ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
за развод при зелена карта
    #1614580 - 28.01.2007 22:24

Моля,ви помогнете ми.Със съпруга ми Красимир Димитров Димитров спечелихме зелена карта(титуляра е той).Първоначално замина сам в средата на септември .През цялото време се обаждаше и непрекъснато ни казваше колко много ни обича и му липсваме...Знаеше ,че отиваме при него за зимната ваканция(имах доста сериозни проблеми със здравето,които за един новопристигнал в УСА са си изпитание).
Настъпи дългоочаквания ден!На 24.12. бяхме в Орландо.Последваха 3 страхотни седмици.Правихме планове за лятото когато ще се съберем тримата(в БГ ми бяха открити тумори в гърдите които изискват болнично лечение).Плакахме на летището с обещание за скорошно виждане и успешно лечение...
И ето днес ми се обажда съпруга ми и ми казва,че има връзка с някаква българка и иска развод.Не знам,що за пачавра би тръгнала с женен мъж,но на мен ми доиде малко в повече...Много съм объркана трябва да се боря с тежка болест,а не с...Както и да е.Въпросите ми към вас са:какво да правя ако съпруга ми откаже да ни даде SSN(моят и на детето),ако аз реша да дойда в УСА с детето си възможно ли е да не получа декларация от бащата за извеждане на непълнолетно дете...Извинете ме за объркания пост,но наистина ми е много тежко...

--------------------
But she did ask...and well she is special

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
Re: за развод при зелена карта
    #1614599 - 28.01.2007 22:34 [Re: c´est moi]

съжалявам че изправена пред тази болест ти се налага да се бориш и с чувствата ти към съпруга ти, но...това как ще се развият отношенията ви само вие сте в състояние да решите. Успех и в двете!
ти как изведе детето преди Коледа - пълномощното еднократно ли е било?
защо не попиташ съпруга си за SSN картончетата, и ако той откаже, тогава отивате в SSN Admin. office и те ще ви извадят дубликат. Нов номер ме съмнява да ви издадат при подобни обстоятелства, още повече, че вие не сте ги ползвали, нали?

c´est moi
;)

#1614617 - 28.01.2007 22:42 [Re: lessi]

Да декларацията за извеждане на детето беше еднократна и я задържаха на БГ-границата .АЗ и детето ми сме в БГ,а администрацията на SSN в УСА...Ако дойдем в УСА което при създалите се обстоятелства,няма да е в Орландо възможно ли е само със зелената карта в паспорта от друг град да си изкараме дубликати на ССН...

--------------------

Редактирано от c'est moi (28.01.2007 22:50)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #1614670 - 28.01.2007 23:10 [Re: c´est moi]

Със SSN-а не би трябвало да имате никакви грижи. Първо, че той е личен и съпруга ти няма никакви права над него както и над зелените ви карти. Т.е. вие можете сами да си подновите картончетата и каквото още се сетите. И второ, дори и без картонче проблема не е толкова голям - на мен досега са ми го искали само като съм си вадил шофьорската книжка, за другите места е достатъчно просто да си го знаеш. За декларацията за извеждане на детето от БГ въпроса вече е съвсем друг - май без нея неможе. Другото - не знам обаче в твоето здравно състояние дали пристигането в САЩ без да имаш застраховка е най-добрата идея. Евентуалното ти лечение тук може да струва десетки хиляди долари и без застраховка би било много трудно за теб.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1614700 - 28.01.2007 23:34 [Re: c´est moi]

99.99% пачаврата е българка без Зелена карта лудо влюбена, готова за брак. Рекс ти е отговорил. Документи никой няма право да ти задържа. В Бг е противозаконно, предполагам и в Америка. Аз някога се чудех защо искат сигурен адрес за получаване на тези документи и да ли не може да се даде пощенска кутия за това. Но може би е по-добре, че искат, така има име и адрес... Да ли мъжът ти ще даде пълномощно на детето ви никой не може да каже, освен той. Това може да е единствената пречка детето да не дойде в Америка, следователно и ти. И като си помислиш, че преди година това е било само мечта и че мъжът ти и в Бг е можело да залитне и да иска развод, остава да помислиш за себе си първо и да оздравееш. После пътища много... Пожелавам ти бързо оздравяване!

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #1614713 - 28.01.2007 23:41 [Re: c´est moi]

Ако си отписала вече тази връзка и наистина нещата отиват на развод, можеш да дойдеш и сама за известно време, колкото да си вземеш ССН и да му направиш живота черен. Защото тук развода няма да е "Сори, спах с Пена". Наистина е жалко, че някой хора могат да изкукуригат толкова бързо. Желая ти искрено да се справиш със заболяването си. Сигурно е каша сега в главата ти, но си мисля че ти имаш повече козове, ако се стигне до надцакване.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #1614719 - 28.01.2007 23:47 [Re: c´est moi]

Цитат:

Не знам,що за пачавра би тръгнала с женен мъж,но на мен ми доиде малко в повече...

Не знам за нея дали е пачавра, но мъжа ти със сигурност е БОКЛУК!!! Абсолютен!!

Държа да ти кажа, че не само ще се оправиш, ами той ще ет моли на колене да му простиш и да не му правиш живота черен!!! А неговия ще стане - вервай ми! Надявам се искрено освен това да намериш истинското щастие в живота и никога да не позволиш на този БОКЛУК да се намеси обратно в живота ти!!!

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

sofianka
дива и щастлива
**

Регистриран: 18.05.2001
    #1614728 - 28.01.2007 23:51 [Re: c´est moi]

Той не може да ти даде номера ако ти не си била с него когато той е вадил неговия си. Демек той няма твоя номер защото такъв не съществува. Ако си подала специално сега документите си докато си била тука...може да получиш номера си на неговия адрес.

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #1614750 - 29.01.2007 00:02 [Re: and]

Слаб му Ангелът а,ако съм на твое място наистина ще го съсипя.
Ако искаш да му простиш въпроса опира до теб самата/аз не бих рискувала да живея с такъв пеперудко още повече тук в Америка.
Що не му загатнеш че ще трябва да Ви издържа поне до като детето стане на 21 и виж мерака му за нова булка дали няма да се изпари...?
Оправи си здравето ,успех Ви желая с детенцето,другото е бял кахър,само напред и не се плаши

and
Нострадамус

#1614754 - 29.01.2007 00:06 [Re: c´est moi]

Знаеш ли - защо не ми дадеш телефона му тук, да му звъннем Аз съм сигурен , че във форума има поне 5-6 човека дето с кеф ще му кажат здрасти. Да не говорим , ако Зеусс надуши "брак по сметка"....
А между другото - поискай му официално писъмце за развода, с което той го иска. Кой спечели Зелената карта - ти или той?

--------------------

Жоро Камерата
ентусиаст

Регистриран: 12.01.2007
    #1614761 - 29.01.2007 00:11 [Re: and]

Той явно. Той пръв е влязъл септември.

Reks
Evil Guild Member

#1614785 - 29.01.2007 00:34 [Re: c´est moi]

Това беше тъпо да напишеш мнение и после да го изтриеш - така и моето мнение дето беше в отговор на него се загуби, а го писах цели няколко минути . Виждаш сама, че когато си под емоционален стрес правиш грешки и това, че побликуваш името и телефона на човек без неговото съгласие хич не е добре. Разбирам, че си ядосана и ти е гадно, но ако питаш мен половината писали в тая тема дават глупави съвети и си нямат идея как стоят нещата а виждаш, че и ти правиш глупави неща. Затова първо се успокой, а после потърси помоща на професионалист. Всеки проблем си има решение и мисля, че това е правилния път и за теб. Успех .

--------------------

Haya

**

Регистриран: 04.12.2004
    #1614809 - 29.01.2007 01:04 [Re: Reks]

Подкрепям Рекс за мнението му.

Първо трябва да се успокоиш.

Изтрий, ако можеш името на съпруга си от първият пост, все пак е баща на детето ти. Не знам, но винаги съм била против даване на такъв вид публичност, на неща, касаещи много лично дадено семейство.

Плюс, думата пачавра за жената – тя може да е такава, да. Ами, представи си, че не знае, че мъжът ти е женен? Много мъже обичат да се представят за ергени.

Най-важното за тебе сега е да оздравееш, а другото ще се нареди. Ще е трудно, но няма да си нито първата, нито последната.

И аз си отгледах сама детето, трудно е, тежко е, но стискаш зъби и продължаваш напред. Важното е да не изпадаш в самосъжаления.

По повод извеждането на детето извън страната – ако бащата откаже да подпише декларация, си има процедура, чрез съда. Май е доста тромава и дълга, но все пак е изход в ситуацията.

Успокой се и най-вече скорошно оздравяване ти желая.

c´est moi
;)

#1614820 - 29.01.2007 01:22 [Re: Haya]

Toчно така Раха,ако въпросната жена не знае,че е женен време е да го научи.И само допреди 15 дена бяхме ЗАЕДНО и правихме планове за живот заедно.А заболяването ми не е от сега,дори в посолството когато бяхме на интервю ме посъветваха да оправя нещата в България(в клиника ВИТА видяха всичко) и съпруга ми го ЗНАЕ.

--------------------

mikey
заблуден

Регистриран: 17.10.2004
От: Kennesaw, GA
    #1614849 - 29.01.2007 02:35 [Re: c´est moi]

Здравей....
Чета мненията на останалите и се чудя....колко от тях са минали през развод....и какви мнения дават..
Ето ти едно на човек...с развод в щатите след 8 годишен брак..
Това което се е случило..не е станало със щракване на пръстите,нали?Ако си помислиш...ще се досетиш за много неща..които ти говорят че нещата между вас са куцали...ако не се сетиш за такива ..сигурно си била много залюхана...и си ги отхвърляла несъзнателно
Америката е наи големия атестат за това дали семеиството ти е ок или не...просто ако не е...то не издържа изпитанието,мисля че точно това се е случило и при теб.
Според мен е излишно да се слагат етикети....мухли,пачавра и все от този род.
Ако можеш да мислиш рационално..помисли си дали искаш да идваш тук....или не.Ако искаш....обади се и съвсем спокоино говори на бившият си/тои според мен е бивш вече..освен ако не искаш да си го прибереш обратно...щото и до там може да се стигне понякога.../
Обясни му че си разбрала..и че го разбираш ...и че място за истерии няма...
обясни му че ако помогне да стъпите в щатите...ти самата ще направиш развода много лесен и изпълним.Таксата е 80 долара,документите ще си ги направите сами..по взаимно съгласие ще ви разведат...за нула време..и тои насетне е свободен.Тук е момента обаче да се разберете за издръжка и виждане на детенцето..тук вече съвети няма..не знам кой колко си обича децата..и така нататък..сигурен съм че можете да се разберете..
Разведете се по живо и по здраво...и си хващайте пътищата....и ти сама ще видиш че ще е по добре..
Не казвам че ще е лесно...
просто ще е по добре..
Ако тои има връзка с друга жена...и както ти е поискал развод...ако му говориш и му обясниш че в америка ще е 100 път по лесно...ще видиш как ще стане по благосклонен..и ще съдеиства да доидете тук..и на място да решавате нещата.
Пусни го да върви и си поемай животеца сама...ти наи добре знаеш как семеиството ви не е вървяло....

пп.прегледах всичките ти мнения....и за болестите и за пътуванията..и за фантазиите...Дано....нищо..карай,то ще си покаже...

--------------------
An American by choice!
IF IT IS TO BE IT IS UP TO ME

Редактирано от mikey (29.01.2007 02:56)

mikey
заблуден

#1614880 - 29.01.2007 03:57 [Re: c´est moi]

Извинявам се...просто би ли повторила каква помощ търсиш?
Ако..въпроса ти е..как да си върна съпруга...ще ти отговоря честно...незнам.
Ако искаш да излезеш от тоталния "DENIAL"...в които си изпаднала...скритата публичност на форума ще ти бъде много полезна...за това смело напред..питай и ще ти бъде отговорено по един или друг начин...

Това което е било..никога няма да се върне...важно е какво е сега,а това което ще бъде-никой не може да ни го каже...

--------------------
An American by choice!

c´est moi
;)

#1614912 - 29.01.2007 05:11 [Re: mikey]

Извинявам се но 2-та ми въпроса са формулирани точно и ясно в края на първия ми пост към темата.Не ми приписвайте въпроси които не съм задавала ,.
Не е важно какво искаш,а когато си го постигнал да продължаваш да го искаш . И откъде накъде да искам да задържам човек който не е наясно със чувствата си и емоциите си Съжалявам ама многоженството е разрешено при арабите,не при американците(нищо,че и двете са с А).

--------------------

Редактирано от c'est moi (29.01.2007 05:27)

Dr. Zeusss, Ph.D.
Експерт по живота

Регистриран: 08.07.2005
От: САЩ
    #1614928 - 29.01.2007 05:49 [Re: c´est moi]

Вижте какво аз много ви съчуствам и ми е жал за вас обаче вие имате зелена карта за разлика от нещастни хора които не могат дори да получат печалба от лотарията защото са нелегални. Така че вместо да се оплаквате я се стегнете. Взимате си адвокат, развеждате се в България, идвате в Америка и го съдите за децка издръжка и това ще го разкатае. Мой познат така жена му го разката. Той отиде в България да се разведе с нея набързо въпреки че и двамата бяха тука и после обаче онази като намери една лезбийка адвокатка тука направо му разказаха играта. Той си мислеше че като се развежда в България тука нищо няма да му търсят. Обаче явно е грешка защото съда тука казва че понеже детето е тука има право тя да иска издръжка което е двайсе процента от нетната заплата. Да ви кажа плаща и ушите му горят. Така че недейте да хленчите я погледнете колко хора са тука без документи. Вземете се в ръце. Оная беше земала заповед от български съд че може сама да извежда детето и разката моя човек. Разказа му фамилията. Затова е много важно да си в добри отношения с жената защото става опасно с тези женски свободи тука. Аз съм за свободата а не за свободията обаче да му зимат двайсе процента на човека и то от нетната изобщо е долен закон.

Israel
от време на време

Регистриран: 28.06.2005
От: here,there and everywhere
    #1614952 - 29.01.2007 06:34 [Re: Dr. Zeusss, Ph.D.]

за това първо се мисли много,ама много хубаво.защо да е несправедливо?само майката ли да понася отговорността?
c'est moi,успокой се и помисли кой е най-добрия вариант за теб и детенцето ти..така никога няма да сгрешиш и няма за какво да съжаляваш по-късно.когато целта е ясна,пътищата се намират лесно.

c´est moi
;)

#1614961 - 29.01.2007 06:41 [Re: Dr. Zeusss, Ph.D.]

Здравейте гръмотвержецо Зевс(много ми писаха за вас на лични сега разбирам защо )!!!Само,че защо всички си мислят че само пари са ми в главата Защо не осъзнаете ,че това от което имам нужда в момента е спокоиствие и вяра в лекарите?А за плащането кой каквото си е дробил това ще сърба(при нас процентите ще са доста повече понеже имамеи кака студентка,а детето ми е с увреждания които изискват специални грижи).А ако съм изглеждала леко в стил "Искрено и лично",хм било е от шока Много Ви благодаря,след безсънната нощ ми подействахте като чаша страхотно кафе(уф,пак фантазии за желани и забранени неща )...

--------------------

Babyface
новак

Регистриран: 09.01.2007
    #1615182 - 29.01.2007 11:01 [Re: c´est moi]

Здравейте, желая ви успешно оздравяване!
а относно декларацията - можете да поискате разрешение от районния съд.Изглежда има и някаква административна процедура - тук

Altruism
щастлива
**

Регистриран: 12.09.2006
    #1615238 - 29.01.2007 11:40 [Re: Babyface]

Аз ще кажа само едно- желая ви бързо оздравяване,силна психика и щастливо бъдеще!
Останалото понякога трябва да бъде спестено.

yuliya
usa

Регистриран: 12.01.2007
От: ТУК
    #1615244 - 29.01.2007 11:42 [Re: Babyface]

Цитат:

Здравейте, желая ви успешно оздравяване!
а относно декларацията - можете да поискате разрешение от районния съд.Изглежда има и някаква административна процедура - тук

Oх, незнам доколко съм запозната, но дори и сега когато сте женени ти може да го съдиш за издръжка, т.к. не живеете заедно. Има и вариант общината да ти плаща издръжката, а после да си търси парите от съпруга. Такава изненада можеш да му спретнеш, в смисъл прибира се той в България има държавни задължения и докато не ги плати няма обратен билет за САЩ. Мисля, че е такава и процедурата и да изведеш децата извън България. Първо дело, второ дело ,призовават го с държавен вестник и тогава съдът взема решение .
Добре е да се консултираш за повече информация с адвокат / моя спи в момента на втория етаж/
П.П. А ако е възможно е най- добре да поговорите.От все сърце ти пожелавам бързо оздравяване и само положителни емоции

--------------------
Внимавай какво си пожелаваш, т.к. мечтите винаги се сбъдват

mimoza(kseni)

**

Регистриран: 09.06.2006
    #1615288 - 29.01.2007 12:20 [Re: c´est moi]

А задавала ли си въпроса -Що за женен мъж , би хукнал по чужди булки, а ? И по какво разбра , че жената е "пачавра" , по- скоро мъжа ти не е бил стока ,ама късно си го разбрала (ако си де ) . Скорошно оздравяване , умната и успех в Америка !

c´est moi
;)

#1615290 - 29.01.2007 12:22 [Re: Babyface]

Не мога да отворя линка .Благодаря на всички за подкрепата

--------------------

c´est moi
;)

#1615298 - 29.01.2007 12:29 [Re: mimoza(kseni)]

Ами ти сама го формулира Да но по -добре късно отколкото никога
А за останалото ще бъде

--------------------

Редактирано от c'est moi (29.01.2007 12:32)

mimoza(kseni)

**

Регистриран: 09.06.2006
    #1615306 - 29.01.2007 12:36 [Re: c´est moi]

то беше неизбежно, като ти чета историята, но с малко допълнение -" Съжалявам ама многоженството е разрешено при арабите,не при американците(нищо,че и двете са с А). "- малко тук не си наясно , ама нищо човек се учи докато е жив а ако искаш съвет за подобряване на здравословното ти състояние (макар и извън темата ) мога да ти дам една идея и съвет на лична пък знае ли човек

c´est moi
;)

#1615350 - 29.01.2007 13:05 [Re: mimoza(kseni)]

Знам за мормоните,но не са ми представителна извадка за американците.Бе то вярно че половинката се беше чалнала в БГ по разни евангелисти,свидетели... и тем подобниама аз да не усетя отде духа вятъра А съвети приемам всякакви което обаче не означава че ги изпълнявам автоматично .

--------------------

Babyface
новак

Регистриран: 09.01.2007
    #1615607 - 29.01.2007 15:37 [Re: c´est moi]

Ставаше въпрос за молба до директора на ГД "Гранична пориция" - не съм сигурна дали наистина има такава опция - иначе линкът е този , но в момента и аз не мога да го отворя...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #1615813 - 29.01.2007 17:34 [Re: yuliya]

Цитат:

Oх, незнам доколко съм запозната, но дори и сега когато сте женени ти може да го съдиш за издръжка, т.к. не живеете заедно. Има и вариант общината да ти плаща издръжката, а после да си търси парите от съпруга. Такава изненада можеш да му спретнеш, в смисъл прибира се той в България има държавни задължения и докато не ги плати няма обратен билет за САЩ. Мисля, че е такава и процедурата и да изведеш децата извън България. Първо дело, второ дело ,призовават го с държавен вестник и тогава съдът взема решение .
Добре е да се консултираш за повече информация с адвокат / моя спи в момента на втория етаж/

и защо трябва непременно да го съди за издръжка ???

и откъде изведнъж всички сте сигурни че точно той е " боклука " в тази връзка ???

както по горе някой каза - решенеие за развод не се взема от днес за утре - тва се трупа с времето и в един момент ескалира - па дори и под претекста " нова жена " - и от къде всички знаете че c'est moi не му е отровила живота и човека сега е видял шанса си да се оттърве от нея ???

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

and
Нострадамус

#1615828 - 29.01.2007 17:42 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

и откъде изведнъж всички сте сигурни че точно той е " боклука " в тази връзка ???

Бибияне, в повечето случаи аз бих реагитал като теб, защото наистина не е ясно кой е виновния в една връзка, а и имаме само едната гледна точка.

Но в този случай, когато ТЯ има сериозен здравословен проблем, той да я зареже - това не е мъж, а боклук, както по-нагоре казах! Мъжете се познават по мъжките постъпки, а не по размера на бицепсите - така си мисля аз де...

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #1615834 - 29.01.2007 17:47 [Re: and]

абсолютно съм съгласен с теб - но ме съмнява той да е взел решението да я зареже заради здравословния и проблем - решение за развод ( още повече когато има и деца ) не се взема току така .... а ако верно иска да се разведе само заради здравословното и състояние той верно е помияр

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

c´est moi
;)

#1616385 - 30.01.2007 02:07 [Re: and]

Когато си поставен в такава ситуация не по свое желание просто нямаш избор.А няма нишо почтено ,нито пък мъжко да си с жена с която си от 21 години да я желаеш и непрекъснато да и го показваш,да говорите каква квартира ше наемате лятото за да е в по-добро училише детето ви,да знаеш какви са и проблемите даи звъниш непрекъснато и да и повтаряш че я обичаш и в един момент-рев и сълзи "имам връзка ама,тя нищо не значи","аз сигурно ще я прекъсна" ,"оная" и т.н. .Просто не на мене тия.

--------------------

mikey
заблуден

#1616432 - 30.01.2007 03:52 [Re: c´est moi]

ахам......вървим от

Цитат:

И ето днес ми се обажда съпруга ми и ми казва,че има връзка с някаква българка и иска развод.

към..

Цитат:

рев и сълзи "имам връзка ама,тя нищо не значи","аз сигурно ще я прекъсна" ,"оная"

Това ли значи .."пак да искаш това което си постигнал"?
Съжалявам за главоболията който имаш...но наистина си мисля че не ни казваш всичко/то не е и необходимо/...и че проблемите са по дълбоки от колкот на теб ти се иска...
Тази връзка...как беше скрита от тебе..през 3 седмици престой...а сте от 21 години заедно...
Или връзката се заформила след като сте си тръгнали от щатите...за 3 седмици..и тои поиска развод..след 3 седми4на нова връзка?
Да питам ли още?

--------------------
An American by choice!

mikey
заблуден

#1617847 - 31.01.2007 01:47 [Re: c´est moi]

Днес научих нещо ново ....и полезно...за което ти благодаря..Имаш пълната ми подкрепа в начинанието си, ако мога да бъда с нещо полезен....насреща съм.Уважавам хорарта които знаят какво правят...и защо го правят.

--------------------
An American by choice!

styllisima
coyote ugly
**

Регистриран: 26.08.2006
От: По света и у нас!
    #1618771 - 31.01.2007 17:18 [Re: c´est moi]

Здравей, съчувствам ти за случващото се около теб, дано да се справиш с всички проблеми!
Изчетох всичко тук и знаеш ли, мисля си че наистина нещата не са били толкова скрити колкото ги описваш. Не мога да си представя че не си усещала нещо като си била тук или пък това с другата се е случило след като сте си заминали
Надявам се да се стабилизираш здравословно и да оправиш живота си пък дори без мъжо
Незнам какви са законите тук около разводите ама доколкото виждам тук няма да му е лесно на твоя човек ако решиш да го съсипеш
А сега гледай да се излекуваш, пък после седни сложи на масата всички плюсове и минуси, спомни си всички неща които са те радвали и натъжавали от връзката ви и накрая удари по масата и си кажи тежката дума като майка на децата ти и най-вече като жена
От мен успех, няма да ти е лесно да загърбиш толкова дълга връзка но няма да си нито първата нито последната!

--------------------
Когато искаш нещо-намираш начин, когато не искаш-намираш причина!

vili1976
Chicago
**

Регистриран: 03.05.2006
    #1619068 - 31.01.2007 20:36 [Re: c´est moi]

Здравей!!!Аз ще пиша от отбора на разведените.БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА!!!Направи всичко възможно да си получиш това което ти е нужно.Издръжки,документи и т.н.Тук в България без да сте разведени още можеш да го осъдиш за солидна издръжка за малкото си дете,а щом е със здравословни проблеми и бъди сигурна,че парите няма да са мизерни.Дъщеря ти която е студентка може да го осъди също за издръжка и докато учи висшето има право на нея.Там за Америка незнам как са нещата, но така като го описваш всичко ще е в твоя полза.Не се отказвай и разколебавай нито за миг!!!Или извода от всичко до тук казано е:Направи му живота черен .
Аз за моето дете изкарах безсрочна декларация за напускане на границата,може би и ти е трябвало така да направиш.Пожелавам ти всичко да се реши в твоя полза!!!!

dyrt
новак

Регистриран: 17.04.2007
    #1725874 - 24.04.2007 18:32 [Re: c´est moi]

Мило момиче,отговарям ти със закъснение защото не бях сигурен дали си ти.Помниш ли Българина в кипарис парк-казах ти,че познавам всички сънародници във Флорида.Та поразпитах тук и там за твойта половинка-не му е чиста работата на твоя човек,хванал се е с една аслъ пачавра-40 годишна с голям син за който казаха
че е наркоманче.Повече данни ще ти изпратя на лични-но знай,че въпросната личност е недолюбвана от много нашенци заради поведението и.Моят съвет е ела сама,знаеш много добре ,че дипломата ти е конвертируема,а специалността ти търсена.
Осъди го твоя човек за 50% издръжка и го остави да си блъска главата с една курва.Ако няма къде да отседнеш,обади ми се,и не забравяй,ти си една изключителна млада жена,майка и човек!

c´est moi
;)

#1726682 - 25.04.2007 08:39 [Re: dyrt]

Разбира се,че те помня бате В***о.При мен нещата са все още на кантар,след няколко дена нова биопсия,август още една...Страхуват се от рецидив...Затова съм в Орландо август месец(с еднопосочен или двупосочен билет в зависимост от състоянието).С детенце или не в зависимост от семейното положение(както се разбрахме с таткото).Благодаря на всички които ме подкрепиха,за топлите писма,за ценните съвети(правни и житейски),за американските адвокати с които ме свързахте...
Днес препрочетох цялата тема и искам да кажа на тези които мислеха само за финансовата страна,че таткото за осем месеца не е дал и лев.Мисля,че това оборва твърденията на някои форумци за моята меркантилност.
Благодаря и на тези които предложиха да отседна при тях да се надяваме да не се стигне до това.Колкото до гузната съвест,тя не е мой проблем.
Цитат:

ти си една изключителна млада жена,майка и човек!

това са думи които чувам непрекъснато напоследък(и които ми вдъхват сили).
На всички ви желая усмихнат и спокоен ден .

--------------------

c´est moi
;)

#1729398 - 26.04.2007 19:53 [Re: c´est moi]

Чикагци помагайте,издирвам съпруга си Красимир Димитров Димитров който е на 43 години и живее с жена на име Красимира.В момента са във вашия град.Този човек не е плащал издръжка за децата си осем месеца,и отказва да ни даде ССН(и двете неща са подсъдни по американските закони).
Освен това крие местонахождението си.Ако не го издиря до понеделник,се обръщам към американските власти за съдействие.

--------------------

Turboligno

Регистриран: 18.08.2005
    #1729839 - 27.04.2007 02:53 [Re: c´est moi]

Понеже това не е форума на действащите разведки или пенсионирани такива, най-вероятно ще стигнем до следното положение
Цитат:

Ако не го издиря до понеделник,се обръщам към американските власти за съдействие.

и после бой, бой, мама ти да е........

Еmmma
Нерегистриран

#1729855 - 27.04.2007 04:03 [Re: c´est moi]

Следя темата, предполагам колко е ужасно и тежко, но въпреки това смятам, че това е леко крайно...изразявам лично мое мнение, не искам да засягам когото и да било

c´est moi
;)

#1729949 - 27.04.2007 08:56 [Re: ]

Поставена при крайни условия,реагирам крайно

--------------------

Слънчев лъч

Регистриран: 06.08.2004
От: Florence, N KY
    #1730027 - 27.04.2007 09:57 [Re: c´est moi]

Направо си се обърни към съда, но за тази цел мисля, че трябва да си тук.

c´est moi
;)

#1730033 - 27.04.2007 10:02 [Re: Слънчев лъч]

Ами американски адвокати ме посъветваха да пиша в американското посолство.Между другото "таткото" се обади със страшни обиди и заплахи,просто не знам как има лице след всичките лъжи...

--------------------

c´est moi
;)

#1730044 - 27.04.2007 10:11 [Re: Turboligno]

Разведката имаше резултат,след като три дена не ми вдигаше телефона си,господина снощи са държа като истерясал критикясал...андроген.Между другото каза,че е пуснал ССН,та явно тактиката ми е била правилна.Не съм агресивна,но пък съм доста рефлективна,или с други думи-каквото повикало,такова се обадило.Знам,че за много хора съм отвратителна,но за ситуацията нямам никаква вина,а просто си търся правата!

--------------------

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #1751557 - 13.05.2007 04:15 [Re: c´est moi]

Ще ми се тая тема да не потъва.
Първо. Желая на сеМоа скорошно оздравяване!
Второ. Допускам че въпросния Красимир също може да чете тук. - Пич налегай си парцалите! Сега ако не бъдеш мъж, ще се превърнеш в некой от тия дето спят под мостовете - не го ли знаеш? Комшии ще са ти по-достойни и от теб хора. Може да се сбивате за шише уиски понекога дори. Всичко на този свят се връща, а? Падай на колене и я моли тая жена да ти прости. Мисля си че не всичко още си прецакал.

dyrt
новак

#1752605 - 14.05.2007 10:27 [Re: Джек Дениъл]

Бе остави го,сам се е прецакал.Да имаш такава женаи да не я пазиш ,друг ще и се радва и цени момче,а ти ше си блъскаш главата!

GAMBLER

*

Регистриран: 28.10.2005
    #1756424 - 16.05.2007 18:23 [Re: c´est moi]

Повечето неща които пише тази жена са лъжа затова спрете да и съчувствате
Историята им със мажат и е съвсем различна от това което тя я представя.
и не аз не съм Крсимира нито Красимир

Reks
Evil Guild Member

#1756449 - 16.05.2007 18:53 [Re: GAMBLER]

А така - сапунката започва . Изчакайте да сложа пуканките в микровълновата и да почваме забавлението .
Та каква викаш била истинската история ?

--------------------

c´est moi
;)

#1756556 - 16.05.2007 20:11 [Re: GAMBLER]

Че не си съпруга ми,това със сигурност го зная,все пак за 21 години брак познавам достатъчно добре Красимир .И за твое сведение говорим с него по телефона,а в този форум има поне 3-човека които ме познават реално и знаят как стоят нещата.Похвално е,че си се научила най-после как се пише на кирилица във форума(за две години),ако можеш и да се научиш на граматически правилен български,а не само да са праскаш по 2,3 пъти на вечер(данните са от твой постинг)?!

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1756564 - 16.05.2007 20:22 [Re: c´est moi]

Хващам се за теб, като автор на темата - темата взе да става малко хммм разтегателна след като се познавате, защо не се разберете кой, какво, кога и за какво, а трябва да се диплят толкова лични неща наоколо.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Reks
Evil Guild Member

#1756571 - 16.05.2007 20:28 [Re: Nadin]

Ти пък сега - не ми разваляй шоуто . След като са почнали да се "праскат" сега очакваме да се роди и дете към 1375-а серия, което после да се окаже, че е от брачеда на доведената сестра .

--------------------

GAMBLER

*

Регистриран: 28.10.2005
    #1756662 - 16.05.2007 21:47 [Re: c´est moi]

ти покаzа перед всички колко си умна
аз няма да коментирам повече по тази тема мился че нима смисъл

c´est moi
;)

#1756722 - 16.05.2007 22:39 [Re: Nadin]

Не се познавам с въпросната Gambler,прочетох постовете и и я цитирах (за да проверя дали е някой от познатите,но определено нямам познат с "такъв профил").Неправилно сте ме разбрали.

--------------------

Turboligno

Регистриран: 18.08.2005
    #1756906 - 17.05.2007 00:47 [Re: Reks]

Teмата е интересна с това, че в нея има три профила, дето вече не пишат

Reks
Evil Guild Member

#1756970 - 17.05.2007 02:58 [Re: Turboligno]

Кои бе?

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#1757005 - 17.05.2007 04:03 [Re: Turboligno]

Ти остави изчезналите, интересното е, че се появихиха раздвоени такива в което лошо, като цяло няма, докато темата е в рамките на нормалното

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#1757014 - 17.05.2007 04:42 [Re: Nadin]

Става все по-интересно .

--------------------

dyrt
новак

#1759435 - 18.05.2007 19:27 [Re: GAMBLER]

А ти пък откъде знаеш?Виждала ли си тази жена,виждала ли си съпруга и как я прегръща и целува?И тази жена е истинска ДАМА и втози форум има хора които имат щастието да я познават.А ти къде беше 15 месеца и кое ти дава право да я обвиняваш в лъжа?
Да не си им светила?Става дума за нещо свещено бе хора за жена и майка...

NadinАдминистратор
Charmed

#1759488 - 18.05.2007 19:49 [Re: dyrt]

Предлагам да се спре до тук, че става малко, като с приказката "Умря циганката, дето ме/те хвалеше"
Темата се изчерпа.

--------------------

sstoyanova
неориентиран

Регистриран: 03.02.2017
    #3388390 - 03.02.2017 13:58 [Re: c´est moi]

Здравейте! Аз имам следния казус и искам да попитам за мнения! Разведохме със супрага ми, той е титуляр на зелената карта. Бях за много кратък период в USA и след това се прибрахме в БГ. Тук в БГ се разведохме преди близо година. Въпроса ми е, дали аз ще имам проблем при влизане в USA? Благодаря ви предварително

NadinАдминистратор
Charmed

#3388401 - 03.02.2017 15:11 [Re: sstoyanova]

Щом имаш зелена карта, твоя си е и развода няма значение, нито това кой е титуляр.

--------------------

sstoyanova
неориентиран

#3388408 - 03.02.2017 15:28 [Re: Nadin]

Благодаря ти! А дали при самото влизане в USA, тъй като не съм влизала от 2 години ще има проблем или може би ще са нужни допълнителни документи?

NadinАдминистратор
Charmed

#3388412 - 03.02.2017 15:44 [Re: sstoyanova]

Ако си извадила Re entry permit преди напускане на страната, вероятно няма да имаш проблем, ако не си, тогава малко ще бъде Божа работа.

--------------------

sstoyanova
неориентиран

#3388414 - 03.02.2017 15:48 [Re: Nadin]

За съжаление не съм Дано имам късмет! Благодаря ти отново!

c´est moi
;)

#3396008 - 28.03.2017 23:47 [Re: sstoyanova]

Здравей, виждам темата отворена и ще се опитам да бъда полезна, доколкото мога. В моя случай, бившия ми просто се криеше и не ни изпращаше зелените карти. Стигна се до консултация с посолството и след като уведомих така наречените ми "гаранти", че ако не получа зелените карти(моята и на детето) ще бъде заведено дело срещу тях и бившия ми, за опит за анулиране на зелените ни карти, те се свързали с него. И така, някъде през август, си получих с пратка документите. Мой много близък роднина, беше в терминален стадий на рак и се грижех и за него, което и забави незабавното ни тръгване. В началото на януари, летяхме през О'Хеър, и граничния офицер ни пусна без проблем( в интерес на истината имах всички медицински протоколи+ смъртен акт+ датата и часът на консултацията с Американското посолство+ телефоните на правителствен служител запознат със случая). Не ми се наложи да използвам подкрепителни документи, но не мога да гарантирам, че и при теб ще мине леко. Все пак в моя случай, беше умишлен опит за унищожаване на зелените ни карти.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8496

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.