ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
smoker
ентусиаст
**

Регистриран: 27.10.2013
Re: шофьорска кножка в Илиноис
    #3105696 - 05.11.2013 04:50 [Re: goJleH]

Доста странно ми се видя, за да се явиш на кормуване, трябва да имаш лична кола, иначе не те допускат да се явиш, или поне докато някой не ти заеме неговата кола със застраховката, друг вариент е да вземеш рент а кар и се нея да се явиш
eбати булшита.

иначе като цяло съм доста недоволен от отношението на черните служители в южните гета на чикаго. некомпетентността им нямаше край. наложи ми се три пъти да ходя до центъра, като всеки път опашките бяха от по 100 човека и всеки път различен служител на гишето ми обясняваше, че визата ми не е валидна, че нямам I94 и зелена карта, и направо ме пращаше да ходя да си е*а майката. доста е шибано да им се обясняваш за някакви работи, които те са длъжни да знаят, да са обучени или и аз не знам какво.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #3105709 - 05.11.2013 05:52 [Re: smoker]

Струва ми се, че ще продължи да ти е трудно в Америка докато не се качиш на камиона.

smoker
ентусиаст
**

Регистриран: 27.10.2013
    #3106766 - 07.11.2013 07:07 [Re: NVU]

ами сигурно ще е така, но не мисля скоро да спя по паркингите и да шибам евтини жълти к*рви, затова най-вероятно ще се преориентирам към нещо по-градивно.
иначе още доста рано се сблъсках с "расизма" на черните към белите

bobonikolov
ентусиаст
**

Регистриран: 09.12.2013
    #3127673 - 21.01.2014 11:03 [Re: Мечето :)]

Ето тук има нещо интересно:
http://www.bulgaria-weekly.com/consultat...v-ilinois-.html
Та ако реши някой да се заяжда - разговор с по - висшестоящ чиновник. Поне такъв е извода според мен.
Цитат:

ЗА ОБИКНОВЕНАТА ИЛИНОЙСКА ШОФЬОРСКА КНИЖКА СЕ ИСКА САМО НОМЕР ЗА СОЦИАЛНО ОСИГУРЯВАНЕ, А НЕ ЛЕГАЛЕН ИМИГРАЦИОНЕН СТАТУТ
Всеки човек с валиден номер за социално осигуряване, добит законно и без измама, има право на редовна (клас D) шофьорска книжка в Илинойс, независимо от имиграционния му статут. Ако имате добър номер за социално осигуряване, дори и картата ви да има печат „невалиден за работа без разрешение на DHS”, и ви откажат обикновената илинойска шофьорска книжка, моля обърнете се към по-висшестоящ служител или началник и обжалвайте това решение. Вземете мястото и името на човека, който ви е поискал доказателства за легален имиграционен статут и после се обадете в офиса на Главния юрисконсулт в Спрингфийлд да докладвате случилото се. Би трябвало да получите шофьорската си книжка. По думите на юридическия им отдел: „Ние не сме имиграционните служби“. Редовият чиновник може и да не знае това, но не трябва да има въпроси за имиграционния ви статут.

dreamer79
пристрастен

Регистриран: 17.06.2013
От: Chicago,Il
    #3185249 - 25.07.2014 16:49 [Re: bobonikolov]

Вчера аз и съпруга ми взехме книжки. Ходихме в Lombard,Chicago тъй като там се съгласиха да му превеждам на писменния тест. За тези,които незнаят грам английски да кажа,че може,но трябва да отидете на място да ви запишат ден и час. После отивате в уреченото време с всички необходими документи. Този,който ще превежда е да знае добре английски,защото му четат въпросите и отговорите и той превежда по това,което е чул на другия. Кормуването се минава лесно там.(на него си сам,обаче).Ако знаеш поне посоките става. Аз се притеснявах много,защото не шофирам добре.Така,че пробвайте.Питайте си в локалните DMV дали може с преводач.Ако не стане в едно,отивате в друго.

Sara17
член

Регистриран: 16.05.2013
    #3198429 - 06.09.2014 04:44 [Re: dreamer79]

Здравейте, пиша вече от американска земя ..та присъединявам се тук с питане: Трябва ли да си записвам час за изпит? Или отивам със ССН и паспорт и им казвам, че искам да карам изпит..и те ме "мятат" , а иначе сега последно колко са въпросите?? Аз книжката ( правилника ) вече направо го изядох и по цели вечери сънувам кръстовища, пешеходци и училищни зони ...та да се шашкам ли или не??

dreamer79
пристрастен

#3198629 - 06.09.2014 18:09 [Re: Sara17]

Не е необходимо да си записваш час. Отиваш сутринта с необходимите документи, дават ти номерче и чакаш. За докуметните: паспорт, сошъл и след това договор за наем, банк стейтмънт....(разгледай добре последната група с документи от нея искат два за доказване на адрес). Ако знаеш правилника, поупражнявала си се в разните сайтчета и можеш да шофираш изпитите са лесни. Въпросите са 25 текстови и 15 знака. Няма за какво да се притесняваш.

blueandpaola
неориентиран

Регистриран: 03.02.2014
    #3201915 - 19.09.2014 17:38 [Re: dreamer79]

Здравейте,

Искам да попитам кога мога да се явя на листовки в областта около Чикаго? Сошъла ми пристигна, но зелената карта още не е. Имам писмо от сошъла и от банката, но още нямам квартира, понеже съм при познати за момента.
С паспорта и с тези документи достатъчно ли е да се явя или трябва да се чака зелената карта и договор за наем? Не мога ли да използвам техния адрес?

dreamer79
пристрастен

#3201925 - 19.09.2014 18:13 [Re: blueandpaola]

Можеш да отидеш намясто и да провериш дали ще приемат тези писма. При нас не стана. Съгласиха се на попълнена на място декларация от гарантите ни,че живеем на техния адрес и банк стейтмън получен там. На писмата от сошъла и банката трябва да има само вашето име. Без имената на гаранти или на собственика на жилището.

blueandpaola
неориентиран

Регистриран: 03.02.2014
    #3201930 - 19.09.2014 18:33 [Re: dreamer79]

Благодаря за отговора!
Прочетох правилника, но къде мога да видя примерни тестове и въпроси, по които да се упражнявам, защото не мисля, че тези от правилника са достатъчни?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16602

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.