ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
marieta
неориентиран

Регистриран: 18.06.2013
Re: брак с притежател на зелена карта
    #3469819 - 18.10.2019 01:30 [Re: littlebee]

Hello!
Me and my fiance are Bulgarian citizens living currently in the States.
I have a Green card, been in the country for 5 years and planning to apply for American citizenship soon.
His status is illegal. The plan is for me to get citizenship and then apply for his green card.
Do you recommend getting married before applying for citizenship or it won't matter that much in terms of timing and chances for him getting a green card easily?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3469820 - 18.10.2019 01:58 [Re: marieta]

Цитат:

Hello!
Me and my fiance are Bulgarian citizens living currently in the States.
I have a Green card, been in the country for 5 years and planning to apply for American citizenship soon.
His status is illegal. The plan is for me to get citizenship and then apply for his green card.
Do you recommend getting married before applying for citizenship or it won't matter that much in terms of timing and chances for him getting a green card easily?

Като за начало, препоръчвам да си зададете въпроса на български. Не случайно форумът се казва all by. Благодаря за разбирането!

marieta
неориентиран

Регистриран: 18.06.2013
    #3469848 - 18.10.2019 17:53 [Re: MiraUSA]

Здравейте,
Аз и приятелят ми сме български граждани и в момента живеем в Щатите.
Аз имам зелена карта от 5 години, не съм била извън страната за повече от 6 месеца и скоро ще подавам документи за гражданство.
Приятелят ми е дошъл на бригада, но е останал и е без статут в момента.
Планът ни е за мен да взема гражданство и да кандидатсваме за неговата зелена карта след това.
Има ли значение дали сключим брак преди да подам документи за гражданство или след като взема гражданство с идея дали има значение за това колко лесно и за колко време той би получил статут.
Напълно съм наясно, че всеки случай е различен и няма гаранция как ще се развие процеса и зависи от много неща, но все пак има ли някакво значение ако говорим генерално.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3470108 - 23.10.2019 21:40 [Re: marieta]

Свържи се с адвокат и на него задай въпросите, които те касаят.
Имайки предвид динамичните промени, при подобна сериозна ситуация, само специализиращ адвокат, би дал адекватна насока.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 37 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 15615

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.