ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
Re: Изисквания от българска страна за пътуване на деца в чужбина
    #3444476 - 22.08.2018 06:38 [Re: Травис]

Цитат:

Да ама не, закона пасти на яде. Уж затова извадихме БГ паспорти на децата - пак не ги пускат.

Та да ви е мирна главата - трябва ви нотариално заверена декларация, от БГ нотариус/консулство. Като "срока на годност" бил макс 1г - европейски норми ...

И аз за малко да изтърва самолета. Не подновихме червените паспорти, излизаме,само със сините и пълномощно от бащата заверено от американски нотариус и преведено на български (предния път се заяждаха, че било на английски, не било преведено).
Пълномощното или трябва да е заверено в посолство при български нотариус или като се преведе в Бг да се завери в Министерството. Това ми обясни младежа на летището. Нсправи се на лош и каза че може да не ни пусне да летим. Звъня на някой, явно супервайзър, който в 4 сутринта не вдигна. Пухтя, сумтя. Задържа ми пълномощтното.
Разминахме се само с обаждане до мъжа ми да потвърди че разрешава на децата да пътуват. Добре че не беше заспал още.

Трябва,да се проверяват изискванията преди всяко пътуване, че както всичко останало, се променят често. Чувах за доста случаи в които не са ги пуснали и са стояли в БГ докато не набавят нужното пълномощно или да извадят паспорти.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #3444506 - 22.08.2018 23:55 [Re: MiraUSA]

Всъщност, нотариално завереното пълномощно(оригиналът), не трябва ли да бъде оставен в граничен контрол? И в детето/децата, да са копия за евентуална справка? Поне това беше процедурата с дъщеря ми, допреди няколко години.
Последните няколко пъти, дъщеря ми, която е пълнолетна и лети често сама, са я питали в различни Европейски страни да се легитимира с повече от един официален документ, за да са сигурни, че е над 18 години

--------------------
But she did ask...and well she is special

MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3444514 - 23.08.2018 04:36 [Re: c´est moi]

Не бяхме пътували до България 5 години и вонаги като сме си ходили и двамата родители са били заедно там поне за седмица, в която или сме подновявали паспорти или заминаващият родител е правил пълномощно в България. Този път пътувах сама с тях в двете посоки и се оказах неподготвена.

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3444519 - 23.08.2018 06:09 [Re: c´est moi]

Ние си правим копия,не се различава от оригинала като е на цветен принтер,обикновено само го поглеждат и връщат и това само от бг на летището от тук никога не са ни искали нищо,че децата пътуват с единия или другия родител.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 35113

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.