ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Race
новак

Регистриран: 20.08.2012
От: BG
Re: Задължителен минимален престой в САЩ, гарантиращ запазване на картата
    #2981147 - 20.11.2012 11:39 [Re: ivailosp]

Цитат:

мислиш, че на летището не знаят? интересно

Много ясно, че знаят но не е гаранция, че проверяват всеки, който влезе. Мен като ме нямаше 5 месеца никой не ме е питал при влизането в САЩ колко време ме е нямало, а в Лондон преди да се кача на самолета ме привика един и ме разпита само като ми погледна паспорта и зелената карта и ме пусна.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ivailosp
почетен член
**

Регистриран: 07.12.2010
    #2981274 - 20.11.2012 20:58 [Re: Race]

нека се разберем няколко неща - това за Лондон за какво го каза и каква връзка има? Нещо не те разбрах - искаш да ми кажеш, че в Лондон работят американски емиграционни? И да на 100% проверяват всеки на влизането в Америка и те знаят точно колко си бил извън нея.
А що се отнася до печатите - на излизане през летището не ти слагат печат, а дори да слагаха - тези печати нищо не значат - живеете в 21 век все пак.
Ако питате дали е възможно да не знаят кога си излегнал от страната - мдам, възможно е, но шанса клони към нула. А ако питате дали ще имате проблеми при по-дълго отсъствие - много е вероятно.
edit: Мен пък през Франция ме пуснаха да се кача на самолета за Америка само с/у българската лична карта. Така де - след като даваме примери.

Редактирано от ivailosp (20.11.2012 21:00)

vic_bg
оптимист
**

Регистриран: 02.06.2008
    #2981281 - 20.11.2012 21:18 [Re: ivailosp]

Мисля, че системата за проследяване на пътниците се казва eAPIS Online Transmission System.
Тук има малко инфо..

Race
новак

#2981294 - 20.11.2012 22:14 [Re: ivailosp]

Ами казвам, че само там ме питаха колко време не съм бил в Америка както и всичките там въпроси от рода на "какво правихте в Бг?", "къде отивате в САЩ?", "къде работите в САЩ?" и т.н. после на летището в Чикаго минах през онези кабинки дадох зелена карта и паспорт погледнаха там и ми ги върнаха.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #2981331 - 21.11.2012 04:36 [Re: ivailosp]

Цитат:

Нещо не те разбрах - искаш да ми кажеш, че в Лондон работят американски емиграционни?

Не знам дали са емиграционни, но 2008 след 9 дена престой в Лондон ме отстраниха от опашката на 15 минутен разпит къде, как, защо, кой ми приготвял багажа, кой ми го товарил на таксито, какво ще правя в САЩ (тогава за пръв път казах-прибирам се в дома), сканираха ми зелената карта, изчаках 3 минути пича на компа да каже, че всичко е ОК и чак тогава ме пуснаха.
Летях с американска авиокомпания и ме разпитва чист американец.

Кацнах тук, подадох си зелената карта, слайднаха я, върнаха ми я без въпроси и преминах.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #2981353 - 21.11.2012 09:46 [Re: gaiety]

Мен в Прага ме питаха даже що не нося лаптоп и коя ми е любимата марка. Представиха се като сигурността на Делта. Проверяват ти реакциите при малко очаквани въпроси.

Eoiline
ентусиаст
**

Регистриран: 03.05.2006
    #2981411 - 21.11.2012 17:32 [Re: gaiety]

Цитат:

Цитат:

Нещо не те разбрах - искаш да ми кажеш, че в Лондон работят американски емиграционни?

Не знам дали са емиграционни, но 2008 след 9 дена престой в Лондон ме отстраниха от опашката на 15 минутен разпит къде, как, защо, кой ми приготвял багажа, кой ми го товарил на таксито, какво ще правя в САЩ (тогава за пръв път казах-прибирам се в дома), сканираха ми зелената карта, изчаках 3 минути пича на компа да каже, че всичко е ОК и чак тогава ме пуснаха.
Летях с американска авиокомпания и ме разпитва чист американец.

Кацнах тук, подадох си зелената карта, слайднаха я, върнаха ми я без въпроси и преминах.

Напълно нормално е - нарича се секъндари инспекшън. Обичат да се правят на интересни - защо и къде си ходил, колко пари носиш кеш, плащаш ли наем и т.н. Мъчили са ме много пъти тия идиоти. И какво от това ? Отговаряш си спокойно на въпросите, нищо не могат да ти направят. Единственото лошо, което може да стане е да се шашнеш, да загубиш самоконтрол и да кажеш някоя глупост или да обидиш някого - тогава ще ти светят маслото. 2009-та видях как арестуваха един пакистанец, щото оня взе да ги обижда, че нямали право да правят еди си какво. Имат право да правят много неща, но не се шашкай, отговаряй спокойно и ще си окей

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #2981417 - 21.11.2012 17:40 [Re: Eoiline]

ааа, изобщо не се шашкам, обяснявах на Ивайло по-горе, който явно не е попадал на такива проверки оттатък океана

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Race
новак

#2981451 - 21.11.2012 19:44 [Re: gaiety]

Аз също това имах в предвид, че разни такива разпитват преди да се качиш в самолета за САЩ. Както чакахме да се качим в самолета и всички държаха паспортите си, но около мен всички бяха с американски паспорти сини на цвят, а само аз с червен и един с костюм както стоеше като ми видя в ръцете различен от американските паспорт и ме извади от опашката и започна да ме разпитва. Естествено нищо неможе да ми направи, ако съм ОК, просто това му е работата.

Eoiline
ентусиаст
**

Регистриран: 03.05.2006
    #2981456 - 21.11.2012 20:14 [Re: gaiety]

Цитат:

ааа, изобщо не се шашкам, обяснявах на Ивайло по-горе, който явно не е попадал на такива проверки оттатък океана

Сори, не беше към теб, а към въпросният Ивайло отговорът по отношение на шашкането.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11576

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.