ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Grim

Регистриран: 13.04.2007
Re: За кого ще гласувате?
    #3165152 - 13.05.2014 14:57 [Re: Сияйна]

Цитат:

Една година по-късно
За кого ще гласувате на 25,05,2014?
Аз все за разни малки партии напоследък, те не минават 4% бариера и вота ми пропада.

идеята на гласуването е избирателя да гласува заради некви свои интереси, нали така, аз друг мой интерес не припознавам тука, освен да ми се плати за гласуването, не разбирам защо купуването и продаването на гласове било престъпление след изборите кво ше получа - нови рестрикции , регулировки, нови по-високи данъци, осигуровки, независимо от това коя партия ше е на влас, е! човек отива в политиката да си опрай живота, като искаш глас от мене - ше си платиш, предварително, едни сто кинта примерно да си зема нови маратонки и да хапна в макдоналдс, и аз да се почуствам малко гражданин на таа демокрация

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3165534 - 14.05.2014 11:40 [Re: Grim]

Те и циганите така мислят, затова си продават гласа.
Ти като един познат, на всички избори казват, че имало купуване на гласове, а на мен никой не ми предлага пари
Сега модерно било да си застъпник, щото като такъв дават някакви пари. Бивша колежка обесняваше как майка и, баща и, тя , сестра и се били записали като такива, оказа се в 4 различни партии. Погледнах я изумено, а тя спокойно обясняваше, че те си гласували за когото си искат, важното било да вземат тези пари.

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #3165548 - 14.05.2014 12:37 [Re: Сияйна]

Предполагам за хората е било важно да вземат тези пари, просто защото имат някакви минимални доходи и всеки лев би им бил от полза.

На последните избори имах възможност да чуя от първо лице разказ какво правят застъпниците, това е просто работа като всяка друга, при която ти плащат на деня. Нямат никакъв ангажимент да гласуват за съответната партия, на която са застъпник. Освобождават ги и ги сменят за два часа, за да идат да си гласуват по местоживеене. Иначе просто стоят в стаята с урните и наблюдават какво става, а след края на изборния ден наблюдават броенето на бюлетините. Нямат право нищо да пипат, само гледат.

Е, когато бюлетините тръгнат да пътуват, няма как да се знае какво става - те са дотам. Но мисля, че при няколко различни застъпника в стая поне до момента на отпътуването на бюлетините шансът за някакви шашми е по-малък.

Kotseto
меринджей
*

Регистриран: 06.05.2014
От: София / Берлин
    #3166635 - 17.05.2014 16:48 [Re: nita]

Не съм сигурен за кого ще гласувам,но поне се забавлявам с традиционното политическо говорене ,с което ни заливат преди избори. Само Волен нещо ми бяга от полезрението,но предполагам ,че ще избухне и той скоро.
"На тази хлебарка Борисов краят ще му бъде следният – ще го смачкам." - Н.Бареков

Сияйна
заслужил ветеран

#3167954 - 20.05.2014 10:30 [Re: Kotseto]

Добре го каза: политическо говорене.
Дай да обещаем,а после ще правим каквото си знаем.
Позната разказва, че гласувала за определена партия, защото са обещали в програмата си грижа за децата, по специално учениците. Та вземайки властта тази партия тя пише писмо на министъра на образованието, защо не изпълняват ангажимента, който са поели. Отговорили са и, че много биха искали, но нямало ресурс за това.

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #3167980 - 20.05.2014 12:37 [Re: Atman]

Много по-лесно е човек да реши за кого НЕ иска да гласува, за съжаление. И все пак, иска ми се да се обърна и аз с един апел във виртуалната общност:
ЗА БОГА,БРАТЯ, ГЛАСУВАЙТЕ!
Според мен само при голяма активност ще имаме шанс за нещо добро в бъдеще.

Цитат:

Влизат Бареков и Станишев в една аптека.
- Два капута - казва Бареков.
- Виждам - казва аптекарят - нещо ще желаете ли?

Този пост от преди година е адски актуален към момента.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Сияйна
заслужил ветеран

#3168458 - 21.05.2014 12:53 [Re: Atlantida]

Гласувайте- това добре.
На предните избори за партии, които не минаха 4% бяха гласували 16 или 18% от хората, цифрата не съм я запомнила,може и по-голяма да е, запомних, че две партии влязоха с около 7-8%./не ми се рови да търся точните цифри/
Мисълта ми е, че дори от гласувалите една четвърт не са парламентарно представени. Това не обезмисля ли ходенето до урните?

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #3168485 - 21.05.2014 15:44 [Re: Сияйна]

Не го обезмисля, напротив,според мен го прави по-наложително.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

bobooo
неориентиран

Регистриран: 07.06.2014
    #3174442 - 08.06.2014 16:24 [Re: niama kak]

Не желая да идва нова партия на власт! Желая да се осъществи промяна в начинът на управление на държавата и с преизбирането на мутри и долнопробни личности не виждам как това ще се случи. Затъваме все по на долу и по на долу! Трябва да има промяна! Така, че аз няма да гласувам!

agyagy
почетен член

Регистриран: 19.01.2009
    #3200168 - 11.09.2014 20:15 [Re: bobooo]

За ЗЕЛЕНИТЕ С НОМЕР 23! Защото вярвам, че има различна политика. Аз гласувам за българската природа и за човешките права! Зелените не са обвързани с обръчи от фирми, нито с олигарси. Без субсидии досега са постигали целите си- а именно да защитават нашето бъдеще- природата и хората!

--------------------
Има Различна Политика!

Редактирано от Nadin (03.10.2014 15:20)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 14272

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.