ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
Re: Задължителен минимален престой в САЩ, гарантиращ запазване на картата
    #3292701 - 11.07.2015 20:33 [Re: MiraUSA]

и аз съм чувал много неща, но не означава че са верни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3292736 - 12.07.2015 02:19 [Re: Botev Plovdiv]

Не исках да навлизам в подробности, ама ще ми се наложи. Това не само съм го чувала, ами го и видях с очите си. Става въпрос за свекърва ми. Пътува с децата, тях и багажите ги изкараха с полиция да си ги приберем, а нея я оставиха до сутринта докато се изясни ситуацията. Имало е и други задържани като нея - преводач охи. Успяхме само да предадем телефон по полицаите за да поддържаме връзка с нея за да знаем кога да се върнем да я приберем. Нямате си и на идея колко часа прекарах на телефона от служител на служител докато и издирим поне паспорта. Беше готова да се откаже от зелената карта и да си тръгва. Изписахме една камара писма до местни политици за съдействие (беше предизборна ситуация) - това помогна да и се насрочи по-ранна дата в съда. Ние го търсим в съд в щата по местоживеене, те го държат в съда в щата където е летището на което е кацнала. Нямате си и на идея за какво става въпрос. За делото няма да ви обяснявам. Сега при всяко влизане носи всички документи и решения на съда защото я препращат в отделна стая за да проверят спазила ли е срока за отсъствие от страната. Америка е голяма и отношението към имигрантите не е еднакво розово навсякъде.

Kalin72
Щастлив

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3292737 - 12.07.2015 02:27 [Re: MiraUSA]

Вече би трябвало да е на години, за да може да мине лесно интервюто за гражданство. Това е единствения начин да не ти правят никакви проблеми колко дълго си бил навън, при влизане в САЩ.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3292748 - 12.07.2015 05:30 [Re: MiraUSA]

Ооо, защо му се връзваш, той "Ботев" си е опозиция по дифолт

И при нас една възрастна жена отказа категорично да се връща за поддържане на статут, последните 2 пъти са я притискали без преводач като единия път я изкараха парамедици, защото вдигнала много високо кръвно.
Абе лигавят се с тези, които не могат да се защитят мотивирано, а и не знаят език.

angelll
неориентиран

Регистриран: 22.08.2015
    #3305736 - 15.09.2015 05:27 [Re: gaiety]

Здравейте. На 25 май пристигнах в САЩ. Със зелена карта съм. Имам няколко въпроса.
1. Мога ли сега да напусна страната за около 5 месеца и половина. Хора със зелени карти ми казват, че първият път трябвало да стоя най-малко 6 месеца преди да напусна
2. За да мога да кандидатствам за гражданство след 5 години трябва да имам всяка година по минимум 6 месеца или месеците се броят накрая общо за 5-те години(независимо коя година колко месеца имаш, важното е накрая да имаш минимум 2,5 години)
3. Годината за която трябва да имаш 6 месеца как се разглежда като календарна или от датата на която си влязъл за 1-ви път със зелената карта (в моя случай от 25.05.2015 до 25.05.2016)
Обмислям варианта да се прибера сега и да се върна към средата на март 2016. Ще съм направил 3 месеца и половина престой сега и след като се върна още 2 месеца и половина. Така ще си направя 6-те месеца необходими за да мога да кандидатствам за гражданство след 5 год. ако реша, и няма да съм стоял повече от 6 месеца в БГ. Но не знам на влизане дали няма да имам някакви проблеми, тъй като съм напуснал страната прекалено бързо и съм стоял в БГ по-дълго отколкото в САЩ.
Благодаря предварително на споделилите мнение....

Стефото
* * * * * *
**

Регистриран: 23.08.2015
    #3305783 - 15.09.2015 11:16 [Re: angelll]

А защо въобще си дошла щом бързаш да си тръгваш и избщо нети се стои тук?Още повече за какво ти е това гражданство след като нямаш планове за Америка? Инче трябва да имаш минимум 6 местеца престой всяка година.

--------------------
Вашият отговор не ме задоволява напълно!Направете ме щастлив с повече информация!

angelll
неориентиран

Регистриран: 22.08.2015
    #3305960 - 16.09.2015 05:14 [Re: Стефото]

Ами налага ми се да се прибера, здравословни проблеми които имах още в БГ, но трябваше да вляза в USA, иначе ще загубех зелената карта. А тук лечението е доста скъпо и не мога да си го позволя към момента. Затова се интересувам как стоят нещата. Питах доста хора със зелени карти и всеки ми казва различни неща .
Благодаря!!!

TimBurton

Регистриран: 07.07.2011
    #3337635 - 08.02.2016 18:15 [Re: Kalin72]

Здравейте, минаха 10 месеца откакто съм вън от САЩ.
Не мога да намеря добре платена работа и затова работя в Англия.
Налага се да изготвя стратегия за запазването на Зелената Карта, или ще я загубя.
Знам, че физическото присъствие е много важно, и затова летя след месец.

План 1:
Понеже имам добри спестявания, смятам да купя жилище в САЩ, което да отдам под наем. Печалбата от наем се облага с данък печалба (income tax). Плащането му, както и факта, че имам собствен дом в САЩ, ще помогне за запазване на Зелената Карта. Смятам да се върна в Европа, където доходите ми са много по-добри и ще продължа да работя още поне 10 месеца.
План 2:
Да купя акции (shares) в американска фирма. Дивидентът се облага с данък печалба и плащайки го, допринасям за запазването на документа. По този начин ще имам участие в Амрикански бизнес, макар и пасивно.

И двата вариянта ме устройват, макар че вторият изисква по-малко време и усилия.
Според вас, как биха изглеждали тези ходове пред имиграционните при следващо влизане в САЩ, след още 10 месеца? Нищо не може да замени физическото присъствие, но все пак, сабствено жилище + данъци, или част от бизнес + данъци, би зпазило статута на зеленокртовец. Как мислите?

gretenceto
новак

Регистриран: 12.05.2015
    #3337644 - 08.02.2016 19:24 [Re: TimBurton]

Ама ти определено ме впечатли: има пари да си купи жилище в САЩ, ама не може да стои в САЩ, понеже няма добре платена работа?! Акъл не ми го побира, ама какво разбирам аз с моя скромен бюджет...

Иначе и двата варианта не ми вдъхват много доверие. Не че мога да съм експертно мнение, но все ми се струва, че притежаване на жилище не е достатъчно, да не говорим за акции. От форума разбирам, че обикновено прибягват до показване на сметки за наем, телефон, застраховки и каквото още се сетиш + някакво доказателство за основателна причина за отсъствие от страната, ама това, че не можеш да си намериш работа, не ми звучи никак добро извинение...

Ако имаш такива големи спестявания, защо не поостанеш повече време в САЩ ако щеш на нископлатена работа, ако щеш стой си безработен и отдели повече време и усилия за намиране на мечтаната работа. Или поне си изкарай reentry permit. Успех!

Редактирано от gretenceto (08.02.2016 19:25)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3337738 - 09.02.2016 16:08 [Re: TimBurton]

Можеш да си вземеш ре-ентри пермит което е ъп то 2 години

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10662

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.