ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
anatar
неориентиран

Регистриран: 18.02.2008
Re: Официален уеб сайт за бъдещи студенти
    #3160294 - 02.05.2014 03:21 [Re: Pifski]

Здравейте!

Тъй както разбирам да се получи пълна стипендия за мастер ниво е много трудно или почти невъзможно, а какво се случва с възможността за стипендия за докторантура?

Завършвам магистратура по Психология тук скоро и много ми се иска да я продължа с клинична или консултативна докторантура в САЩ. Цените са твърде високи..средно по 20-25к на година..а те са няколко. Фулбрайт, дори и да отпуснат стипендия ще таван 30к, и все пак може ли човек да се надява да стипендии от университетите, спрямо докторантски позиции?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3160363 - 02.05.2014 13:04 [Re: anatar]

За доктурантура се дават "стипендии", по-скоро е ти работиш за тях (това може да включва асистенска дейност, като водене на упражнения, проверка на домашни на бакалавърите, и т.н.), а те ти "спонсорират" доктарантурата. Естествено, да те приемат за докторант е доста трудно и обикновено обучението е поне 5-6 години (включва изкарването на магистър).
Та хващаш уеб страниците на университетите, които те интересуват и там си пише, какво предлагат, как се кандидаства и т.н. С други думи, четене му е майката, защото всеки университет е различен.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

anatar
неориентиран

#3160372 - 02.05.2014 13:33 [Re: MyXa]

Да.. отварял съм много от сайтовете на лицензираните университети за клинична психология.. вярно е това с работата за тях, както и че приемът е труден. Но ако в действителност искат да комбинират phd-то с магистър.. не бих.

Тук в СУ има една програма по Медицинска/Клинична психология - докторска. И понеже в бг искат задължителен магистър за докторско място явно затова са си само 3 години докторантурите след това. Но не знам доколко едно такова нещо ще е прието там. Въпреки че чувам, че докато бакалавър и магистър са под въпрос..то phdto, като научна степен е много по-добре прието и признато навсякъде.

Нещо, спрямо това знаете ли?

MyXa
KoHcKa

#3160376 - 02.05.2014 13:37 [Re: anatar]

Точно за тази специалност нямам никаква идея, трябва да се разтърсите, за да видите, ако имате само магистър колко работа предлагат, ако имате доктор, колко се търсият такива кадри и т.н.
Иначе аз ви обясних общо за Ph.D., но за вашата специалност ще трябва да прочетете повече какво точно включва или не, съответния докторат и дали изобщо приемат чуждестрани студенти.

--------------------

~Mark Twain

souljagirl
неориентиран

Регистриран: 05.04.2013
    #3161299 - 04.05.2014 17:53 [Re: MyXa]

Здравейте,ще може ли и малко информация за кандидатстващите за бакалавърски програми?Ако има някой, който е преминал през тази процедура бих била много благодарна ако сподели преживяванията си
Как преминава интервюто за студентска виза?След колко време е готова тя?
Как стои въпроса с банковите извлечения, които се изискват?

MyXa
KoHcKa

#3161313 - 04.05.2014 18:15 [Re: souljagirl]

Интервюто минава точно за 5 мин. Питат те от къде си чула за университета, кое те е накарало да кандидастваш точно в него, от къде имате парите да го платите (ако не сте на стипендия), ей такива общи приказки. Банковите извлечения ги носите и ги представяте, както и всички документи от унито, които са ви пратили (мисля, включително И-20 (сега не знам как е по новата система)), но ако имате съмнения кои документи точно ви трябват, обадете се на консулството в София, те ще ви кажат.
Интервюто се провежда на английски. Ако сте одобрена за виза, тя идва като всички други визи след 3-4 дена.

--------------------

~Mark Twain

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3168839 - 22.05.2014 07:27 [Re: anatar]

Този уеб сайт може да ти е полезен - http://www.apa.org/international/resources/faq/us.aspx

Като го прочетох на диагонал намерих, че At present, there is no international recognition of equivalence of degrees or in professional psychology qualifications.

Така че, за да можеш да вземеш лиценз и евентуално да практикуваш, ще е необходимо да доучваш в Щатите, в акредитиран от APA университет.

За съжаление, в повечето докторски програми има много магистърски курсове, освен ако не продължаваш за докторска степен в университета, в който си получил магистърска. Но не курсовете са това, което ти отнема времето, а стажуването. В България практикума е толкова малко, че е направо смешно. В Щатите, ако два дни в седмицата си в университета, три дни работиш като стажант по 8 часа на ден в някоя болница или медицински център.

Редактирано от sineo4ka (22.05.2014 07:59)

anatar
неориентиран

#3176843 - 17.06.2014 03:44 [Re: sineo4ka]

Да.. дори и като магистър, явно ще ми вкарат отново магистърски курсове. Това няма чак такова значение.
Кажете ми, ако успея да вляза със студентска бригада или туристическа виза, ще мога ли да запиша докторантура, разрешено ли ми е? И ако 2 дни се учи, а 3 се практикува.. ще ми остава ли достатъчно време за работа, за да живея, тези заеми, които ги дават от университети, биха ли били достъпни за хора, които са там без гражданство?
Приемам всякакви мнения. Благодаря!

MyXa
KoHcKa

#3176862 - 17.06.2014 06:56 [Re: anatar]

Не можете да запишете просто така докторанство. Трябва да ви приемат, и трябва да минете на студентска виза. Нямате право да работите с тази виза, така че това ще е проблем. Също и първо само ще учите, ако не ви признаят магистърската степен, а после по време на доктурантството ще трябва да преподавате и да си работите над проектите. Време за работа няма да има. Системата е различна, така че проверете много добре какво и как ви трябва.

--------------------

~Mark Twain

anatar
неориентиран

#3176955 - 17.06.2014 18:43 [Re: MyXa]

Да, това с приема е ясно. Въпросът е възможно ли е такова прехвърляне от туристическа виза на J1, има ли такава процедура по закон?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 21844

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.