ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
Re: с колко $$ пристигнахте в САЩ?
    #1720342 - 21.04.2007 04:05 [Re: the hairdresser ™]

Ами това е. Каквото попитах - разбрах. Хората казаха 15000 и обясниха. От там нататък важи правилото на Мечо Пух: "Колкото повече - толкова повече"

п.п. Какво има толкова да си крием доходите - питай ме шти кажа. А може и да те излъжа.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #1720346 - 21.04.2007 04:15 [Re: the hairdresser ™]

Цитат:

"да пропуснеш добри възможности поради липса на кинти"?

Ами аз поне под това разбирам, че когато нямаш достатъчно пари си принуден бързо да започнеш каква да е работа, понякога такава работа, особено ако е тежка и непозволява говоренето по телефон ти попречва да си търсиш ефективно по-добра или работа по специалността, ако специалността ти се котира тук. Та в тоя случай наличието на малко повече пари ти помага да не си пропуснеш евентуално някой шанс за по-добър старт. От друга страна пък, наличието на повече пари някак си те отпуска и не си даваш толкова зор да почнеш работа, което пък в един момент може да ти изиграе лоша шега и да се окажеш изведнъж хем без пари, хем без работа, което пак не е хубаво . Както са казали - истината е някъде там .
Това, с колко пари си дошъл - дали е личен въпрос, не съм съгласен много, защото не е като да те питат колко печелиш и да трява да издаваш някакви тайни - напротив, и аз сега като се сетя, наред с това какво ще работя - колко пари ще са ми достатъчни за да дойда тук е бил другия голям въпрос. И предполагам, че доста хора живо ги интерисува и колкото повече инфо им даваме, толкова по-спокойни ще се чувстват. Аз поне така мисля и не го намирам тоя въпрос за чак толкова личен .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Фреди

Регистриран: 22.08.2006
От: Варна - Palm Beach, Fl
    #1721890 - 22.04.2007 04:04 [Re: Джек Дениъл]

Аз ще се опитам да бъда по-подробен за да добиете малко по-ясна представа за първоначалните разходи.
Преди почти 3 месеца 2-ма души дойдохме с 11000.
3000 долара ни излезе квартирата - 2 наема депозит, първи наем, застраховка и разни такси. 1500 за кола с прехвърлянето (BDW гаранта ни, ни я даде почти без пари - същата от дилър щеше да ми излезе поне 3500). Застраховка на колата 520 долара. Депозит за тока - 130. Ако искате да си вземете веднага телефони от Cingular с Family Plan си пригответе още 1000 за депозит. Аз лично се отървах пак благодарение на гаранта ми. Той ги взе към неговите, пък мен ме включиха като ползвател, с цел след 6 месеца като съм се докажел като изряден платец и да ги прехвърлим на мое име.
Минимум 1500 за основни неща в домакинството - легло, маса, столове, тенджери и т.н.
и към 2000, които няма да разберете къде сте ги похарчили. Не говоря за гевезелЪци.
Може и да съм пропуснал нещо, но така или иначе като почнахме работа на 30 ден бяхме останали с 2 и нещо.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #1721919 - 22.04.2007 06:14 [Re: Фреди]

Тва 1000$ за депозит за телефон трябва да си луд да го платиш

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Фреди

#1721930 - 22.04.2007 06:32 [Re: Reks]

Аз също не бих ги платил, ама те за да искат 500 долара депозит на телефон, сигурно има кой да им го дава.

Слънчев лъч

Регистриран: 06.08.2004
От: Florence, N KY
    #1722076 - 22.04.2007 11:56 [Re: Reks]

Цитат:

А когато нямаш гарант, а телефон ти трябва, пак ли си луд?

Фреди

#1722223 - 22.04.2007 15:31 [Re: Слънчев лъч]

Цитат:

Цитат:

А когато нямаш гарант, а телефон ти трябва, пак ли си луд?

Просто няма да си вземеш телефони с договор.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #1722725 - 22.04.2007 23:19 [Re: Джек Дениъл]

На фона на всичките суми които прочетох тук, аз дойдох със скромнити $800. То верно че и моята ситуация беше малко по-различна и първата година не съм плащала наем, но мисълта ми е че ако човек няма толкова финанси в БГ и ако не е предричив в началото може да започне каквато и да е работа и след това да се ориентира към това което наиситна би искал да прави...или пък евентуално мъжа да дойде първо и да започне работа и след това останалите членове на семейството - това е само идея която и може да не е приложима понеже не говоря от личен опит

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

neutravlad
който синтезира

Регистриран: 28.04.2006
От: Благоевград и Голямата ябълка
    #1724939 - 24.04.2007 08:10 [Re: Фреди]

Ние пристигнахме със 4000 на 25 март. Тук живяхме при гарантите сега пак сме при близки, за това още не сме дали много пари за квартира.
Обаче за телефони дадохме по 75 долара, на апарат, такса за включване. Просто си казах социалния номер и името, те поразцъкаха компа и ми казаха по толкова (става въпрос за Ню Йорк, също за фирмен магазин на Т-Мобайл) Иначе преди това некви индийци ми казаха по 250 долара депозит за телефон плюс такса за включване и аз почти ги напсувах.

--------------------

"От живота няма да се плашите. До сега никой не е излязъл ЖИВ от него..."
Форуми

vanga
член

Регистриран: 17.05.2006
    #1725409 - 24.04.2007 13:31 [Re: Фреди]

Искам да попитам тези, които са дошли с над 10000 $, декларираха ли ги на митницата и ако да, удържат ли някаква сума?

--------------------
The fight is right here on this earth. We are human creatures. Who knows what's waiting for us, or what kind of power we may have?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 43294

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.