ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
Re: Задължителен минимален престой в САЩ, гарантиращ запазване на картата
    #3291161 - 06.07.2015 03:09 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

А за какво ти е тая ЗК след като не искаш тук ?

Дава ти възможност за избор.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3291169 - 06.07.2015 03:24 [Re: Kalin72]

Това да, но ако ме поживееш малко тук как ще знаеш какъв избор да направиш ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3291170 - 06.07.2015 03:28 [Re: Ян Бибиян™©]

Не е задължително да поживееш, за да направиш избора. Представи си, човек има хубава работа или бизнес в БГ/Европа. Пуска за Зелена Карта, за да има още една възможност за живот/работа, в друга държава. Идва в САЩ колкото да си поддържа картата, в един момент нещата в БГ се разсъхват, и човека решава да поработи в САЩ. После пък обратното в БГ. И те така. Чергарската, тегаво е, ама за млад/сам човек бива.

Andreev13
член
*

Регистриран: 22.05.2014
    #3292537 - 10.07.2015 17:41 [Re: Kalin72]

Мерси за отговора и си много прав.Резервен вариант . А и приятелката и работата ми останаха в България. Аз и преди съм писал за нашата любов, но поради куп причини няма как да влезе в близката една година тя.И след малко мисля да взимам билета.Вчера се консултирах с един адвокат тук и каза, че нямали право да ми я вземат така, та дори и по 2-3 дни в година само да идвам, просто си се заяждали, но каза, че е по-добре да изчакам зелената карта, че ако недай си Боже не пристигне и не ми я изпратят гарантите, съм щял да имам проблеми при повторно влизане в страната. Така ли е всъщност, че доколкото знам дори и паспортът е достатъчен в рамките на една година, не ти е нужна самата зелена карта?

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3292541 - 10.07.2015 18:44 [Re: Andreev13]

Консулството може да си казва каквото си иска, важно е как ще действат имиграционните при влизане. Общо взето зависи на кой ще попаднеш. Първият път може само да те предупредят, ама от там нататък няма гаранция. Доводът им е че зеленатат карта се дава да живееш в Америка, не да ходиш напред-назад. Като рекат могат да ти вземат зелената к арта и паспорта и от там на съд (ама си приготви пачките за адвокат). Доказвай каквото си искаш - учил, гледал болен и смъртни актове да показваш, толкова им е писнало от имигранти че само могат да ти кажат, щом изброените причини са ти били по-важни, да си си стоял там. Никой не може да ти каже какво точно ще ти се случи. Американската мечта изисква жертви.

vic_bg
оптимист
**

Регистриран: 02.06.2008
    #3292543 - 10.07.2015 19:01 [Re: Andreev13] Прикрепен файл (66 тегления)

Аз имах подобна дилема, трябваше да се върна в БГ временно след като активирах картата. Тук във форума ме светнаха да отида до офиса на имиграционните и да ми сложат допълнителен печат, на който да пише - временна зелена карта. Послушах съвета и наистина - в офиса ми сложиха такъв печат за 2 минути. Казах, че имам проблем с работодателя, че иска да види написано ясно...Виж печата, прикачвам снимка. Само че ако ходиш, имай предвид че отнема време за номер за посещение, който се заявява по интернет или намясто. За мен беше около 10 дни чакане. Не се плаща.

После ми донесоха картата на ръка в БГ и не ми се наложи да влизам с този печат, така че нямам опит.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3292571 - 10.07.2015 21:01 [Re: MiraUSA]

Цитат:

Като рекат могат да ти вземат зелената карта и паспорта и от там на съд (ама си приготви пачките за адвокат).

Може да рекат, ама може и да не могат да рекат . Ако си достатъчно глупав може да им дадеш и зеланата си карта и паспорта на имиграционните, но ако имаш за поне 2 ст акъл в главата няма да им дадеш нищо, защото единственото нещо по закон, което могат да направят е да те дадат на съд и съда да реши дали да ти отнеме зелената карта. Относно отнемането на БГ паспорта - това трябва да е някаква велика смешка . Много искам да видя кой ще е тоя американски имиграционен служител, дето ще си позволи да иска да ми вземе българския паспорт. Някои хора ей така си ги пишете нещата тук все едно си говорим на махленската седянка и не става въпрос за сериозни неща.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Рошаво-back
проклет

Регистриран: 02.10.2012
От: На метлата
    #3292595 - 10.07.2015 23:48 [Re: Reks]

За първи път чувам, че някой може да ти вземе ПАСПОРТА!!! Освен нелегалните ченгета в Сърбия...

--------------------
Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3292618 - 11.07.2015 03:17 [Re: Reks]

Като се има предвид какви въпроси се задават тук, някои като нищо могат да си дадат ЗК, ако им я поискат...

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3292693 - 11.07.2015 17:13 [Re: Reks]

Истински случай: на една баба (това обяснява нещата). Взели и зелената карта и БГ паспорт. Hе могат с месеци да го издирят къде е. Злоупотребяват със старите хора. Държали я на летището цяла нощ уж че чакали да се свържат със имиграционен съдия по телефона да реши какво да правят с нея и накрая и казали да си ходи и да чака да я извикат на съд. Намират си работа. В съда са се държали с нея като с престъпник. Показвала е доказателства от лекар че се е грижила за болна майка, смъртни актове на роднини да се види че е единствената наследница и кво ли още не. Ама нейсе и върнали всички документи. Това е случай от преди 5-6 години. Може да са поумекнали. Чувала съм и за други подобни случаи с възрастни хора.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11144

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.