ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
tedasonic
новак

Регистриран: 27.05.2010
спешно -годеническа виза на САЩ
    #2633664 - 27.05.2010 13:57

Здравейте,
предстои ми интервю за годеническа виза за САЩ.Моля Ви,ако някой е ходил за този вид виза,да ми пише как протича самото събеседване.Благодаря предварително.
Поздрави

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
siskata
неориентиран

Регистриран: 18.03.2010
Re: спешно -годеническа виза на САЩ
    #2655069 - 01.07.2010 10:43 [Re: tedasonic]

Здравейте,

В началото на Май получихме одобрение на петиция I-129F от USCIC в САЩ. От тогава очаквам писмото с указания от посолството на САЩ в България, но за съжаление все още - нищо. От 3 дни се опитвам да се свържа с Имигрантски отдел на тел. 02/937-5444, но още при първото набиране на числото 4 ми дава заето.
Вече не знам, какво да правя. Как мога да разбера дали имам изпратено писмо? Все си мисля, че може да е изпратено, но да не е пуснато в пощенската ни кутия.
Моля, ако някой има информация колко време отнема изпращането на указанията след одобрението на петицията да ми пише или в темата или на лични.

Благодаря предварително!

tedasonic
новак

#2661955 - 12.07.2010 14:07 [Re: siskata]

до една седмица получих плика с документите,които са необходими за кандидатстване.
та Никой ли не е е кандидатствал за годенчиеска виза,да каже как е самото интервю?

siskata
неориентиран

#2662022 - 12.07.2010 15:56 [Re: tedasonic]

Много ти благодаря за отговора!
Вече получих плика с указанията.
Необходимите документи трябва да са преведени, но не е задължително да са легализирани. Дали можем сами да си ги преведем или трябва превода да е направен от преводаческа агенция задължително?
tedasonic, на теб кога ти е интервюто?

tedasonic
новак

#2662031 - 12.07.2010 16:09 [Re: siskata]

по-добре да са дадени на агенция з апреводи,да се вижда печата и келтвената декларация,че едно към едно е преведен текста.
какви доказателства ще прилагате към документите
аз съм на интервю сега края на месеца и не мога да намеря инфо какви въпроси задават.има инфо,но тя е доста минали години,търся нещо по-актуално

siskata
неориентиран

#2662052 - 12.07.2010 16:46 [Re: tedasonic]

И аз търсих, но нищо не намерих като инфо за интервюто.
Мислим да носим снимки, телефонни разпечатки и едно писмо. Друго нямаме. Също така годеника ми ще дойде с мен на интервюто.
Вие, какви доказателства ще прилагате?
И още нещо, което не ми стана много ясно. В описанието на документите пише и медицинско свидетелсво, а малко по-долу пише, че прегледите се извършват само от посочените 2 клиники. Това означава ли, че те издават това медицинско свидетелство, което изискват или то е отделно от прегледите и заключението, които се правят в тези клиники?

tedasonic
новак

#2662061 - 12.07.2010 16:59 [Re: siskata]

медицинските са само от тези две клиники,така че преди интервюто трябва да си насрочиш дата за прегледи.аз сега тази седмица съм на прегледи,там искат международен паспорт,снимки и имунизационен паспорт,да видят какви ваксини имаш поставени и съответно 61 долара.
относно за годеника,изрично пише,че специално за тези вид няма да допускат други лица.ние имаме адвокат и той също ни посъветва годеника да си остане в америка.
имаме мн снимки,майли,разпечатки от телефони,самолетен билет че е идвал в бг при мен и смятам,че това е достатъчно.
незнам дали има отказ при такива визи
кога мислите да се явавате на интервю?

siskata
неориентиран

#2662094 - 12.07.2010 17:52 [Re: tedasonic]

tedasonic, писах ти на лични.

siskata
неориентиран

#2662513 - 13.07.2010 10:41 [Re: siskata]

Току що говорих с отдел имигрантски визи. Попитах ги дали годеника ми може да присъства на интервюто, казаха че не е задължително, но ако той желае и дойде няма да го върнат.
Питах ги и за превода, казаха че е задължително да се направи от оторизирана агенция за превод.

tedasonic
новак

#2662541 - 13.07.2010 11:39 [Re: siskata]

Ами защо пише,че никой външен няма да допускат на самото интервю?Аз си мисля,че на самото събеседване ще влезнеш сама, и вече при съмнение в нещо могат да го повикат.Четох, че при такива случая са разпитвали при съмнение и двамата поотделно,за да установят че наистина се познават ... да не се получи някакво разминаване.Брака ви предполагам е истински, той твоя годеник българин ли е ?Както и да е, ние няма се възпозлваме от това.За документите задължително да - трябва да са от оторизиран преводач,без заверка във външно.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 22554

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.