ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
Re: Заминали без реален гарант, приятели или роднини в САЩ
    #3406036 - 26.06.2017 17:40 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

а, може и четвърто, пето ...осмо, да му вземат секрет, да му проверят ноктите, да му изчистят зъбИте

Къв секрет бе, за шомполиране ли говориш?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3406038 - 26.06.2017 18:31 [Re: Склададжията]

Цитат:

Цитат:

а, може и четвърто, пето ...осмо, да му вземат секрет, да му проверят ноктите, да му изчистят зъбИте

Къв секрет бе, за шомполиране ли говориш?

Асъл

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3406041 - 26.06.2017 18:36 [Re: Ян Бибиян™©]

Ти кое точно коментираш, че не схващам накъде биеш?!
Че може и да не намери работа за 2 седмици, или че може и да се проточи назначаването повече от 1,5 - 2 месеца в зависимост от компанията?!
Не ми вади цитати от контекста!

Сам си казвал, че розовите очила не са най-разумният аксесоар на новопристигналите.
Май не си търсил скоро работа, 'щото и аз така щях да реагирам след 10г на едно място, ако не ми беше пред очите в момента.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3406051 - 26.06.2017 20:25 [Re: gaiety]

Коментирах милионите интервюта които каза че трябва да минава.
И да, може да си намери работа за 2е седмици, може и 3и месеца да отнеме , зависи , то три четири интервюта и 3 месеца чакане не са норма !

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3406070 - 26.06.2017 21:57 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Коментирах милионите интервюта които каза че трябва да минава.
Цитат:

назначаване на първото, после второто интервю, а ако е голяма компания ще има и трето, евентуално трейнинг

Две сигурни, трето може би, трейнинг евентуално...някой ИТ, ако иска може да се включи, че тука предупреждението за едно наум се превръща в драма

И да, времето в Чикаго е ужасно... имам работа сега, не мога да се дръгна и тук с тебе

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3406084 - 26.06.2017 22:24 [Re: gaiety]

Задължителното второ интервю е някъде в твоята глава !!

ПП В Чикаго не съм бил от 9 години !

--------------------

erz_us
почетен член

Регистриран: 19.05.2014
От: САЩ
    #3406086 - 26.06.2017 22:24 [Re: gaiety]

За IT/Chicago, засега само веднъж са ме наемали на работa

Като цяло опита ми е че схемата е: първи разговор с HR или рекрутър, след което ако те харесат следва техническо. Ако техническото е било по телефона и са те харесали следва още едно за виждане на живо.

Сроковете и броя интервюта предполагам зависят от размера на фирмата.

За фирма с 200 и малко човека в която съм сега беше:
2 интервюта по телефона и 1 на място, през седмица всяко. След което ми направиха оферта и първият ми работен ден беше след 2 седмици.
А SSN-а ми го поискаха след като приех офертата и започнаха да ми оформят документите.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3406089 - 26.06.2017 22:30 [Re: gaiety]

То от ИТ до ИТ ...

Много зависи какво си търсят, но в нашата фирма например има задължителен апликейшън период от 1 месец, в който събират резюмета и не наемат никой, докато не свърши. Може и да изкараш див късмет и да се окаже, че си аплайнал на ден 30, но може и на ден 1 да си аплайнъл. После (в общия случай) има 4 интервюта - с HR-a и рекютърите, тест, с директния мениджър + хора от екипа и с директора на отдела. Между другото, схемите на наемане при нас в САЩ и в България са абсолютно идентични.
Прави ми впечатление, че има много плява за отсяване също, тука много бързо стават "експерти". Реален пример: изкарал едномесечен курс за начинаещи в eDX и вече се пише RHEL администратор с опит.

Но сииииилно се съмнявам всички фирми да имат еднакви практики и горното не трябва да се взима за общо положение, просто пример. Имам близки, които в момента си търсят работа в сферата и е драма, без опит в Америката ептен.

Предполагам,(подчертавам - предполагам) че ако на някой му е много спешно, може и веднага да наеме човек, но силно ме съмнява да е на читава работа, по-скоро ще да е някой хелпдеск/кол център; някой нощен админ в НОК-а и то ако приемем, че съответната фирма не се е аутсорснала някъде за тия позиции, което е класика в жанра.

Но това са размисли и страсти на един новопристигнал, не ги приемай за чиста монета.

Съветите, които аз бих могла да дам е да планираш за най-лошия вариант. Да, имаш шансове и по-бързо да намериш работа, но има вариант и да се замоткат нещата. Планирай за worst case scenario, по-добре да ти останат неизхарчени пари, отколкото да останеш на червено на третата седмица.

Търси си работа още от България. Специално в нашата индустрия, триажните интервюта вече често са по скайп, оправи си резюмето да е по американски тертип и почвай в индиийд наред. Преправяй си резюмето за всяка фирма - слагай на фокус уменията ти, които ще ти помогнат за конкретната позиция, за която кандидатстваш.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

gaiety
ZаплЕ$

#3406132 - 27.06.2017 01:41 [Re: Serendipity]

Гледам, че за мен си се хванала, но явно говориш на момчето, дано го прочете, че това исках и аз да го предупредя.

@Бибияне, разбирам желанието ти да си просто опозиция в разговор, в който явно няма да помогнеш, ама ай да се не занимаваш с мен, чеши си егото с някой друг!
Да е за майтап, ок, да ти се вържа, но имам нетолеранс към игноранството и ме засърбява клавиатурата когато някой се опитва да ми напъха думи в устата, капиш?!

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3406136 - 27.06.2017 02:35 [Re: gaiety]

Цитат:

Гледам, че за мен си се хванала, но явно говориш на момчето, дано го прочете, че това исках и аз да го предупредя.

@Бибияне, разбирам желанието ти да си просто опозиция в разговор, в който явно няма да помогнеш, ама ай да се не занимаваш с мен, чеши си егото с някой друг!
Да е за майтап, ок, да ти се вържа, но имам нетолеранс към игноранството и ме засърбява клавиатурата когато някой се опитва да ми напъха думи в устата, капиш?!

Ти много ли му помогна като го наплаши със сто интервюта ?

Ако това ти е помощщта ... и разбирам ти желанието просто да се направиш на авторитетна в разговор в който явно няма да помогнаш, а само ще наплашиш момчето ,та айде ходи си чеши авторитета някъде другаде ... ако има кой да те слуша де !

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 30 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10701

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.