ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)
evane
неориентиран

Регистриран: 27.09.2015
Re: Относно американското гражданство -част 3
    #3387383 - 28.01.2017 20:28 [Re: gaiety]

Благодаря, това го знам, въпросът ми е в рамките на календарната година, дали има изискване 6-те месеца в САЩ да са непрекъснати. Иначе извън Америка ще съм 5 месеца, което не е проблем.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Eoiline
ентусиаст
**

Регистриран: 03.05.2006
    #3387411 - 29.01.2017 00:19 [Re: evane]

Цитат:

Благодаря, това го знам, въпросът ми е в рамките на календарната година, дали има изискване 6-те месеца в САЩ да са непрекъснати. Иначе извън Америка ще съм 5 месеца, което не е проблем.

Taкова изрично изискване, за което пишеш няма. Само че знам няколко случая на такива като теб, които са си правили ей такива тънки сметки с continuous residence, първо доближавайки 6-те месеца извън САЩ (5 месеца навън междудругото също е съмнително много), а и като са в Америка имат кратки излизания до Канада например. Познай как ги изненадаха тез юнаци на интервюто за гражданство!? А уж всичко по документи им беше идеално.

Eто тук нещо, ако ти се чете.

Maлко инфо: Remember 6 months is not a hard core line. They can deny you for a trip under 6 months if they feel you are not maintaining US residency. Just because one trip is under 6 months doesn't mean anything. You need to have enough evidence so that the IO can't prove that you broke it. After 6 months you have to prove to the IO that you didn't.

So it seems your under 6 months trip was proven by the IO that you didn't maintain residenncy...

It is more looking at a pattern than a concrete set of rules. Your first post said "you were reminded at the port of entry that if i stay more than 6 months i could lose my GC". This likely implies they also noted this against your file in the computers and the next time you come into the country, they will check this aspect again.

I am sure you can go for another 3-4 months trip easily this year ... after a couple of months break in US. Go after a week or 2, and you risk breaking continuous residence.

http://forums.immigration.com/threads/continuous-residence-trips-less-than-6-months.292402/

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3387423 - 29.01.2017 01:40 [Re: evane]

Писе, затова ти дадох закона, от'де да знам как ще го тълкуват емиграционните, на които попаднеш
Наеми си адвокат да се бори с тях ако решат, че имаш неправомерно прекъсване на срока.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

evane
неориентиран

#3387442 - 29.01.2017 04:47 [Re: gaiety]

Не ме засяга, там се коментира за множество екскурзии в рамките на една година, с кратки престои в САЩ. Никой ли не се прибира в бг за по няколко месеца?

US Life
Търсещ себе си!
**

Регистриран: 05.07.2005
От: USA
    #3387457 - 29.01.2017 06:25 [Re: evane]

Всички се прибират в БГ за по-няколко месеца, от там нататък колко точно, подред или не и как ще го изтълкуват на границата или интервюто за гражданство - божа работа!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3387504 - 29.01.2017 14:45 [Re: evane]

Цитат:

Никой ли не се прибира в бг за по няколко месеца?

Ние екскурзираме всяка година по месец в БГ, повече не ни е нужно, както и на всички хора, които познавам в САЩ.
Аз когато кандидатствах 10 г подред за зелена карта имах ясната представа, че отивам да емигрирам и това неминуемо ще ме отдели от бизнес, семейство и приятели.
Знам, че се случват непредвидени ситуации, но когато човек търси причина, намира начин.

Какво не можеш да схванеш, закона не е категоричен в тази си част, оставена е умишлено вратичка, сети се сам/а защо!
Ти решаваш как ще постъпиш, колко още човека да ти го кажем в която и тема и подфорум да си зададеш въпросите?!

ПП Тази тема е закована, за да споделяме опит и питаме конкретни неща относно процеса по гражданството, на тебе ти беше отговорено, достатъчно спами, повтарям, ако не си доволен от законите, наеми си адвокат.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от gaiety (29.01.2017 14:54)

US Life
Търсещ себе си!
**

Регистриран: 05.07.2005
    #3387527 - 29.01.2017 17:31 [Re: evane]

Цитат:

Здравейте, тези 30 месеца за последните 5г трябва ли да са по минимум шест НЕПРЕКЪСНАТИ в годината...

Така както аз го разбирам за гражданството няма значение дали тези 6 месеца са непрекъснати или не, стига за последните 60 месеца преди интервюто да си бил/а 30 месеца сумарно в САЩ.
(Зелената карта ти е за 10 год. така че няма нужда да се явяваш на интервю веднага на 5-тата година)

Някой хора със ре-ентри пермит не са били във САЩ по 2 години непрекъснато през тези 60 месеца и са били ОК на интервюто.

Иначе е добра идея за всеки последни 12 месеца преди влизането в САЩ да не си отсъствал повече от 6 месеца сумарно ако не искаш да имаш проблеми на летището.

От там нататък е спорт-тото някой хора са отсъствали по 2-3 години и са си влезли и взели гражданство без проблем, на други са им правили проблем за 1 месец... Ти си решаваш.

evane
неориентиран

#3387616 - 30.01.2017 02:00 [Re: US Life]

US Life, благодаря. Хубав ден на всички!

sashoni
реалист

Регистриран: 03.12.2006
От: Cape Cod
    #3388844 - 07.02.2017 05:50 [Re: evane]

Четох доста по темата за американско гражданство но не видях или съм пропуснала(за което се извинявам) да пишем ли и месторабота на която сме били месец-два?
Благодаря на помагащите

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
    #3390179 - 16.02.2017 17:52 [Re: sashoni]

Цитат:

Четох доста по темата за американско гражданство но не видях или съм пропуснала(за което се извинявам) да пишем ли и месторабота на която сме били месец-два?
Благодаря на помагащите

Никъде няма описано нещо по тоя въпрос но просто по други признаци - пиши.
Ако прочетеш по нета - една от причините заради която могат да те резнат е че лъжеш. Например имигрешъна може да си помисли че се опитваш да скриеш нещо ....
Също така съм наясно че например ако некои е работил на черно или едкакси за 2-3 месеца може да няма никъде рекорд за
получени пари и т.н .
По идея и от това дето прочетох по нета - какви доходи , къде си работил и т.н не е критери за гражданството - обаче на много места имиграциония питал дали си си плащал данъците.

Страници: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 32189

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.53 seconds in which 0.512 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.