ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта-част 2
    #2894245 - 22.04.2012 18:37

Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта

Тъй, като първата част на темата набра доста страници, се налага да я затворя, моля, продължете в тази тема.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
krasimircho
proamerican
**

Регистриран: 17.08.2011
От: Mount Prospect, IL
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта-част 2
    #2908126 - 22.05.2012 08:11 [Re: Nadin]

Здравейте,

При мен нещата с документите се развиват много бавно, което много ме тревожи. От 10 април съм тук- в Моunt prospect IL, а нито SSN, нито зелена карта имам. Започнах работа и вече месец работя, но не мога да си взема чековетe, защото не мога да си отваря банкова сметка. Моля ви дайте съвет -има ли възможност да си отворя банккова сметка с визата само - за да си взема пари от чековете. Знам че може и през Currancy Exchange, но не искам защото вземат комисионна. Благодаря ви предварително! Явно няма длуги каръци като мен- на всички им идва номера до 10 - дни.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
    #2908253 - 22.05.2012 15:06 [Re: krasimircho]

Аз си отворих банкова сметка без да имам SSN, още на първия работен ден. Ако не стане в една, пробвай в друга банка. Може да вземеш документ от SSA, че вече си кандидатствал за SSN - това може да помогне.

lafcho
SHLEBIDANAIKO

Регистриран: 12.05.2007
От: Chicago, Stanimahos
    #2908351 - 22.05.2012 18:41 [Re: krasimircho]

Пробвай в TCF Bank. Аз през 2008 си отворих там само с българският паспорт и документ че съм подал за SSN.

--------------------
Споделяйте с другите това, което знаете за пътя. Който помага и на него ще помогнат, за това трябва да предадем на останалите онова, което сме научили.

Национализмът не е нищо друго освен една преувеличена реакция, породена от чувство за малоценност.

krasimircho
proamerican
**

Регистриран: 17.08.2011
От: Mount Prospect, IL
    #2909332 - 24.05.2012 17:27 [Re: lafcho]

Успях да си открия чекинг сметка в Чейс! Работата стана само с визата, документа, че съм аплайвал за ССН и още го чакам. Може би помогна и факта, че отидох заедно със шефката и с два чека написани за мен. Допълнително ми искаха докумнт, който доказва адрес в България- съответно дадох им българската лична карта- и готово. Благодаря и на двама ви за съветите!

Редактирано от krasimircho (24.05.2012 17:29)

ifito
неориентиран

Регистриран: 26.07.2011
    #2911076 - 31.05.2012 07:25 [Re: krasimircho]

Ние дойдохме преди месец,дойдоха ни зелените карти,но пък SSN още не е Ще трябва да се ходи на място,а работят от 9 до 3

djik
почетен член LEO
**

Регистриран: 10.04.2007
От: Shumen&MD
    #2912594 - 04.06.2012 14:35 [Re: ifito]

Намерете време да ги посетите. И ние сме тук от месец. Ходихме в Сошъл администрацията за всеки случай първата седмица. Оказа се че при съпруга ми има проблем - друг българин с еднакви 3 имена. В последствие в рамките на 2 дни аз получих картончето си 2 пъти с един номер / едното от ДС-а с името на гаранта ни под моето на адреса, другото от тук/, а на съпруга стана месец и нищо. Посетихме ги втори път, проблема с идентичността на съименника му не беше изчистен, та за тази седмица се очаква. Междувременно зелените карти дойдоха на 30-ят ден и на двамата.

harebell

Регистриран: 03.03.2010
От: Лас Вегас
    #2914449 - 08.06.2012 20:05 [Re: djik]

Здравейте,
Ние сме вече във Вегас от няколко дни. Още на първия ден от пристигането ни отидохме да аплайваме за социални номера за да дойдат по-бързо. Само че се оказа че имаме проблем. При влизането ни в страната и минаването през емиграционните в Бостън, са ни написали на мен и на съпруа ми, имената неправилно!!! Сложили са ни вторите имена към първото
Записахме си час при емиграционните пак.. но той е чак на 19-ти.. много ще ни се проточат нещата, защото без ссн мисля че не можем да си вземем кола, и да изкараме шофиорските курсове.
Иначе си отворихме дебитни карти в Bank of Amerika нямаше никакъв проблем че нямахме ССН-и.
Не можем да разгледаме и града нито да мръднем където и да е сами.
Добре че имаме кой да ни помага, че иначе зора щеше да е още по-голям.

Venabili
18-5
**

Регистриран: 25.11.2004
От: Phoenix, AZ
    #2914582 - 09.06.2012 01:46 [Re: harebell]

Ако си погледнеш българския паспорт, името и презимето са в графата "Given Names". И такива си се водят. Затова така са ги написали...

Те къде всъщност са ги написали, че да ви пречи за ССН?

djik
почетен член LEO
**

Регистриран: 10.04.2007
От: Shumen&MD
    #2914652 - 09.06.2012 14:55 [Re: harebell]

Това е всъщност работа на служителя в ССАдминистрацията да подаде за корекция, чрез тях става бързо. При нас също имаше сливане на имената служителят каза слагам запетаи за интервал и това е. Не е голям проблема, сменете човека,като не върши работа,ние го направихме, но заради това че ни искаше първо зелените карти.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 33526

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.