ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
djordi
търсещ
**

Регистриран: 17.12.2005
От: DETROIT, MI
ДЕТРОЙТ - Мичиган
    #1236387 - 23.04.2006 01:24

Изпълнявам молбата на някои от участниците във форума да споделя впечатленията си за Детройт. Този Детройт, за който малко хора казват нещо добро, и много хора ме питат: "Какво правите там?".
Детройт се намира в щата Мичиган, на езерата Хюрън и Ери. Разположен е на 40 градуса северна ширина, както и България. Има 4 годишни сезона. Климатът е абсолютно същият като в България. Няколко пъти през лятото има висока влажност, но това са редки случеи. На всякъде е много озеленено - гори, паркове, градини, дървета... Много от къщите са разположени направо в гори. Езерата, малки и големи, са навсякъде. Среща се много животни: различни видове патици, катеричките са направо "нахални", сред къщите, из дворовете, а понякога и по пътищата се срещат сърни и елени. "За съжаление" кучета и котки не се срещат както в България!
Населението на Метрополитан ериа е над 4 мил. Срещат се всякакви: и бели, и черни, и жълти. От европейците най-много са поляците. Много са и индийците, и арабите. Мексиканците също не са малко, движат се на "тумби".
Голяма част от населението живее в апартаменти в комплекси, а друга - в дървените къщи. Има и трети, които имат "къщи-палати". Ако живеете под наем, важно е колко е голям апартаментът и къде се намира, в кой комплекс, в кой район.
Може би над 95% от хората ползват личен транспорт. Както е известно, Детройт е световната столица на автомобилостроенето. Или по-точно беше (но за това по-нататък). Срещат се много рядко автобуси, но те са само в старата част на града, в тях се возят само черни и минават от време на време. Метро и друг вид обществен ЖП транспорт липсват. Мисля (лично мнение), че Форд и другите автомобилни компание са "помогнали за това". Има няколко летища. Много е удобно пътуването до Европа. Полетите до Франкфурт, Лондон, Париж, Амстердам и др. са директни.
Работата е свързана главно с абтомобилостроенето. Компаниите на Форд и Дженерал Мотърс са определящи в това отношение. Имат много сателити, които работят за тях. В последно време, тези компании изнесоха производството си в Мексико, южните американски щати и Канада. В последно време изпратиха на борсата десетки хиляди. Трябва да се признае, че беше мечта и въпрос на престиж да работиш в техните фабрики - много добро заплащане, много привилегии и права. Но това вече отива в миналото. Сега е трудно намирането на работа, забелязва се спад и в строителството. Преди се строеше с много бързи темпове и в големи мащаби. На пазара има хиляди къщи, но цените не падат много много. Това доведе до малък застой в строителството.
В щата има доста университети и колежи. Най-добрият и известен университет е Университи оф Мичиган в Ан Арбър. Той е сред първите 25 в САЩ.
Минималната заплата в Мичиган е $5.15 на час. За мъже стартът във фабриките е $8 на час. Някои компании имат проф-съюзи, а други не.
Развлеченията и атракциите в Детройт не са много. На първо място бих посочил, че на 3-4 часа път с кола се намира Ниагара. Няма да разказвам за водопадите, защото считам, че почти всички са чували и знаят. На север се намира едно малко градче Франкенмут, което наподобява селищата от Бавария, Германия. Спокойно е и е приятно за разходка. В съседство с Мичиган е Сидер Пойнт, един от увеселителните паркове с така наречените "влакчета на ужасите". В самият Детройт интересни са музеят на Форд и изложбата на Дженерал Мотърс. Всяка година тук се провежда Световното Авто Шоу.
Искам да отбележа, че колкото по на север живее човек, толкова животът е по-спокоен и сигурен. Намалява броят на "тъмно-оцветените". Всички е по-ново и по-хубаво, и 2 мили да измине човек на север се усеща разликата.

БЪЛГАРСКАТА ОБщНОСТ В ДЕТРОЙТ

Въпреки, че има доста българи, считам, че общност няма. Българите са разделени на групички. Има двама-трима организатори, които правят събирания на два-три пъти в годината. Някои са интересни, а други са само за отчитане на "мероприятието". Съществува една организация, наречена "Мати Болгария", която си е присвоила правото да се нарича организация на всички българи в Детройт и Мичиган като цяло. Прилича на някои бивши организации в България.
Считам, че моето мнение за Детройт и Мичиган е субективно и не е меродавно. Но това е пречупено през моите очи и моето мислене. Ако някой има някакви въпроси, бих се постарал да отговоря, ако мога (може и на лични съобщения). И ако някой има нужда от някаква помощ, в рамките на моите способности, бих помогнал.
Желая на всички много здраве, успехи и много сили за борба в Америка!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kar4e
неориентиран

Регистриран: 09.01.2010
Re: ДЕТРОЙТ - Мичиган
    #2549427 - 09.01.2010 12:56 [Re: djordi]

Не знам дали някой ще забележи мнението ми,тъй като е доста по-ново от предишното,но все пак искам да попитам:След някоя година ще съм студентка и желанието ми е да уча в САЩ.Детройт ми се струва до някъде добър град от горното мнение,но ще може ли повече информация какви са цените за наем на квартира,какви са университетите,предимствата за живеене в Детройт и как мога легално да си живея в САЩ (имам предвит за постоянно ,а не с визи които изтичат и трябва да се върнеш в България)? Надявам се някой да ми помогне.Благодаря предварително : )

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2549465 - 09.01.2010 14:43 [Re: kar4e]

Имай предвид, че горното е писано преди 4 години, нещата се променят.
За Детройт не мога да помогна, освен с косвени впечатления. Според приятели града е доста западащ и не е за препоръчване.
Относно
Цитат:

и как мога легално да си живея в САЩ (имам предвит за постоянно ,а не с визи които изтичат и трябва да се върнеш в България)

Вариантите не са много, единият вариант е спечелване на зелена карта от лотарията, а другия е брак с американски гражданин. И двата са свързани с интервюта и т.н, но поне резултатите са сравнително постоянни. Всичко останало е свързано с малко или повече временни визи.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2549528 - 09.01.2010 16:26 [Re: kar4e]

Ами след няколко години нещата може и да са се променили към добро. Положението в Детройт в момента не е добро. Безработицата е много голяма. Чувала съм, че дори големите вериги хранителни магазини са оттеглили бизнеса си оттам.

Ако дойдеш със студентска виза, има вариант за прехвърляне на работна виза. Това също е временна ситуация, но е възможно работодателят ти да те спонсорира за ЗК след работната виза.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2549544 - 09.01.2010 16:45 [Re: kar4e]

Детройт е умиращ град. Аз имам "щастието" доста често да отскачам до там по работа и положението се влошава с месеци, не с години. Много висока безработица, висока престъпност, мръсотия, разпадащи се къщи и обезлюдяващи се квартали. Това е едно от последните места в САЩ, където аз бих отишъл . Докато за учене може и да е ОК горе-долу за установяване там хич не е добре. Всеки гледа да се маха от там, дори и тези, които имат работа, защото на вратата чакат по 50 човека за едно место и стреса е огромен .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

black sea
почетен член

Регистриран: 07.08.2006
От: Тексас
    #2549785 - 10.01.2010 00:33 [Re: Reks]

Съгласна съм с мнението на Рекс. Живях 6м във Франклин, малко градче близо до Детройт. И както обичам да се размотавам, така и не стигнах до разходка из Детройт. Семейството, с което живея не ми разрешиха да разгледам града сама. Бяха ми попаднали снимки, правени преди 20-на години и наскоро. Разликата беше ужасяваща. Гледах и предаване по телевизията, за къщите, които се продават за $1. Не съм расистка, но 80% черно население ми се струват множко. Така че, според моето скромно мнение, не рискувай. Избери си друг град за учение и работа

kar4e
неориентиран

Регистриран: 09.01.2010
    #2588144 - 06.03.2010 13:28 [Re: black sea]

Благодаря на всички,че ми обяснихте какво е положението в Детройт и доколкото разбирам въобще не съм за там.Все пак имам още време да се поразтърся за градове,в които мога да уча и живея.

insomnia10
неориентиран

Регистриран: 17.10.2009
    #2588174 - 06.03.2010 14:45 [Re: kar4e]

На вярвах ,че такъв голям град и известен може да западне и да продълж да запада с такива темпове?!?!?

--------------------
Motorcycles...
a way of life

Nuclear
новак

Регистриран: 30.04.2007
От: Wixom \ Michigan
    #2591583 - 12.03.2010 08:12 [Re: kar4e]

Позволете ми да не се съглася с голяма част от горните мнения! Живея в събърб на Детроит от близо година и половина. Вярно, че се случиха драматични неща с работата покрай кризата, ама май нещата тръгват на оправяне (дай боже!). Първия пост е доста добър, но е старичък и има някой изменения, като наптимер, че минималната заплата е 7.50/час, а минималната за заводите е 9.50. Изключвам македонския завод, там до колкото знам е 8.00/час. Повече инфо ще пусна утре, че сега ще си лягам след нощна смяна.

Nuclear
новак

Регистриран: 30.04.2007
От: Wixom \ Michigan
    #2592304 - 13.03.2010 07:49 [Re: Nuclear]

И така, за да не повтарям първия постинг, ще пропусна това което е валидно и сега и ще опиша само разликите. За минималното заплащане по фабриките вече писах. Да, черните наистина са много, зависи къде живее човек. В даунтаун са наистина много, но в събърбите нещата стоят по друг начин. Има такива с много цветнокожи- Soultfeeld и др., има с малко- Wixom, Novi, има такива които са 50 на 50, но не са смесени а една улица дели бели и черни- Livonia, а има и такива с пълно отсъствие на горепосочените- Milford,Walled Lake. Предполагам, че има и още, но аз споменавам тези за които знам. Престъпност- в центъра и нощем- да (така съм чувал), но в предимно белите събърби е тихо и спокойно. За Ann Arbur не мога да кажа нищо- не съм ходил, знам само, че е студентско средище и е безопасно. Фабриките работят основно за автомобилната промишленост (не само за GM и Ford). Миналата година много хора си загубиха работата (вкл. и аз), но сега се наблюдава подем и се наемат нови хора. Много хора напуснаха града по време на кризата а и много си загубиха къщите, така че в момента къщите и кондотата са евтини (намират се кондота за по 50- 60 000), но много трябва да се внимава за района в който се намират. Българска общност наистина няма- всеки се спасява сам или в група от приятели. Наемите варират между 560 и 980 за 2 bedroom- зависи от района, subdivision-а и какво влиза в наема (вода, отопление и т.н.). За щата не се начислява данък върху хранителните продукти, а останалите са с 6% (за пример в Илиноис е 9%, а за Калифорния няма въобще да споменавам). Ами това е, всеки да си решава за себе си това добро или лошо място е!

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #2592314 - 13.03.2010 08:58 [Re: Nuclear]

Цитат:

За щата не се начислява данък върху хранителните продукти, а останалите са с 6% (за пример в Илиноис е 9%, а за Калифорния няма въобще да споменавам). Ами това е, всеки да си решава за себе си това добро или лошо място е!

в California е 8.25

Жоро Камерата
ентусиаст

Регистриран: 12.01.2007
    #2592428 - 13.03.2010 15:09 [Re: Botev Plovdiv]

9.25

strashnikov
баш съм си ориентиран

Регистриран: 10.03.2009
От: San Francisco, Bay Area
    #2593837 - 16.03.2010 13:48 [Re: Жоро Камерата]

Зависи в кое county си.

--------------------
Нищо лично, всичко е само бизнес.

new_1
ентусиаст
**

Регистриран: 04.07.2014
От: Варна
    #3197569 - 03.09.2014 22:20 [Re: strashnikov]

Някой ще сподели ли мнение за ситуацията в момента за този щат?

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3197749 - 04.09.2014 08:55 [Re: new_1]

За съжаление много с информация на този етап няма как да помогна, но мога да споделя моите впечатления.

Цитат:

Българска общност наистина няма- всеки се спасява сам или в група от приятели.

Не съм съгласна с това мнение.
Моите наблюдения са, че българска общност има и всички са много задружни и си помагат взаимно.
Миналата седмица бях до Downtown Detroit и останах с хубави впечатления, имаше Jazz Festival.
Малка част от града видях, защото за кратко време бях.
Очаквах, какви ли не ужасии от предаванията, които съм гледало по телевизията, но приятно изненадана останах, защото видях хубави сгради, беше чисто навсякъде.
Не искам хората да подвеждам, но доколкото разбрах само една част от града е безопасна (където има административни сгради и т.н.)

В момента живея в малък град в близост до Детройт. Самият град е от по скъпите райони и впечатленията са ми хубави, защото е чисто, добре озеленено и застроено с хубави къщи. Нявсякъде има страшно много вериги магазини, огромен Мол.
Очаквах съвсем друго и останах приятно изненадана.

От хората с които комуникирах разбрах, че 2-3 града има в близост до Детрой, които се водят по-скъпи райони. В останалите градове е по-опасно да се живее защото са заселени от хора с по-ниски доходи.

Според мен ще е добре някой друг да даде по-мeродавно мение, защото аз съм от много кратко време в САЩ.

Само да подчертая, че за някой, който е новопристигнал няма как да си позволи квартира в по-скъп район, ако е сам и няма с кой да си дели наема.

new_1
ентусиаст
**

#3198453 - 06.09.2014 09:45 [Re: Anna_]

А като възможност за работа? Квалифицирана или не?

Ballerina
почетен член

Регистриран: 21.08.2014
    #3198457 - 06.09.2014 10:43 [Re: new_1]

Моите впечатления са, че тенденцията е местните да се опитват да се измъкнат от Детройт, камо ли нови имигранти да се заселват... Струва ми се нелогичен избор за ново начало и ако бях на Ваше място, щях сериозно да премисля подобно решение

new_1
ентусиаст
**

#3198458 - 06.09.2014 10:46 [Re: Ballerina]

За това и питам

Anna_

**

#3198705 - 07.09.2014 06:55 [Re: new_1]

Мен ме препоръчаха за да започна работа.
Не съм си търсила на случаен принцип, тъй че нямам впечатления.

Съгласна съм със съфорумката, че може и това да не е най-доброто място, ако нямате познати да ви помогнат за работа (за квалифицирана или не).

rlk
Реалист

Регистриран: 26.09.2004
От: DMV
    #3198775 - 07.09.2014 17:39 [Re: Anna_]

Мислите ли изобщо като пишете какви глупости излизат!?

Цитат:

В останалите градове е по-опасно да се живее защото са заселени от хора с по-ниски доходи.

Anna_

**

#3198837 - 07.09.2014 19:44 [Re: rlk]

Написах, какво са ми споделили.
Не означава, че някой като изкарва малко пари е предпоставка да се прояви криминално.

Нещата са си такива.
Това е действителнопстта, ако не се бръкна да дам повече пари за наем след време ще живея в по-престъпен/по-опасен район.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #3198983 - 08.09.2014 00:11 [Re: Anna_]

Цитат:

Написах, какво са ми споделили.
...
Нещата са си такива.
Това е действителнопстта, ако не се бръкна да дам повече пари за наем след време ще живея в по-престъпен/по-опасен район.

Значи Сан Франсиско и околията са най-безопасният град в САЩ защото наема за едностаен апартамент е средно $3500/месец?

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3199006 - 08.09.2014 05:05 [Re: Mayte]

Ха, безопасен - та това си е пладнешки обир.

divanence_91
член

Регистриран: 15.05.2016
    #3364138 - 14.08.2016 21:26 [Re: plain]

Има ли някой инфо за ситуацията в и около Детройт. Спечелихме зелена карта и гаранта ни е от съседен град. Предложиха ни помощ, а това уви би било нещо огромно при пристигане. Разбрах, че има българско училище вярно ли е?

Редактирано от divanence_91 (14.08.2016 21:27)

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3364142 - 14.08.2016 21:42 [Re: divanence_91]

С какво би могло да помогне българското училище?
Наличен гарант, готов да помогне - чудесно. Детройт, много лош избор.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

divanence_91
член

#3364143 - 14.08.2016 21:49 [Re: Nadin]

Учител съм по професия. Градчето се казва Troy. Не е в самия Детройт. Надявам се да продължа да работя по професията.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3364146 - 14.08.2016 22:12 [Re: divanence_91]

И аз нв разбрах какво значвние има дали има българско училище в Детройт? Дори и да има, то е само за няколко часа през уикенда. Ако искаш да работиш там И успееш да се вредиш, ще работиш 3-4 часа седмично.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3364147 - 14.08.2016 22:12 [Re: divanence_91]

Ако случайно сте учител по български и затова търсите БГ училище, трябва да знаете, че шансовете за намиране на работа с преподаване на БГ език клонят към нулата. За да стане това трябва да познавате собствениците на такова училище и то добре. Бг училищата не са нормални училища, а само в събота и/или неделя по няколко часа според клиентите. Чикакците могат да ви кажат те колко БГ училища имат при толкова голяма диспора в Чикаго. И колко ли са им учителите при това положение...

В Детройт района да отидете с "надежда" да си намерите работа, е огромен риск. Друго е ако гарантите ви могат да ви намерят такава. Тогава изборът на района може и да не е зле, като се има предвид че е по-евтин. Ако, обаче, нямате гарантирани работи, доста съфорумници ще се съгласят, че е самоубийство да отивате в район с инкономически проблеми.

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3364148 - 14.08.2016 22:21 [Re: divanence_91]

Ето ви и един линк към обявата на БГ училище за тържество по случай 24 Май (на картата отбелязано като намиращо се точно в Трой):

http://www.eventsinusa.net/event-bulgari...rt-troy-3759723

Има и един телефон отдолу, така че има и кой да питате за потенциална работа.

ПС. Защо питате дали е вярно, че има БГ училище? След като то е в Трой, предполагам вашите гаранти са ви споменали за него? Надявам се да им вярвате...

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3364425 - 16.08.2016 20:57 [Re: angeloak1]

Към сънародниците които не живеят в Детроитска околия:
Разбирам че репутацията на това място не е хубава ,съответно си има прочини за това- спор няма и не се опитвам по никъкъв начин да опровергавам.Обаче е както навсякъде .....винаги има + и - .

към divanence_91

Troy e cпокоино място , там се води по скъпо място и мангали няма.
Бг училище има ,аз познавам половината от учителите ,свясни хора са.Обаче бг училище е само за децата за да си си останат в някаква степен българчета - инак за възрасните не виждам някаква практическа стоинот от съществуването му.
Ето това е саит на нашенци
http://bulgariansindetroit.com/

Щом някои ще ти подаде ръка в началото - деистваи.
Все пак ако имаш помощ е по добре отколкото без.

Винаги след като се установиш може да се преместиш.

Съвет от мене - просто аз лично мразя студа - гледаи да не идваш през зимата ,много по студено е от БГ и гледката лично за мен е кофти.

Редактирано от paul_v (16.08.2016 22:36)

divanence_91
член

#3410496 - 11.08.2017 23:40 [Re: paul_v]

Да споделя малко мнение за Детройт и околията. Ако трябва да съм честна, когато ни предстоеше да тръгнем се бях наплашила. Всичко на снимките ми изглеждаше като филм на ужасите. Уви не е така. Всъщност тук сега има работа, не е западнали, както си ги представях и живота тече както във всеки друг щат. Пътищата са доста лоши, градски транспорт има ама белите не го ползват. Масовото предвижване е с коли. Ние живеем в малко градче в околията на Детройт. Имаме си български магазин на 300м от жилището и е много приятно винаги да срещнеш българи. Самият щат не е лош, има много паркове и е спокойно. Има много черни. Веднъж сме ходили до downtown и чувството беше странно. Хем е красиво, сградите са различни от тези в Чикаго и ЛА и Ню Йорк, хем виждаш навсякъде черни и се чудиш дали въобще да сляза. Но в градчетата около Детройт не в така.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3410497 - 12.08.2017 01:10 [Re: divanence_91]

Цитат:

Всичко на снимките ми изглеждаше като филм на ужасите. Уви не е така.

Е защо уви, ти на филм на ужасите ли се надяваше

Успех там! Дано се аклиматизирате бързо.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3410692 - 14.08.2017 16:13 [Re: divanence_91]

Цитат:

Има много черни. Веднъж сме ходили до downtown и чувството беше странно. Хем е красиво, сградите са различни от тези в Чикаго и ЛА и Ню Йорк, хем виждаш навсякъде черни и се чудиш дали въобще да сляза.

Още не си стъпила тук и почнА с расистките си глупости

Можеш ли да напишеш 3 примера какво ти пречат черните на теб , и на кой пиедестал си застанала да говориш за тях расистки, високомерно и с пренебрежение ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

divanence_91
член

#3410713 - 14.08.2017 21:07 [Re: Ян Бибиян™©]

Всъщност не са расистки и съм била и преди в САЩ. Черните там са обеднели много след кризата, защото са останали без работа и са започнали да се занимават масово с наркотици и проституция (за справка 8ма миля тук си е алеята на фейте), естествено, че не говоря за всички. Имаме приятели чернокожи от предишните ни идвания и нямам нищо против цвета на кожата. Имах впредвид, че в околията на Детройт е пълно с изоставени къщи и бедни квартали с чернокожи и си е страшно да слезеш от колата. Българите тук ни предупреждаваха дори, че трябва да се избягват определени райони. Не съм застанала на никакъв пиедестал и не се мисля за по- висша от тях. Никой не знае дали аз няма един ден да съм в тяхното положение. Единственото, което исках да кажа, е че по- горните мнения за самия Детройт и околните квартали са вярни. Опитват се да съживят града, но има цели изоставени квартали. Ако не си разбрал правилно какво съм искала да кажа съжалявам.

divanence_91
член

#3410714 - 14.08.2017 21:22 [Re: Serendipity]

Е защо уви, ти на филм на ужасите ли се надяваше

Успех там! Дано се аклиматизирате бързо.

Въобще не се надявах Ситуацията се подобрява. Града се възстановява от кризата бавно, и силно се надявам един ден да има достатъчно работа за всеки. Да се възстановят и изоставените квартали, защото града има своята история.

black sea
почетен член

#3410726 - 14.08.2017 22:50 [Re: divanence_91]

Бих ти препоръчала полския магазин, https://www.yelp.com/biz/polish-market-troy. Голям и много добре снабден. За месо най-добре в събота, тогава има най-голям избор.

divanence_91
член

#3410733 - 14.08.2017 23:54 [Re: black sea]

Благодаря много! Ще разгледаме! Ходим често в Македонския и Българския, но все още в Полски не сме. Не ми отваря линка. Да не би да е на 15-та миля?

black sea
почетен член

#3410736 - 15.08.2017 00:25 [Re: divanence_91]

https://www.yelp.com/biz/polish-market-troy

2938 E Maple Rd
Troy, MI 48083
Get Directions
Phone number (248) 577-5334

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3410778 - 15.08.2017 18:15 [Re: divanence_91]

към black sea

Старо ти е инфото...
В последно време полския супермаркет е много зле - дигнали са цените а и доста неща преди ги имаше редовно а сега явно зареждат от дъжд на вятър.

divanence_91
Това е на същата 15та миля дето е Макс Импорт( така наречениея македонски магазин) само че малко по на запад - подминаваш кръстовището на 15 та с Декуиндър и това е на 50 метра в ляво след кръстовището.

За инфо - точно да македонския -има едно почти незабелижимо ресторантче- по памет май се казваше Драго - ако застанеш срещу входа на македонския ,това се пада съсед в дясно.
Еднно семеиство македонци са собственици или наематели - влизаш вътре и предлагат баница с аирян, кюфтенца ,кебабчета и т.н нашенски неща- поръчваш си на бг и т.н

Инак има Бг събитие на което хранта ще е от така наречения Бг магазин -
http://bulgariansindetroit.com/Bulgarian/newsletter/2017/BulgariansinDetroit_Broy_8_2017.pdf

стрница 8

Каним всички българи от
Метро Детройт на
спортно събитие на
20
август, неделя
на адрес
Gilbert Willis Park
2911 Chickasaw St, Wix-
om, MI 48393
Ще се проведат
турнири по футбол,
в
олейбол, баскетбол и
тенис.
Събитието се организира с цел младите хора от български произход да
се опознаят и да подържат българските традиции.
Ще можете да си закупите домашно
приготвена традиционна българска храна,
ще има много музика и веселие.
Вход свободен.

black sea
почетен член

#3410783 - 15.08.2017 18:40 [Re: paul_v]

Възможно е, последно бях в този магазин есента на 2013г. Много жалко, наистина беше супер зареден и с приемливи цени.

divanence_91
член

#3410804 - 15.08.2017 22:16 [Re: black sea]

Да ние ще ходим на българското събиране, но нещо му променяха мястото доколото помня. Възможност да се започнаем с нови българи

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 51 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10461

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.084 seconds in which 0.054 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.