ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Titina
Нерегистриран

Re: Заминали без реален гарант, приятели или роднини в САЩ
    #3019748 - 25.02.2013 23:45 [Re: MyXa]

Наистина проблемът е с обяснението на английски, за съжаление

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3019755 - 25.02.2013 23:56 [Re: ]

Езика на парите е разбираем навсякъде, 2 дена обикаляне с 6000 в джоба как ти се струва?!
Я кажи ти като дойде знаеше ли за този закон, аз не, хората които ме посрещнаха - също, така че не е само езика пречка, а и некомпетентни служители.

Още нещо, банковата система е доста различна от българската, така че перфектен английски също не помага за 6 дена да си знаеш всички права, а и едва ли очакваш, че ще можеш да се сбориш със служител, знаете как е в БГ, госпожата зад гишето рече и затръшна прозорчето.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от gaiety (26.02.2013 00:01)

Titina
Нерегистриран

#3019774 - 26.02.2013 01:36 [Re: gaiety]

Естественно че знаех, открихме си банкова сметка същия ден в който кацнахме....но аз идвам от Канада, познавам банковата система, а и доста четох как да прехвърлим кредитна история....а и никой не не посрещна, адреса бяхме дали на приятел американец, познай колко бяха ценни съветите му за хора дошли сега....за него всичко беше даденост

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3019783 - 26.02.2013 06:21 [Re: ]

Е това е де...да си дойдем на думата,хайде сега почни отначало и си спомни когато за първи път кацна в Канада/освен ако не си родена там или израстнала/или се постарай да се поставиш на мястото на новопристигнал от БГ ,без добър или никакъв английски и тогава нещата ще изглеждат различно...то закона е закон ,но и тук посредствеността на тези служители е ужасна,те и за толкова им плащаш на долно ниво.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #3019977 - 26.02.2013 18:20 [Re: Clance]

Аз пък не мога да разбера как хора без никакъв английски се надяват да имат нормален живот тук?

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #3019995 - 26.02.2013 18:44 [Re: Mayte]

И аз много се чудих навремето, но с годините се научих малко по малко да не меря хората по моя аршин (без да звучи грубо).

Представи си младо семейство, на около 30 год. И двамата с по едно средно образование. Тя от краен квартал, той от село. Родителите не могат да помагат.
Тя е работила като сервитьорка, обаче като се ражда детето не може да кара повече късни смени и става магазинерка. Първо в магазин за дрехи на главната, но в кризата магазина затваря и после почва като продавачка в хранителни стоки.
Той е работил като барман, така са се запознали. После отваря сам барче, но фалира. Започва работа при познат в ресторанта му като помощник готвач.
Живеят заедно с родителите на момичето в приземния етаж на недоизмазана къща, строена през седемдесетте. Имат тоалетна долу, но ползват банята заедно с родителите. Карат се с тях постоянно за всичко, като се почне от възпитанието на детето, до кой колко ток изхарчил, и дали е нужно да се къпят всеки ден вместо да пестят от вода и ток.

Подобни семейства в България са много и за тях кой знае какви надежди за по-добро бъдеще няма.

Ако спечелят зелена карта и дойдат тук - живота им наистина ще е доста труден. Тя пак ще е магазинерка, той пак готвач. Но те не го сравняват с твоя или моя живот. Те го сравняват с това какво са имали преди това в България. Факта че сега живеят отделно и никой не им се меси е плюс. Факта че имат 2 коли (независимо че са стари), вместо мизерните рейсове през зимата в България. Факта че не се замислят за пържоли, пилешки гърди и тънка наденичка (въпреки че не е органична)....

Просто изходната им точка е доста различна, и затова в техните очи живота им тук е в пъти по-добър. (брее, като се прочетох, сякаш не съм го писал аз това...)

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3020005 - 26.02.2013 19:13 [Re: NVU]

+1

pav4o79
жител на света

Регистриран: 19.02.2011
От: Сан Франциско
    #3020012 - 26.02.2013 19:22 [Re: Mayte]

Цитат:

Аз пък не мога да разбера как хора без никакъв английски се надяват да имат нормален живот тук?

Това разбива направо , та нали 70% от хората , които печелят зелена карта имат малки или почти никакви познания . Останалите 30% съм сигурен ,че са на едно добро ниво или много добър английски , с добри дипломи и специалности с търсени професии .
Всичко зависи от желанието за успех и малко късмет .

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #3020015 - 26.02.2013 19:28 [Re: NVU]

Прав си, зависи от изходната точка. Това, което имах предвид аз е, че няма ли да е по-добре тези хора да инвестират малко време (след като спечелят ЗК) и да научат английски преди да кацнат тук и да почнат за звънят на познати и приятели да им оправят бакиите, защото те бъкел не разбират?

pav4o79 -- съгласна съм, такава е ситуацията, но представи си ти ако си чужденец и отидеш да живееш в България защото там живота ти ще е по-добър -- няма ли да седнеш и да научиш български преди да заминеш?

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

pav4o79
жител на света

Регистриран: 19.02.2011
От: Сан Франциско
    #3020022 - 26.02.2013 19:36 [Re: Mayte]

Да МАЙТЕ , съгласен , всеки има близо година след , като види , че е спечелил от лотарията , да се подготви поне с най елементарното .

В всяко училище и детска градина децата учат английски , ако човек е семеен това е плюс за децата му , а всеки вече трябва да наблегне на ученето .
Това ще е от огромна полза .

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10605

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.