ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
didi70
неориентиран

Регистриран: 01.12.2010
Зелена карта след подадена петиция I-130
    #2723516 - 01.12.2010 19:03

Здравейте!Поздравления за създателите и участниците във този форум!Необходима ми е малко повече информация относно зелена карта след подадена петиция и се надявам,да ми помогнете!Петицията I-130 е подадена в САЩ през октомври 2009 год.До този момент сме получили едно писмо от Националния визов център,в което ни информират,че документите са там,но в момента няма свободни номера за виза.Наши познати ни дадоха сайт в който чрез кейс номера да проверяваме движението на подадените документи.
В момента ни изписва 5 месеца.Ние сме категория F-3.Въпросите ни са няколко.Какво означава това 5 мес.?Трябва ли да правим нещо или само да чакаме?Какви документи ще ни бъдат необходими при евентуално одобрение и колко време може да отнеме това?Надявам се,че всичко съм написала точно и ще бъда разбрана!Предварително Ви благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: Южно и влажно
Re: Зелена карта след подадена петиция I-130
    #2723560 - 01.12.2010 20:10 [Re: didi70]

За вашата категория трябва да следите всеки месец датата в категория 3rd която за този месец е 01JUN02 на сайта >>Visa Bulletin For December 2010<<, когато тази дата стане с няколко месеца по стара от ваша тогава идва ред за разглеждането на вашата петиция. След разглеждане и удобрение на петицията следва една година за цялата процедура до получаване на ЗК.
Като извадите от октомври 2009 год. датата 01JUN02 се получават около 7 години, което значи че вероятно ще чакате за удобрение на петицията около 4-5 години, зависи от скоростта с която разглеждат кандидатите преди вас.
Американците са много методични - ще викажат всичко което ви трябва за вашия процес. През тези 4-5 години нищо няма да ви пращат но вие може да ги питате по всяко време за всичко посредством посочените начини които са ви дали, като за целта ползвате кейс номера който са ви дали...Пожелавам ви успех и търпение.

Редактирано от flyfisher (01.12.2010 20:17)

didi70
неориентиран

#2723592 - 01.12.2010 20:53 [Re: flyfisher]

Много Ви благодаря за изчерпателната информация,която ни дадохте!Аз също преглеждах бюлетина,но се надявах,че нещо не разбирам!Сега остава да чакаме!

Streptavidin

Регистриран: 14.08.2009
    #2723669 - 01.12.2010 23:27 [Re: didi70]

Цитат:

Наши познати ни дадоха сайт в който чрез кейс номера да проверяваме движението на подадените документи.
В момента ни изписва 5 месеца.Ние сме категория F-3.Въпросите ни са няколко.Какво означава това 5 мес.?Трябва ли да правим нещо или само да чакаме?Какви документи ще ни бъдат необходими при евентуално одобрение и колко време може да отнеме това?

Този сайт показва приблизителното време за обработка на всеки вид документ. След като сте получили съобщение от NVC, че документите са ви при тях, значи петицията ви е минала през този период на обработка и е била одобрена. Сега ви остава да чакате за визов номер. Когато вашият номер излезе, от NVC ще ви информират, като също така ще ви изпратят инструкции и списък с необходимите документи.

--------------------
If you folks have any questions, just let me know

didi70
неориентиран

#2723940 - 02.12.2010 17:52 [Re: Streptavidin]

Благодаря Ви за отговора!

flyfisher

#2723956 - 02.12.2010 18:31 [Re: didi70]

Ако това зе 5-те месеца е вярно, то май вие не сте категория F-3 а F-2A

didi70
неориентиран

#2723958 - 02.12.2010 18:37 [Re: flyfisher]

На документа от Националния визов център пише F-3 Married sons & daughters of U.S.citizens.

Редактирано от didi70 (02.12.2010 18:47)

wash
Аз съм...
*

Регистриран: 06.09.2010
    #2781192 - 14.04.2011 11:22 [Re: didi70]

Цитат:

Здравейте!Поздравления за създателите и участниците във този форум!Необходима ми е малко повече информация относно зелена карта след подадена петиция и се надявам,да ми помогнете!Петицията I-130 е подадена в САЩ през октомври 2009 год.До този момент сме получили едно писмо от Националния визов център,в което ни информират,че документите са там,но в момента няма свободни номера за виза.Наши познати ни дадоха сайт в който чрез кейс номера да проверяваме движението на подадените документи.
В момента ни изписва 5 месеца.Ние сме категория F-3.Въпросите ни са няколко.Какво означава това 5 мес.?Трябва ли да правим нещо или само да чакаме?Какви документи ще ни бъдат необходими при евентуално одобрение и колко време може да отнеме това?Надявам се,че всичко съм написала точно и ще бъда разбрана!Предварително Ви благодаря!

Здравейте,
в крайна сметка стана ли Ви ясно колко време ще трябва да чакате за самото одобрение на петицията , после колко време се чака до самото издаване на виза?
Аз съм в същата категория F3 с подадена петиция декември 2010 г.Получих писмо с което ме уведомяват за WAC номера.Проверявайки статута в момента ми изписва че съм на ниво 2 (от общо 4 които трябва да мина)проучване на подателя на петицията в случая майка ми.
Относно срока за обработката на петицията която ми е прехвърлена за разглеждане в Калифорнийския център ми показва че средното време е 8,1 месеца,а средно за страната обработката е 5,1 месеца.
Разглеждайки виза бюлетина за май масец мисля че датите за визи са преди 01.май.2001г.което като срок е близо 10 г.

flyfisher

#2782524 - 17.04.2011 13:21 [Re: wash]

Сроковете се смятат индивидуално според съответната кътегория и дата за нея във виза бюлетина. Във форума съм писал някъде как се смята...потърси.
От дата в която е подадена петиция се вади датата от виза бюлетин. Примерно ако е 9 години, значи след 8 години ще ти одобрят петицията и ако няма извънредно забавяне, както е сега ще чакаш още 2-е години до получаване на виза (това включва непредвидено чакане и докумнталният процес по кандидастването, който отнема около 12 месеца).

wash
Аз съм...
*

Регистриран: 06.09.2010
    #2782584 - 17.04.2011 18:00 [Re: flyfisher]

Да но,аз си поиграх и извадих от времето за обработка на Калифорнийския център за цялата 2008,2009 и 2010г. както и до март месец 2011г.Септември месец от 02.януари 2003г.изведнъж датите на обработените петиции за моята категория стават на време 5 месеца.От декември месец наблюдавам едно забавяне та чак до март месец датата стои 01.юни 2010г.Във всички други центрове за обработка на този тип петиции в момента срока за обработка е 5 месеца от датата на подаването.
Съпоставяйки резултатите от одобрените петиции и виза бюлетина аз наистина открих разлика от 1 година (от одобрението на петицията до излизане на виза номера)
Та този голям скок от 7 години в обработката на петициите ,няма ли да повлияе и на срока във виза бюлетина който на всичкото отгоре от началото на годината се върна с година назад.
Преглеждайки графиките до 31.януари 2011г.за броя на подадени,одобрени и така нататък петиции виждам че за моята категория спада търсенето на визи от 2009 до момента с около 1 000 000.
Научих също от доклад на емиграционните служби че за да стане този голям скок в датите на очакващите решения петиции септември месец са пренасочили голяма част от петициите към Тексаския емиграционен център.
Това ме провокира да задам въпроса относно сроковете,да не би пък да вземат да тръгнат нещата в пъти по-бързо отколкото до сега.
Няма логика нещо да се одобри и после да стои в очакване на номера за визи с години.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 23501

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.