ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
darkwing
ентусиаст
**

Регистриран: 27.07.2007
Re: с колко $$ пристигнахте в САЩ?
    #2024569 - 03.02.2008 20:21 [Re: starkid]

А като се има предвид необзаведена квартира какво означава това? Една стая само с тапети ли? Например има ли пералня, готварска печка и сушилня? Т.е. необзаведеността само липса на домакинска посуда ли е или как? Защото без пералня и готварска печка мисля че просто е невъзможно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2024574 - 03.02.2008 20:34 [Re: darkwing]

В необзаведено жилище няма мебели и посуда, но има кухненско обзавеждане - шкафове, готварска печка, хладилник, миялна машина ( в повечето случаи), също може да има микровълнова и кафе машина. Пералня и сушилня са осигурени, като най-често в приземняи етаж на сградата има общи такива. Също така във всяко жилище има дрешници, което спестява нуждата от гардероби.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2024575 - 03.02.2008 20:34 [Re: darkwing]

Готварска печка, хладилник и миялна машина обикновено има. Има и шкафчета и дрешници. И това е. Перална и сушилни машини обикновено има за общо ползване в общо помещение, или на някои места ти разрешават да си купиш и да си инсталираш в апартамента.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #2024576 - 03.02.2008 20:35 [Re: darkwing]

Означава, че имаш готварска печка, хладилник, и в повечето случаи - миялна машина. Пералнята и сушилнята в повечето случаи са общи за сградата, или има на всеки етаж. По-рядко апартаментите имат индивидуални пералня и сушилня.

irkata
и все пак, усмихната

Регистриран: 28.04.2007
От: Чикаго
    #2024633 - 03.02.2008 21:57 [Re: 981981]

Закачам се за последния!

Ние преди близо 3 месеца пристигнахме с 15К. 4 членно семейство сме. Въобще и не сме мислели да оставаме колкото си може по-дълго при гаранта ни, за да ни издържа! Като чета такива мнения и разбирам защо хората от форума не искат да стават гаранти на случайни хора! Ужас! Ако така разсъждават повечето,на зле са нещата!

Стояхме при гаранта ни 1 седмица. Гледахме колкото си може по-малко да сме му в тежест. Достатъчно беше това, че той една седмица не ходи на работа заради нас.

Парите ни стигнаха за квартира, да си купим най-необходимото за нея. Да си купим кола, компютър. Телефони - взеха ни депозит по 250$ на телефон! И разни други дребни разходи, при които не разбираш как са отлетяли парите. А и като новодошъл всичко за теб е по-скъпо!

Повечето пари ти дават сигурност. Но както е написал и Reks, понякога човек се отпуска, знаейки, че има пари и може накрая да стане лошоооооооо!

На нас пари ни останаха и можеха да ни стигнат за още 3-4 месеца, но се наложи по спешност пътуване на съпруга ми с децата за Бг миналата седмица! Буквално за 3 дни купихме билетите и отлетяха, и познайте какво - бюджета олекна с едни бързи 3 000$! Е, сега на мен тук ми е трудно. Ама много! Защото не бях почнала работа преди това - гледах децата и те тъкмо тръгнаха на градина и щях да си търся работа и....

Но все пак ако нямахме достатъчно средства за билетите, щеше да е много по-лошо! Така че с колкото повече пари, толкова по-добре!

Ние нашите пари ги донесохме кеш. Декларирахме ги на влизане в САЩ и никой нищо не ни е питал за тях, нито сме плащали някакви такси.

ivston, ти ме кефиш човек! Тъпо и упорито си въртиш едно и също, и колкото пъти да ти повтарят хората тук нещо, ти пак не, та не! Успех в САЩ!

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #2024644 - 03.02.2008 22:20 [Re: Слънчев лъч]

Цитат:

Цитат:

Тва 1000$ за депозит за телефон трябва да си луд да го платиш

А когато нямаш гарант, а телефон ти трябва, пак ли си луд?

пак си луд, щото Т-Мобил искат депозит около 75-150 $. Иначе аз не платих депозит, макар че имах кредитна карта от 2 месеца

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2024676 - 03.02.2008 22:49 [Re: Botev Plovdiv]

Ако отидеш в офис, а и много държиш да си с фемили план. Ако телефона се поръча онлайн с индивидуален план тогава няма никакви депозити. Да дойдеш тук и още в самото начало да си купиш фемили план и на всичкото отгоре да платиш депозити не е най-умната стъпка. За мен най-доброто решение като начало е да се купят от Т-Мобайл два телефона с припейд карти с по 100$ ваучери за разговори - общо около 280-300$. Тези два ваучера са с по 1000 мин. всеки, което би трябвало да стигне за поне 4 месеца и на двамата да си говорят нормално. След като минат тези 4 месеца вече доста неща са ясни и колко минути на месец ви трябват също. И ако трябват повече от 250-300 мин. на месец тогава вече се прехвърлят картите на фемили план и никой няма да ви иска депозити, защото вече ще сте се появи по кредит бюрата. Ако не ви трябват толкова минути (аз например си изговарям около 120-150 мин на месец и за мен фемили плана е напълно безсмислен) си оставате на припейд картите и си купувате нови ваучери от по 100$. Така, че тия депозити и абонаметни такси са си направо прахосване на пари, които и без това все не достигат точно в началото .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #2024688 - 03.02.2008 23:01 [Re: Reks]

тва T-Mobile как се чете? Преди мислех, че е Т-Мобайл, а тук всички, дори тези от фирмата му викат Т-Мобъл (ударението е на о). Даже като се обадя на телефона за customer care и там казват Tи Mобъл

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #2024696 - 03.02.2008 23:14 [Re: Botev Plovdiv]

Ти за това ли баш намери да се хванеш . Сега като се замисля наистина му викат Ти Мобъл. Аз си му викам обаче Ти Мобайл и досега никога не съм останал неразбран .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

irkata
и все пак, усмихната

Регистриран: 28.04.2007
От: Чикаго
    #2024776 - 04.02.2008 01:45 [Re: Reks]

Reks, много си прав за телефоните! Ние общо взето се прецакахме с нашите, ама като новобранци нали все трябва да се прецакаме с нещо!

Ако сега идвам и трябва да си взема телефон, ще си взема с предплатени минути! Ама вече късноооооо!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 44746

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.