ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Dezara
неориентиран

Регистриран: 24.09.2008
От: BG
Относно американското гражданство -част 2
    #2747579 - 04.02.2011 06:04

Относно американското гражданство- част 1

Искам да попитам дали някой има теса за натурализация преведен на Български? Моля да ми помогнете защтото, майка ми не знае английски,тук е вече 5г. и трябва да мине теста.

Редактирано от Nadin (04.02.2011 13:32)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Относно американското гражданство -част 2
    #2747715 - 04.02.2011 15:15 [Re: Dezara]

Ами няма как да мине теста, без да знае поне някакъв английски. Голяма част от теста е въпроси и отговори на английски, писане, история и законодателство. Като минала въпросния тест, не го виждам как ще стане без да се знае поне някакъв английски.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #2747727 - 04.02.2011 15:34 [Re: Milano]

Нямаше ли някакъв параграф, който освобождаваше възрастни хора от този тест? Мисля, че имаше нещо такова...

Milano
твърдоглав чешит

#2747778 - 04.02.2011 17:04 [Re: lamerko]

Цитат:

Нямаше ли някакъв параграф, който освобождаваше възрастни хора от този тест? Мисля, че имаше нещо такова...

Има, но тя не се класира. Трябва да е живяла като зеленокартовка поне 15 години в САЩ и пак трябва да вземе теста:

English Language Exemptions

You Are Exempt From The English Language Requirement, But Are Still Required To Take The Civics Test If You Are:

Age 50 or older at the time of filing for naturalization and have lived as a permanent resident (green card holder) in the United States for 20 years (commonly referred to as the “50/20” exception).
OR
Age 55 or older at the time of filing for naturalization and have lived as a permanent resident in the United States for 15 years (commonly referred to as the “55/15” exception).
Note: Even if you qualify for the “50/20” or “55/15” English language exceptions listed above, you must still take the civics test. You may be permitted to take the civics test in your native language, but only if your command of spoken English is insufficient to conduct a valid examination in English. If you are age 65 or older and have been a permanent resident for at least 20 years at the time of filing for naturalization, you will be given special consideration regarding the civics requirement.

--------------------
- Миряна Башева

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #2748215 - 05.02.2011 17:45 [Re: Dezara]

На теста освен всичко друго я карат и да чете и пише, това не знам как ще я научите,ако тя не може съвсем.

Slavy
Homo sapiens

Регистриран: 28.05.2010
От: Варна/Maryland
    #2748558 - 06.02.2011 15:44 [Re: lessi]

То хубуу, ама нали УСА нямат официален език на федерално ниво? Вярно, че всичките им нормативни документи са на английски и отскоро и на испански. Има нещо гнило в Дания

--------------------
Здравей живот!

Редактирано от slavy (06.02.2011 15:47)

karuzo
The Great
**

Регистриран: 14.05.2007
От: Килафоуня
    #2751296 - 12.02.2011 13:27 [Re: Slavy]

Някой би ли се наел да тълкува написаното в ТОЗИ PDF M 476?

Като едно от условията за кандидатстване за гражданство (за спечелилите лотарията) е:

5 years as a Permanent Resident without leaving the
United States for trips of 6 months or longer
.

Това е съвсем ясно и бих приел за логично, че всичко преди влизането в САЩ след 6 или повече месеци се губи, и мераклията трябва да трупа наново.

Хубаво, обаче малко по-надолу има даден пример за това, какво е Continuous Residencе, а именно:

“Continuous Residence” Example
• An applicant became a Permanent Resident on January 1, 1994.

• She lived in the United States for 3 years, then returned to her native country for 1 year and 3
months.
• She got a Re-entry Permit before leaving the United States so that she could keep her Permanent
Resident status.
• The applicant re-entered the United States with Permanent Resident status on April 1, 1998.
Question: When is the applicant eligible for naturalization?
Answer: On April 2, 2002, 4 years and 1 day after she returned to the United States. The last 364
days the applicant was out of the United States count toward her time as a Permanent
Resident in “continuous residence,
” but the 3 years in the United States before leaving do
not.

Това наистина ли означава, че част времето прекарано навън, се брои за време добавено към резиденс престоя, нужен за апликация? Уеърс да факин пойнт? И що го прочитам екзампъла само...?

--------------------
Качило се секо на кола и писка...

Редактирано от karuzo (12.02.2011 13:30)

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #2751322 - 12.02.2011 16:11 [Re: karuzo]

Не го пише само в примера. На 22 стр. пише "If you return within 2 years, some of your time out of the country does count. In fact, the last 364 days of your time out of the country (1 year minus 1 day) counts toward meeting your continuous residence requirement."
Америка по-малко "готска" ли стана?

--------------------
It's the science, stupid.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #2751334 - 12.02.2011 16:40 [Re: karuzo]

Неее, не е точно така.
Първо по закон можеш да пребиваваш 12, а не 6 месеца извън САЩ, за да си запазиш статута на постоянно пребиваващ.
Второ, подавайки I-131 за Re-entry Permit ти счупваш продължителността на постоянното си пребиваване до този момент и се започва броене наново за нужните ти години за натурализация.

С ре-ентри може да стоиш до 2 г. извън САЩ, но за натурализация е нужно да се подаде N-470, която ти признава/добавя само 1 год. към общият сбор като continuous residence.
Не знам дали обясних правилно, ето ти да четеш, ако те вълнува, а не да гадаеш по welcomе брошури.
http://www.uscis.gov/files/form/i-131instr.pdf
http://www.uscis.gov/files/form/n-470instr.pdf

Не разбирам защо си тровите мозъците с неща, които не са ви на дневен ред.
ПС, извинявам се за последното изречение, сега видях, че си от по-старите и може да те вълнува този въпрос.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от gaiety (12.02.2011 17:03)

Milano
твърдоглав чешит

#2751373 - 12.02.2011 17:38 [Re: gaiety]

Цитат:

Първо по закон можеш да пребиваваш 12, а не 6 месеца извън САЩ, за да си запазиш статута на постоянно пребиваващ.

Къде точно го пише този закон? Защото аз никога не съм виждала черно на бяло да пише някъде, че можеш да стоиш еди-колко си време извън САЩ и пак да си запазиш статута. Всичко е неписано правило и е оставено в ръцете на граничните служители.

--------------------
- Миряна Башева

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 39104

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.046 seconds in which 0.027 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.