са ми някогашните партийни секретари в сегашното им амплоа на първи демократи, но със стария, до болка познат болшевишки праведен гняв в очите. "Не нам, не нам, такими номерами..."*

tisss

* Из песничка на хлапаците от бедняшките квартали на Пловдив през шейсетте години на миналия век. Бел.м., tisss.

Тцъ-тцъ-тцъ... Върхът си, ша знаеш!
Може па и да си заслужиш помията в копанката?
Типичен "борец" за политическа мръвка.
Всъщност именно в това ни е бедата, че политиканите-кресльовци, с тяхната безпардонна наглост, са наложили своя стил на живот в днешното общество. Те обръщат понятията на 180 градуса, като умишлено насаждат разбирането, че днес вече няма дясно-ляво. Че само някакъв изпратен свише Спасител с твърда десница е в състояние да ни поведе към светло бъдеще и щастие за всички. Те не признават никакви смислени контрадоводи, разчитайки на сляпа омраза, която в своята си същност е едно лицемерие. Забележете какъв деформиран, обрасъл със злокачествени образувания модел на мислене ни се насажда -вече е престъпление да си човек с широко мислене. ТЕ вече са определили кое е правилното и кое неправилното. Ние няма защо да се напъваме да мислим. Не е здравословно, значи. ТЕ мислят вместо нас...
Трудно, много трудно ще е да се изрине такава грамадна купчина прясна тор...
Адски гадно и отвратително мирише, но трябва да се изрине.

--------------------

Редактирано от Lightning (29.05.2009 11:29)

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2387413 - 29.05.2009 11:56 [Re: Древния]

Цитат:

Всъщност именно в това ни е бедата, че политиканите-кресльовци, с тяхната безпардонна наглост, са наложили своя стил на живот в днешното общество.

Прав си, но недей да си мислиш, че другаде е по-иначе.

Политиката при демокрациите вече повече от 2 хилядолетия насам е минала към сферата на шоу бизнеса. Спомни си чичко Реган, гледай и бате Арни какъв успех жъне.

В мотото "хляб и зрелища" нищо не се е променило. Проблемите започват, когато хлябът не достига.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

tisss
Tester Independent...

Re: Жив е той, жив е...
    #2387653 - 29.05.2009 17:53 [Re: Древния]

Цитат:

Истината е, че нямах намерение да се цапам, отговаряйки на такива жалки драсканици в стил "Гьобелс и Ко". Но все пак, срещнеш ли нечистотия, трябва да я заринеш. Разбира се, това, че Човек е този, който е заринал нечистотията, не означава, че тя, нечистотията, се е "издигнала" на по-високо интелектуално ниво. Независимо от това как тя изглежда в собствените си очи.

Тцъ-тцъ-тцъ... Върхът си, ша знаеш! Може па и да си заслужиш помията в копанката? Типичен "борец" за политическа мръвка. Всъщност, именно в това ни е бедата, че политиканите-кресльовци с тяхната безпардонна наглост са наложили своя стил на живот в днешното общество. Те обръщат понятията на 180 градуса, като умишлено насаждат разбирането, че днес вече няма дясно-ляво. Че само някакъв изпратен свише Спасител с твърда десница е в състояние да ни поведе към светло бъдеще и щастие за всички. Те не признават никакви смислени контрадоводи, разчитайки на сляпа омраза, която в своята си същност е едно лицемерие. Забележете какъв деформиран, обрасъл със злокачествени образувания модел на мислене ни се насажда - вече е престъпление да си човек с широко мислене. ТЕ вече са определили кое е правилното и кое неправилното. Ние няма защо да се напъваме да мислим. Не е здравословно, значи. ТЕ мислят вместо нас... Трудно, много трудно ще е да се изрине такава грамадна купчина прясна тор... Адски гадно и отвратително мирише, но трябва да се изрине.

No comment!... или Думите свидетелстват за автора. Това е стилът на партийното издание на БКП (тесни социалисти) от ноември 1919 до септември 1923 г. "Червен смех" - във факулета по журналистика нагледно пособие за фалшив партиен патос на омерзението към т.нар. класов враг.

Стефан Продев (1927 - 2001)*

Шаблонните фразички на омразата (в червено) са заимствани от стила на изразяване на най-високо ценения публицист сред другарите в БСП - г-н Стефан Продев. Вж. линковете от http://truden.com/modules.php?name=Forums&file=weblog_entry&e=3305 до http://truden.com/modules.php?name=Forums&file=weblog_entry&r=3279 части 1.-6. от студията "Фалшивите пророци. СТЕФАН ПРОДЕВ" върху стила на сборника "Разказът на палача" от именития партиен публицист.

tisss

* Стефан Иванов Продев е писател, есеист и публицист, дългогодишен главен редактор на вестник „Дума“ (1990 - 1999), а преди това редактор и на предшественика му „Работническо дело“ (1989) и редактор на изданията на БТА „Лик“ и „Паралели“ (1965 - 1979). Бил е отговорен секретар на в. "Литературни новини" (1957 - 1959), главен редактор на сп. "София", на вестник "Народна култура" (вестник "Култура" - в периода 1984 - 1988 и 1989 - 1990).

Председател на Съюза на българските журналисти (СБЖ) (1990 - 2000) г., награден 2005 посмъртно с наградата “Черноризец Храбър”. Стефан Продев е представител на дисидентските среди в БКП по време на комунистическия режим в България. Из уикипедия.

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2392715 - 06.06.2009 06:49 [Re: tisss]

"България прилича на семейство в разпад, което по принуда дели кухнята и санитарните помещения, защото е принудено от битовите обстоятелства. Ако имат възможност, всички членове на това семейство биха изчезнали от БГ-комуналката, пренаселена с агресия, битови, физиологични отпадъци и много панели. Когато Мартин Димитров бодро дава примери със семейния бюджет, за да обясни финансовите злоупотреби на управляващите, той не си дава сметка, че семейство всъщност няма, а американските кампании отпреди половин век тук не могат да свършат работа. Тук политиците трябва да намерят езика и посланията, които да отключат чувството за общност, а не да се замерят с обвинения."

Явор Дачков, из статията "Бойко в ролята на новия Сталин" във вестник "Труд" от 30 май т.г.

НИКОЙ НЕ Е ПО-ГОЛЯМ ОТ НАРОДА

Когато навред около тебе политическите клоуни и тарикати
купуват гласовете на твоите събратя по съдба,
когато едни нещастни хора други нещастни хора подкупват
с екскурзия от съседна Турция
или с почивка на море...

Когато Кървавата столетница
ти се явява иззад всеки ъгъл вече двайсет години
под разни имена и красиви каузи
и те уверява денонощно по радиото,
телевизията и своите вестници,
а напоследък и по домашния ти телефон...

колко много мисли за теб
как прилежно работи за твоя народ,
за България
и всички свои тежки грехове срещу нацията
приписва на всички останали,

а т.нар. "антикомунисти" са същите
като онези, срещу които вият и квакат,
ала заедно въртят далаверата,

и когато не знаеш, защото те лъжат,
и когато не можеш, защото нищо
- внушават ти - не зависило от теб...

Когато България става все по-тъжно място за съвестния
и все по-весело място за лъжеца и крадците,
не ти остава може би нищо друго,
нищо друго може би не ти остава
освен да погледнеш истината в очите...

Всичко тук от тебе и мене зависи.
зависи от нас, защото сме мнозинство -
ние - лъганите,
ние - ограбваните,
ние - унижаваните и оскърбяваните,
ние - които сме голяма сила
и няма как да не узнаем това.

Излез!
Излез от черупката си, приятелю,
виж колко хора сме с твоята съдба наоколо,
каква сила сме, ако решим какво искаме.

Животът е дар, не хленч и сълзи,
и никой не е по-голям от тебе,
защото ти си Стопанинът.
Ти си Народът
и всичко тук
точно днес, точно сега
от тебе зависи.

Пловдив, 6 юни 2009 година

tisss

--------------------

georgiev_1980
почетен член
**

Регистриран: 23.02.2009
    #2392726 - 06.06.2009 08:42 [Re: tisss]

Демокрацията е като питката :
За един наречена ,но за друг опечена!
Това е истината другото е наивитет!

Древния
наблюдател

#2392992 - 06.06.2009 18:59 [Re: tisss]

Крадеца вика "Дръжте крадеца!"
Така ли те учеха във Факултета по журналистика?
Пекън си, ше знаеш!
Пожелавам ти успех, пич! Дано се уредиш в суматохата, щото с даскалската си пенсия само апчетата нема да можеш да си купуваш!
Не е важно на какво ще ти мирише хлябът, нали? важното е шкембето ти да е пълно! Отврат...
Жив и здрав!!!

ПП: Разрешавам ти да ме цитираш в "епохалните" си произведения!

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2393422 - 07.06.2009 09:39 [Re: Древния]

Цитат:

Крадецът вика: "Дръжте крадеца!" Така ли те учеха във Факултета по журналистика? Пекън си, ше знаеш! Пожелавам ти успех, пич! Дано се уредиш в суматохата, щото с даскалската си пенсия само апчетата нема да можеш да си купуваш! Не е важно на какво ще ти мирише хлябът, нали? Важното е шкембето ти да е пълно! Отврат... Жив и здрав!!!

П.П.: Разрешавам ти да ме цитираш в "епохалните" си произведения!

Имахме в казармата такъв лаф: "Като изпусне някой сапуна в банята, не се навеждай, че нищо се не знае!" На всяка манджа меродия - не Ви ли идва множко, Lightning?

Толкова ли е трудно да свикне човек с мисълта, че някой може да не е съгласен с тебе, и въпреки това, да не ти е враг - ни враг на Партията, ни на Държавата враг? По света и у нас има много добри хора, и всеки със своя ум да преценява - това никак... ама никак не е зле.

tisss

--------------------

toto681
новак

Регистриран: 18.06.2009
От: Бургас
    #2400631 - 18.06.2009 18:32 [Re: Atman]

Ми хората си гласуват, ама били те от твърдите ядра?! Ами като ние, българите сме от веките ядра. Кой ни е крив? Ми , ние, самите! Що не се стегнем и отидем да гласуваме! За който и да е , саме не и за Тройката- БСЛ, ДПС, НДСВ. Те докаде ни докараха? до под кривата круша и пак де си питаме що туй, що онуй? Ми щото сни мързи да гласуваме, ама ни дай после да критикуваме...турците?! Бравос, това е истинското мислене. Като не щете промяна- не гласувайте. Поне не се мъчете да играете на " тука има , тука нема". Ако искаге промяна- гласувайте за ГЕРБ, за Синята коалиция, За РЗС и всички демократи. Айде , лек сън на негласуващите. И не се оправдавайте с вашия "Изконен" избор да не гласувате. И умната? Мислете преди да гласувате, а не след това!

KeanuReeves
US Democrat/BG Monarchist
**

Регистриран: 07.02.2009
    #2400836 - 18.06.2009 23:53 [Re: toto681]

Недейте слуша последното мнение, то си е чиста Агитация!!! Аз за такава агитация ми бе изтрито мнението в един друг форум! Така, че недейте да гласувате за Синята Коалиция, те са най-голямата мафия в Българската политика!
Гласувайте за НДСВ!!! Ако обичате България, подкрепете своя Цар! Така, че нека се съберем всички, които сме Българи и си обичаме България и на 5 Юли 2009 гласуваме за НДСВ, защото е една модерна Европйеска партия, която е баланса в политиката, не нито крайно ляво, не нито крайна дясна партия! Това е решението, братя Българи!!!

--------------------
I was born to become the Next World Leader! I feel confident in my abilities!

tisss
Tester Independent...

#2401172 - 19.06.2009 18:11 [Re: toto681]

Цитат:

Ми хората си гласуват, ама били те от твърдите ядра?! Ами като ние, българите сме от веките ядра. Кой ни е крив? Ми , ние, самите! Що не се стегнем и отидем да гласуваме! За който и да е , саме не и за Тройката БСП - ДПС - НДСВ. Те докъде ни докараха? До под кривата круша и пак ще се питаме що туй, що онуй? Ми щото ни мързи да гласуваме, ама ни дай после да критикуваме... турците! Бравос, това е истинското мислене. Като не щете промяна - не гласувайте. Поне не се мъчете да играете на "тука има, тука нема". Ако искаге промяна, гласувайте за ГЕРБ, за Синята коалиция, За РЗС и всички демократи. Айде , лек сън на негласуващите. И не се оправдавайте с вашия "изконен" избор да не гласувате. И умната! Мислете, преди да гласувате, а не след това!

Най-големият шаран на Балканския полуостров и отвъд!

Копи-пейст от друг форум в български сайт

Ибаф мааму...

ТУРЦИЯ

СИК Анкара 1
СИК Анкара 2
СИК Истанбул 1
СИК Истанбул 2
СИК Истанбул 3
СИК Истанбул 4
СИК Истанбул 5
СИК Истанбул 6
СИК Истанбул 7
СИК Истанбул 8
СИК Истанбул 9
СИК Истанбул 10
СИК Истанбул 11
СИК Истанбул 12
СИК Истанбул 13
СИК Истанбул 14
СИК Истанбул 15
СИК Истанбул 16
СИК Истанбул 17
СИК Истанбул 18
СИК Истанбул 19
СИК Истанбул 20
СИК Истанбул 21
СИК Истанбул 22
СИК Истанбул 23
СИК Истанбул 24
СИК Истанбул 25
СИК Истанбул 26
СИК Истанбул 27
СИК Истанбул 28
СИК Истанбул 29
СИК Истанбул 30
СИК Истанбул 31
СИК Истанбул 32
СИК Истанбул 33
СИК Истанбул 34
СИК Истанбул 35
СИК Истанбул 36
СИК Адапазаръ
СИК Измит 1
СИК Измит 2
СИК Измит 3
СИК Измит 4
СИК Измит 5
СИК Измит 6
СИК Одрин
СИК Чорлу 1
СИК Чорлу 2
СИК Чорлу 3
СИК Чорлу 4
СИК Чорлу 5
СИК Чорлу 6
СИК Чорлу 7
СИК Чорлу 8
СИК Чорлу 9
СИК Чорлу 10
СИК Чорлу 11
СИК Чорлу 12
СИК Чорлу 13
СИК Чорлу 14
СИК Чорлу 15
СИК Текирдаа
СИК Черкезкьой 1
СИК Черкезкьой 2
СИК Люлебургаз 1
СИК Люлебургаз 2
СИК Люлебургаз 3
СИК Къркларели
СИК Измир 1
СИК Измир 2
СИК Измир 3
СИК Измир 4
СИК Измир 5
СИК Измир 6
СИК Измир 7
СИК Измир 8
СИК Измир 9
СИК Измир 10
СИК Измир 11
СИК Измир 12
СИК Измир 13
СИК Измир 14
СИК Измир 15
СИК Измир 16
СИК Измир 17
СИК Измир 18
СИК Измир 19
СИК Измир 20
СИК Измир 21
СИК Измир 22
СИК Маниса 1
СИК Маниса 2
СИК Бурса 1
СИК Бурса 2
СИК Бурса 3
СИК Бурса 4
СИК Бурса 5
СИК Бурса 6
СИК Бурса 7
СИК Бурса 8
СИК Бурса 9
СИК Бурса 10
СИК Бурса 11
СИК Бурса 12
СИК Бурса 13
СИК Бурса 14
СИК Бурса 15
СИК Бурса 16
СИК Бурса 17
СИК Бурса 18
СИК Бурса 19
СИК Бурса 20
СИК Бурса 21
СИК Бурса 22
СИК Бурса 23
СИК Бурса 24
СИК Бурса 25
СИК Бурса 26
СИК Ялова 1
СИК Ялова 2
СИК Бандърма
СИК Анталия
СИК Ескишехир

На тези избори няма да има нужда от туризъм... 122 секции!

Ашколсун! Машалла! Аллах корусун Седефоглу, СерГей - бешлик башбакан, Калфа-будала и всички други знайни и незнайни ибрикчии. Продължавайте да спите и да ходите за гъби и риба. Те ония пълчища от Ескишехир, Бандърма, Ялова, Бурса, Измир и Истанбул ще ви изберат такова правителство, че после и рибата, и гъбите през носа ще ви излязат. Вж. http://forums.data.bg/index.php?s=c53b63...;#entry13300725

tisss http://vbox7.com/play:c525f636

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2402118 - 21.06.2009 16:32 [Re: KeanuReeves]

Цитат:

Недейте слуша последното мнение, то си е чиста Агитация!!! Аз за такава агитация ми бе изтрито мнението в един друг форум! Така, че недейте да гласувате за Синята Коалиция, те са най-голямата мафия в Българската политика! Гласувайте за НДСВ!!! Ако обичате България, подкрепете своя Цар! Така, че нека се съберем всички, които сме Българи и си обичаме България и на 5 Юли 2009 гласуваме за НДСВ, защото е една модерна Европйеска партия, която е баланса в политиката, не нито крайно ляво, не нито крайна дясна партия! Това е решението, братя Българи!!!

Ето рекламният предизборен трик на т.нар. "Нова Зора" как може да се обърне срещу своите изобретатели!!! Кощунственото в случая обаче е, че сегашната дружинка "Нова Зора" заимства името от твърде влиятелния сред интелигенцията някога вестник "Зора" - вестника на Данаил Крапчев...

Къс от интервю, да се види на какви преображения са способни възпитани във висшите партийни школи у нас и в някогашния СССР политически наблюдатели и манипулатори на общественото мнение!

Данаил Крапчев и вестник “Зора”

“Зора” беше неговата рожба. Живееше за вестника. Пренебрегна жена, деца, само за вестника си мислеше и болееше. Беше абсолютно безкомромисен по отношение на грешките. Сутрин ставаше много рано и още преди портиера отиваше в редакцията. Оставаше там до през нощта, когато излизаше броят. Беше преди войната. От Съветската легация го поканиха заедно с Тодор Кожухаров да посети Москва. Когато се върна, написа поредица от статии за това, което видя. Написа истината за мародерствата на Сталин, за процесите срещу старите болшевики, за страха на хората. Това вбеси комунистите и започнаха заплашванията.

От преводач на чужда литература станах радиослушател на чужди радиостанции. Редакцията имаше немски “Телефункен”, търсехме информация от цял свят. През 1943 г. зимата беше много люта. Започва рано, от октомври, и продължи до март. Германците просто нямаха шанс. Замръзваха, както си стоят сред снеговете на Русия. Фронтът почна да пропада, но официозните вестници предават само официалните контролинирани сведения.

По това време германският аташе по печата фон Зас контролираше информацията в България. Вбесен от точните и обективни сводки от съветския фронт, които излизаха в “Зора”, един ден той пристига в редакцията и заявява, че трябва да се предават официалните бюлетини. Тогава Данаил Крапчев стана, отвори вратата на кабинета и само каза: “Вън! Това е независим вестник”.

Тогава “Зора” го спряха за една седмица, след това правителството го спря за един месец, многократно го спираха заради независимия дух и достоверната информация.

Сега за покушението върху Крапчев... Беше през лятото на 1944 г. Редакцията беше на ул. “11 август” и по едни стълбички излизаше на бул. “Дондуков”. Беше точно по обяд. Стоях с един познат, Деянов, на ъгъла на “11 август” и ул. “Росица”. Чичо Дани мина покрай нас и даже ме закачи леко. След малко виждам как двама млади мъже го нападат с ятаган, събарят го на земята и почват да замахват с ятагана.

Събраха се хора, аз също се втурнах натам и те побягнаха. Единият побягна нагоре по стълбичките, другият – в обратна посока, по ул. “Росица”. Полицията ги подгони, а ние веднага се обадихме по телефона на Александър Станишев, хирурга. Те бяха роднини с Крапчев по линията на Неша Станишева, но бяха скарани тогава и не си говореха. Бяха се скарали заради министерстването на Станишев в правителството на Иван Багрянов. Той си беше германофил, защото беше следвал в Германия, беше доктор хонорис кауза на най-големите германски университети и още вярваше, че нещата могат да се променят към добро за България.

Тогава чичо Дани му беше казал: “С България е свършено, а ти си тщестлавен глупак”. Но като му телефонирахме, веднага пристигна, вдигнаха го (Данаил Крапчев - бел.м., tisss) и го откараха в болницата. Беше ранен в главата, в рамото и ухото. И оттогава вече не се върна в редакцията.

Иван Трифонов остана като заместник–директор. Беше им казал: “Няма да пишете нищо. С вестника и с България е свършено. Не можем нищо да направим“.

А с двамата комунисти-терористи какво стана – единият се беше скрил в едно мазе на ул. “Росица” и при престрелката с полицията загина. Другия го настигат на пл. “Александър Невски” и там го застрелват. Даже сложиха после на самото място плоча с надпис, но името не си спомням.

Само от този случай е ясно, че животът на Крапчев бе в опасност, особено след преврата на 9. ІХ. 1944 г.

Германците му даваха самолет, както на Александър Цанков, да замине с цялото си семейство, но той отказа. Казваше: “Моята съдба е тука”. Но нямаше право да жертва семейството си, сина си Живко и дъщеря си Невенка. За нея проф. Иван Апостолов казваше, че никога не е имал студент с такова силно перо като нея. Беше много талантлива, родена беше за журналистка. И двамата ги изключиха от университета. Взеха им всичко и ги изселиха в Добруджа, живееха в землянка и турците им помагаха да оцелеят.

Много от сътрудниците на “Зора” пострадаха след преврата. Петър Николчев, редактор на новините – безследно изчезнал. Александър Дякович - спортен редактор, също изчезнал. Борис Стефов, коректор – повикват го долу на вратата и... край. Йордан Бадев – ръководеше цялата културна страница на “Зора”, бил е директор на Народния театър. Хвърлят го в затвора, там от побоищата ослепял, бил болен. Убиват го в затвора и не връщат тялото на семейството му. Жена му Рончето ходила при Орлин Василев - директор на Радиото след 9. ІХ. 1944 г., и му се молила да помогне на Бадев. Орлин Василев казал: “Малко му е! Той е морален убиец на писатели”.

А аз го познавах този лицемер. Беше се промъкнал в клуба на интелектуалците – "Клуб 39", и се домогваше чрез мен до Бадев - да напише нещо за него. Чувала съм го като казва: “Какво е Елин Пелин? И аз ако бях в учебниците, и аз щях да съм Елин Пелин” Е, туриха го след Девети в учебниците, но не стана личност и не стана Елин Пелин.

Тодор Павлов пък казва на проф. Александър Станишев: "Ти няма защо да заминаваш!" – въпреки че македонците са искали да го изведат по канал. После обаче, като го арестуват и съдят, с нищо не му помогна. И след убийството му... от Филаделфия идват документи, че е удостоен за доктор хонорис кауза на тамошния медицински университет.

Кръсте Цървенковски е сестрин брат на чичо Дани. Живее в къщата му, докато следва в София, чичо Дани го издържа. А след това се отказа от родниството си.

Единствен който се опитваше да помогне на децата на Крапчев в онези времена, бе Симеон Радев. Бе взел Невенка да му помага като машинописка... Вж. http://www.kroraina.com/knigi/ct/ct_1_8.html

Без коментар! Има категории в наглостта, които не подлежат на коментиране. Името "Нова Зора" ще рече: продължители на линията на някогашния независим вестник може би?! Ширещият се сред голяма част от българите непукизъм и овчедушие относно предстоящите избори устройват преди всичко сегашната управляваща трипартийна коалиция, нека това поне да е ясно.

Пловдив, 21 юни 2009 година

tisss

--------------------

mariq_petrova111
неориентиран
*

Регистриран: 21.06.2009
    #2403205 - 23.06.2009 00:46 [Re: tisss]

Ще гласувам разбира се ........ писна ми от корупцията , от лъжите на Бойко Борисов, от наглостта на Сергей Станишев.Обичам страната си и не искам да управляват престъпници или турци!!!! Ще гласувам "За Родината" защото смятам , че в тая помия само "твърдата ръка" на военните може да ни оправи!

lolita_plamenova
неориентиран
*

Регистриран: 21.06.2009
    #2403215 - 23.06.2009 01:04 [Re: mariq_petrova111]

Ето човека с аватара на вълк нон стоп се опитва да наглася мненията на хората във форума , че кво намираш ти в тая демокрация толко - духовна храна ли? Ясно е че в период на криза няма как да се оправим без радикал демократите , но пък айде да не гласуваме за Атака, ок ето ви и една нова малка партия , която определено ще си свърши работата - "За Родината" - генерали , кадроваци - ето ви ред и дисциплина , ето ви и твърда ръка. Поне повече няма да има глупусти. И ЗА КАКВО Е НАПИСАНО ВЪОБЩЕ ТОВА "НЯМА ДА ГЛАСУВАМ" ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ ГЛАСУВА ТА ТО ДЪРЖАВАТА ТОВА СА ГЛАСОПОДАВАТЕЛИТЕ. НО ТУК ПРЕДИМНО ГЛАСУВАТ ТУРЦИ И ЦИГАНИ.

Редактирано от lolita_plamenova (23.06.2009 01:11)

Древния
наблюдател

#2403515 - 23.06.2009 13:31 [Re: lolita_plamenova]

Лолита, така е! Ще гласувам за тези хора, макар и от колегиалност!
Все пак е някакво решение. Таман ще се преброим колко сме останали в тайфата!

--------------------

toto681
новак

#2405267 - 25.06.2009 13:34 [Re: tisss]

Трябва да се гласува и то от всеки българи. Дали като продаде гласа си или по нечие внушение, различно от собственото, но трябва да се гласува. Негласувалият е незаинтересован от живота в България. Заинтересованите гласуват, както намерят за добре, включително и с продажба глас- звонково, натурално или със словестни залъгалки. Да се гласува, а ако някой е безхаберен за кого да гласува - аз ще му кажа. Да гласува за Синята коалиция, защото тя е най демократичната партия, партия на убедените демократи и на убедените в синята идея. Номера на бюлетината за Синята коалиция е известен. Това е бъдещето на България!

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2405299 - 25.06.2009 14:12 [Re: tisss]

ЦЪК ТУК Доган нашето слънчице!

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

toto681
новак

#2405334 - 25.06.2009 15:16 [Re: georgiev_1980]

Здрасти, Георгиев!
Значи демокрацията е като питката? Един я пече, а друг я яде и всичко останало е наивитет? Няколко изречения като опонент на написаното от тебе. Хитлер мислеше същото и се надяваше, че наистина демокрацията ще се остави друг да изконсумира нейната баница. Какво направи баш фюрера? Схрупа Ваймарската република, въведе терор и се опита да въведе терор и в целия свят. И какво стана? Хитлеризма е на бунището, фашизма на италианците е също на бунището и прочие тоталитаристи и " народни навигатори и фюрери".Кой остана? Демокрацията , драги и демокрацията ще си остане во веки веков, щото всеки човек се ражда с правда, а не с лъжа. Та пак повтарям, аз ще гласувам за Синята Коалиция, защото съм за правдата и демокрацията е нейния носител , сега и в бъдеще. и точно понеже съм демократ призовавам всички да гласуват по съвест. Това е демокрацията, нищо че ще имат мнение, различно от моето.

Редактирано от toto681 (25.06.2009 15:19)

olgosh
пристрастен

Регистриран: 23.05.2009
    #2406780 - 27.06.2009 14:20 [Re: toto681]

Задава ли си някой въпроса, кои стоят зад АТАКА? Явно това много хора не знаят! Много всъщност не знаят и за генералското движение в БСП? ДС-генералите създадоха навремето ДПС, докараха Симеон на власт, създадоха Евророма, като освободиха от престъпна отговорност мафиота "Цеци" за да застане начело на циганската мафия", а сега и създадоха и Атака. Всичко това с цел да разединяват демократично мислящите хора, да ги противопоставят едни срещу други в много партии, противостоящи една на друга! Атака говори това което искат от БСП, но "лидерите им" сами не смеят открито да изговорят. Друго отроче от този вариант е Яне Янев с"Ред,Законност и справедливост" Е,някои "бушони"/Мургина,Топлото/ ще изпушат,но целта/власта/ е пак тяхна. [url=http://

уеб] страница[/url]

tisss
Tester Independent...

#2406819 - 27.06.2009 16:01 [Re: olgosh]

Цитат:

Задава ли си някой въпроса кои стоят зад АТАКА? Явно това много хора не знаят!...

Костовистът всичко знае, ала под каквито и имена да се изявява в Internet-форумите, си остава все същият досадник с манталитет на университетски доносник и възпитаник на Ленинградската марксическа школа за манипулации.

Вирусът на Доган - в изпълнение на Ангел Грънчаров. Фактът, че АТАКА толкова дразни ония, на които служи, приемам за гаранция, че тая политическа формация няма общо с БСП и недобитите пребоядисали се комунисти в България.

АТАКА, РЗС и ГЕРБ - в тия три политически формации ми е надеждата, че България няма да е вечно в мъртвата хватка на корупцията.

tisss

--------------------

olgosh
пристрастен

#2406841 - 27.06.2009 16:37 [Re: tisss]

Добре поне ,че не са ДПС! Спомням си това:-Може да се заблуждава целият народ временно,може част от народа да бъде заблуждавана постоянно,но никога не може да се заблуждава целият народ постоянно!!

tisss
Tester Independent...

#2406844 - 27.06.2009 16:43 [Re: olgosh]

Цитат:

...Спомням си това:"Може да се заблуждава целият народ временно, може част от народа да бъде заблуждавана постоянно, но никога не може да се заблуждава целият народ постоянно!"

Цитирате, макар и неточно, моя реплика тук, в един от форумите на all.bg, отпреди две или три години по повод случая с един измамник. Същата реплика бихте могли да отнесете до стремящия се към властта Иван Костов - един от символите на корупция в България.

tisss

--------------------

Atman
ветеран

Регистриран: 22.06.2007
От: връх Мусала
    #2406848 - 27.06.2009 16:47 [Re: tisss]

Цитат:

АТАКА, РЗС и ГЕРБ - в тия три политически формации ми е надеждата, че България няма да е вечно в мъртвата хватка на корупцията.

Янев обеща, че ще извади факти как се финансира „Атака” и какви са връзките и с БСП.

Волен Сидеров: Подозирам, че Яне Янев е проект на управляващите срещу "Атака".

Не знам какво ще кажете за това:
http://www.ataka.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=4236&Itemid=91

tisss
Tester Independent...

#2406859 - 27.06.2009 17:00 [Re: Atman]

Цитат:

Цитат:

Янев обеща, че ще извади факти как се финансира „Атака” и какви са връзките и с БСП.

Волен Сидеров: Подозирам, че Яне Янев е проект на управляващите срещу "Атака".

Не знам какво ще кажете за това:
http://www.ataka.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=4236&Itemid=91

Изявленията на лидера на АТАКА относно евреите лично мене ме дразнят и смятам, че не бива да се обобщава така наедро. Пристрастен съм към евреина като човек и гражданин*. Фактът, че към политическата формация РЗС на Яне Янев се ангажира личност като бившия шеф на израелската МОСАД Дани Ятом, лично на мене ми звучи окуражаващо, че далавераджийството в България, наглостта на политическия ни лъже-елит тревожи вече и могъщи финансови кръгове извън Балканите.

Генерал Дани Ятом...

Към ГЕРБ на Бойко Борисов възраженията ми са от чисто психологически характер - странно ми се видя колко свит, колко неуверен изглеждаше в прекия диалог със Сергей Станишев по една от националните телевизии.

За АТАКА ще гласувам като личен ангажимент към моите предци, участници в Априлското въстание, в Балканските войни, във Втората световна война, където обикновеният българин е показал, че когато има ясна кауза, знае да воюва и брани отечеството си, националната си чест, достойнството си на човек.

Бъдете здрав!

tisss

* Живях десетина години в пловдивски квартал, съседен на еврейския квартал тук, и внимателно съм се взирал към паметните плочи на загинали евреи - участници в антифашистката съпротива по време на Втората световна война. Добросъседството и сътрудничеството между българи и евреи на ниво бит и култура са толкова силни, че политическо заиграване срещу евреите в България няма как да мине за друго освен за гаф и невежество. Бел.м., tisss.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2406874 - 27.06.2009 17:20 [Re: tisss]

Цитат:

...където обикновеният българин е показал, че когато има ясна кауза, знае да воюва и брани отечеството си, националната си чест, достойнството си на човек.

... което от друга страна пък налага заключението, че причината за гражданската апатия в момента е може би липсата на ясна кауза.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

tisss
Tester Independent...

#2406881 - 27.06.2009 17:28 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

...където обикновеният българин е показал, че когато има ясна кауза, знае да воюва и брани отечеството си, националната си чест, достойнството си на човек.

... което от друга страна пък налага заключението, че причината за гражданската апатия в момента е може би липсата на ясна кауза.

Точно, admiral-е! Това е работа на мислещите в България, а мислещи са не само тия, дето се бият в гърдите, че са интелигенция и елит. Каузата и националните приоритети се формират първо в средите на духовните люде, а политиците идат след това.

Драмата ни като нация (съставена от различни етноси, които идеално могат да се допълват и да си сътрудничат) е, че родната ни уж-интелигенция не е изразител на обикновените граждани, а на тъничката прослойка управляващи и новобогаташи в днешната ни Република.

Силно впечатление, което няма как да забравя, ми направи изявлението на акад. Антон Дончев - авторът на романа "Време разделно", срещу учителството в България изобщо по време на националната учителска стачка.

Щом такава неслучайна личност от нашия духовен елит не може да разбере ключовата роля на учителя за преоценките върху близкото минало, не виждам по-мизерен пример за невежество. За мутризацията, за чалга-културата да не говорим - това са все посегателства върху най-перспективната част от България, върху младото поколение български граждани. Срещу феномена Азис видях как мига на парцали като мишка в трици един професор, автор на книги за кича, проф. Иван Славов. Азис просто го направи смешен тоя мой някогашен преподавател по философските дисциплини в Софийския университет, та ми стана жал за г-н Славов, който също никак не е случайна личност за нашето общество.

Е, какво имаме да противопоставим на бездуховността, която подкопава основите на държавата ни? Няма национални приоритети, няма национална кауза за нашите сегашни управляващи, щом един Доган може да върти на пръста си цяла България, за каква кауза да говорим?

Бъдете здрав!

tisss

--------------------

olgosh
пристрастен

#2408075 - 29.06.2009 18:55 [Re: tisss]

Доган бе осъден за действия срещу България в полза на чужда държава. Защо до ден дне шен Доган не е поискал амнистия? При нея се прави обследване, което да установи дали факти, въз основа на които е осъден, са верни, дали са събрани законно и т. н. Освен това до ден днешен никой не е казал истината за възродителния процес, бяха разгромени 35 конспиративни организации. Имаше едно генералщабно учение в Коня след влошаването на отношенията между България и Турция. На него му е поставена задача - Четвърти армейски корпус на територията на Турция да е в пълна бойна готовност и в случай на необходимост войниците трябваше в рамките на 24 часа да стигнат до Пловдив. Един от елементите на тези планове бе да се разположат български турци по Стара планина, старопланинските проходи - Дюлински, Върбишки, Твърдишки и Родопите от страна на Якоруда, Асеновград, Долни и Горни Воден, Куклен и т.н. Проверете дали живеят българи в тези проходи. - Каква е била целта? - Да се правят мохамедански анклави и да се улесни преминаването на турски войски в случай на екстремни ситуации. Тяхната пропаганда подгони населението с техни емисари да пътува към Турция. Проблемът е, че Доган продължава да работи в тази посока. Той на няколко конференции се закани на главния прокурор, на президента и на ка прокурор, на президента и на кабинета да не се бъркат в Западните Родопи. Че това е територия, където може да действа ДПС. Не са случайни изцепките на неговия пазарджишки наместник Ахмед Молла Ахмед, който каза: "Вън християните от Родопите." Това е целенасочена политика за създаване на мохамедански анклави. Ако допуснем това, ни чакат зловещи дни. Спомнете си само покупките на гласове от страна на ДПС през последните избори, екскурзиантите, които гласуваха по 2-3 пъти. Ако това се случи в друга страна, сигурно щеше да се стигне до гражданска война. Искам Еврокомисията и структури на НАТО да се запознаят с тези факти. Ние сме си живели с българските турци, ще си живеем и в бъдеще, но такива действия за нас не са приемливи. И това никоя държава не би го търпяла. Нямам нищо против Турция. Тогава ситуацията е била такава. Това е една спокойна, мъдра страна. Завиждам им. Питам се защо и ние нямаме такова ръководство?

Древния
наблюдател

#2408105 - 29.06.2009 19:37 [Re: olgosh]

По принцип си прав. Може и така да е, а може и да не е, щото, както казваш ти, още не е огласена цялата истина. Значи първото, което трябва да се поиска е огласяването на цялата истина. Аз и ти може и да я знаем истината, дори и не цялата, но за болшинството от българския народ това са само слухове и нищо друго. Да, нашите граждани бяха употребени по най-долен начин от чужда държава за нейни си цели. И тук вината си е наша. Вина имаме и сега, че не правим нищо по въпроса поради гузна съвест. Именно и поради това позволяваме тази антибългарска по същество пропаганда да продължава посредством филми като "Гори, гори, огънче!". Да, дребните детайли може и да са верни, но това е поглед от камбанария висока едва една педя. Ние позволяваме българския народ да бъде противопоставян по какви ли не признаци от разни политически авантюристи. Ние позволяваме огромна част от българския народ вече 20(двадесет!) години да живеят ИЗВЪН Родината си като изгнаници, убеждавайки ги, че тяхна Родина не е България, а някаква друга! И това под хипнотично въздействие на разни печени политически мошеници, прикривайки политическата си дебилност с високопарни изрази за родолюбие, българщина, заплахи от турско(???) робство и какви ли не още дивотии!! На много хора обаче им харесват такива приказки, защото си въобразяват, че са нещо повече от останалите си съотечественици. Това е примитив в мисленето на хора с комплекси, който е изведен като определящ тяхното поведение. Ето, това е нашият враг. Бих го определил като Враг с главна буква "В".

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2410842 - 03.07.2009 09:56 [Re: olgosh]

Цитат:

Доган бе осъден за действия срещу България в полза на чужда държава. Защо до ден днешен Доган не е поискал амнистия? (...) Доган продължава да работи в тази посока. Той на няколко конференции се закани на главния прокурор, на президента и на кабинета да не се бъркат в Западните Родопи. Че това е територия, където може да действа ДПС. Не са случайни изцепките на неговия пазарджишки наместник Ахмед Молла Ахмед, който каза: "Вън християните от Родопите". Това е целенасочена политика за създаване на мохамедански анклави. Ако допуснем това, ни чакат зловещи дни. Спомнете си само покупките на гласове от страна на ДПС през последните избори, екскурзиантите, които гласуваха по 2-3 пъти. Ако това се случи в друга страна, сигурно щеше да се стигне до гражданска война. Искам Еврокомисията и структури на НАТО да се запознаят с тези факти. Ние сме си живели с българските турци, ще си живеем и в бъдеще, но такива действия за нас не са приемливи. И това никоя държава не би го търпяла...

Не е луд "бацилът", както се е самоопределил господинът, виновни сме ние, българските граждани, които приемаме този факт за нормално състояние на нещата в държавата. Любопитно как администрацията на ЕС възприема това състояние на нещата в България.

Имам далеч повече доверие в това, че в демократична Европа модерният тип феодализъм, прокарван настоятелно от една етническа партия спрямо гражданите на държава в тяхната общност, не би трябвало да се приема за естествен процес.

Гласуването при такова ненормално състояние на нещата във вътрешната политическа ситуация в България просто е наложително. И всякакви уклончиви обяснения не оневиняват малодушието ни като нация. Отказът от гласуване при тия обстоятелства е равно на предателство срещу Отечеството.

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2416018 - 10.07.2009 08:31 [Re: tisss]

Като се водя от усета, от интуицията си относно политическото развитие у нас около изборите от 5 юли т.г. за парламент и правителство, откривам сега, че не съм допуснал особени грешки. ГЕРБ, РЗС и АТАКА в момента мнозина коментатори ги виждат като сътрудничещи си формации, вкл. коригиращи се една друга точно заради детайли (а не спрямо основното) в идеята да се освободи България от мъртвата хватка на БСП и дъщерната ДС-формация ДПС, които оприличих на два тумора върху тялото на Републиката.

Откривам тая сутрин в интернет-форума към вестник "Сега" група интелигентни в ирониите помежду си коментатори, сред които Димитри Иванов, Николай Бареков... Доколкото разбирам, истинският интелектуален елит също възприема Иван Костов и сателите му от т.нар. Синя коалиция за фалшива карта сред демократизиращите се българи, а фамозния "гений" Ахмед Доган за политически тарикат, провалил се в порасналото си самолюбие на главен диригент и режисьор за вътрешнополитическия живот у нас през последните две десетилетия.

Оказва се, логиката и в политиката следва верния тон, въпреки истеричните кресльовци по форумите на Интернет.

Пловдив, 10 юли 2009 година

tisss http://vbox7.com/play:3da55ddb

--------------------

Natural
stranger

#2418070 - 13.07.2009 14:50 [Re: tisss]

Цитат:

група интелигентни в ирониите помежду си коментатори .... истинският интелектуален елит ... сред които Николай Бареков.

Тук дълго няма да мога да спра да се смея
Щом Бареков (?!?!?!?) е от "интелектуалния елит" ....

--------------------
Епикур

tisss
Tester Independent...

#2418097 - 13.07.2009 15:08 [Re: Natural]

Цитат:

Тук дълго няма да мога да спра да се смея
Щом Бареков (?!?!?!?) е от "интелектуалния елит" ....

Е, нали не очаквате, Natural, да адвокатствам на Ники Дудука? Перифразирам: всеки народ си заслужава интелектуалците, или по-красиво казано - т.нар. "елит".

Азис, Слави Трифонов, Митьо Крика, Митьо Пищова, Сашка Васева, Гошо Тъпото - не е ли всеки от тях гений на днешна България? Та каквито гениите, такива ни и коментаторите.

С уважение и респект...

tisss

--------------------

tisss
Tester Independent...

#2567110 - 02.02.2010 04:22 [Re: tisss]

БОЙКО БОРИСОВ - ОБИЧАН и МРАЗЕН,
ХВАЛЕН и РУГАН, ЦЕНЕН и ПОДЦЕНЯВАН...

Днес Бойко Борисов е съвършено безспорният и безусловен лидер на българската нация. На българската НАЦИЯ, казвам, а не на всеки и за всеки български гражданин поотделно.

Всеки политик е политик затова и дотолкова, защото и доколкото се стреми към властта. Към властта във всичките нейни институционални форми - президент, парламент, правителство, съдебна система.

Пътят на един политик към властта минава през влиянието му върху националното обществено мнение, което влияние официално се доказва и легитимира посредством резултатие от изборите.

Веднъж получил управляваща властова позиция, истинският политик трябва да се превърне в държавник. Защото властовата релация има две страни - управляващи и управлявани. Щом всички граждани са управлявани от държавните институции, то тези институции трябва да имат еднакво държавническо отношение към всички управлявани граждани.

Може аргументирано и спокойно да се твърди, че Бойко Борисов е именно държавнически мислещ и действуващ политик. В държавници обикновено никога не се превръщат онези политици, които са или партийно-идеологически обременени до такава степен, че на всяка цена искат да наложат върху цялата нация интересите на собствената си партия, или пък са дефинитивен изразител на тясно-корпоративни интереси.

Политическият генезис и политическото съзряване на Бойко Борисов се извърши на иманентно държавническото поприще - като главен секретар на МВР и като кмет на столицата София. Той не мечтаеше и не мечтае да бъде уставен лидер на ГЕРБ, в какъвто съвсем наскоро ще се превърне, но той мечтаеше да бъде истински главен секретар или министър на вътрешните работи... И чистосърдечно завижда ли, завижда на Цецо Цветанов...

В държавническите стремления на Бойко Борисов се крие тайната на неговото огромно влияние и престиж в съзнанието на българската нация. Именно нацията в своята органична цялостност разпозна в неговата личност държавникът, а не поредният популярен политик.

Езикът на Бойко Борисов никога не е бил език на човек, минаващ за български политик. Той мисли и говори на езика на държавника и нацията безпогрешно разпозна в него именно държавникът, а не политикът, защото идентификацията на българските политици в масовото съзнание никак не носи позитивна семантика.

Тук е коренът и на подценяването, на отричането, на омразата към Бойко Борисов. Него най-напред го подцениха спекулативно-фразьорствуващите и демагогствуващите български партийци-политикани, минаващи едва ли не за "професионални политици" в тягостно проточилите се години на "прехода".

Спомнете си неговата първа кметска предизборна кампания в София през 2005 година. Както уж отляво, така и уж отдясно върху Бойко Борисов се сипеха високомерни политикански и политологически подмятания, от които вече и авторите им се срамуват или поне не желаят да им бъдат припомняни.

Всички влиятелни тогава политици сякаш с кожата, а не с ума си усетиха, че под краката им избирателният корпус започва да се раздвижва и да ги влачи надолу към политическата пропаст като лавина. Те изобщо не бяха в състояние рационално да разберат какво се случва, но инстинктивно подушиха каква опасност е Бойко Борисов за всички тях.

Опасността ражда страх, омраза и злоба. Какво ли не направиха Станишев и Доган преди тазгодишните парламентарни избори, за да спрат победата на Бойко Борисов и ГЕРБ! И дори до ден днешен помежду си тайно споделят, че е трябвало да отидат докрай, ама абсолютно докрай, за да предотвратят идването на Бойко Борисов на власт!!! А тайните злостно-заговорнически споделяния на Станишев и Доган намират даже и публични пробиви в социо-патологичните словоизлияния на техните слуги-"политолози" от рода на професора-мафиот Людмил Георгиев и сие...

Днес никой вече не може да си позволи да подценява Бойко Борисов. Но страхът и омразата на застрашените от закона при неговото управление расте и става все по-концентрирана, придобива рационализирани форми, които не трябва да се подценяват.

Бойко Борисов е генератор на национална воля за държавност и законност в една европейска правова държава. Зад Бойко стои читавата, т.е. огромната част на българската нация. И ще стои дотогава, докогато има за лидер ДЪРЖАВНИКЪТ, а не политикът Бойко Борисов... Вж. http://lik.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/...i-podcen.465381

No comment. А вие?

tisss

--------------------

olgosh
пристрастен

#2567324 - 02.02.2010 15:20 [Re: tisss]

ББ не е най-добрата алтернатива на създаването на демократично общество в страната,но е в пъти по-предпочитаемо от комбинацията-цар,комунист и сепаратист! Но така ще е още поне 10 години/най-малко/,докато има избиратели гласуващи за псевдо-демократичните творения на БКП/ДС-Атака/ДПС двете създадени да се нагнетяват едни други,познайте с каква цел?/! Следват РЗС,НДСВ,Лидер и още много знайни и незнайни създания на "любимата" партия- терорист,създала концлагера НРБ! Впрочем в началото ,пък и досега,в СДС имаше и има много внедрени "демократи"-затова я и разцепиха,за СДС сега гласуват само млади и интелигентни хора,а не цигани и пенсионери, както за БСП/БКП/,ДПС! А ББ мисля, че ще се наложи като Т.Живков-с прикрита тоталитарност, както се желае от мнозинството от народа! В края на краищата, всеки народ си заслужава управниците! И жалко за това,ще мине доста време за отрезвяването! Щом и Атанасовски с образование,в чужбина,с езици - от другият подфорум симпазитизира на Атака/чедо на БКП/КГБ... какво да кажем за пенсионерите...Както и за автора на блога, от който е цитата!
Цитат:

...още през 70-те години в империята на СССР вече са били оформени два клана комунисти - едните са искали тотална експанзия на Империята и постигане на световен комунизъм за всички, а другите са искали камуфлажно идейно-политическо разрушаване на Империята и постигане на капитализъм само за себе си. Именно вторите са поискали “джентълменската подкрепа” на Запада в борбата им с първите; от своя страна пък в борбата си срещу комунизма Западът е приел за свои партньори не автентичните противници на комунистическата система, а именно вторият клан комунисти.

Тогава именно вторият клан комунисти е измислил и създал от своите редове дисидентството, а Западът услужливо е преустроил тезата си за човешките права, която е била натоварена с нова инструментална функция - защита на дидидентството, а не на автентичните противници на системата.

Е, покрай дисидентите, бяхме защитени и ние, но демагогски, само на думи или само дотолкова, доколкото това е служело за разбиване на бетонните глави на първия клан комунисти. Тоест, само доколкото това е било в интерес на джентълменското споразумение на елитите.

[Email] http://iankov.blogspot.com/2007/07/2.html [/Email] Още повече,че Студената война можела е да стане и ГОРЕЩА!!

Редактирано от olgosh (02.02.2010 17:20)

pe4ena4ushkasbob
неориентиран

Регистриран: 08.05.2013
    #3048483 - 08.05.2013 16:27 [Re: olgosh]

някой ще ми каже ли мнение за този сайт http://izbori.bg/

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3056434 - 28.05.2013 16:01 [Re: olgosh]

Цитат:

ББ не е най-добрата алтернатива на създаването на демократично общество в страната, но е в пъти по-предпочитаемо от... и бла-бла-бла...

И какво се оказа? Най-гадните човешки слабости у онез обаятелни личности, които управляват държавните дела в отечеството от 23 години насам, целенасочено и планомерно съсипвали Българската нация. Ле-ле-е-е-е! Ега си откритието!!!

Nota bene: Виновни са човешките слабости, не обаятелните личности. Аслъ!

На съда... пардон (извинете!), на невежия народ със сбъркания чип в мозъка всичко му ясно. Остава само да влезе убитият. А и жалко, че таз година гъбарите в гората хептен се заплеснаха и не успяха да гласуват.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

kosi.bosi
новак

Регистриран: 14.05.2016
    #3354558 - 15.05.2016 11:01 [Re: pe4ena4ushkasbob]

Цитат:

някой ще ми каже ли мнение за този сайт http://izbori.bg/

Какво мнение търсиш ?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 17865

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.