ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Важно, смяна на адресна регистрация!
    #3026384 - 16.03.2013 13:40 [Re: Nadin]

Много ви моля, четете цялата тема, не само първият пост.
Не е необходимо да подавате тази форма, при влизането в страната и с нея да сменяте адреса даден на интервюто за попучаването на зелените карти.

ПП Имам 18 бележки по този повод, за да не отговарям на всеки поотделно, пиша тук.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
aptana

Регистриран: 17.02.2010
От: nyc
    #3026406 - 16.03.2013 15:15 [Re: Mimi 1]

Цитат:

Ако трябва да попъллваш AR-11, значи не си американски гражданин. Ако не си американски гражданин, за какви наказателни процедури става дума, след като не отговаряш на изискванията за jury duty?

Ние попълнихме формата с въпроси за jury duty на съпругата ми онлайн, като съответно беше отбелязано, че не е американски гражданин. При това положение те карат да изпратиш копие от зелената карта на имейл адрес на съда. Поради твърде много неща които се случваха тогава покрай нас, отлагахме и забравяхме да изпратим копието, и след като още няколко пъти получихме формата по пощата("да, трябва да го направим", и изключвахме след 5 минути). Накрая тя получи писмо, че тъй като не е отговорила напълно на въпросите (с дати от/до кога са били изпращани) ако до 10 дни не се яви в сградата на съда (Kings County) с доказателства, че не е гражданин ще бъде глобена $1000.

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #3026528 - 16.03.2013 18:44 [Re: aptana]

не знам какво говориш, но аз съм получавал jury duty още когато нямах гражданство. Просто им върнах писмото и написах, че не съм американски гражданини и въпроса приключи.

aptana

#3026535 - 16.03.2013 19:05 [Re: Botev Plovdiv]

Може при вас това да е достатъчно. Но тук и на мен, и на съпругата ми, са искали доказателство че не сме граждани (копие на зелената карта) за да приключи въпроса. Това е от имейла който получих след като попълних формата.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3026665 - 16.03.2013 22:24 [Re: Mimi 1]

Цитат:

Цитат:

въпреки това при едното местене не са доставили на новия ни адрес 2 призовки за jury duty и понеже имах копие на формата успях да се отърва от наказателни процедури.

Ако трябва да попъллваш AR-11, значи не си американски гражданин. Ако не си американски гражданин, за какви наказателни процедури става дума, след като не отговаряш на изискванията за jury duty?

Така е, но аз получавам само призовката да се явя на корт, защото не съм се явила на jury duty-то в уреченото време след като ми били пратили 2 (?) покани, та факсване на ЗК и формата за смяна на адрес ги омилостиви, иначе трябваше да се вдигна от източното до западното крайбрежие.

@Надин, наистина не е излишно да се подава AR-11, историята познава случаи когато новодошли и гаранти разпърдяват гърнето преди да са получени картите и после притеснения от сорта - какво може да направи с нашите документи благодетеля ни.
Предай там на срамежливците

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #3026698 - 16.03.2013 23:32 [Re: aptana]

Цитат:

Може при вас това да е достатъчно. Но тук и на мен, и на съпругата ми, са искали доказателство че не сме граждани (копие на зелената карта) за да приключи въпроса. Това е от имейла който получих след като попълних формата.

не знам какво означава при вас, защото все си мисля, че това е федерално, а не щатско, тоест трябва да е еднакво навсякъде.

aptana

#3026706 - 16.03.2013 23:58 [Re: Botev Plovdiv]

Имайки предвид, че тази форма съм я изпращал до съда на каунтито, не мисля че става дума за федерално ниво. Така че предполагам от каунти до каунти съществуват разлики и твоето да процедира по друг начин. Не съм запознат достатъчно за да спекулирам повече.

NadinАдминистратор
Charmed

#3026716 - 17.03.2013 01:47 [Re: gaiety]

Мисля, че е време да се спре. Вече уточнихме и детайлно обяснихме, как стоят нещата в това отношение. Дано на всички да е станало ясно, кой и кога трябва да подаде въпросната форма.
Това не се отнася за новопристигналите в САЩ.

--------------------

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3026727 - 17.03.2013 03:30 [Re: Nadin]

Много полезна тема, не знахе че трябва да попълвам това. Туко що го попълних защото съм на нов адрес от доста време, а бях уведомил само DMV-то. Оказа се че има оналйн форма на тоя сайт - работи само на IE, на Chrome ми крашна.
Цитат:

Your electronic AR-11 Change of Address has been received and your legal obligation is fulfilled

NadinАдминистратор
Charmed

#3026976 - 18.03.2013 00:16 [Re: Nadin]

Не бях сигурна дали и преди сроковете са били 10 дни или 30, явно са си били 10, ето една тема по въпроса от преди доста време уеб страница.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5479

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.