ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Писеваa
Мяууу
*

Регистриран: 05.03.2014
Re: Официален уеб сайт за бъдещи студенти
    #3141515 - 05.03.2014 15:45 [Re: MyXa]

Аха,ровенето продължава!Благодаря ти за съвета,МуХа

--------------------
"Когато решим да бъдем различни, започват да ни съдят, но те не знаят, че съдят собствената си безличност."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писеваa
Мяууу
*

#3141522 - 05.03.2014 16:14 [Re: MyXa]

А да имате поглед над добрите университети за Accounting във Флорида,добра репутация,възможност за стипения.Всеки си хвали университета и по тая логика всички трябва да са добри,ама реалността казва друго...

--------------------
"Когато решим да бъдем различни, започват да ни съдят, но те не знаят, че съдят собствената си безличност."

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3141524 - 05.03.2014 16:25 [Re: Писеваa]

За магистърка степен, стипендията е почти невъзможна, говорим за такава, която да покрива цялата такса за обучение.
http://www.accountingcareersfordummies.com/articles/top-accounting-schools-florida

Иначе ето, но трябва да изберете такъв, които да се покрива с вашите изисквания. А иначе, държавните таксите са по-малки за резиденти на щата, но обикновено се чака 1 година, за да станеш резидент. Другото е, че трябва да проверите какви точно изпити ще ви трябват за всяко училище и да се подготвите (обикновено искат ГМАТ). Вероятно няма да стане веднага, но да го имате впредвид.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Писеваa
Мяууу
*

#3141545 - 05.03.2014 16:53 [Re: MyXa]

МуХа супер си !Много ти благодаря,агейн Иначе най-вероятно ще става дума за по-нататък,все пак има изискване за резиденти (1г.),нищо не став на мига все пак

--------------------

Inta
голям ентусиаст

Регистриран: 01.05.2013
От: Illinois
    #3152312 - 09.04.2014 11:53 [Re: Писеваa]

Знаете ли какви са приблизителните годишни такси(издръжка)за степен бакалавър в държавните университети за резиденти и поносими ли са те за семейства със зелени карти след първата година? Интересувам се по-специално за Орегонските университети. Опитах с калкулатора в сайта на един университет, но не ми се получи. Ще бъда много благодарна, ако някой сподели лично мнение!

--------------------
"..Нека запазим в това време тежко, вяра в Бога и нещо човешко.."
Н.Йорданов

Pifski
новак
*

Регистриран: 25.04.2014
    #3159440 - 30.04.2014 13:19 [Re: Inta]

Здравейте, ако има някой,който е завършил Право в БГ и след това е продължил обучението си в САЩ, моля да ми пише на лични, понеже имам много въпроси Благодаря

MyXa
KoHcKa

#3159442 - 30.04.2014 13:24 [Re: Pifski]

Е, кажи си въпросите, де. Все ще се намери някой да ги отговори.

Но в общи линии са 2 нещата, които можеш да направиш. Отиваш в щат (Илиной примерно), където признават правото от друга страна и взимаш само bar exam (след това може да практикуваш само в този щат, за всеки щат трябва да минеш през такъв изпит) или завършваш law school и пак взимаш изпита, за да може да практикуваш.
Докато го правиш това, може да си намериш работа като paralegal, за да работиш в тази област.

--------------------

~Mark Twain

Pifski
новак
*

#3159446 - 30.04.2014 13:42 [Re: MyXa]

Благодаря ти, Муха, за бързите отговори Проблемът е, че като замина няма да съм завършила, а ще имам останали няколко изпита и ще се налижи да се връщам за тях. Главно това ме интересуваше - дали биха ми признали дипломата, понеже материята е различна за всяка държава. А за law school доколкото знам се изисква завършен бакалавър в твоята страна, нали така? Направих няколко опита да попитам в Софийски университет как стоят нещата с признаване на дипломите в други държави, но безуспешно - всеки те препраща на някъде понеже не знае какво да ти оотговори. Имам и още един въпрос - ако кандидатствам за Law school бих ли могла да кандидатствам и за стипендия или не?

MyXa
KoHcKa

#3159447 - 30.04.2014 13:49 [Re: Pifski]

Ако имаш завършено право в БГ, ще можеш с него да кандидастваш. Ако не е завършено, ще трябва да доучваш бакалавър (вероятно). Всеки университет си работи с агенция за приравняване на дипломите (wes.org примерно), никой не може да ти каже на какво точно ще ти го приравнят съответната агенция. Приравнява се по брой на часовете и предметите, които си взела. Всяко училище си има различни изисквания.
Ако училището дава стипендия, може да кандидастваш за нея. Иначе може да кандидастваш за студентски заем, но той се връща все пак Просто намери училища, които те интересуват и то си пише как протича кандидастването и какво предлагат
Също намери щатите, които приемат диплома завършена някъде другаде и прочети там за изпитите през кой трябва да са тези дипломи приравнени.

http://www.lsac.org/ (ето тези обикновено ги приравняват правните дипломи)

--------------------

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (30.04.2014 13:59)

Pifski
новак
*

#3159450 - 30.04.2014 14:10 [Re: MyXa]

Благодаря за помощта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 19767

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.131 seconds in which 0.116 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.