ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
Относно американското гражданство
    #1649050 - 25.02.2007 15:45

аз сега помагам на едни близки с тяхното гражданство и мога да ви кажа следните изводи:

- водете си списък на влизанията и излизанията от страната
- ако си сменяте БГ паспорта искайте стария - ще го подпечатат "унищожен"
- не карайте пияни, нито крадете, нито правете други престъпления - ако не можете да удържите завинаги, удръжте поне до гражданството
- обадете се на фото студиото преди да отидете за снимки - много от тях не знаят как да правят снимки за гражданство а правят просто снимки за паспорт
- може да подадете 90 дена преди да сте навършили петте години

мисля че ще е полезно да спретнем такъв наръчник с проверени факти и с съвети които не са споменати в пътеводителя на галактическия гражданин (нали сме ейлиънс) на усис (така ли му се вика тея дни):
http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Редактирано от Nadin (02.05.2008 03:28)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Lothian
бракуван

Re: предлагам да напишем тема за гражданството и да я боцнем отгоре
    #1649104 - 25.02.2007 16:17 [Re: Lothian]

за снимките за ситизеншип, мен това изречение не ми е ясно:
Be sure there is enough space in the margin of the photographsso you will have enough room to sign your full name...

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #1649403 - 25.02.2007 21:10 [Re: Lothian]

би ли обяснил защо ти е да си пазиш паспорта? при подмяна вече се подписва декларация, че ще го върнеш до 3 мес. след изтичане на срока му, или когато ти изтекат валидните визи. Не е както преди да си остава за теб. Ако не го върнеш, пращат бележки на адреса по местоживеене с глобата и молба да го върнеш. Това последното го видях с очите си.

nick

Регистриран: 15.01.2005
От: London
    #1649413 - 25.02.2007 21:15 [Re: lessi]

не е вярно, аз им казах, че си го искам, те ми го продупчиха и писаха в компютъра, че остава да ми се води. това е.

Редактирано от nick (25.02.2007 21:16)

Venabili
18-5
**

Регистриран: 25.11.2004
От: Phoenix, AZ
    #1649601 - 26.02.2007 00:48 [Re: lessi]

>>при подмяна вече се подписва декларация, че ще го върнеш до 3 мес. след изтичане на срока му

Не съвсем. Подписваш декларация, но срокът може да е по-голям (най-вече заради оставащи дългогодишни визи). Ако обясниш за какво е ще ти го оставят за достатъчно време. После просто се изпраща обратно, отмятат , че си го върнал и готово.

Личен опит: След смяната на паспорта ми, старият стоя в мен повече от година (бях подписала че ще го върна до 2 години или нещо такова). Даже излизах с двата (в стария беше американската виза). А връщането може и да не е лично - аз поне го оставих на майка ми и никой не е исакл нито пълномощно, нито нищо....

lessi
с рогата напред

#1650717 - 26.02.2007 22:36 [Re: Venabili]

попитах Lothian нещо конкретно, не съм искала да ми се обяснява какво да правя с паспорта си, за който се погрижих отдавна. Освен това не искам да разводнявам темата, защото ми се струва важна и полезна.

Lothian
бракуван

#1650742 - 26.02.2007 22:53 [Re: lessi]

да ти отговоря конкретно - защо ти е да си го пазиш - за да могат да ти видят печатите на влизане и излизане от страната - пише го в документите за гражданство...
не знам дали се заяждат ако го нямаш ама съм сигурен че не пречи.

--------------------

lessi
с рогата напред

#1650752 - 26.02.2007 23:01 [Re: Lothian]

благодаря!

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #1650760 - 26.02.2007 23:16 [Re: Lothian]

INA: ACT 338 - CERTIFICATE OF NATURALIZATION; CONTENTS

Sec. 338. [8 U.S.C. 1449] A person admitted to citizenship in conformity with the provisions of this title shall be entitled upon such admission to receive from the Attorney General a certificate of naturalization, which shall contain substantially the following information: Number of application for naturalization; number of certificate of naturalization; date of naturalization; name, signature, place of residence, autographed photograph, and personal description of the naturalized person, including age, s ex, marital status, and country of former nationality; location of the district office of the Service in which the application was filed and the title, authority, and location of the official or court administering the oath of allegiance; statement that the Attorney General, having found that the applicant had complied in all respects with all of the applicable provisions of the naturalization laws of the United States, and was entitled to be admitted a citizen of the United States of America, thereupon or dered that the applicant be admitted as a citizen of the United States of America; attestation of an immigration officer; and the seal of the Department of Justice.

Това го срещнах докато зяпах из нет-а, и реших да го постна, може да е интересно за някого.

Lothian
бракуван

#1650770 - 26.02.2007 23:30 [Re: 12250]

Цитат:

INA: ACT 338 - CERTIFICATE OF NATURALIZATION; CONTENTS

Sec. 338. [8 U.S.C. 1449] A person admitted to citizenship in conformity with the provisions of this title shall be entitled upon such admission to receive from the Attorney General a certificate of naturalization, which shall contain substantially the following information: Number of application for naturalization; number of certificate of naturalization; date of naturalization; name, signature, place of residence, autographed photograph, and personal description of the naturalized person, including age, s ex, marital status, and country of former nationality; location of the district office of the Service in which the application was filed and the title, authority, and location of the official or court administering the oath of allegiance; statement that the Attorney General, having found that the applicant had complied in all respects with all of the applicable provisions of the naturalization laws of the United States, and was entitled to be admitted a citizen of the United States of America, thereupon or dered that the applicant be admitted as a citizen of the United States of America; attestation of an immigration officer; and the seal of the Department of Justice.

Това го срещнах докато зяпах из нет-а, и реших да го постна, може да е интересно за някого.

мерси - до скоро се минавало само с това границата ама сега се искат и паспорти от 2008ма и по сухопътните граници.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 38 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 55595

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.216 seconds in which 0.202 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.