ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Заминали без реален гарант, приятели или роднини в САЩ
    #3405662 - 22.06.2017 18:50 [Re: m3n7alsnak3]

Искаш да ти преразкажа целият си живот в един пост
В момента се намирам точно в Mission Viejo по работа, прекрасно място, накрая на света, на светлинни години от транспорт...всъщност, има влак, но в цялата Ладера са май само 2 спирки, демек на 4-5 мили от крайните точки.

Моят опит е, че без приятелско рамо не успях да взема телефон, да си купя кола и да си наема квартира навремето в Кали, може и да е каръщина, но не вярвам.

1. Не, адреса трябва да е постоянен на човек, аз примерно мога да ти ги получа и препратя после, това е най-малкият проблем.
2. Мога да проверя докато съм тук колко са наемите и депозитите, но не може да се наеме дистанционно, особено без кредитна история и или гарант.
Има и друга трудност, няма как да вземете шоф. книжки без доказателства за постоянно пребиваване, също и за банкова сметка важи.

Крейгслист и Зилоу и предплатените карти са най-сигурните неща, които си споменал

Ако това ви е мечтата се пригответе финансово за по-дълъг престой в хотел.
Намерете първо работата или носете минимум 20 К.
Успех, обади се, ако искаш да ти получа документите, за другото не мога да съм полезна.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3405669 - 22.06.2017 20:23 [Re: gaiety]

Благодаря за отговора - имаш лично

Други мнения също са добре дошли

gaiety
ZаплЕ$

#3405673 - 22.06.2017 20:47 [Re: m3n7alsnak3]

Хахаха, за 11 г. във форума, ще трябва да съм научила кога имам лс

--------------------

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3405802 - 23.06.2017 22:49 [Re: gaiety]

Малко от зад напред -аз ги степенувам по важност погледнато от моита камбанария.
Тия товоите приятели според мене те подвеждат.Преди 8 г баш беше кризата и с гаранция те са изхвърчали първи при съкращения ,а съкращения имаше и то много.Отделно преди кризата наистина там имаше кинти ,ама сега нещата са съвсем други.
Ще се опитам да направя много груба сметка –колко ще ти струва първия месец в ЛА..
Кола трябва от първата минута в америка- Ако намериш на летището рентал за 3 седмици за 1 к ще е добре- но което значи че ще трябва да си купиш твоита кола в тия 3 седмици.
За твоита кола си подгитви 5к и много няма да придиряш,ако си придирчив ще е повече.За да я пуснеш на пътя ще ти требе застраховка-да речем 1к за година ама да предположим че ще я палатиш 4х х250 .
Екстендет стеи амарика в Леик Форест е 119 кинта на вечер- 30х119 =3570 ама понеже ще си за месец да речем ще стане с 1000 надолу -2570.
Занчи само за 1 вия месец ще имаш гарантирани 9к разход и то в наи добрия случаи и без да влючвам храна и други неща.
Кредит карта няма кои да ти даде за 1 месец освен ако не вкараш 15к и нагоре в същата банка а и си много устат и се справиш с отдела дето ги дава.Говоря за карта дето да е поне 1к кредит ,що с по малко е дълга история.
Жилище да си намериш си е изпитание в началото щото е параграф 22- нямаш кредитна история – не може да си вземеш жилище. Нямам рацепта как се прескача 22то- при мене едни други бг ми станха ко –синери и така.Иначе даже не мина опита ми да предплатя за 6 месеца напред.
За телефона е наи лесно-ето ти една рецепта дето за момента ( юни) но и в следващите няколко месеца ще е ок.
https://www.cricketwireless.com/cell-phone-plans
за 30 кинта имаш неограничени минути за говорене-това е дето ще ти трябва на първо време и никои няма да те пита за кредити и т.н
Ако нямаш кредитна карта от БГ –намираш магазин на Крикет ,може и в Бест Бай и т.н .Купи си телефон и им кажи да ти активират услугата –ще те таксуват за активирането 25 усд.

Ако имаш кредитна карта единствено може да си спестиш 25 долара за активация щото ще си я направиш онлаин.
Адреса на които трябва да си получиш ЗК и ССНа ТРЯБВА ДА Е СИГУРЕН.
Инак ако иде неде другаде на другия ден някои може да си купи къща а пък да доидат да питат тебе за парите

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3405803 - 23.06.2017 23:00 [Re: m3n7alsnak3]

gaiety вече ти е отговорила, но и аз да вмъкна скорошния опит:

- Bank Of America могат да ти отворят сметка с постоянния адрес в България и адрес за кореспонденция тук. После адреси се сменят, но важното е, че ще имаш сметка.

- Предплатени карти за телефон има на всеки ъгъл, да. T-mobile и АТ&T имат предплатени за четересетина долара на месец.

- Колата: аз бях с кола под наем в началото, за около 3 седмици имах оферта и за кредит, и за лизинг. Кредитите - може, но се приготви първата година поне да плащаш много висока лихва. Зависи какво искате и колко можете да дадете.

Моя опит: абсолютно всичко можете да направите и сами, без гаранти - просто ще ви струва много, много скъпо. Да, в пъти по-лесно е с гарант, но не е невъзможно и без.

В бюджета си включи депозити за абсолютно всичко (ток, интернет, квартира) и много висока застраховка за колата.

Учете за теста за кормуване още от България, няма защо да си губите времето с учене чак като дойдете.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3405850 - 24.06.2017 13:53 [Re: Serendipity]

@Serendipity, благодаря за инфото. За съжаление нямаме познати в района и ще се наложи да се оправим сами, но това не ме притеснява Виж това за колата което спомена ми е интересно - може ли някакъв източник (сайт) да разгледам тези възможности за лизинг - знам че ще е с висока лихва в началото, но поне няма да затворя една солидна сума от началния капитал на 2рия ден. За банките - може би аз не съм се изразил правилно. Нямам за цел кредитна карта, а най-обикновена сметка и мисля, че твоя отговор е нещото което търсех.

@paul - ще те излъжа точно кога мойте приятели са се прибрали от там, но си прав до известна степен - фирмата им е фалирала. Колкото до това за парите които се въртят в района - като гледам има доста обяви за програмисти, пък сега дали ще ми плащат по-малко отколкото в bay area точно в самото начало не ми е проблем. За квартирата - ще се надявам да си намеря бързо работа и да не е толкова сложно, но си прав и тук - може да се наложи да се затворят едни 2 наема още от началото. За колата - в началото ще ми трябва нещо да ме вози - 5к може и да са му много

Хич не съм си и помислял, че ще ми е лесно, но факта че не познавам никой там, няма да ме откаже

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3405857 - 24.06.2017 15:21 [Re: m3n7alsnak3]

Ако изберете СФ, НЙ или Бостън, може и без кола да изкарате в началото. В тези градове има повече работа за програмисти отколкото в ЛА.

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3405863 - 24.06.2017 17:39 [Re: m3n7alsnak3]

Не съм търсила със сайтове аз - обикалях си местните дилършипи на марките, които имат по-евтин клас коли и чух от колеги, че са им давали оферти за кредит или лизинг в началото, а именно:
- Киа
- Фолксваген
- Хонда
- Мазда
- Форд

Но вече зависи и какво търсиш. Аз търсех нова или certified кола. Погледни в Живот в САЩ - даже имам тема "Съвети за покупка на кола от новопристигнал"

Прави разлика между лизинг и файненсинг.

Не бих имала доверие на малките дилършипи втора ръка, които постоянно се рекламират с "Everyone is approved". Работят с разни "кредитодатели", които са ми повече от съмнителни, плюс че някои от тия ти слагат някакво устройство в колата, с което могат дистанционно да я спрат, в случай, че закъснееш с вноска. Не, че планирам да закъснея, но с такова нещо не бих карала.

Търси в гугъл "(марка) (населеното ти място) dealership" , за да се ориентираш за цени на автомобили и модели, които биха ти харесали. Търси за всички марки: като си купуваш нова кола тук, обикновено връщаш старата, за да ти е по-евтино, съответно повечето дилършипи имат най-различни марки и модели в Pre - Owned секциите им.

Но не гледай публикуваните суми за файненсинг или лизинг: по сайтовете рекламират с офертите за хора, дето имат скредит скор 800.

На мен ми мина номера, като оставих доста по-голяма първоначална вноска от нормалното.

Но като ти допадне нещо, отиваш на място и се обясняваш. Знай си горния лимит на сума, която си готов да плащаш на месец и горния лимит на сума, която си готов да им дадеш за първоначална вноска.

Бъди психически подготвен за продавачите на коли тук. Не си виждал толкова нахална сган. Стъпиш ли в дилършипа, опитват се да не те пуснат да си тръгнеш без кола. Репетирай казването на "твърдо не", не се хващай за първата оферта и обиколи всичко, преди да избереш, колкото и да ти обясняват, че тая оферта е "само за днес", че никой друг няма да се навие да ти даде кола без кредитна история и как "то по принцип не е толкова, ама ти правя услуга и ти свалям от цената". Да не говорим, че ако не се върнеш 3-4 дни след това, започват да ти звънят с видиш ли - бе излезе ми една ОЩЕ по-добра оферта.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

gaiety
ZаплЕ$

#3405917 - 25.06.2017 09:50 [Re: m3n7alsnak3]

Цитат:

ще се надявам да си намеря бързо работа

Не знам как го смяташ, но имаш времето за получаване на ссн-а, намирането на въпросната работа, назначаване на първото, после второто интервю, а ако е голяма компания ще има и трето, евентуално трейнинг, абе, брой 3-3.5 месеца докато получиш чек.
Това е най-добрият сценарий, ако си сколасал да получиш ссн-а за 7 работни дни и имаш вече някой решен да те вземе на работа.

По-бързо ще е да работиш за малка частна компания, ще съкратиш времето около месец, но ще се отрази и на заплатата, де.

Разбира се гадая, нямам идея какво ще сложиш на масата, ако си нещо изключително и имаш предишен опит в американска компания, тогава сигурно горните грижи няма да те засягат.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3406022 - 26.06.2017 16:14 [Re: gaiety]

Цитат:

Не знам как го смяташ, но имаш времето за получаване на ссн-а, намирането на въпросната работа, назначаване на първото, после второто интервю, а ако е голяма компания ще има и трето, евентуално трейнинг, абе, брой 3-3.5 месеца докато получиш чек.

Да, може и четвърто, пето ...осмо, да му вземат секрет, да му проверят ноктите, да му изчистят зъбИте ...

Стига си плашила хората

Като додйде ССНа може и надругия ден да почнат, докато го чакат ше аплайват и ще ходят на интервюта !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Редактирано от Nadin (26.06.2017 17:23)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 30 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10700

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.