ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
с колко $$ пристигнахте в САЩ?
    #1718806 - 20.04.2007 04:13

А с колко ви се искаше да пристигнете? Моля не пишете цифри от рода на милион щото питам сериозно. Чудя се защото понякога се налага да се вкопчиш в "каквото има", и впоследствие да окаже че си пропуснал по-добри възможности заради липса на кинти.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sjd
ентусиаст
**

Регистриран: 02.12.2002
От: Phoenix, USA
Re: с колко $$ пристигнахте в САЩ?
    #1718835 - 20.04.2007 06:22 [Re: Джек Дениъл]

Хм...ти добре питаш сериозно, и аз ще ти отговоря сериозно. Въпроса ти е глупав. Помисли добре кой би ти дал тази информация. Направо ме досмешава!

orfei
stranger
*

Регистриран: 18.01.2005
От: USA Las Vegas
    #1719759 - 20.04.2007 18:45 [Re: Джек Дениъл]

Мисля ,че темата е полезна за хора ,които сега тръгват.Не виждам защо хората да не отговорят.Ние пристигнахме с 14 К и мога да кажа че бяха достатъчни за да се установим тук без сътресения и нервни кризи.Стигнаха ни да си купим 2 коли и малко обзавеждане и въпреки че аз започнах работа веднага ,до 6-ят месец ,до преди съпругата ми да започне работа имахме около 1,5 К в сметката.Тъй че за мен правилната сума е 14 ни повече ,ни по-малко.

kopakabana111
ориентиран
**

Регистриран: 04.05.2006
    #1719769 - 20.04.2007 19:10 [Re: orfei]

За теб е стигнала тази сума, да, но това не значи, че всяко семействто ще има толкова или повече и зависи изцяло от начина на живот там, така не може да се генерализира. Зависи от колко е членно е семейството, абе общо всеки всичко е супер относително.

--------------------
покажете ми само един нормален човек и аз веднага ще ви го излекувам

orfei
stranger
*

Регистриран: 18.01.2005
От: USA Las Vegas
    #1719783 - 20.04.2007 19:30 [Re: kopakabana111]

Разбира се! Сумата е от гледна точка на моят личен опит.Изобщо не генерализирам.Само казвам ,че беше достатъчна за нас да избегнем първоначалният стрес и да изпитаме минимален спад в стандарта на живот.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #1719784 - 20.04.2007 19:30 [Re: orfei]

Ние също дойдохме точно с толкова (в джоба ) и също до 6-я месец бяха останали по-малко от 3к . Това е правилна сума за 3 членно семейство да се чувства комфортно, докато нещата тръгнат в правилната посока, ама хората и с по-малко се оправят. Аз мисля обаче, че с по-малко от 3к на човек ще е доста трудна работата .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

gkis

Регистриран: 29.07.2004
От: у дома
    #1719802 - 20.04.2007 19:59 [Re: Джек Дениъл]

Аз дойдох с $900...Но пристигнах в четвъртък, а петък ми беше първият работен ден, дойдох на стаж, живях при познати/шефа и шефката/ един месец и после излязох на квартира...крайно недостатъчни бяха средствата според мене, но аз бях сама...оправих се някак си. А колко средтсва са необходими....ами аз бих казала, колкото повече , толкова по-добре

--------------------
Ръката му е малка, а целият ми свят е в нея....

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1720153 - 20.04.2007 23:47 [Re: Reks]

Ние дойдохме с почти толкова също($ 13 К, за да съм точна ), но преди 8,5 години, за тогава беше добре. Аз стоях почти 7 месеца без работа и си гледах детето, съпругът ми започна работа на вторият месец, но имайки някакви средства, човек се чувства по-спокоен.
Колкото повече успее човек да събере, толкова по-добре. Разходите в началото са доста, а готовите пари, за жалост, вървят бързо.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1720294 - 21.04.2007 00:46 [Re: Джек Дениъл]

Аз пристигнах като студентка и имах $2000. Нямах покрито общежитие от стипендията. Работа започнах веднага като ми излезе SSN и една седмица по-късно прибавих втора (нелегална) към нея.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

the hairdresser ™
brave & freak
**

Регистриран: 23.07.2004
От: Chicago, IL - downtown
    #1720312 - 21.04.2007 01:28 [Re: Джек Дениъл]

Идваш с колкото имаш и можеш. С повече парички ти е малко по-широко около врата, може да се ослушваш по-дълго време за по-добра работа и да си наемете квартира в по-хубав квартал.
Зависи къде отивате на някои места кола не ти трябва в началото, щото има градски транспорт. Като стъпите на крака и решите да оставате, тогава вече може да си купите каквото ви е на сърце.
Аз не бих казал във форума с колко дойдохме щото е нещо лично да си споделяш финансите с хората.
Какво разбираш под "да пропуснеш добри възможности поради липса на кинти"? Може би повече хора биха отговорили, ако знаем какво имаш в предвид.

--------------------
When TRYING is no longer enough …
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

#1720342 - 21.04.2007 04:05 [Re: the hairdresser ™]

Ами това е. Каквото попитах - разбрах. Хората казаха 15000 и обясниха. От там нататък важи правилото на Мечо Пух: "Колкото повече - толкова повече"

п.п. Какво има толкова да си крием доходите - питай ме шти кажа. А може и да те излъжа.

Reks
Evil Guild Member

#1720346 - 21.04.2007 04:15 [Re: the hairdresser ™]

Цитат:

"да пропуснеш добри възможности поради липса на кинти"?

Ами аз поне под това разбирам, че когато нямаш достатъчно пари си принуден бързо да започнеш каква да е работа, понякога такава работа, особено ако е тежка и непозволява говоренето по телефон ти попречва да си търсиш ефективно по-добра или работа по специалността, ако специалността ти се котира тук. Та в тоя случай наличието на малко повече пари ти помага да не си пропуснеш евентуално някой шанс за по-добър старт. От друга страна пък, наличието на повече пари някак си те отпуска и не си даваш толкова зор да почнеш работа, което пък в един момент може да ти изиграе лоша шега и да се окажеш изведнъж хем без пари, хем без работа, което пак не е хубаво . Както са казали - истината е някъде там .
Това, с колко пари си дошъл - дали е личен въпрос, не съм съгласен много, защото не е като да те питат колко печелиш и да трява да издаваш някакви тайни - напротив, и аз сега като се сетя, наред с това какво ще работя - колко пари ще са ми достатъчни за да дойда тук е бил другия голям въпрос. И предполагам, че доста хора живо ги интерисува и колкото повече инфо им даваме, толкова по-спокойни ще се чувстват. Аз поне така мисля и не го намирам тоя въпрос за чак толкова личен .

--------------------

Фреди

Регистриран: 22.08.2006
От: Варна - Palm Beach, Fl
    #1721890 - 22.04.2007 04:04 [Re: Джек Дениъл]

Аз ще се опитам да бъда по-подробен за да добиете малко по-ясна представа за първоначалните разходи.
Преди почти 3 месеца 2-ма души дойдохме с 11000.
3000 долара ни излезе квартирата - 2 наема депозит, първи наем, застраховка и разни такси. 1500 за кола с прехвърлянето (BDW гаранта ни, ни я даде почти без пари - същата от дилър щеше да ми излезе поне 3500). Застраховка на колата 520 долара. Депозит за тока - 130. Ако искате да си вземете веднага телефони от Cingular с Family Plan си пригответе още 1000 за депозит. Аз лично се отървах пак благодарение на гаранта ми. Той ги взе към неговите, пък мен ме включиха като ползвател, с цел след 6 месеца като съм се докажел като изряден платец и да ги прехвърлим на мое име.
Минимум 1500 за основни неща в домакинството - легло, маса, столове, тенджери и т.н.
и към 2000, които няма да разберете къде сте ги похарчили. Не говоря за гевезелЪци.
Може и да съм пропуснал нещо, но така или иначе като почнахме работа на 30 ден бяхме останали с 2 и нещо.

Reks
Evil Guild Member

#1721919 - 22.04.2007 06:14 [Re: Фреди]

Тва 1000$ за депозит за телефон трябва да си луд да го платиш

--------------------

Фреди

#1721930 - 22.04.2007 06:32 [Re: Reks]

Аз също не бих ги платил, ама те за да искат 500 долара депозит на телефон, сигурно има кой да им го дава.

Слънчев лъч

Регистриран: 06.08.2004
От: Florence, N KY
    #1722076 - 22.04.2007 11:56 [Re: Reks]

Цитат:

А когато нямаш гарант, а телефон ти трябва, пак ли си луд?

Фреди

#1722223 - 22.04.2007 15:31 [Re: Слънчев лъч]

Цитат:

Цитат:

Просто няма да си вземеш телефони с договор.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #1722725 - 22.04.2007 23:19 [Re: Джек Дениъл]

На фона на всичките суми които прочетох тук, аз дойдох със скромнити $800. То верно че и моята ситуация беше малко по-различна и първата година не съм плащала наем, но мисълта ми е че ако човек няма толкова финанси в БГ и ако не е предричив в началото може да започне каквато и да е работа и след това да се ориентира към това което наиситна би искал да прави...или пък евентуално мъжа да дойде първо и да започне работа и след това останалите членове на семейството - това е само идея която и може да не е приложима понеже не говоря от личен опит

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

neutravlad
който синтезира

Регистриран: 28.04.2006
От: Благоевград и Голямата ябълка
    #1724939 - 24.04.2007 08:10 [Re: Фреди]

Ние пристигнахме със 4000 на 25 март. Тук живяхме при гарантите сега пак сме при близки, за това още не сме дали много пари за квартира.
Обаче за телефони дадохме по 75 долара, на апарат, такса за включване. Просто си казах социалния номер и името, те поразцъкаха компа и ми казаха по толкова (става въпрос за Ню Йорк, също за фирмен магазин на Т-Мобайл) Иначе преди това некви индийци ми казаха по 250 долара депозит за телефон плюс такса за включване и аз почти ги напсувах.

--------------------

"От живота няма да се плашите. До сега никой не е излязъл ЖИВ от него..."
Форуми

vanga
член

Регистриран: 17.05.2006
    #1725409 - 24.04.2007 13:31 [Re: Фреди]

Искам да попитам тези, които са дошли с над 10000 $, декларираха ли ги на митницата и ако да, удържат ли някаква сума?

--------------------
The fight is right here on this earth. We are human creatures. Who knows what's waiting for us, or what kind of power we may have?

NadinАдминистратор
Charmed

#1725442 - 24.04.2007 13:52 [Re: vanga]

Нищо не сме декларирали, освен това ги донеохме кеш тогава нямаше форуми, нямаше дяволи, нямахме си идея, че има и други варианти, освен кеш

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#1725600 - 24.04.2007 15:25 [Re: vanga]

Ние също не сме ги декларирали, макар че трябваше . Мисля обаче, че никакви такси не ти искат, просто декларираш, че влизаш в страната с еди си колко пари. Между другото пътническите чекове също се декларират, все едно носиш пари в кеш .

--------------------

vanga
член

Регистриран: 17.05.2006
    #1725918 - 24.04.2007 19:10 [Re: Reks]

Добре, ами ако решат да ни пребъркат? Има ли такава вероятност?
Ами ако парите са в карта, има ли начин да разберат колко носим?

--------------------
The fight is right here on this earth. We are human creatures. Who knows what's waiting for us, or what kind of power we may have?

Reks
Evil Guild Member

#1726039 - 24.04.2007 21:19 [Re: vanga]

Говорим за пари в брой и пътнически чекове. Какво общо имат картите тук - с карта практически и теоритически нямаш ограничения колко пари да носиш с теб. А за кеша ако е над 10к и не ги декларирате си носите сами последствията какво може да ви се случи, това че нас не са ни проверявали и нищо не ни се е случило нищо не значи .

--------------------

DULO681
Blackjack 4 Blood!!

Регистриран: 24.03.2005
От: Всичко става близо до вода (ок...
    #1726065 - 24.04.2007 21:36 [Re: Джек Дениъл]

Аз дойдох с 1200$ мой пари...и приятел тука ми даде 1300$ на заем за 3 месеца...Така че : -100$
В Кали наемите винаги са били скъпи...но имаше и доста работа де...Още след като трябваше да платя първия наем и депозита си (годишната ми заплата в БГ) казах че Тука ИМОТ му е майката и требе здраво да я проуча аз тая ИГРА...

--------------------
Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws -Казано за новата държава САЩ->Mayer Amschel Bauer (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe...

Prodromos
Севастократор

Регистриран: 17.06.2005
От: Bad Motha Trucka
    #1728247 - 26.04.2007 00:54 [Re: vanga]

Цитат:

Добре, ами ако решат да ни пребъркат? Има ли такава вероятност?

Да. Жена ми я провериха последния път, като излизаше от Щатите. Накараха я да каже колко пари носи и след това ги преброиха.

П.П. Ама това може да е щото е женена за стар техен познайник .

svjat
маркова - по рождение

Регистриран: 29.06.2004
От: пустинята
    #1729848 - 27.04.2007 03:16 [Re: Prodromos]

Цитат:

Накараха я да каже колко пари носи и след това ги преброиха.

Искали са да разберат дали точно е преброила парите и дали не ги е забравила в къщи..........

--------------------
"И знай,че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат! "

sashoni
реалист

Регистриран: 03.12.2006
От: Cape Cod
    #2023983 - 03.02.2008 10:51 [Re: svjat]

Някои казват,идваш с колкото може повече!С колко повече?Колко е позволената сума на член от семеиство?Ние ще сме 3-ма,като дъщеря ни е на 2 години. И ако декларираме парите,слагат ли данък или се плаща някаква такса?Каква?

kremak
пристрастен

Регистриран: 30.10.2007
От: София-Бей ерия Калифорния
    #2024166 - 03.02.2008 13:39 [Re: DULO681]

Цитат:

Аз дойдох с 1200$ мой пари...и приятел тука ми даде 1300$ на заем за 3 месеца...Така че : -100$
В Кали наемите винаги са били скъпи...но имаше и доста работа де...Още след като трябваше да платя първия наем и депозита си (годишната ми заплата в БГ) казах че Тука ИМОТ му е майката и требе здраво да я проуча аз тая ИГРА...

и какво стана,сподели ? научили правилата на ИГРАТА ?

ivston
пристрастен
**

Регистриран: 16.05.2007
    #2024247 - 03.02.2008 15:01 [Re: kremak]

Аз досега като съм ходил на бригади съм пристигал с $300 само така, че не разбирам тези големи суми над 10к нагоре. Аз съм сигурен че има начини да минеш с по-евтино. Например ако квартирата е необзаведена - ами търсиш обзаведена. Все някъде ще има такава и ако я намериш ще спестиш $1500-2000 сигурно за обзавеждане. Плюс това си взимаш най-необходимото от БГ като чаршафи, олекотени завивки, някой дребни електроуреди като да речем тостер и т.н. Всяко нещо взето от БГ значи по-малко разходи в САЩ първоначално. След това кола - сигурен съм че и да няма тротоари по улицата все някак ще устискаш месец-два без кола .Може да речем да си вземеш колело за $20. Ще се придвижваш по-бавно, но пък ще си спестиш имного първоначални разходи за кола, застраховка и бензин. И едва като почнеш работа, тогава ще се мисли за кола. След това секурити депозита за квартирата - някой искат един депозит, други два. Ако имаш избор между две еднакви квартири - едната ти искат два депозита, другата един, коя ще предпочетеш. Важното е да имаш избор разбира се, да се търси а не да сеспреш на първата възможност.
Така ще начините да си спестиш първоначални разходи никак не са малко стига да знаеш как.

--------------------
I am not a man of too many faces,
the mask I wear is one
Sting - shape of my heart

MyXa
KoHcKa

#2024252 - 03.02.2008 15:11 [Re: ivston]

Абе човек уж в банка работиш, ама нещо не ти се отдава смятането. Обзаведени квартири има много, много рядко и те обикновено са за малко време. Естествено за това, че е обзаведена може първоначално да спестиш 1500-2000, за цяла година понеже си наел обзаведена квартира ще си изгубил поне толкова отгоре. Ако решиш да се преместиш пак ще дадеш пари за мебели. Да носиш малки електрически уреди според мен пък 2х23кг изобщо няма да ти стигнат. Да не говорим, че един тостер в КМарт струва $10, а конвертор от 220 към 110 е доста повече(и няма да ти е достатъчен само 1). За избори на квартири - chicago.craigslist.org. Можеш да си ги сравняваш и да гледаш и т.н. Изчисли си сам...каква е разликата на година за обзаведено и необзаведено жилище.

--------------------

~Mark Twain

ivston
пристрастен
**

#2024267 - 03.02.2008 15:34 [Re: MyXa]

Цитат:

Аможе първоначално да спестиш 1500-2000, за цяла година понеже си наел обзаведена квартира ще си изгубил поне толкова отгоре.

Това е само ако сегашната стойност на допълнителния наем за 1 година за това че е обзаведена квартирата е повече от парите които сега трябва да дадеш за обзавеждане. В мненишето си наблягам върху това че трябва да се търси а не да се спираш на първата възможност и айде. Например ако ти искат два секурити депозита не ти пречи да потърсиш и алтернатива за която ще ти искат само един.
А конвертори 220 към 110 се продават и на Илиянци на цена по-ниска от тези в САЩ
И не на последно място за новодошъл в САЩ, който не познава нито магазините, нито кое къде да купи като домакинска покъщнинта и къде да го намери в количеството което му трябва на възможно най-ниска цена, също е повод за влизането в ненужни разходи. Единствената алтернатива е помощ от страна на гаранта или на други познати в града, които да те упътят в пазаруването.

--------------------
the mask I wear is one

Редактирано от ivston (03.02.2008 15:49)

MyXa
KoHcKa

#2024278 - 03.02.2008 15:47 [Re: ivston]

А няма проблеми. Те хотелите пари не струват докато търсиш къща Ако не беше толкова голяма разликата м/у обзаведен и необзаведен, всички щяхме да живеем в обзаведени апартаменти Обикновено е с $200-$300 отгоре на месец за това, че е обзаведен. Сам сметни колко пари за една година(за толкова ще е договорът) ще дадеш. Не е нужно всичко да вземеш наведнъж като обзавежане, много хора подаряват или продават неща на минимални цени, като се изнасят. Успех !

--------------------

~Mark Twain

NadinАдминистратор
Charmed

#2024325 - 03.02.2008 16:40 [Re: ivston]

Цитат:

Например ако квартирата е необзаведена - ами търсиш обзаведена. Все някъде ще има такава и ако я намериш ще спестиш $1500-2000 сигурно за обзавеждане. Плюс това си взимаш най-необходимото от БГ като чаршафи, олекотени завивки, някой дребни електроуреди като да речем тостер и т.н.

Не е нужно да се обзавеждаш веднага, един матрак и маса с два стола за начало ще свършат работа. Нали имаш гарант, а гаранта ти има познати/приятели, винаги има хора, които имат в къщи излишни неща и са готови да ги подарят на новопристигнали или пък, както МуХа каза- купуване на мебели втора ръка също е опция. Не бързай с обзавеждането- едно по едно, за начало е нужно да има на какво да легнете и на какво да се храните.
Относно донасяането на електроуреди - от типа на тостери, ютии, сушоари и пр.- не си си струва, хем стандарта е различен, хем заемат място, хем тук има и по-хубави и по-евтини. Относно колата- хубаво, като си наумил колело- купи си колело и дерзай с него, само се чудя, като тярбва да минеш 10-20 или 30 мили на ден ( в едната посока и през зимата) как точно ще ти се отрази велосипедстването, ама това е друга тема
Късмет и дерзай!

ПП Ако си мислиш, че начинанието наречено "Пристигане в Америка" ще ти излезе евтино- зАбрави

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2024332 - 03.02.2008 16:47 [Re: MyXa]

ivston явно е много упорит и съответно много ще има да си пати тук . Съжалявам гаранта му .

--------------------

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #2024391 - 03.02.2008 17:33 [Re: Reks]

Цитат:

ivston явно е много упорит и съответно много ще има да си пати тук . Съжалявам гаранта му .

Дай да го намерим човека да го предупредим къф гол си вкарва

starkid
готЯн потребител
**

Регистриран: 07.08.2006
От: US ъф Ей кат Zмей
    #2024421 - 03.02.2008 17:50 [Re: ivston]

Цитат:

Може да речем да си вземеш колело за $20. Ще се придвижваш по-бавно

Времето е пари. Вместо да въртиш педалите като луд, можеш да вложиш същото време и енергия в една по-лека втора работа, с която да си изплатиш колата и разходите покрай нея. Колето ще те ограничи много и във възможностите ти за работа.

Това, че ти си идвал до тук с $300 на бригада, няма много общо с имигрирането за постоянно. Двете са доста различни в много аспекти. Накрая все пак ти сам си преценяш и вземаш решенията.

--------------------
За да не стават грешки, молим потребителите да установят ефективна връзка с действителността преди да пишат в дискусията. От ръководството.

Gorskia
ентусиаст

Регистриран: 19.05.2007
    #2024462 - 03.02.2008 18:22 [Re: sashoni]

Цитат:

Някои казват,идваш с колкото може повече!С колко повече?Колко е позволената сума на член от семеиство?

Някой може ли да отговори конкретно на sashoni?

Kalin72

#2024477 - 03.02.2008 18:35 [Re: Gorskia]

Цитат:

Цитат:

Някои казват,идваш с колкото може повече!С колко повече?Колко е позволената сума на член от семеиство?

Някой може ли да отговори конкретно на sashoni?

Чети тук.
Няма ограничения, накратко.

Жоро Камерата
ентусиаст

Регистриран: 12.01.2007
    #2024480 - 03.02.2008 18:37 [Re: Gorskia]

До $10 000 могат да се внесат без да бъдат декларирани - на семейство. Митническата декларация се попълва от един и важи за цялото семейство. Над $10 000 се декларират - ако не са и бъдат намерени - предполагам се конфискуват. Ако ги декларираш - може да те питат на митницата туй-онуй. Или пък не. Зависи от митничаря.

darkwing
ентусиаст
**

Регистриран: 27.07.2007
    #2024569 - 03.02.2008 20:21 [Re: starkid]

А като се има предвид необзаведена квартира какво означава това? Една стая само с тапети ли? Например има ли пералня, готварска печка и сушилня? Т.е. необзаведеността само липса на домакинска посуда ли е или как? Защото без пералня и готварска печка мисля че просто е невъзможно.

NadinАдминистратор
Charmed

#2024574 - 03.02.2008 20:34 [Re: darkwing]

В необзаведено жилище няма мебели и посуда, но има кухненско обзавеждане - шкафове, готварска печка, хладилник, миялна машина ( в повечето случаи), също може да има микровълнова и кафе машина. Пералня и сушилня са осигурени, като най-често в приземняи етаж на сградата има общи такива. Също така във всяко жилище има дрешници, което спестява нуждата от гардероби.

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2024575 - 03.02.2008 20:34 [Re: darkwing]

Готварска печка, хладилник и миялна машина обикновено има. Има и шкафчета и дрешници. И това е. Перална и сушилни машини обикновено има за общо ползване в общо помещение, или на някои места ти разрешават да си купиш и да си инсталираш в апартамента.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #2024576 - 03.02.2008 20:35 [Re: darkwing]

Означава, че имаш готварска печка, хладилник, и в повечето случаи - миялна машина. Пералнята и сушилнята в повечето случаи са общи за сградата, или има на всеки етаж. По-рядко апартаментите имат индивидуални пералня и сушилня.

irkata
и все пак, усмихната

Регистриран: 28.04.2007
От: Чикаго
    #2024633 - 03.02.2008 21:57 [Re: 981981]

Закачам се за последния!

Ние преди близо 3 месеца пристигнахме с 15К. 4 членно семейство сме. Въобще и не сме мислели да оставаме колкото си може по-дълго при гаранта ни, за да ни издържа! Като чета такива мнения и разбирам защо хората от форума не искат да стават гаранти на случайни хора! Ужас! Ако така разсъждават повечето,на зле са нещата!

Стояхме при гаранта ни 1 седмица. Гледахме колкото си може по-малко да сме му в тежест. Достатъчно беше това, че той една седмица не ходи на работа заради нас.

Парите ни стигнаха за квартира, да си купим най-необходимото за нея. Да си купим кола, компютър. Телефони - взеха ни депозит по 250$ на телефон! И разни други дребни разходи, при които не разбираш как са отлетяли парите. А и като новодошъл всичко за теб е по-скъпо!

Повечето пари ти дават сигурност. Но както е написал и Reks, понякога човек се отпуска, знаейки, че има пари и може накрая да стане лошоооооооо!

На нас пари ни останаха и можеха да ни стигнат за още 3-4 месеца, но се наложи по спешност пътуване на съпруга ми с децата за Бг миналата седмица! Буквално за 3 дни купихме билетите и отлетяха, и познайте какво - бюджета олекна с едни бързи 3 000$! Е, сега на мен тук ми е трудно. Ама много! Защото не бях почнала работа преди това - гледах децата и те тъкмо тръгнаха на градина и щях да си търся работа и....

Но все пак ако нямахме достатъчно средства за билетите, щеше да е много по-лошо! Така че с колкото повече пари, толкова по-добре!

Ние нашите пари ги донесохме кеш. Декларирахме ги на влизане в САЩ и никой нищо не ни е питал за тях, нито сме плащали някакви такси.

ivston, ти ме кефиш човек! Тъпо и упорито си въртиш едно и също, и колкото пъти да ти повтарят хората тук нещо, ти пак не, та не! Успех в САЩ!

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #2024644 - 03.02.2008 22:20 [Re: Слънчев лъч]

Цитат:

Цитат:

пак си луд, щото Т-Мобил искат депозит около 75-150 $. Иначе аз не платих депозит, макар че имах кредитна карта от 2 месеца

Reks
Evil Guild Member

#2024676 - 03.02.2008 22:49 [Re: Botev Plovdiv]

Ако отидеш в офис, а и много държиш да си с фемили план. Ако телефона се поръча онлайн с индивидуален план тогава няма никакви депозити. Да дойдеш тук и още в самото начало да си купиш фемили план и на всичкото отгоре да платиш депозити не е най-умната стъпка. За мен най-доброто решение като начало е да се купят от Т-Мобайл два телефона с припейд карти с по 100$ ваучери за разговори - общо около 280-300$. Тези два ваучера са с по 1000 мин. всеки, което би трябвало да стигне за поне 4 месеца и на двамата да си говорят нормално. След като минат тези 4 месеца вече доста неща са ясни и колко минути на месец ви трябват също. И ако трябват повече от 250-300 мин. на месец тогава вече се прехвърлят картите на фемили план и никой няма да ви иска депозити, защото вече ще сте се появи по кредит бюрата. Ако не ви трябват толкова минути (аз например си изговарям около 120-150 мин на месец и за мен фемили плана е напълно безсмислен) си оставате на припейд картите и си купувате нови ваучери от по 100$. Така, че тия депозити и абонаметни такси са си направо прахосване на пари, които и без това все не достигат точно в началото .

--------------------

Botev Plovdiv

**

#2024688 - 03.02.2008 23:01 [Re: Reks]

тва T-Mobile как се чете? Преди мислех, че е Т-Мобайл, а тук всички, дори тези от фирмата му викат Т-Мобъл (ударението е на о). Даже като се обадя на телефона за customer care и там казват Tи Mобъл

Reks
Evil Guild Member

#2024696 - 03.02.2008 23:14 [Re: Botev Plovdiv]

Ти за това ли баш намери да се хванеш . Сега като се замисля наистина му викат Ти Мобъл. Аз си му викам обаче Ти Мобайл и досега никога не съм останал неразбран .

--------------------

irkata
и все пак, усмихната

Регистриран: 28.04.2007
    #2024776 - 04.02.2008 01:45 [Re: Reks]

Reks, много си прав за телефоните! Ние общо взето се прецакахме с нашите, ама като новобранци нали все трябва да се прецакаме с нещо!

Ако сега идвам и трябва да си взема телефон, ще си взема с предплатени минути! Ама вече късноооооо!

all
почетен член

Регистриран: 01.11.2005
    #2024791 - 04.02.2008 02:49 [Re: Джек Дениъл]

Хора които смятате да идвате в Америка. Четете и обръщайте гоямо внимание на дошлите преди вас. Не пропускайте нито едно мнение. Много важно е да се обръща специално внимание на мненията на Надин и др. "стари кучета" във форума.
Абсолютно се присъединявам към изказването на надин, че на никой няма да му излезе евтино да пристигне и да се останови в USA. Затова помислете добре за какво и колко пари искате и можете да похарчите и тогава идвайте тук. Да не се окаже , че сте похарчили всичките си спестявания и даже сте задлъжнели заради химери.

all
почетен член

Регистриран: 01.11.2005
    #2024792 - 04.02.2008 02:55 [Re: Джек Дениъл]

Ние дойдохме тричленно семейство с 9000$ преди 3г и ни стигнаха. Трябва да уточня обаче, че гарантите ни много ни помогнаха. За квартира, телефон.....за всичко, за да ни излезе възможно по-евтино.
Успех на всички!

Minister
Of The Entertainment
**

Регистриран: 16.10.2007
От: South States
    #2024812 - 04.02.2008 05:13 [Re: all]

Рекс, примера който даваш за 2 припейд карти с 1000 мин. всяка на цена 100$, само за карта ли се отнася или включва и някъкво телефонче?

Нашите телефони са Quad Band и ще работят в САЩ, зарядните също са 110 - 220 V.

--------------------
In god we trust.

Reks
Evil Guild Member

#2024815 - 04.02.2008 05:17 [Re: Minister]

Телефоните са безплатни или почти безплатни - плаща се за картите и активацията. Мисля, че най евтините са по 19.99$.
http://www.t-mobile.com/shop/phones/Deta...78-c81b4845789e
ПП. Брех, юбилей - 6666

--------------------

Minister
Of The Entertainment
**

#2024827 - 04.02.2008 05:42 [Re: Reks]

Рекс, тарифирането на минута, има ли значение от това дали звъниш на мобилен или стационарен и дали обаждането е щатско или междущатско?
10Х a lot!

--------------------
In god we trust.

Kalin72

#2024834 - 04.02.2008 06:16 [Re: Minister]

Цитат:

Рекс, тарифирането на минута, има ли значение от това дали звъниш на мобилен или стационарен и дали обаждането е щатско или междущатско?
10Х a lot!

Според зависи от плана, по принцип ако си пост-пейд, имаш еди си колко минути да дзвъниш на всички извън Т-мобил, и ако имаш нощни и викенд безплатни, си ОК събота и неделя колкот искаш да говориш.

Reks
Evil Guild Member

#2024848 - 04.02.2008 07:04 [Re: Minister]

Няма значение - както ти е казал и Калин, разлиата е само в това колко минути имаш.

--------------------

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #2024849 - 04.02.2008 07:05 [Re: ivston]

Цитат:

Всяко нещо взето от БГ значи по-малко разходи в САЩ първоначално.

Всяко подобно нещо взето от БГ значи проблеми и излишен багаж....
Стига бе - една олекотена завивка е 20$, тостера е ..7$ !!! Да не говорим, че ел.захранването е различно..
Абе вземете си дрехи каквито имате, много лекарства и пари.. Друго не ви трябва!

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

ivston
пристрастен
**

#2024904 - 04.02.2008 09:17 [Re: Reks]

Цитат:

И защо съжаляваш гаранта ми...??? Човека е поел ангажимент да ни помогне с всичко което може без дори да го молим за това. Аз лично не завиждам на човека на който ти или някой други от форума ще са гаранти само като ви слушам, честно!
А упоритостта не се пати, а само може да се спечели.

--------------------
the mask I wear is one

поспаланко
фантазьор

Регистриран: 25.04.2006
От: USA
    #2024937 - 04.02.2008 09:50 [Re: ivston]

Цитат:

Цитат:

И защо съжаляваш гаранта ми...??? Човека е поел ангажимент да ни помогне с всичко което може без дори да го молим за това. Аз лично не завиждам на човека на който ти или някой други от форума ще са гаранти само като ви слушам, честно!
А упоритостта не се пати, а само може да се спечели.

Хората ти казват, че съжаляват гаранта ти, защото предположенията ти са погрешни за това как може да се стартира живота е Сащ.

Например няма как да емигрираш тук с $300 и да не съжалим гаранта ти, нали се досещаш, че за тук тези пари са нищо и той ще трябва дълбоко да се бръкне в джоба заrради теб и то не еднократно.
Замисли се добре над препоръките на форумците преди да пристигнеш тук. Малко вероятно е всички ние, които вече сме минали по този път да грешим, а ти, който тепърва ще минеш да си прав в предположенията си. Хората пишейки тук се стараят да помагат, имай го предвид.

Успех ти желая и искрено се надявам след няколко месеца да се хвалиш, когато дойдеш тук, а не да се оплакваш.

--------------------
Runners don't rule, and rulers don't run

ivston
пристрастен
**

#2024974 - 04.02.2008 10:40 [Re: поспаланко]

Аз не казвам че ще дойда с $300 в САЩ. Казвам че щом веднъж съм се оправил с такава сума без да имам осигурена квартира и работа и без да ми се налага да искам пари назаем от никой, нормално е да предполагам че ще се оправя и с $3000 на човек дори и при емигриране за постоянно разходите да са много по-големи първоначално.
Аз не казвам че не трябва да се купува кола и т.н. Просто според мен трябва да се приоритизира - пъпрвата ти задача е да си нахранен и напоен, след това да се наспиш и чак тогава мислиш за всичко останало. Ако дойдеш с много кеш добре, но ако бюджета е ограничен е нормално да си платиш първо квартирата и после за кола да мислиш ако останат пари.

--------------------
the mask I wear is one

Reks
Evil Guild Member

#2025355 - 04.02.2008 16:02 [Re: ivston]

Успех ти желая, искрено и от сърце .

--------------------

Jessica Rabbit
пътешественик

Регистриран: 21.05.2006
От: Chicago
    #2025916 - 05.02.2008 03:07 [Re: ivston]

Не е много умно да се изказваш за някой, без да го познаваш , особено като се има предвид за кой става дума. Всичките тия глупости, дето ги говориш за колелетата и обзаведените квартири и т.н.мога да ти кажа, че и ние си ги мислехме преди да дойдем. Колелета си купихме и изкарахме с тях около месец, понеже дойдохме с достатъчно долари, че да си позволим да не търсим работа през този месец. Никой няма да ти даде квартира и с 5 депозита, да не говорим за обзаведена, докато не им влезнеш в системата- което най-рано ще стане след 20-тина дни от посещението ти в СС офиса.
И ако не беше точно Рекса, да ни отвори очите за всичко, мога да ти кажа, че лошо ни се пишеше. Така, че, вместо да спориш с хората, дето се опитват да ти помогнат с информация- по-добре изслушай внимателно каквото имат да казват, защото ще ти бъде само от полза.
А по въпроса за парите- вземи си повечко. Колкото можеш повечко!

--------------------
"I am not bad. I am just drawn that way"

ivston
пристрастен
**

#2026001 - 05.02.2008 09:25 [Re: Jessica Rabbit]

Цитат:

А по въпроса за парите- вземи си повечко. Колкото можеш повечко!

Колкото можеш повечко - хубаво, но колкото можеш ограничава "повечкото". И аз както и други предполагам ще дойдат с ограничени средства и няма да могат да си позволят всичко отведнъж.
А колкото до наемането на квартира, нашият гарант ни каза че е поел ангажимент за това за което съм му безкрайно благодарен.

--------------------
the mask I wear is one

Редактирано от ivston (05.02.2008 09:27)

yanavel
Malkite neshta

Регистриран: 10.04.2007
От: Варна
    #2026078 - 05.02.2008 10:32 [Re: ivston]

Аз лично се надявам $7000 да ни стигнат някак си за мен и съпруга ми.Просто толкова успях да събера.Само да не се стига до мизерстване!Възниква ми обаче и друг въпрос относно възрастта Предполагам, че както при парите "колкото повече, толкова по-добре", така е и с годините "колкото по -млад, толкова по-добре".Та как би се оправил човек ако е на 30, че и повече?Мисълта ми е относно шансовете му да се справи в тая динамична среда поне сравнително добре, колкото един млад човек на 23-24 години?Ако не е нетактично,вие всички на колко години пристигнахте в Америка?

--------------------
Sometimes I feel like screaming!...

kremak
пристрастен

#2026099 - 05.02.2008 10:58 [Re: yanavel]

Цитат:

Аз лично се надявам $7000 да ни стигнат някак си за мен и съпруга ми.Просто толкова успях да събера.Само да не се стига до мизерстване!Възниква ми обаче и друг въпрос относно възрастта Предполагам, че както при парите "колкото повече, толкова по-добре", така е и с годините "колкото по -млад, толкова по-добре".Та как би се оправил човек ако е на 30, че и повече?Мисълта ми е относно шансовете му да се справи в тая динамична среда поне сравнително добре, колкото един млад човек на 23-24 години?Ако не е нетактично,вие всички на колко години пристигнахте в Америка?

много е просто с рутината която имаш,говоря от името на 35те ми лазарника.Незнам защо, но мисля че хората по света биха оценили качеството а не куличеството.Но все пак всичко е много относително - успех на всички

ivston
пристрастен
**

#2026104 - 05.02.2008 11:01 [Re: yanavel]

Аз съм на 23, а жена ми на 22. Но мисля че пердимството на възрастта е друго. Да речем един 35-годишен професионалист ще има много повече какво да жертва в България, защото кариерата му вече ще е тръгнала в дадена насока, постигнал е успехи и т.н. а в САЩ ще трябва да почне от нулата. Докато аз например имам едва някакви си седем месеца трудов стаж в БГ-то и почти нямам какво да губя тук /оставя настрана това че ще оставя родители, близки и т.н./.

--------------------
the mask I wear is one

kremak
пристрастен

#2026142 - 05.02.2008 11:31 [Re: ivston]

Цитат:

Аз съм на 23, а жена ми на 22. Но мисля че пердимството на възрастта е друго. Да речем един 35-годишен професионалист ще има много повече какво да жертва в България, защото кариерата му вече ще е тръгнала в дадена насока, постигнал е успехи и т.н. а в САЩ ще трябва да почне от нулата. Докато аз например имам едва някакви си седем месеца трудов стаж в БГ-то и почти нямам какво да губя тук /оставя настрана това че ще оставя родители, близки и т.н./.

ОК,но щом те е страх от мечка.....
защо ядеш като пак ще.......
не ни подценявайте,а приемете че там кьдето ние сме.....вие сега пасете.нята значение вьзраста,ЧОВЕК СЕ РЕШАВА НА ТАЯ СТЬПКА ЗА ДА СПЕЧЕЛИ А НЕ Е ТРЬГНАЛ ДА ГУБИ,иначе няма смисьл от цялата гимнастика.
който не рискува той не ПЕЧЕЛИ
моля да ме разберете ПРАВИЛНО,не искам да засягам никого

Моля, не цитирайте цялото мнение, на което отговаряте, освен опцияте "цитирай", има и опция"отговрои на това мнение", желателно е да се ползва втората или да се цитира конкретен пасаж, ако отговора ви го изисква.

Редактирано от Nadin (05.02.2008 13:54)

Jerome
Apache

Регистриран: 18.04.2007
От: BG ->->-> USA
    #2026168 - 05.02.2008 11:55 [Re: kremak]

Да съгласен съм и аз. Слушайте хората тука, че са врели и кипели. Това само може да е от полза. Само преди няколко години нямаше мрежа и нямаше такъв форум, хората са се оправяли ама им е струвало повече време и средства.
"Който не рискува не е*е готини жени"

Reks
Evil Guild Member

#2026338 - 05.02.2008 15:27 [Re: yanavel]

Ние дойдохме на по 33 и смея да кажа, че се справяме много добре. Аз пък мисля точно обратно - един човек с 10 г. професионален опит естествено, че има какво да губи в БГ, но сщо така има и много големи предимства като дойде и тук. Аз познавам хора на по 50+, които се справят чудесно. Познавам и такива на по 22-23, дето се провалят. В крайна сметка възрастта не е от най-голямо значение. Вътрешната нагласа и качествата на човека са .

--------------------

Jessica Rabbit
пътешественик

Регистриран: 21.05.2006
От: Chicago
    #2026370 - 05.02.2008 15:55 [Re: yanavel]

Това, че е на 30+ не прави човек по- малко динамичен и способен да се справи, даже според мен е обратното. А и не е задължително да се започва от нулата, може да продължиш, откъдето си прекъснал. Това вече разбира се зависи от нивото на езика и от способността ти да си "продадеш" уменията на интервюто. Тук никой не го интересува на колко си години(за разлика от Европа), а КАКВО можеш. Така, че залягайте на езика и попрочетете тук-там как се прави резюме(защото продаването почва от там) и как се явява на интервю.
Също така оставете стреса назад и се заредете с оптимизъм- ще ви трябва, особено в началото.Успех!

--------------------
"I am not bad. I am just drawn that way"

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #2026490 - 05.02.2008 18:28 [Re: ivston]

Цитат:

Но мисля че пердимството на възрастта е друго. Да речем един 35-годишен професионалист ще има много повече какво да жертва в България, защото кариерата му вече ще е тръгнала в дадена насока, постигнал е успехи и т.н. а в САЩ ще трябва да почне от нулата

Защо мислиш, че ще трябва да почва от нулата?

gkis

Регистриран: 29.07.2004
От: у дома
    #2026503 - 05.02.2008 18:37 [Re: ivston]

Напротив, един 35-годишен специалист ще има предимството на опит, знания и стаж, от които може да надгражда хувво резюме и да покаже умения...хич даже не е "0"-та.

--------------------
Ръката му е малка, а целият ми свят е в нея....

and
Нострадамус

#2026509 - 05.02.2008 18:41 [Re: yanavel]

Цитат:

Та как би се оправил човек ако е на 30, че и повече?

Не се притеснявай - няма да имаш проблеми, ако си склонен да поемаш все пак някакви рискове и да не си внушаваш , че си стар/стара и това не можешп да го направиш. Ние бяхме на 32 за справка..

--------------------

Diddy
dreaming is over

Регистриран: 22.08.2003
От: Варна -> Чикаго
    #2026626 - 05.02.2008 21:09 [Re: Джек Дениъл]

Аз пристигнах с $300. Толкова имах спестени. Но имах къде да отида и обратен билет.

California
I Believe in Miracles

#2026891 - 06.02.2008 05:57 [Re: Diddy]

Без майтап - аз също дойдох с $300 + едногодишен двупосочен билет и В2 виза....но по-скоро си мисля че сме били изключение. Сега като се замисля се чудя как изобщо съм се навила да тръгна, но изглежда младоста си е оказала влияние явно на 23 съм била голям аванюрист за което обаче много се радвам че точно така съм постъпила и не му мислих много.....
Обаче сега, такова неразумно действие като моето, не го препоръчавам на никого....

--------------------

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

Reks
Evil Guild Member

#2026908 - 06.02.2008 06:48 [Re: California]

Аз дойдох без нищо и на слизане от самолета подритнах една бенджаминка .

--------------------

California
I Believe in Miracles

#2027914 - 07.02.2008 06:54 [Re: Reks]

А сега де...като не знам какво е бенджаминка

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2027916 - 07.02.2008 06:59 [Re: California]

Ти сериозно ли ?

--------------------

California
I Believe in Miracles

#2027925 - 07.02.2008 07:11 [Re: Reks]

Съвсем сериозно....може и да е нещо съвсем елементарно и да се излагам в случая, обаче нямам идея какво е това. Но я ми кажи какво е, та да внивам ако идвам към вашите земи, да не го подритна и аз

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#2027935 - 07.02.2008 07:24 [Re: California] Прикрепен файл (74 тегления)

--------------------

California
I Believe in Miracles

#2027936 - 07.02.2008 07:28 [Re: Reks]

Мерси тогава нямям нищо против да подритна няколко

--------------------

Jerome
Apache

Регистриран: 18.04.2007
От: BG ->->-> USA
    #2028037 - 07.02.2008 10:36 [Re: Reks]

Е само с тази бенджаминка невярвам да си се оправил

Редактирано от Nadin (08.02.2008 03:40)

Reks
Evil Guild Member

#2028209 - 07.02.2008 15:11 [Re: Jerome]

Явно трябва да поясня: Пристига човека без пукната пара в Америка и още със стъпването на американска земя подритва въпросната бенджаминка и казва - "Е пък още от първия ден няма да почвам да ги печеля тия пусти долари" .

--------------------

Minister
Of The Entertainment
**

#2028476 - 07.02.2008 19:53 [Re: Reks]

Взех си 2 карти от T-Mobile с MyFaves5 Familiy 700, без SNN и без договор.Условието е, че трябва да предплащам таксата от $70, преди текущия месец.

Вярно ли е, че на какъвто и план да си, след изразходването на определените share минути, те чарджват за входящи разговори?!

--------------------
In god we trust.

NadinАдминистратор
Charmed

#2028504 - 07.02.2008 20:26 [Re: Minister]

Тук винаги таксуват входящите разговори, само мисля УС Селулар имаха някаква опция в това отношение.

--------------------

and
Нострадамус

#2028512 - 07.02.2008 20:44 [Re: Minister]

Цитат:

Вярно ли е, че на какъвто и план да си, след изразходването на определените share минути, те чарджват за входящи разговори?!

Принципно - да. Тук няма разлика между входящ и изходящ разговор от гледна точна на таксуването.

--------------------

rabotnika

Регистриран: 15.12.2006
    #2028517 - 07.02.2008 20:52 [Re: and]

Най-често се таксува за т.нар. airtime, което включва входящи и изходящи разговори, освен ако не се ползват free minutes. Различни компании имат различни интерпретации за free minutes. Някой имат fav5, повечето имат family plans, както и free on-net calling до абонати на същия service provider.

yovcho

Регистриран: 23.05.2007
От: Schererville, IN
    #2028848 - 08.02.2008 02:59 [Re: rabotnika]

Като ви чета чак ме е срам да кажа, че пристигнахме 4 души с 500$ Но съпругата ми започна работа на следващия ден. И се настанихме в обзаведена къща, като обзавеждането беше втора употреба и ни беше оставено за нас. Все още го ползваме, като сменихме само ТВ-то щот се скапа.

Редактирано от yovcho (08.02.2008 03:01)

Kalin72

#2028858 - 08.02.2008 04:40 [Re: Minister]

Цитат:

Взех си 2 карти от T-Mobile с MyFaves5 Familiy 700, без SNN и без договор.

Сигурен ли си в това? Не е ли помогнал някой друг?

Minister
Of The Entertainment
**

#2028862 - 08.02.2008 05:42 [Re: Kalin72]

Първо се бях насочил към припейд и разпитвах служителя за условията.Трябваха ми 2 карти и 1 телефон и след, като уточнихме цената, $240, моя авер вика, "аве я го питай дали няма да даде постпейд".Онзи се обади някъде и каза, че още нямам SSN, но съм аплайнал и че искам фемили план.Предложението беше, да предлащам таксата в началото на месеца.Без договор.

--------------------
In god we trust.

Kalin72

#2028864 - 08.02.2008 06:00 [Re: Minister]

Мнооого интересно, наистина много интересно, явно има някаква далаверка

Редактирано от Nadin (08.02.2008 13:43)

rabotnika

Регистриран: 15.12.2006
    #2029961 - 09.02.2008 10:44 [Re: yovcho]

Цитат:

Като ви чета чак ме е срам да кажа, че пристигнахме 4 души с 500$ Но съпругата ми започна работа на следващия ден. И се настанихме в обзаведена къща, като обзавеждането беше втора употреба и ни беше оставено за нас. Все още го ползваме, като сменихме само ТВ-то щот се скапа.

Мнения като вашето са много насърчителни! Радвам се когато видя хора, които знаят какво искат, а не просто защото са "успяли"! Супер сте!!!

Желая ви много щастие и здраве!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #2032220 - 12.02.2008 10:32 [Re: Kalin72]

Цитат:

Мнооого интересно, наистина много интересно, явно има някаква далаверка

Нещо подобно е и при мен, не го споделях досега, защото к'вито сте Тома Неверници....
На втората седмица от пристигането ни правим запитване в офиса на Т-Мобайл какви са ни шансовете да получим фамилно планче с 1-2 безплатни телефончета срещу голи ССН-и и 0-ва кредитна история.
Отговор-може, ама срещу $250 депозит на линия , а после и затвърдено с 2 писма по пощата колко много се радвали, че сме се обърнали към тях, ама как страшно съжалявали, че не отговаряме на условията.

Както и да е, същия ден на същата улица в съседно дюкянче 3 на 3 м., продаващо телефони и офицЯлен представител на Т-М. и АТ&Т, жълтолико мунче след 2 тел. разговора с бос-а сключи с нас 2 год. договор с 3 карти (и един приятел включихме) и 2 безплатни телефона, като уточни, че сме "внесли" $900 депозит.

Сега 7 месеца по-късно, когато прекосихме 11 щата и се установи, че големите Т-М. нямали били покритие над новия ни дом, се загледах в договора, дали пък нема да се излъжат, след като приключихме официално взаимоотношения да ни "върнат" онези 900, да ама не, пише взел толкова, сума за връщане - 0.
Да утоня, че никой не е гарантирал за нас.
Сега повторих упражнението с АТ&T, но в Уолмарт, там пък друг заплес продавач, който пък и ме светна къде "работя", че да получавам дискаунт към месечната сметка, май към 10%.

Та опита ми досега показва, че без кредитна история е по-удачно да се насочваш към дребните представители на компаниите, че може да го удариш на молби и пазарлък.

По темата, дойдохме 2-ма (на обща възраст 89г.) с $8000 в джобовете, подчертавам джобовете, след 7 месеца пак с толкова пари (но в банка) и една кола с багаж прекосихме Америка от край до край - 4450 км.
Имаме си вече ново хоби, събираме саморъчно направени снимки на welcome табелите на всеки щат, вече имаме 12

Акъл за пари не давам, всеки си прави индивидуално сметката, само хъс, мерак и здраве да има!

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

linger
член
*

Регистриран: 04.12.2005
    #2400848 - 19.06.2009 00:17 [Re: gaiety]

Е пък вие идвате и почвате с телефоните. Това си е последната дупка на кавала. Една предплатена карта не струва толкова много ако си носиш телефон от БГ.
И аз като ivston съм идвал тук с H2B и J1 визи с 200-300 долара в джоба без да имам квартира. Сега ще кажете ама това не е като с зелена карта. И каква е разликата? Идваш с малко, почваш работа, печелищ пари и си купуваш всичко останало след това. Не знам какви са тези квартири и тези луди депозити за които говорите. Вярно има такива, ама има и доста други които не искат подобни глупости, просто трябва да се огледаш и да попиташ тук и там.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2400851 - 19.06.2009 00:20 [Re: linger]

Разликата е, че като си с H2B или J1 започваш работа веднага и обикновено имаш уредена квартира, докато като дойдеш със ЗК започването на работа в повечето случаи не се случва на следващия ден след кацането.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

linger
член
*

#2400855 - 19.06.2009 00:32 [Re: Mayte]

Получава се както си го уредиш. То като си на бригада да не мислиш че работата ти е сигурна. Доста студенти идват тук и след като стигнат до съответната работа ги разкарват защото работодателя праща доста повече оферти отколкото хора му трябват и хорицата горят. И какво да не би да не се оправят?
Просто плашите хората с тези огромни суми, а повечето от тях нямат такива средства. Нещата могат да станат и по евтиния начин.

Reks
Evil Guild Member

#2400871 - 19.06.2009 01:55 [Re: linger]

Както и преди сме казвали - има "малка" разлика дали ще дойда на бригада сам и ако се наложи мога и под моста да спя или пък идвам с цялото си семейство, включително деца и ако аз мога да спя под моста, то те не могат .

--------------------

0$k1R
happy

Регистриран: 24.04.2008
    #2400874 - 19.06.2009 02:13 [Re: Reks]

Ти ходил ли си на бригада?

Редактирано от 0$k1R (19.06.2009 02:13)

linger
член
*

#2400878 - 19.06.2009 04:03 [Re: Reks]

Точно пак да доидеш на бригада си е по кофти и ще ти обясня защо.
Поради простата причина че визат ти е само за 5-6 месеца и се чувстваш притиснат от времето. Дал си около 2500 долара в програмни такси и билети които трябва да избиеш за тези месеци и да спечелищ отгоре. Не ти се иска да изгубиш и един ден в които да не работиш. Времето което се чака за SSN е същото и се изнервяш с всеки изминал ден защото не пристига.
А ми кажи сега че да си с зелена карта е по-зле. Време има6 колкото искаш, размотаваш се, кеф ти е на душата че не си притиснат от визи и ограничения. Само не знам защо всички ну убеждават, че ама видите ли колко е трудно с зелената карта. Наистина мниго е трудно с документ който практически ти дава неограничено време на престои. Направо си е за съжаление как горките зеленокартовци преодоляват това тежко бреме.

Reks
Evil Guild Member

#2400885 - 19.06.2009 07:04 [Re: linger]

Ти сега предимствата/недостатъците на зеланата карта и визата за бригада ли ще обсъждаш или това какви пари трябват, когато емигрираш в САЩ? Чакал бил SSN-а - че кой ти каза, че докато го чакаш не можеш да работиш, това ли ти е най-големия проблем, когато си дошъл тук на бригада? И въобще имаш ли някаква идея за какво точно го водиш тоя спор ? И накрая - никой не те насилва да идваш ту с определена сума пари. Ела с колкото искаш и смяташ за необходимо, ние пък споделяме какво ние мислим по въпроса . Иначе аз искам да го видя това, как ще дойдеш тук със зелена карта, особено пък в момента и само с 300$ и ще ни обедиш, че нямаш никакъв проблем .
За 0$k1R - не, не съм бил тук на бригада. Защо питаш, има ли някакво значение това според теб ?

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#2400891 - 19.06.2009 07:42 [Re: linger]

Понеже на мен опонираш, да ти кажа каква е разликата между бригада и ЗК.
Ами в единия случай концентрираш вниманието върху бързото непретенциозно устройване и както сам каза заработване на заемите.
В повечето случаи едната работа е подсигурена и остава да се поогледаш за още някоя за екстра пари.
Подслона също не е проблем, защото винаги се събира дружинка и ако не е ясно още преди пристигането, то не е кой знае какъв проблем да се наеме помещение с помощ от приятел.

Трудностите със ЗК са от друго естество, става дума за усройване на постоянно място, а ако е семейство с деца задълженията прогресивно растат.
Всеки новодошъл се опитва да достигне и задмине стандарта си на живот, така че настаняване в прилична квартира, откриване на банкова сметка и намиране на подходяща работа са приоритети номер едно.
Всичко това няма как да се сбъдне без достатъчно финанси и телефон, така че недей да сравняваш сливи с марули, не ме разбирай погрешно, не омаловажавам трудностите на едните или другите, просто препятствията и целите са различни.

Разбира се, предимство имат зеленокартовци идвали преди това на бригади, но това не дава право на нито едните, нито на другите да съдят и правят изводи базирани на едностранния си опит.

Темата е полезна за хора, които не са наясно с действителността в САЩ и от различните гледни точки ще открият истината за своята категория, така че не налагай насила твоето мнение, защото ако за теб е нормално да живееш в стая с още пет души и да ползвате една баня, то за мен това е било възможно да се случи преди 20 години, сега едва ли ще се навия на подобен тормоз, при условие, че мога да го избегна с достатъчно финанси.

Хайде, дишай дълбоко и късмет!

--------------------

valiokarelov

Регистриран: 04.11.2005
    #2401036 - 19.06.2009 13:47 [Re: linger]

"А ми кажи сега че да си с зелена карта е по-зле. Време има6 колкото искаш, размотаваш се, кеф ти е на душата че не си притиснат от визи и ограничения. Само не знам защо всички ну убеждават, че ама видите ли колко е трудно с зелената карта. Наистина мниго е трудно с документ който практически ти дава неограничено време на престои. Направо си е за съжаление как горките зеленокартовци преодоляват това тежко бреме.
"

Аз съм с дете на 1,7 месеца. Езика не ми е перфектен но смея да твърдя че се оправям! Интересно ми е с $300 какъв е начина да се оправим за квартира и работа? Наистина познавам много хора които го твърдят, но не съм получил до сега реално обяснени за това. Може би има някакъв ключ...знам ли? Но наистина без да приемаш коментара ми за опит за заяждане, ми е интересно какъв е плана за действие

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

#2401064 - 19.06.2009 14:32 [Re: valiokarelov]

Аз даже нямам идея тия 300$ за какво са? За какво по-напред, де? Иначе на това му се вика буквлно да започнеш от нулата. Ако дойдеш с $200К няма да можеш да се хвалиш: "Дойдох в страната на неограничените възможности гол като пушка, пък вижте ме сега."

gaiety
ZаплЕ$

#2401066 - 19.06.2009 14:49 [Re: Джек Дениъл]

Цитат:

тия 300$ за какво са?

как за какво, за да са повече от двеста....

Баси, ще закъснея за работа с тези стари лафове, 'дет ме подсещате!

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#2401072 - 19.06.2009 15:03 [Re: Reks]

Цитат:

Както и преди сме казвали - има "малка" разлика дали ще дойда на бригада сам и ако се наложи мога и под моста да спя или пък идвам с цялото си семейство, включително деца и ако аз мога да спя под моста, то те не могат .

Абслолютно Само дето някои хора си въобразяват други неща , ама нищо де, всеки си минава по пътя и колкото човек е по-неподготвен, толкова и пътят съответно е по-каменист.
С колкото повече пари тръгне човек, толкова по-спокоен ще бъде.

--------------------

santa
новак
**

Регистриран: 29.04.2008
    #2401085 - 19.06.2009 15:36 [Re: Nadin]

Моето мнение е че с колкото повече можеш да дойдеш, толкова по-добре и по-спокойно ще ти е в началото. Търсенето на работа отнема време, а те разходите си вървят.

Grassgreen
наблюдател

Регистриран: 26.05.2009
    #2401120 - 19.06.2009 16:47 [Re: linger]

Цитат:

Просто плашите хората с тези огромни суми, а повечето от тях нямат такива средства. Нещата могат да станат и по евтиния начин.

Да де, да. Ще станат нещата по евтиния начин стига човекът да е млад, здрав, държелив, несемеен, готов на всичко, роден под щастлива звезда, с роднини и/или приятели наблизо (и да го обичат много, и да са си стъпили на краката), няма да е излишно да говори свободно езика, ще помогне да е лято и да е в южен щат, да оправи Обама икономиката, да намери портфейл на улицата и да няма черни котки в нейбърхута...

А останалите считам за здравословно да ги поуплашим мъничко. Пък нека после влязат тук и ни се накарат, че са им останали прекалено много пари.

Редактирано от Grassgreen (19.06.2009 17:09)

valiokarelov

Регистриран: 04.11.2005
    #2401948 - 21.06.2009 06:22 [Re: Grassgreen]

Ехеее, има си и хора с късмет има си хора и с много късмет! Аз един път съм намерил през живота си портфейл в 4-ти клас до една улична чешма, ама се оказа на баща ми......даже за малко да ме ошлеви (кой знае какво си помисли човека).
С $300 треа мноо късмет!!!
ама много, според мен де!

0$k1R
happy

Регистриран: 24.04.2008
    #2402425 - 21.06.2009 23:32 [Re: Reks]

Цитат:

Защо питаш, има ли някакво значение това според теб ?

На въпроса с въпрос: А ти ако си сам, би ли спал под моста?

Нека се изразя по ясно : Дори и да си на бригада, варианта спане под моста стои със същата тежест, както когато си със семейството. Но това си е моето разбиране и то изградено на моя перфекционизъм при подготовката и изпълнение на нещата, които правя! Само дето инбокса ми празен, не трябваше да пращам мутренската снимка!

AnViKa
многознайка

Регистриран: 09.01.2009
От: София
    #2408737 - 30.06.2009 16:40 [Re: 0$k1R]

Хайде глупости, с 300$ неможеш да се обършеш даже. На нас още първия ден ще ни кажат "Здрасти. Дай 2000$ за квартира." Друг е въпроса, че кой колкото има и както се уреди.

US Life
Търсещ себе си!
**

Регистриран: 05.07.2005
    #2410579 - 02.07.2009 20:52 [Re: AnViKa]

Колко $ са нужни за Америка

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2194396/an/0/page/0#Post2194396

кога ли
почетен член

Регистриран: 07.03.2010
От: България
    #2588819 - 07.03.2010 19:13 [Re: Жоро Камерата]

Няма ограничение за размера на парите, които могат да бъдат извадени от или влезли в Съединените щати. Въпреки това, ако дадено лице или лица, пътуващи заедно и подаване на съвместна декларация (СВР Form 6059-B) са $ 10,000 или повече пари в брой или по договаряне парични инструменти, те трябва да попълните "Доклад на международен транспорт на валути и парични инструменти" FinCEN 105 (бивш CF 4790).

Ако е необходима помощ, митнически и граничен контрол (СВР) офицер може да помогне при попълването на формуляра.

Моля, имайте предвид, ако лицата, пътуващи заедно са 10,000 щатски долара или повече, те не могат да разделят помежду си валута, за да се избегне обявяване на валута.

Например, ако един човек носи $ 5000, а другата е $ 6000, те са общо $ 11, 000, с която разполагат, и да докладва FinCEN 105. Ако дадено лице или група не успее да декларират своите парични инструменти в размер на над $ 10,000, паричната си инструмент (а) могат да подлежат на отнемане и може да доведе до граждански и наказателни санкции.

В FinCEN 105 може да бъде получена преди да пътувате или когато става чрез СВР.

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #2589139 - 08.03.2010 03:25 [Re: кога ли]

Това все едно е превеждано с Google Translate... Да не говорим че не е по темата (която е отпреди половин година)

010203
член
**

Регистриран: 29.05.2008
От: софия и калифорния
    #2589660 - 08.03.2010 21:22 [Re: Защото така]

така е с пове4е от 10 000 трябва да попълваш такава декларация и нямаш никакви проблеми

someone2425
cool_N_nice
*

Регистриран: 13.04.2008
От: Fabulous
    #2590688 - 10.03.2010 14:53 [Re: 010203]

Според мен 10 000 долара са достатъчни и препоръчителни даже. Ако квартирата е средно по 1 000 долара на месец и храната е по 200 на седмица то тия пари ще ви стигнат за 5 месеца грубо казано. Пък и нали тряба да си намерите работа до един месец и като почнете да получавате от там приходи мисля че няма да има проблем според мен. Лошото е че като се пристигне на избраното нясто еднва ли ще се настаните направо на квартира а сигурно в някой хотел докато намерите такава и ще ви се стопят част от средствата. Пък и цилия този багаж който ще вземете сас себеси и той си е проблем, не голям де ама... Аз ако трагна да заминавам ще пруча внимателно колко е наемът средно за квартири в избрато място и какви възможности за работа има и транспортът също.

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #2590691 - 10.03.2010 14:59 [Re: someone2425]

Цитат:

Пък и нали трябва да си намерите работа до един месец

Мда, трябва. То и английски трябва да се знае, ама ...

~!~
Нерегистриран

#2590820 - 10.03.2010 18:13 [Re: plain]

Ам и кола дет се вика треба да се земе (нъл на вюта требе да се оди), пък и тва онова по нея треба, дет се вика има некои трески още по плана да се олющят!

plain
Iland

#2591008 - 11.03.2010 05:13 [Re: _Валентин_]

За колата e малко според зависи къде си. Аз още нямам такава и го раздавам green.

usa
неориентиран

Регистриран: 06.05.2012
    #3026371 - 16.03.2013 12:43 [Re: кога ли]

Цитат:

Няма ограничение за размера на парите, които могат да бъдат извадени от или влезли в Съединените щати. Въпреки това, ако дадено лице или лица, пътуващи заедно и подаване на съвместна декларация (СВР Form 6059-B) са $ 10,000 или повече пари в брой или по договаряне парични инструменти, те трябва да попълните "Доклад на международен транспорт на валути и парични инструменти" FinCEN 105 (бивш CF 4790).

Ако е необходима помощ, митнически и граничен контрол (СВР) офицер може да помогне при попълването на формуляра.

Моля, имайте предвид, ако лицата, пътуващи заедно са 10,000 щатски долара или повече, те не могат да разделят помежду си валута, за да се избегне обявяване на валута.

Например, ако един човек носи $ 5000, а другата е $ 6000, те са общо $ 11, 000, с която разполагат, и да докладва FinCEN 105. Ако дадено лице или група не успее да декларират своите парични инструменти в размер на над $ 10,000, паричната си инструмент (а) могат да подлежат на отнемане и може да доведе до граждански и наказателни санкции.

В FinCEN 105 може да бъде получена преди да пътувате или когато става чрез СВР.

Аз пътувам първи с 9000$ , след месец пътува жената и децата с 5000$ примерно, тя трябва ли да декларира , че общо парите ни са 14000$ защото ние вкарваме в страната 14000 макар и не с един и същ полет.

MyXa
KoHcKa

#3026382 - 16.03.2013 13:33 [Re: usa]

Не трябва да ги декларирате, понеже няма да пътувате и влезете заедно.

--------------------

~Mark Twain

Eli11
четящ

Регистриран: 03.05.2012
    #3027179 - 18.03.2013 16:47 [Re: MyXa]

Аз не мога да разбера защо ще пътувате с толкова пари у себе си. Ние сме решили да имаме в брой макс. 2000 $ и като отворим сметка да ги преведа от сметката в бг чрез банкиране в Сащ. Пак ли щябва да пускаме такава декларация, ако са над 10 000 ?

--------------------
Няма "по-добри" и "по-лоши":всеки човек притежава способностите, които са му необходими, за да извърви собствения си път.

MyXa
KoHcKa

#3027182 - 18.03.2013 16:55 [Re: Eli11]

Банката директно ще уведоми данъчните, че сте прехвърлили повече от $10,000. Така, че ще сте ги декларирали.
Само не забравайте, че банковият превод отнема време и струва определена сума.
Ако наемате жилище ще ви трябват поне първи и последен наем, а ако купувате кола..сметката още излиза отгоре

--------------------

~Mark Twain

Eli11
четящ

#3027186 - 18.03.2013 17:00 [Re: MyXa]

Какво имаш впредвид под "забавяне"? Аз съм тука с Алиамц и Swift за около 20 000 лв ми излиза 80 лв, т.е.не е кой знае каква сума за превод, ама нямам идея колко време... Не ми се вярва превода да е повече 2 дни..

--------------------
Няма "по-добри" и "по-лоши":всеки човек притежава способностите, които са му необходими, за да извърви собствения си път.

MyXa
KoHcKa

#3027190 - 18.03.2013 17:03 [Re: Eli11]

Трябва да проверите със самата банка, където смятате да си отворите сметка. Обикновено е поне 3 дена, за да стигне от едната банка до другата. И е много възможн и двете банки да ви вземат сума за превода, както и сумата зависи каква сметка имате с въпросната банка. Банковата система тук е доста различна.

--------------------

~Mark Twain

Eli11
четящ

#3027193 - 18.03.2013 17:06 [Re: MyXa]

Ясно, ще помисля тогава, иначе съм питала в тукашната банка и те твърдят, че не би трябало да излезе повече сумата, но ще помисля...Не е ли малко рисковано да се носят 15 тина хил. долара в нас през пътуването?

--------------------

preki
почетен член
**

Регистриран: 05.10.2011
От: NYC
    #3027198 - 18.03.2013 17:11 [Re: Eli11]

Може да пробваш как стои положението с пътническите чекове

MyXa
KoHcKa

#3027201 - 18.03.2013 17:12 [Re: Eli11]

По принцип е. Попитайте ги колко ще ви струва да ви издадат банков чек за тези пари.
А иначе прегледайте банките, където отивате. Понякога по-малките/локални банки имат по-малки такси (или никакви такива) за такива неща, понеже опитват да привлечат клиенти.

--------------------

~Mark Twain

Eli11
четящ

#3027212 - 18.03.2013 17:20 [Re: MyXa]

Хм, не съм се интересувала ине съм ползвала чекове.. Ще разясните ли? До колкото разбирам от бг Алианц да ми изготвят чек на тази стойност и после да ги осребря в Сащ, така ли? Мерси за инфото де

--------------------

plain
Iland

#3027216 - 18.03.2013 17:31 [Re: Eli11]

$2000 ми се струват малко като за начало - сигурно ще изскочи нещо, за което не сте помислили.
Ако се страхувате да носите повече в наличност, пътническите чекове са алтернатива. Вероятно все още могат да се купят в България. Аз ползвах такива, когато идвах тук преди 4 години, но трябваше да пообиколя банките, докато намеря такава, която ги предлага. Тогава ползвах ПИБ и мисля искаха около седмица предварително известие, за да ги поръчат. Могат да се осребрят във всяка банка тук.

MyXa
KoHcKa

#3027217 - 18.03.2013 17:34 [Re: Eli11]

Да. В САЩ се ползват много чекове. Банков чек е когато банката ви издаде чек срещу наличната сума в сметката ви (колкото искате) и вие после го депозирате в друга сметка (става бързо, защото един вид въпросната банка гарантира, че вие имате парите в сметката, иначе няма да ви издаде чека).
Според този документ тук, ще ви струва около 40лв за 20,000лв за чек - http://www.allianz.bg/bank/include/docs/bankdocs/Tarifa_corp01072010_last.pdf

--------------------

~Mark Twain

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
    #3027219 - 18.03.2013 17:36 [Re: plain]

Ако имат познати, може да им пратят по тяхната сметка $3-4К преди да заминат. После още $3-4К в брой на самолета, и накрая като си отворят тяхна сметка си прехвърлят останалите $7-8К от БГ.
Така хем ще имат пари в САЩ, хем няма да носят много в браой, хем сумите ще са по-малко от $10К и няма да се налага да се декларират.

NVU
Legend

#3027222 - 18.03.2013 17:38 [Re: MyXa]

Неудобството на чека, е че пак има риск да бъде загубен или откраднат. Депозирането му тук също ще отнеме поне 2-3 дни, ако не и повече.

MyXa
KoHcKa

#3027227 - 18.03.2013 17:42 [Re: NVU]

Е, то с всичко е така Парите брой са най-бързи и най-евтино излизат

--------------------

~Mark Twain

Eli11
четящ

#3027229 - 18.03.2013 17:44 [Re: NVU]

Благодаря за разясненията. Може би ще вземем към 9000, а останалите после ще прехвърля. Колкото до линка на Алианц е за юредически лица и аз знам, че за такива се намират, но е съм сигурна за физически. Ще помисля все пак, благодаря! Иначе ние отсядаме в роднини, така че не вярвам да ни трябват парите първите няколко дни. При всички случаи сме с малки деца и ще поразгледаме училищата и т.н., а първоначално за самия документ за наем ,сме решили да се водим като наематели в тяхната къща - фиктивно...

--------------------

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #3027376 - 19.03.2013 02:44 [Re: MyXa]

"Банковата система тук е доста различна. "

А, дали при тези преводи ще се наложи да плащат суми на парите които теглят в последствие (в САЩ)? Не съм сигурна за кои сметки беше валидно това, но помня, че имаше нещо подобно.

MyXa
KoHcKa

#3027377 - 19.03.2013 02:46 [Re: skyline]

Не. Ако са в американска сметка, не се плаща нищо, ако теглиш от АТМ на банката.

--------------------

~Mark Twain

Божката

Регистриран: 10.12.2005
    #3027387 - 19.03.2013 03:08 [Re: skyline]

Цитат:

"Банковата система тук е доста различна. "

А, дали при тези преводи ще се наложи да плащат суми на парите които теглят в последствие (в САЩ)? Не съм сигурна за кои сметки беше валидно това, но помня, че имаше нещо подобно.

Ако ги депозират в чекинг акаунт не, Повечето са фрий.
Ако ги депозират в сейвингс акаунт банката ще им плати суми, някакви лихви, които "стотинки" после трябва да обявят в данъчната си декларация за приход.

--------------------
нямам ламбо Мамо, но ръката ми през джамо

Tanichka18

Регистриран: 04.05.2012
    #3027437 - 19.03.2013 10:56 [Re: MyXa]

Аз съм сама и се чудя дали около 4 K биха ми били достатъчни. Приемам съвети и мнения. Успех на всички!

NVU
Legend

#3027449 - 19.03.2013 12:04 [Re: Tanichka18]

Цитат:

Аз съм сама и се чудя дали около 4 K биха ми били достатъчни. Приемам съвети и мнения. Успех на всички!

Дали си сама или семейство, няма голяма разлика в началните разходи. Апартамент (първи и последен наем) и кола са нужни така или иначе. $4К не е много, зависи къде отиваш, имаш ли познати, език, работа...

skyline

#3027572 - 19.03.2013 17:06 [Re: Tanichka18]

Ако имаш къде да живееш без да поемаш режийни разходи и имаш реален шанс да започнеш работа до няколко месеца, то тогава може и да ти стигнат. Аз лично бих приела тази сума като джобни.
$4000 за 3 месеца на пример прави $44 на ден, което не е много. И пак зависи от това къде и при кого отиваш.

skyline

#3027641 - 19.03.2013 20:36 [Re: MyXa]

Ама, ние нали говорим за начална сума с която да се тръгне към САЩ и в частност споменатите $4000. Отделно предполагаме, че човека има при кого да остане.

MyXa
KoHcKa

#3027648 - 19.03.2013 20:47 [Re: skyline]

Добре, само че този човек надали ще може да се занимава да го разхожда новодошлия да си търси работа, все пак и той е на работа, нали така? а обикновено установените хора не живеят в повечето случай в градовете, а там където са добри училищата заради децата. Тогава пък съвсем за кола е за никъде.
И колко смята новодошлия да остане при този човек, на мен примерно повече от седмица-две би ми било адски неудобно.

--------------------

~Mark Twain

skyline

#3027880 - 20.03.2013 16:56 [Re: MyXa]

Разбира се, че няма да може постоянно да разхожда новодошлия. Пак повтарям, има голямо значение за кой град говорим. Мисълта ми беше, че не във всеки град ти трябва кола. Съвсем спокойно можеш, след малко инструкции, да ползваш градския транспорт. Като си намериш работа и прецениш, че без кола не можеш (в зависимост от града) тогава си купуваш.
А и за новодошъл, който си няма на представа от правилника за движение, улиците и други такива "дребни" подробности, шофиране може да се окаже ужасно стресиращо. Пробвала съм, и след около 30 мин въртене в... и аз не знам дали е било кръг върнах ключовете на колата (в Атланта понеже там не става без кола). Уж имах карта и знаех къде отивам и как да стигна... Ами не става. А, не съм там за пръв път многократно съм минавала по тези улици. Та, щом при мен е било така, какво ли ще е за хора които още не знаят на кой свят са и нямат правилна ориентация. Та, защо да затормозяваме хората с кола когато/ако има удобен градски транспорт?

MyXa
KoHcKa

#3027883 - 20.03.2013 17:04 [Re: skyline]

Честно казано аз намирам карането в САЩ за много лесно начинание. Сравнено с Европа, където има 100 знака, които трябва да знаеш какво означават, тесните въртеливи улички и т.н.
В САЩ повечето градове са нови и са построенни на grid, което спомага за страшно лесната ориентация. Да не говорим, че има точно 8 знака на кръст и всичко друго е изписано с думи.
Но ето сама казваш, че в Атланта не си могла без кола, а и ние по-горе казахме, че много зависи къде отива човек, но в общия случай като се изключат 5-6 града си трябва кола. Дори в Чикаго си трябва кола. Та ако в 90% от случаите трябва кола, да тя трябва да се сложи в сметките. А тук коли под $1000 бол. Както казахме, добре ще се придвижва с градски транспорт, обаче така си стеснява и кръга за търсене на работа, понеже е зависим от транспорта.

--------------------

~Mark Twain

skyline

#3027889 - 20.03.2013 17:12 [Re: MyXa]

Никой не спори за това!
Моята забележка беше, че автоматично се приписват разходи за кола, без да се знае на къде се е отправил човек.

bluebetty
ориентирано-неориентиран

Регистриран: 22.01.2011
    #3027893 - 20.03.2013 17:17 [Re: skyline]

Приписват се автоматично разходи за кола, защото в повечето случаи е необходима, а пък всеки на място може да прецени до колко.

skyline

#3027901 - 20.03.2013 17:30 [Re: bluebetty]

Да, но при тръгване от Б-я, когато парите не са много е малко стряскащо да чуеш, че задължително ти трябват и няколко хиляди за кола.

bluebetty
ориентирано-неориентиран

Регистриран: 22.01.2011
    #3027904 - 20.03.2013 17:40 [Re: skyline]

Да стряскащо е, но пък реалистично. По-добре да си подготвен и да очакваш, че ще ти трябва кола отколкото като отидеш да установиш, че ти трябва, но не си я предвидил като разход. Ако наистина се намират коли за по 1000$ можеш да изтеглиш заем от България, да ги вземеш и ако не ти трябва кола все ще им намериш приложение, можеш и да си покриеш кредита. Така, че аз не виждам нищо лошо да си го смяташ като разход, ако пък си се насочил към някой от градовете с добре изграден градски транспорт няма да си броиш разход за кола и готово.

skyline

#3027920 - 20.03.2013 18:59 [Re: bluebetty]

Знаеш ли, бях писала същото, но го изтрих преди да пусна поста

Важно е да знаеш къде отиваш, защото колкото и да изглеждат нищожни тези $1000, за някои (потенциални) емигранти са си сериозна сума отгоре на това което са приготвили.

NVU
Legend

#3027926 - 20.03.2013 19:11 [Re: skyline]

Честно толкова глупости изприказва по темата за колите, че чак не е смешно. Ако ще се въртиш като котка само и само да не паднеш по гръб, кажи и може да приключим разговора.

Все едно някой да каже - ходих в Япония без да знам японски, значи език не ти трябва. Това е глупост, защото като турист да се разходиш е едно, да живееш със семейството си е съвсееееееем друго.

skyline

#3027945 - 20.03.2013 19:49 [Re: NVU]

Защо да се въртя? Аз от самото начало казвам едно и също. Това кой как интерпретира написаното вече не мога да знам.

и айде стига с това "като турист", че става досадно вече. То е ясно, че за няколко дена може и да не ти трябва кола. Всъшност на турист повече би му била необходима за да обиколи колкото се може повече места и градове.

NadinАдминистратор
Charmed

#3027952 - 20.03.2013 20:04 [Re: skyline]

Дори и 6 месеца да си тук, бивайки на гости/посещение (писала си, че си била на гости в САЩ за месец), тогава естествено, че не трябва кола.
Ако питаш и родата на повечето от нас, която идва за по 6 месеца на гости и тя е "живяла" тук.
Има голяма разлика, когато си на посещение, пък било то и по-дълго и трайно установяване за това нека не се бъркат нещата и не се подават грешни сигнали.

--------------------

NVU
Legend

#3027976 - 20.03.2013 20:46 [Re: skyline]

Цитат:

Всъшност на турист повече би му била необходима за да обиколи колкото се може повече места и градове.

Аз те моля да спреш с глупостите, ти ми доказваш че фантазията ти край няма...

Ivo77
ентусиаст

Регистриран: 15.10.2011
От: Long Neck .De
    #3027980 - 20.03.2013 20:59 [Re: NVU]

$500 долара с жената и бебе на 3 месеца,обаче живеехме 3 месеца при леля ми ,не сме плащали наем и такива неща ,на 2 седмица почнах работа ,а жената 2 седмици след мен всичките пари бяха спестявани така се почна.Три години по-късно имаме свое жилище ,бебето не е бебе ,говори повечко анг играе с местните деца ,а ние с жената се радваме ,че не се уплашихме и продължаваме напред .Нашето бъдеще е тук и като се качихме в самолета си казахме ,че каквото и да стане ще сме заедно и ще си помагаме ,но няма да поглеждаме назад .Успех на всички

Botev Plovdiv

**

#3027992 - 20.03.2013 21:13 [Re: MyXa]

по принцип аз не познавам човек тук, който да е дошъл и да си е купил кола на втория ден. Отначало скатават парите, оглеждат се за работа, ходят пеш, качват се на рейсове, молят други хора да ги карат ако е удобно, но кола не се купува. След това като си намерят работа тогава идва ред и на колата.

Ivo77
ентусиаст

Регистриран: 15.10.2011
От: Long Neck .De
    #3027999 - 20.03.2013 21:21 [Re: Botev Plovdiv]

В началото на промените у нас излизаха първите разговорници и прочее на други езици,та имам едно издание на един Българо -Американски такъв от 90 -та година където Джим Томас накратко описва живота в Америка ,та той там казва ,че по принцип е правилно първо да си намериш работа и после да почваш с покупките ,та общо взето съм съгласен с това дето Ботев пише,ест има изключения от правилото и хора дошли с много кинти ,което е и правилно ,но всеки според разбиранията и възможностите

NadinАдминистратор
Charmed

#3028038 - 20.03.2013 22:07 [Re: Botev Plovdiv]

Цитат:

по принцип аз не познавам човек тук, който да е дошъл и да си е купил кола на втория ден.

Ние бяхме така, не на втория, но на третия и не кола, ами VAN
По вашите земи може и да може без кола, тук в Чикаго събърбия - не става. Колата си трябва и то с отскок, че не една, ами и две на семейство.

--------------------

Botev Plovdiv

**

#3028094 - 20.03.2013 23:47 [Re: Nadin]

и тук не може без кола ако искаш да не прекарваш по 2 часа по спирки и рейсове. Но поне в началото, когато нямаш работа и няма да пътуваш всеки ден може да не бързаш, защото колата не е само да я купиш. Има такса при купуване, бензин, масло, застраховка, която с българска книжка ще е доста по-висока от нормалното.

NadinАдминистратор
Charmed

#3028096 - 20.03.2013 23:52 [Re: Botev Plovdiv]

Получава се малко затворен кръг, кола = разходи, без кола - силно ограничени възможности, отразяващи се на доходите. За това и повтаряме, че е добре разходите поне за една кола да бъдат включени в необходмата сума за начало.
Всеки има глава на раменете си, да събира инфо и да мисли.

--------------------

Moskva
untouchable
**

Регистриран: 17.02.2013
От: Chicago, Illinois
    #3028241 - 21.03.2013 15:53 [Re: Nadin]

В крайна сметка, с колкото и пари да се тръгне малцина са тези, които надскачат средното ниво на имигранта - средното ниво е една къща/апартамент, няколко кредитни карти, две коли и 200-300К кредити.

JAD

Регистриран: 20.03.2004
    #3028270 - 21.03.2013 17:25 [Re: Moskva]

Цитат:

с колкото и пари да се тръгне

Цитат:

малцина са тези, които надскачат средното ниво на имигранта - средното ниво е една къща/апартамент, няколко кредитни карти, две коли и 200-300К кредити

И каква е връзката между тези двете ти гениални умозаключения?

Moskva
untouchable
**

Регистриран: 17.02.2013
От: Chicago, Illinois
    #3028285 - 21.03.2013 18:16 [Re: JAD]

В началото с 15К си по-спокоен отколкото с 2K. След 5 години всички са с по една къща, две коли и 200-300К кредити.

NVU
Legend

#3028335 - 21.03.2013 20:19 [Re: Moskva]

Цитат:

В началото с 15К си по-спокоен отколкото с 2K. След 5 години всички са с по една къща, две коли и 200-300К кредити.

In the long run we are all dead.

Божката

Регистриран: 10.12.2005
    #3028472 - 22.03.2013 03:25 [Re: NVU]

Цитат:

Цитат:

In the long run we are all dead.

И така се успокояват от това че тегне debt...

--------------------
нямам ламбо Мамо, но ръката ми през джамо

sevelius
неориентиран

Регистриран: 22.07.2011
    #3032078 - 31.03.2013 16:39 [Re: Джек Дениъл]

Дойдох с 400 $

sickmind
нерегистриран

Регистриран: 14.03.2010
    #3032367 - 01.04.2013 12:43 [Re: sevelius]

Цитат:

Дойдох с 400 $

Със зелена карта или на бригада? Защото разликата в необходимите пари е меко казано огромна.

pav4o79
жител на света

Регистриран: 19.02.2011
От: Сан Франциско
    #3032498 - 01.04.2013 17:34 [Re: sevelius]

Цитат:

Дойдох с 400 $

Има хора , на които тези пари няма за цигари да и стигнат , ако мъж и жена пушат .
Ако си живял при гаранта , не си плащал наем , не си си купил кола в началото , и още на втория ден си почнал работа , като си пристигнал сам човек , не семеен , има вероятност да ти стигнат .
Има разлика , ако човек замине сам , с половинката или с две деца .
Броят на членовете на семейството , увеличава необходимата начална сума поне с 1500$ на човек .
Късметът също е от решаващо значение в първите месеци на търсене на работа.
Брат ми когато заминаха за Канада със съпругата си и децата преди години , се запознал с настоящият си шеф в самолета . Но те заминаха с близо 20 000 $ канадски .

slavy
Homo sapiens

Регистриран: 28.05.2010
От: Варна/Maryland
    #3033640 - 03.04.2013 20:02 [Re: Botev Plovdiv]

Цитат:

по принцип аз не познавам човек тук, който да е дошъл и да си е купил кола на втория ден.

Общо взето кола се купува след като ти издадат шофьорска книжка. Това е условие на повечето дилъри и освен това при закупуването правиш застрахова, което меко казано е трудно без книжка. Поне при мен беше така. Лошото е, че докато нямаш кола си като без крака.
Другото е, че в нашия щат за да ти издадат шофьорска книжка, трябва да имаш два документа, единия е БГ поспорта с визата, а другия зелената карта или потвърждението от емиграционните, което пристига покрай зелената карта. Ходих към 10 пъти до ДМВ-то , но така и не ми разрешиха да се явя на изпит за книжка без зелената карта.
П.С. Естествено, ССН също трябва.

--------------------
Здравей живот!

Редактирано от slavy (03.04.2013 20:04)

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3033644 - 03.04.2013 20:18 [Re: slavy]

Освен зелената карта искат и 2 платени сметки за консумативи за Чикаго,проблема е,че обикновенно гаранта наема жилището и сметките са на негово име така,че става още по сложно,а и сметки може да има месец след идването.

fisherman
bass

Регистриран: 09.11.2012
От: Saint Louis,MO
    #3033652 - 03.04.2013 20:33 [Re: pav4o79]

Пък аз първия път дойдох с 100 долара ш джоба ама беше на бригада и взех първата заплата на втория ден...ама за нов живот няма как да стигнат...поне 10 15 К си трябват

--------------------
Не спори с глупак,защото ще те свали на нивото си и ще те бие с опит !!!

sigi734
старо куче

Регистриран: 12.02.2010
    #3033661 - 03.04.2013 21:06 [Re: Zakari]

Във Флорида също. За доказване на адресна регистрация използвахме писмото, с което дойде ССН и една декларация от гаранта, че живеем при него. Същата декларация използвахме и за записване на децата в училище.

NadinАдминистратор
Charmed

#3033664 - 03.04.2013 21:08 [Re: Zakari]

Цитат:

Освен зелената карта искат и 2 платени сметки за консумативи за Чикаго,проблема е,че обикновенно гаранта наема жилището и сметките са на негово име така,че става още по сложно,а и сметки може да има месец след идването.

Какво значи за Чикаго
Недей да генерализираш, нещата могат да бъдат много различни в различните случаи. Нито е обикновено гарантът да наеме жилището, нито сметките да са на негово име (Боже, опази)
Това, че при вас тази схема дава резултати, по нхикакъв начин не я прави автоматично валидна за Чикаго.

--------------------

Честит Рожден Ден Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #3033674 - 03.04.2013 21:44 [Re: slavy]

Цитат:

Общо взето кола се купува след като ти издадат шофьорска книжка. Това е условие на повечето дилъри и освен това при закупуването правиш застрахова, което меко казано е трудно без книжка. Поне при мен беше така...

И във Вирджиния и във Флорида си купих кола + застраховка без да имам американска книжка. На едното място бях с H2B виза, на другото с B2. След това като си изкараш US книжка, след 2 месеца да речем, следва да звъннеш на застрахователната компания и да свалят цената. При мен поспориха малко и я свалиха чак след 6 месеца, но пак е нещо.

sigi734
старо куче

Регистриран: 12.02.2010
    #3033691 - 03.04.2013 22:46 [Re: Siska_Y]

Изтичат ми първите шест месеца от застраховката. Как се подновява? Мога ли да искам нова цена?

MyXa
KoHcKa

#3033695 - 03.04.2013 22:54 [Re: sigi734]

Ще дойде писмо по пощата най-вероятно, където ще те питат дали искаш да я подновиш. Можеш да се обадиш да питаш за нова цена, както можеш и на други застрахователи да се обадиш, за да питаш за цените и да избереш този, които ти дава цената, която искаш.

--------------------

~Mark Twain

slavy
Homo sapiens

#3033725 - 04.04.2013 01:38 [Re: Siska_Y]

Цитат:

И във Вирджиния и във Флорида си купих кола + застраховка без да имам американска книжка. На едното място бях с H2B виза, на другото с B2.

Да, при тези визи искат други документи. При зеленокартовците няма да мине номера за американска шофьорска книжка. За застраховката, може да се навие някоя компания да приеме БГ книжка, но не ми се мисли на каква цена. И пак има разлика дали си постоянно пребиваващ или не.
Относно сметка от ток или наем, аз дадох стейтмънта от сметката в банката Също така е хубаво да дадете потвърждение от пощите, че живеете на адреса си. Тук внимателно: за първа регистрация в САЩ, пощите не изпращат потвърждение. Така, че може да впишете в бланката, като предходен, адреса на някой познат в САЩ.

--------------------
Здравей живот!

Редактирано от slavy (04.04.2013 01:47)

slavy
Homo sapiens

#3033726 - 04.04.2013 01:45 [Re: sigi734]

Цитат:

Във Флорида също. За доказване на адресна регистрация използвахме писмото, с което дойде ССН и една декларация от гаранта, че живеем при него. Същата декларация използвахме и за записване на децата в училище.

Показах им такава декларация от гаранта в ДМВ-то, но ми казаха, че вече не важи. За адреса искат потвърждение от пощите или сметка за ток, вода или стейтмънт от банка. Поне във Виржиния е така.

--------------------
Здравей живот!

Редактирано от slavy (04.04.2013 01:50)

RIM

Регистриран: 19.05.2010
От: Broward County
    #3033733 - 04.04.2013 03:17 [Re: slavy]

Цитат:

... При зеленокартовците няма да мине номера за американска шофьорска ...

Минава, минава.
При мен мина. С малко уговорки и разправии и мина.
Купих си кола, регистрирах я, направих си и застраховка и тогава изкарах книжката.
После се обадих отново на агента за да впишат книжката в застраховката.

Истината тук обикновено е повече от една.

Редактирано от ∩manev∩ (04.04.2013 03:19)

slavy
Homo sapiens

#3035213 - 08.04.2013 18:37 [Re: RIM]

Да, зависи и от щата, във Виржиния не става така

--------------------
Здравей живот!

Мечето :)

Регистриран: 02.05.2012
    #3086200 - 05.09.2013 05:59 [Re: slavy]

Ние купихме кола и си направихме застраховка с бг книжките и нямаше никакъв проблем. Колата я взехме от дилър, а застраховката ни е 250 долара и двамата сме включени.

--------------------
Прасчо: "Знаеш ли, Пух, мислех си..."
"Това е добър навик, Прасчо!" - прекъсвайки го, каза Пух.
Из "Мечо Пух"

Hиkи
новак

Регистриран: 07.03.2011
    #3086300 - 05.09.2013 15:09 [Re: Мечето :)]

Добре... ама колко време важат българските книжки във вашия щат? (...Ш'тото става малко „параграф 22” като ти изтече срока за БГ книжката. :-\ )

NadinАдминистратор
Charmed

#3086310 - 05.09.2013 15:39 [Re: Hиkи]

За Илиной е 3 месеца.
Напълно достатъчно да се изкара тукашна книжка, освен това в повечето случаи се отразява на цената на застраховката.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 44742

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.164 seconds in which 0.037 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.