ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: брак с притежател на зелена карта
    #3007401 - 24.01.2013 16:51 [Re: Sunshine9]

Ще има право да работи 20 часа на седмица в училището. Но трябва да покажете пари, за да му сменят статута. Обикновено искат поне първата година от обучението да покажете.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vikiterina
новак

Регистриран: 03.07.2009
От: София
    #3012315 - 06.02.2013 16:52 [Re: MyXa]

Здравейте, някой има ли представа след получаване на DS-3032 и choice of address and agent, какво следва и колко остава до интервюто? Благодаря

MyXa
KoHcKa

#3012326 - 06.02.2013 17:08 [Re: vikiterina]

Трябва да изберете агент (може да върнете формата по имейл). След това трябва да платите, таксата за affidavit of support и да върнете тези документи, след това таксата за имигрантска виза и да пратите всички документи, които се изискват за нея. След това НВС трябва да ви обработи документите, като са обработвни ви нарежда на опашка, ако датата ви е current (това приположение, че говорим за брак с притежател на зелена карта, а не американски гражданин) ще получите дата за интервю до месец-два.
Целият процес зависи много от вас. Колко сте бързи с подаването на всички документи и дали сте попълнили и подали всичко. Ако сте проактивни, цялата процедура може да отнеме 2 месеца до даване на дата на интервю. Обаче ако чакате те да ви кажат какво да правите може да се проточат 6+ месеца. На много места е описано какви точно документи ви трябват и т.н. Просто търсете и четете.

--------------------

~Mark Twain

vikiterina
новак

#3012332 - 06.02.2013 17:17 [Re: vikiterina]

When there is an immediate visa available or likely to be available within the next nine months, NVC will send a letter enclosing the Choice of Agent and Address Form (DS-3032) to all of the applicants with a few exceptions. The DS-3032 will not be sent to the applicant when an attorney represents the applicant (and the USCIS file contains the appropriate designation that an attorney has been retained) or when the visa applicant will be the adopted child of the petitioner.
Това е извадка от документа който получих и доколкото аз го разбирам пише, че визата ще е налична до 9 месеца. А дали е така?

MyXa
KoHcKa

#3012334 - 06.02.2013 17:21 [Re: vikiterina]

Не знам каква ви е дата. Това го правят, защото смятат, че може да има налична виза тогава. И искат да ви накарат да си съберете документите и т.н. Дали обаче датите ще мръднат до вашата дата в следващите девет месеца, може само да се гадае. Това писмо не гарантира абсолютно нищо.

--------------------

~Mark Twain

vikiterina
новак

#3012348 - 06.02.2013 17:44 [Re: MyXa]

Благодаря Муха!

vikiterina
новак

#3012814 - 07.02.2013 14:09 [Re: MyXa]

Муха аз вече платих онлайн, но не намирам къде мога да върна формата онлайн, за това съм я принтирала, попълнила и другата седмица ще я пускам с куриер. Ако имаш възможност да ми пуснеш линк ще съм ти много благодарна и мног ще ме улесниш. Вече два дни се лутам в сайта им не откривам точното място, явно нещо пропускам.
И на мен ми струва невероятно да станат нещата толкова бързо тъй като не съм ситизен, а и подадох петицията септември 2012, но пък никога не знаеш, може да имаме късмет.
Благодаря още веднъж.

MyXa
KoHcKa

#3012817 - 07.02.2013 14:16 [Re: vikiterina]

Няма линк. Праща се по имейл на nvcinquiry@state.gov
Ето примерен имейл. Може да приложите и попълнената форма, но не е нужно.
Цитат:

To: nvcinquiry@state.gov

Subject: (Case #) - (Beneficiary's name)

NVC Case No: NOA Receipt Number: Petitioner’s Full Name: Petitioner’s Date of Birth: Beneficiary’s Name: Date of Birth: Re: Declaration of the Choice of Address and Agent for Immigration Visa applicant

To Whom It May Concern: My name is (Beneficiary's name). My visa case number is (case #). Per the DS-3032 (Choice of Address and Agent for Immigrant Visa Application), I do not appoint an agent or attorney to receive mail about my application. Mail from the U.S. Department of State concerning my immigrant visa application should be sent to me at:

(PUT BENEFICIARY's ADDRESS HERE)

If your spouse is the agent then you write:

To Whom It May Concern: My name is (Beneficiary's name). My visa case number is (case #). Per the DS-3032 (Choice of Address and Agent for Immigrant Visa Application), I appoint (Petitioner's Name)(Petitioner's Phone #)as my agent or attorney to receive mail about my application. Mail from the U.S. Department of State concerning my immigrant visa application should be sent to:

(PUT PETITIONER'S ADDRESS HERE)

Please let me know if you need additional information. Thank you for your help. My contact information is provided below:

Phone: (Beneficiary's phone #) Email: (Beneficiary's email)

Sincerely yours, Beneficiary's Name

Date:

--------------------

~Mark Twain

vikiterina
новак

#3013026 - 07.02.2013 19:36 [Re: MyXa]

Муха аз в имейла получих форма DS-3032 и само трябва да отбележа искам или не искам агент и да дам адрес. Може ли тази форма да я прикача понеже тя е бар код?

MyXa
KoHcKa

#3013064 - 07.02.2013 21:13 [Re: vikiterina]

Може както написах по-горе, но примерният емайл върши същата работа (надявам се знаете английски). Бар кода е номера на кейса ви, ако го получат на хартия просто го сканират, за да могат да го въведат в правилния кейс. А така като го имат електронно в имейл е прост copy-paste.

--------------------

~Mark Twain

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13266

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.021 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.