ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Записване на детето в училище...
    #2587672 - 05.03.2010 17:45 [Re: 010203]

Community College (ESL)

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2587707 - 05.03.2010 18:54 [Re: 010203]

Всеки колеж си определя сам цените.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #2608679 - 17.04.2010 15:30 [Re: Mayte]

Като обърнах внимание на съветите в тази тема, подготвих необходимото за детето. Говорих с нашите гаранти, харесахме квартал в Чикаго с добро училище,където учи тяхното дете и смятах, че всичко ще е ОК, само че се оказва, че за държавните училища са въвели лотария, като за тази учебна година, лотарията се е разиграла миналата.
Моят син завършва 2ри клас след месец.
Ще пътуваме за Чикаго през юли. Много съм притеснена дали ще го приеме училището в избрания от нас район при новите правила.
Знаете ли дали можем да направим нещо предварително?

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2608689 - 17.04.2010 15:59 [Re: sineo4ka]

Цитат:

че за държавните училища са въвели лотария, като за тази учебна година, лотарията се е разиграла миналата.
.....
при новите правила

Какви са тия глупости - за кой сабърб на Чикаго става дума ? Представям си ако в някое училище има лотария, на какво прилича сабърба - обикновенно за където съм чувал такива неща има едно хубаво училище заобградено с много лоши неща. Но никога не съм чувал това, да го има тук(лотарията), защото след като си плащаш данъците и те отиват в това училище, няма логика да не може детето ти да учи в него. Ама пък те нещата взеха да се развиват със страшна скорост, та кой знае . Ако искаш кажи сабърба и училището и аз ще го чекна и ще ти кажа дали наистина е така. Съмнява ме, както вече казах, но пък кой знае .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2608713 - 17.04.2010 17:12 [Re: Reks]

За първи път чувам за подобно нещо И аз съм любопитна да разбера за кой събърб иде реч?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

the hairdresser ™
brave & freak
**

Регистриран: 23.07.2004
От: Chicago, IL - downtown
    #2608845 - 18.04.2010 05:52 [Re: Reks]

Не са глупости и не става дума за събърб Рекс и Надин!
Little Italy/West Loop е в центъра на град Чикаго.
Учлилищата са Magnet Schools а не обикновенни Public Schools:
Links тук:
1. http://www.jackson.cps.k12.il.us/
2. http://www.skinnersuperstars.org/
3. http://www.galileo.cps.k12.il.us/
Всички Magnet School в града са с изпит за High School и лотария за Elementary School (поне в центъра и около него). В събърбите и покрайнините на града предполагам (никога не сме живяли в събърб и не знам как стои въпроса там) историята е МНОГО по-различна отколкото в центъра на града, където кандидатите за хубаво училище са много, а местата малко. Затова има и лотария! Няма значение дали живееш на една крачка или на 5 мили ... щом си в дистрикта (говоря специално за #299) можеш да кандидатстваш. Ако ви кажа, че за следващата година 100 деца са на опашката(живеем на 1/2 блок от училищети и говоря за деца от квартала) за Andrew Jackson Language Academy (където учи дъщеря ни) след като лотарията вече мина през Декември ... и хората чакат с надеждата да ги приемат евентуално ако някое дете се откаже.

"Oбикновенно за където съм чувал такива неща има едно хубаво училище заобградено с много лоши неща"
Тук си чул правилно а и аз направо ще ти кажа, че е така щото може би знаете, че центъра на Чикаго е все още заобграден с "лоши неща".
В радиус миля и нещо - две има и други Chicago Public Schools ама там вече говорим за "лошите неща" които не са за Синеочка и децата й. Частните училища са скъпи!
По-добре споделете ако не стане да приемат детето тук в центъра как стои въпроса с вашите райони и училищата там. Как е в Българския квартал? Тя това искаше да разбере ...

Редактирано от the hairdresser ™ (18.04.2010 05:58)

the hairdresser ™
brave & freak
**

#2608853 - 18.04.2010 06:11 [Re: Nadin]

Надин, мога ли да те помоля да преместиш или копираш темата в съседния форум "Живот в САЩ" ... може би повече хора от Чикаго и околностите ще отговорят.
Мерси

--------------------
When TRYING is no longer enough …
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

Редактирано от the hairdresser ™ (18.04.2010 06:11)

Reks
Evil Guild Member

#2608860 - 18.04.2010 06:20 [Re: the hairdresser ™]

Аз като прочета "квартал на Чикаго" и се сещам за сабърб, та заради това и даже не съм си и помислил за центъра на града. Но виж че тя говори за държавните училища по принцип, а не за едно училище . На мен ми се струва, че някой я качва на черешата май .
Ама най-добре наистина да каже за къде точно става въпрос и тогава ще видим .
Цитат:

По-добре споделете ако не стане да приемат детето тук в центъра как стои въпроса с вашите райони и училищата там

Ами по селата където живеш, там си и ходиш на училище и няма никакви лотарии, просто трябва да докажеш, че наистина живееш в дистрикта .

--------------------

the hairdresser ™
brave & freak
**

#2608862 - 18.04.2010 06:24 [Re: Reks]

Аз вече казах по-горе!
Приятели са ни от детинство никой не ги "качва на черешата"

--------------------
When TRYING is no longer enough …
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

Reks
Evil Guild Member

#2608865 - 18.04.2010 06:28 [Re: the hairdresser ™]

Опа, демек ти си гаранта на въпросната дама и наистина става въпрос за центъра на града - така ли? Ако е така, тогава ще трябва да се ориентират към сабърбите ако искат хубаво училище и нека да не е българския квартал, ако имаш предвид Шилер Парк де. Северозападните сабърби е добра идея, наемите за 2 br апартамент се движат около 900-1000$, единствения проблем ще е, че за там си трябва кола за разлика от града, а и зависи какво сте направили с работата, ако въобще сте мислили по въпроса .

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 51 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 19771

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.