ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
HaAdEsSs
неориентиран

Регистриран: 19.10.2019
Re: спешно -годеническа виза на САЩ
    #3476094 - 10.02.2020 10:54 [Re: littlebee]

Благодаря за бързия отговор,писах ти на лично за някои разяснения за да не спамя повече тук.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Травис
Devenir gris

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3476201 - 13.02.2020 13:59 [Re: HaAdEsSs]

Много дискутирана тема, особено в моите среди (американски експат в Европа). Има вероятност да си видя децата в това положение един ден - родени са там, но сега живеят в Европа. Децата се женят и биха искали да могат да се местят в САЩ (я за работа я за учене) а това става проблем за съпруга/съпругата която няма гражданство. Решенията които знам са следните

- За бели хора (т.е. граждани на безвизови страни - Франция, Нидерландия): женят се, тя/той заминава като турист с мъжа си, и там отпочват процес. Доколко съм чувал се оправя за няколко месеца и не е трудно. Зъболекрката ми е точно такава.

- За не бели хора (БГ, рускини, индийци етц) няма начин да не са разделени - американеца отива (ако има работа, къща етц) и веднага подава за жена си, най-добре през адвокат който да ускори процеса - ако има малки деца намесени, хардшип етц става бързо. Но важното е американеца да не е на екскурзия - да има постоянна работа, адрес, да покаже че ще останат там - щото мисля се ходи двамата на интервю в местното посолство. Зелената карта се дава за да можеш да живееш и да се издържаш в САЩ, трябва да се докаже необходимост от нея. Иначе просто не става.

Разбира се междувременно америкнеца може да пътува колкото си иска, да събира еърмайлс и джет-лаг и да троши пари по билети ... гледали сме го. Връзката им не се разваля ама е хамалогия.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

HaAdEsSs
неориентиран

Регистриран: 19.10.2019
    #3476262 - 14.02.2020 17:06 [Re: Травис]

Травис Благодаря и за твоя отговор,обясних им всичко и те решиха момчето да замине, за да уреди всичко нужно, и тогава да пуска нужните документи за жена му.А между временно ще им кажа това за адвоката което предложихте.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 24719

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.112 seconds in which 0.095 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.