ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: с колко $$ пристигнахте в САЩ?
    #2024252 - 03.02.2008 15:11 [Re: ivston]

Абе човек уж в банка работиш, ама нещо не ти се отдава смятането. Обзаведени квартири има много, много рядко и те обикновено са за малко време. Естествено за това, че е обзаведена може първоначално да спестиш 1500-2000, за цяла година понеже си наел обзаведена квартира ще си изгубил поне толкова отгоре. Ако решиш да се преместиш пак ще дадеш пари за мебели. Да носиш малки електрически уреди според мен пък 2х23кг изобщо няма да ти стигнат. Да не говорим, че един тостер в КМарт струва $10, а конвертор от 220 към 110 е доста повече(и няма да ти е достатъчен само 1). За избори на квартири - chicago.craigslist.org. Можеш да си ги сравняваш и да гледаш и т.н. Изчисли си сам...каква е разликата на година за обзаведено и необзаведено жилище.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ivston
пристрастен
**

Регистриран: 16.05.2007
    #2024267 - 03.02.2008 15:34 [Re: MyXa]

Цитат:

Аможе първоначално да спестиш 1500-2000, за цяла година понеже си наел обзаведена квартира ще си изгубил поне толкова отгоре.

Това е само ако сегашната стойност на допълнителния наем за 1 година за това че е обзаведена квартирата е повече от парите които сега трябва да дадеш за обзавеждане. В мненишето си наблягам върху това че трябва да се търси а не да се спираш на първата възможност и айде. Например ако ти искат два секурити депозита не ти пречи да потърсиш и алтернатива за която ще ти искат само един.
А конвертори 220 към 110 се продават и на Илиянци на цена по-ниска от тези в САЩ
И не на последно място за новодошъл в САЩ, който не познава нито магазините, нито кое къде да купи като домакинска покъщнинта и къде да го намери в количеството което му трябва на възможно най-ниска цена, също е повод за влизането в ненужни разходи. Единствената алтернатива е помощ от страна на гаранта или на други познати в града, които да те упътят в пазаруването.

--------------------
I am not a man of too many faces,
the mask I wear is one
Sting - shape of my heart

Редактирано от ivston (03.02.2008 15:49)

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2024278 - 03.02.2008 15:47 [Re: ivston]

А няма проблеми. Те хотелите пари не струват докато търсиш къща Ако не беше толкова голяма разликата м/у обзаведен и необзаведен, всички щяхме да живеем в обзаведени апартаменти Обикновено е с $200-$300 отгоре на месец за това, че е обзаведен. Сам сметни колко пари за една година(за толкова ще е договорът) ще дадеш. Не е нужно всичко да вземеш наведнъж като обзавежане, много хора подаряват или продават неща на минимални цени, като се изнасят. Успех !

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2024325 - 03.02.2008 16:40 [Re: ivston]

Цитат:

Например ако квартирата е необзаведена - ами търсиш обзаведена. Все някъде ще има такава и ако я намериш ще спестиш $1500-2000 сигурно за обзавеждане. Плюс това си взимаш най-необходимото от БГ като чаршафи, олекотени завивки, някой дребни електроуреди като да речем тостер и т.н.

Не е нужно да се обзавеждаш веднага, един матрак и маса с два стола за начало ще свършат работа. Нали имаш гарант, а гаранта ти има познати/приятели, винаги има хора, които имат в къщи излишни неща и са готови да ги подарят на новопристигнали или пък, както МуХа каза- купуване на мебели втора ръка също е опция. Не бързай с обзавеждането- едно по едно, за начало е нужно да има на какво да легнете и на какво да се храните.
Относно донасяането на електроуреди - от типа на тостери, ютии, сушоари и пр.- не си си струва, хем стандарта е различен, хем заемат място, хем тук има и по-хубави и по-евтини. Относно колата- хубаво, като си наумил колело- купи си колело и дерзай с него, само се чудя, като тярбва да минеш 10-20 или 30 мили на ден ( в едната посока и през зимата) как точно ще ти се отрази велосипедстването, ама това е друга тема
Късмет и дерзай!

ПП Ако си мислиш, че начинанието наречено "Пристигане в Америка" ще ти излезе евтино- зАбрави

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2024332 - 03.02.2008 16:47 [Re: MyXa]

ivston явно е много упорит и съответно много ще има да си пати тук . Съжалявам гаранта му .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #2024391 - 03.02.2008 17:33 [Re: Reks]

Цитат:

ivston явно е много упорит и съответно много ще има да си пати тук . Съжалявам гаранта му .

Дай да го намерим човека да го предупредим къф гол си вкарва

starkid
готЯн потребител
**

Регистриран: 07.08.2006
От: US ъф Ей кат Zмей
    #2024421 - 03.02.2008 17:50 [Re: ivston]

Цитат:

Може да речем да си вземеш колело за $20. Ще се придвижваш по-бавно

Времето е пари. Вместо да въртиш педалите като луд, можеш да вложиш същото време и енергия в една по-лека втора работа, с която да си изплатиш колата и разходите покрай нея. Колето ще те ограничи много и във възможностите ти за работа.

Това, че ти си идвал до тук с $300 на бригада, няма много общо с имигрирането за постоянно. Двете са доста различни в много аспекти. Накрая все пак ти сам си преценяш и вземаш решенията.

--------------------
За да не стават грешки, молим потребителите да установят ефективна връзка с действителността преди да пишат в дискусията. От ръководството.

Gorskia
ентусиаст

Регистриран: 19.05.2007
    #2024462 - 03.02.2008 18:22 [Re: sashoni]

Цитат:

Някои казват,идваш с колкото може повече!С колко повече?Колко е позволената сума на член от семеиство?

Някой може ли да отговори конкретно на sashoni?

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #2024477 - 03.02.2008 18:35 [Re: Gorskia]

Цитат:

Цитат:

Някои казват,идваш с колкото може повече!С колко повече?Колко е позволената сума на член от семеиство?

Някой може ли да отговори конкретно на sashoni?

Чети тук.
Няма ограничения, накратко.

Жоро Камерата
ентусиаст

Регистриран: 12.01.2007
    #2024480 - 03.02.2008 18:37 [Re: Gorskia]

До $10 000 могат да се внесат без да бъдат декларирани - на семейство. Митническата декларация се попълва от един и важи за цялото семейство. Над $10 000 се декларират - ако не са и бъдат намерени - предполагам се конфискуват. Ако ги декларираш - може да те питат на митницата туй-онуй. Или пък не. Зависи от митничаря.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 43303

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.