ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Относно американското гражданство -част 3
    #3405913 - 25.06.2017 09:11 [Re: minimell]

О, тогава нещата стават други, съзнаваш ли, че ако тези хора не си попълват сами формите или не учстват активно, то тогава франчайза ще е най-малкият им проблем?

Разбери, интервюто е около 30 мин., като частта с теста по 100-те въпроса е не повече от 5-6 мин., ако отговарят бързо, а останалото време е въпроси САМО по N-400 като се минава през всяка една точка и се набляга най-много на последните с глупавите въпроси, но от най-голямо значение за американската сигурност.

Чека е един, ако плащате с кредитна карта се попълва още една форма

$640. (Add the $85 biometric fee for a total of $725, where applicable. See exceptions below.) You must make your check payable to Department of Homeland Security. Fees are accepted in the form of a money order, personal check, cashier's check, or credit card payment using Form G-1450, Authorization for Credit Card Transactions.
Exceptions:
Applicants 75 years of age or older do not need to pay a biometric fee. They only need to pay the $640 filing fee.
No fee is required for military applicants filing under section 328 or 329 of the INA.

Съвет от мен, нека този, който им попълва таксите да каже какво точно е положението, защото ти си противоречиш.
Ако както казваш - "той се води към тях franchise owner, а в неговата фирма се води управител", то тогава на работодател пише името на собствената си фирма, тире self-employed и приключвате с подробностите, на интервюто, ако попитат ще обясни каква е дейността. Стига си се забатачвала с тези франчайзи!
В този случай майка ти, ако е съсобственик във фирмата пак същото.

Ако на баща ти плащат с чекове издадени на неговото име (по-горе питах каква форма му издават плащателите!), то тогава пише само self-employed и това е.
За майка ти не ми е никак ясно в този случай как си получава доходите, чекове ли получава от баща ти, що ли? Както казах, уточнявайте с този, който подава данъчните декларации, защото моят боб нищо не показва

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3406310 - 28.06.2017 19:56 [Re: minimell]

Цитат:

Какво имате предвид под мениджмънта и франчайзинга е достатъчен?
Ако правилно разбирам - да напиша работата като franchise owner и отделно като manager/self-employed? Проверих данъчната декларация за 2016 и от попълненото става ясно, че е само self-employed. До тук добре, но декларацията на майка ми и баща ми е обща, и на практика майка ми е назначена в фирмата на баща ми, но пък в отделни части от декларацията, е попълнено, че и майка ми е self-employed...?!?
И почвам мн да се обърквам. Вероятно е, защото не живея в САЩ, моля бъдете снисходителни към досадните ми въпроси!

Споко -няма нужда от объркване и паника.

-за чека - 1 чек е с общата сума.Търсиш в гугъла- example of check for N400 - нататък ясно.

По казуса с професите-Баща ти си е селф емлоид.

black sea
почетен член

Регистриран: 07.08.2006
От: Тексас
    #3410124 - 06.08.2017 23:25 [Re: paul_v]

ЗЗП
Започвам попълването на N400.
Някой от вас попълвал ли е форма I942 https://www.uscis.gov/i-942 или I912 https://www.uscis.gov/feewaiver#Eligibility
Чак не ми се вярва. Първата е за плащане на половината сума, а втората е за освобождаване от плащане, ако отговаряш на условията за нисък доход. А след 5 месеца в България и работа в магазин определено дохода ми е нисък.
Никога не съм чувала някой да е плащал по-малко от определената сума, сега е $645 + $85.
Благодаря предварително.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3410320 - 08.08.2017 20:43 [Re: black sea]

Добро попадение! Моля те, сподели дали са ти уважили молбата и за какъв годишен доход става въпрос грубо.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

burjavela
пристрастен

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3410340 - 09.08.2017 00:21 [Re: black sea]

Цитат:

А след 5 месеца в България и работа в магазин определено дохода ми е нисък.Никога не съм чувала някой да е плащал по-малко от определената сума, сега е $645 + $85.

Не знам каква професия трябва да имаш докато живееш в БГ, за да плащаш данъци в САЩ. Доколкото знам попълваш необходимите формуляри + таксите и това е. Ако беше обратното никой нямаше да го прави.

black sea
почетен член

#3410346 - 09.08.2017 02:36 [Re: burjavela]

Синеочка, тук е базовия мин доход https://aspe.hhs.gov/poverty-guidelines. При доход между 150% и 200%, се ползва 50% отстъпка. Ако доходът е под 150% не се плаща. В моя случай не помага, защото живея с дъщеря и зет в едно домакинство и трябва да включа и техните доходи.
burjavela, аз не живея в България, просто бях на дълга ваканция.
Помечтах си малко, сега е време да напиша чек за $725 .

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3410388 - 09.08.2017 16:33 [Re: black sea]

Щом имаш пари за 5 месечна ваканция , то какъв е проблема да платиш $725 ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3410391 - 09.08.2017 17:11 [Re: black sea]

Благодаря! Може да има хора, които да се "класират", та е хубаво, че сподели, за да се знае.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

black sea
почетен член

#3410408 - 09.08.2017 22:44 [Re: Ян Бибиян™©]

Е, нормалните български баби летят от изток на запад да гледат внучета, а аз - обратно.
Не е проблем плащането на $725, но ако можех да си ги спестя щеше да е по-добре .

drazko3
неориентиран

Регистриран: 26.07.2010
    #3410472 - 11.08.2017 17:10 [Re: black sea]

Може ли само да попитам ако случайно платиш за явяване на интервю за паспорт и по някаква причина ти откажат какво се случва. Едно е сигурно, губиш тези 725 долара, които си дал за интервюто, но как се променя статута ти. Запазваш ли си зелената карта до следващото евентуално явяване за паспорт, получаваш ли възможност за следващо явяване. Всичко е изрядно с документите ми, просто винаги имаш притеснение нещо да не излезе и да не те пуснат да минеш. Благодаря за времето и отговорите на специалистите по тези теми.

Страници: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 52 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 32091

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.