ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
sigi734
старо куче

Регистриран: 12.02.2010
Re: Записване на детето в училище...
    #3198713 - 07.09.2014 07:51 [Re: Nadya1]

уеб страница

Ето тук може да поставиш адреса си и да видиш кои училища са за вас.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Nadya1
новак
*

Регистриран: 05.05.2014
    #3198756 - 07.09.2014 15:26 [Re: MyXa]

Здравейте отново, адресът е 1211 Trenton Ln, Euless, Tx

joni12
ориентиран

Регистриран: 27.05.2007
От: варна
    #3412164 - 06.09.2017 15:05 [Re: Nadya1]

Здравейте, закачам се за последния. Тъй като в САЩ записването в училище става на база възраст,а не кой клас е завършило детето ,имам въпроси :1. На каква възраст завършват средно образование в САЩ ? 2 Синът ми ще е завършил 11 клас и ще е на 18г. ( за 2018г.) ,в какво училище трябва да го запиша гимназия или колеж ? 3. Имали вероятност да го върнат в по долен клас ?
И все още е рано ,но обмислям вариант да говоря с директора на училището, тъй като ще му остава само 1г ,да го оставя в БГ училището като задочно ,самостоятелно или дистанционно обучение и да се прибере само за матурите в БГ за да може да си вземе диплом за средно ,това дали е възможно , някой правил ли го е ?

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3412173 - 06.09.2017 16:40 [Re: joni12]

Не съм сигурна откъде черпите инфо, че записването става на базата на възраст. Моят личен опит е съвсем друг. Ако вашият син е завършил гимназия в България, тук ще трябва да кандидаства за колеж. Там се влиза с приемни изпити, както в университет в България, а не със "записване". Ако му е останала една година от гимназията в България, като дойде тук ще се запише в гимназия и ще си изкара последната година там, независимо дали е на същата възраст като съучениците си. Като си намерите квартира, ще разберете в коя гимназия може да отиде, тъй като разпределението е по район.
За дистанционното завършване в България, ще трябва да питате директора на гимназията. Преди много години имаше възможност да завършиш като "частен ученик", т.е., яваваш се само на изпити на края на срока, но по това време нямаше матури и трябваше да си на изпита лично, та не знам какви са възможностите сега.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3412178 - 06.09.2017 18:14 [Re: joni12]

Най-добър отговор ще ви дадат в International/ESOL Office. По принцип, от 9 клас нагоре записването в клас става на база кредити. Като си занесете академичната справка (най-добре е да има и описание подробно какво е учил по всеки предмет, но тива е извънредно много теъд за вдин български служител) във въпросният офис където записват чуждестранни ученици, ще ви направят приравняване на предметите и ще установят колко още кредита му трябват да завърши. Английският от БГ се брои за чужд език, не за тукашният английски/литература. Детето ще положи и тест по английски за да му определят нивото на езика и да преценят дали има нужда от допълнителни часове по език. Има и тестове които се полагат за да завършиш гимназия тука (Government, SAT и разни други).Преценете си кое е по-удачно и бързо за вас. При всеки ученик ситуацията е индивидуална. Ако иска да кандидатства за рабита с диплома за средно образование, няма збачение откъде е дипломата. Но при кандидатстване в колеж, определено с американска диплома за средно образование стъпките са по-малко. В колеж можеш да кандидатстваш само ако си завършил гимназия. Някои колежи предлагат GED програми, нещо като вечерна програма която ти помага да завършиш гимназия. Кайто казах, отидете до училищен офис където най-точно биха ви казали какво се предлага в района в който живеете, за да прецените дали план Б диплома от БГ не е по-удачен.

@ синеочка - записването става на база възраст - всяка система си има кът оф дейт. Децата се разделят в класове по умения и други критерии и ако имат нужда да им се предава материал от по-горен клас, учителят диференцира и обокатява уроците. Едва ли на Марийка, която е на 12 години, баща и ще е доволен ако Педро, който е на 16 седи на един чин с дъщеря му.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3412179 - 06.09.2017 18:18 [Re: MiraUSA]

Благодаря за пояснението - аз по-скоро визирах разлика от една година. Когато ние дойдохме, синът ми беше на годините на четвъртокласниците, но беше завърши втори клас в България и тук го сложиха в трети.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

joni12
ориентиран

#3412184 - 06.09.2017 19:39 [Re: sineo4ka]

Благодаря ви много , сега чета https://www.greatschools.org/school-district , на тази възраст са най "неразбрани" един ден ще работя , друг ден ще уча .
А от академичната справка ако си набави кредита ?

MiraUSA
пристрастен

#3412209 - 07.09.2017 02:34 [Re: joni12]

Не си губете времето с този сайт. Отивайте направо на уебсайта на училищната система където (ще) живеете. Всяко каунти предлага различни програми за чуждестранните ученици.
Детето ви е достатъчно голямо да прецени какво иска да прави като порасне. Говорете сериозно с него. Няма смисъл от губене на време за иди ми дойди ми. Училищата също не обичат да им ае запишеш днес за ученик и утре да се отпишеш. Вземат пари за всеки един и после им налагат наказания.
За кредитите, влезте на сайта на училищната система и проверете Graduation Requirements. Това са броят на кредити по определени предмети, които са нужни за да завършиш гимназия. Определено ще има такива които са специфични само за Америка и няма да могат да се използват предмети учени в БГ. Ако намерите имейл за връзка с офиса който се занимава със записване на чуждестранни ученици, изпратете им вдички академични справки, преведени от 9ти до 11ти клас и ги помолете да приравнят кредитите и да ви кажат какво още има да взема. Добрата новина е че като чуждедтранен ученик може да ходи в гимназия до 21 години и 1 година (в някои щати и 2) след записване е освободен от министерските тестове докато не напредне с езика. Колкото и да знае английски, академичния език е по-сложен и има нужда да се усъвършенства, при положение,че ще му трябва и за колеж.

MiraUSA
пристрастен

#3412210 - 07.09.2017 02:43 [Re: sineo4ka]

Всичко е индивидуално - взема се мнението на родители, учители и понякога разрешение на директор. Ако детето е завършило по-горен клас от съответствието на възрастта, при наличието на бележка от старото училище ще го запишат в следващия. Но пък ако хич не знае английски могат да предпочетат да го оставят в класа който отговаря на възраста. Има семейства (военни например), идват за по 1-2 години и искат като се върнат обратно откъдето са дошли детето да си продължи със старите съученици, та се налага да се запише точно в класа в който е дошъл. Елементари училищата са по-различни от мидъл и хай, там се гледат други критерии. Отделно всяка система си е башка луда и записват по собствени си критерии. Май в Джорджа са най-либерте.

joni12
ориентиран

#3412233 - 07.09.2017 09:28 [Re: MiraUSA]

Малее, МИРА прекрасна си , много ти благодаря ,ще е мъка ама няма как хубавите работи така ставали , много ми харесва как всяко училище си прави статистика ,колко черни,колко бели колко азиатци... и какво е нивото на училището.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 50 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 19768

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.