ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Bibitka
заинтересован

Регистриран: 06.07.2006
От: София
Билети от БГ за дестинация САЩ - БГ
    #1330068 - 06.07.2006 16:28

Знаете ли, че хора си купуват билети от БГ за дестинация САЩ-БГ. Пращтат им ги по куриер и излиза по-евтино примерно Бостън-София 650 еуро с таксите(това са към $780) ще проверя от къде може и ще пиша пак.

Редактирано от Nadin (06.07.2006 23:52)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Полезни сайтове и фирми
    #1330103 - 06.07.2006 16:58 [Re: Bibitka]

това са пълни глупости. Още повече, че билетите почти навсякъде са електронни. Аз лично купих на нашите билети от travelocity.com за $670 с British София-Бостон-София за Август 18- Септември 6. В Бг беше абсурд да се намерят на такава цена за август месец. Тук има адски изгодни оферти, стига да ти се търси

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Vianne Rocher
Нерегистриран

Някой ползвал ли е услугите
    #1330610 - 07.07.2006 00:25 [Re: Bibitka]

на тази агенция:
AirTech
За хора, които нямат определени дати за пътуване звучи добре. Даже твърде добре, за да е истина...

ivo@chicago
заслужил ветеран

Регистриран: 01.07.2003
Re: Билети от БГ за дестинация САЩ - БГ
    #1330632 - 07.07.2006 00:50 [Re: Bibitka]

Всичките ми проверки в тази насока показаха, че ако има някаква разлика тя е в порядъка на $30-$50 долара и не си заслужава и идва от относително по-малката комисионна за агенцията. Не забравяйте, че без значение дали си тук или в България резервациите се правят чрез едни и същи глобални резервационни системи и разлика няма откъде да дойде.
Иначе имам впечатлението, че билетите БГ-УСА-БГ често излизат по-евтино от УСА-БГ-УСА за еквивалентни полети, което ми се струва логично, но това е само впечатление и не знам до колко е вярно (не говоря за студентски/младежки намаления).

Kompir

Регистриран: 02.10.2003
    #1330636 - 07.07.2006 01:00 [Re: ivo@chicago]

Напоследък май не е много вярно, или ако е, зависи от конкретната дестинация. Аз лично съм проверявала и за същите полети, директно от NWA билета излизаше към $200 по-ефтин - става дума и за БГ-УС и за обратното. (Без намаления студентски и от сорта)

Аз лично сто пъти предпочитам да купувам билетите от УС, зашото опитите ми с БГ агенции са ужасни - отвратително обслужване и ти пробутват супер неудобни полети. Сам като си ги купуваш можеш всичко да си избереш - дати, престой, летища и т.н.

ivo@chicago
заслужил ветеран

Регистриран: 01.07.2003
    #1330658 - 07.07.2006 01:41 [Re: Kompir]

Цитат:

Напоследък май не е много вярно, или ако е, зависи от конкретната дестинация. Аз лично съм проверявала и за същите полети, директно от NWA билета излизаше към $200 по-ефтин - става дума и за БГ-УС и за обратното. (Без намаления студентски и от сорта

Кое е това дето напоследък не е много вярно? Не става ясно както е написано...

Kompir

Регистриран: 02.10.2003
    #1330689 - 07.07.2006 05:25 [Re: ivo@chicago]

Това, че от купени от БГ билети са по-ефтини.
(От колко години съм във форума и оше не съм се научила да цитирам, ама това е off topic )

ganka
ентусиаст

Регистриран: 20.01.2006
От: Southern Indiana
    #1331635 - 07.07.2006 18:54 [Re: Bibitka]

Да аз си купувам билети така, но не заради по-ниските цени а защото там ги плащам 10 дена преди полета и ако ни се наложи да си променим отпуските както тази година мога да си сменя датите без никаква глоба. Получавам ги с DHL.

kokona
слънчевка

Регистриран: 18.02.2005
От: Chicago
    #1331728 - 07.07.2006 20:27 [Re: Kompir]

Цитат:

зависи от конкретната дестинация

Точно така. Както и от авиокомпанията; от класата, в която има места; от периода на пътуване; от дължината на престоя (повечето промоции позволяват само 1 месец, има 3, 6 месечни билети, едногодишни, отворени и т.н); от студентски, младежки, преподавателски намаления и т.н (каквито има от БГ главно); от резервационната система понякога (защото цени заложени в Amadeus може да ги няма в Sabre, например).
Изобщо не може да се даде еднозначен отговор на въпроса откъде е по-изгодно да се купуват билети. Единственият довод, който има смисъл е, както ganka каза - да се резервират от рано билети от БГ за пътуване USA-BG, които могат да се купят около 10 дни преди полета, когато човек не е сигурен дали ще вземе отпуска. Защото в USA онлайн се купува веднага; в рамките на 24 часа (ако резервацията е on hold) или в рамките на 2 седмици от направата на резервацията (при травел агенциите - тоест не могат да се протакат много нещата, освен ако нямате познати агенти, които при насъпването на time limit-а да ребукват резервацията, като така удължават срока за купуване с още 2 седмици).
Всеки път като летя проучвам полетите и цените детайлно от всички възможни страни, защото работя в индустрията, имам достъп до резервационните системи, както и приятелки по агенции тук и в БГ, така че наистина е много относително да се каже откъде е по-добре да се купуват билети. Аз лично си ги купувам оттук - досега не съм намирала по-добра оферта от БГ за исканите от мен дати, а и не бих искала да занимавам хора от БГ за малка разлика в цената.

Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
    #1331851 - 07.07.2006 22:51 [Re: kokona]

А защо в България е позволено (или обратното, в САЩ не дават) да се купуват билети едва 10 дена преди полета, да се държи резервация със седмици, да се сменят планове в последната минута без глоба? Това ощетява хора, които си купуват билети от САЩ.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4444

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.