ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | >> (покажи всички)
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
Re: Относно американското гражданство -част 3
    #3415132 - 09.10.2017 16:27 [Re: grogyy]

Благодарности и на двете ви!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3415136 - 09.10.2017 17:28 [Re: Склададжията]

Цитат:

Попълвам N400, ама нещо не ми разрешава да сложа наклонена черта:"/" за да се получи "N/А".
Може ли да пиша "NA"?
И къде са тези баркодове на страниците, нещо не ги виждам....

NA без наклонена чертичка си работи без грижа- аз също като тебе се зачудих що е тъй ама е тъй.Даже се опитах да пркарам формата през силен ПДФ едитор за да напиша N/A ама 400 формата е заключена и става много дълга разправия за глупости.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
    #3415220 - 10.10.2017 18:20 [Re: paul_v]

OK.
В предишните мнения тук се споменава, че имало баркод на всяка страница, като цифрите му се променяли ако променяме информацията си. Понеже не виждам никакви баркодове, да разбирам ли, че са ги премахнали?

black sea
почетен член

Регистриран: 07.08.2006
От: Тексас
    #3415227 - 10.10.2017 19:43 [Re: Склададжията]

Removed the barcode. The 2D barcode technology has been removed on the new version of the form.
Погледни тук: https://www.uscis.gov/news/uscis-publishes-new-edition-form-n-400-application-naturalization
Минах отпечатъците в Хюстън, но не мога да намеря къде са ориентировъчните дати за интервю. Предполагам, че интервюто ми ще е в Сан Антонио. Малко помощ, моля.

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3415963 - 17.10.2017 06:11 [Re: black sea]

Колко най рано може да подадем документите,някъде пишеше 4години и 9 месеца.

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3415966 - 17.10.2017 07:22 [Re: Zakari]

Толкоз е. В официалното го пише:
https://www.uscis.gov/forms/uscis-early-filing-calculator

Lira
princess

Регистриран: 19.04.2015
От: Michigan
    #3416736 - 24.10.2017 06:33 [Re: paul_v]

Цитат:

Да се отчета и аз за статистиката- от края на Сеп. и аз съм US гражданин.
Кеиса ми беше започнат в началото на Май,отператъци началото на Юни и в началото на Август ми пратиха писъмце за интервю в средата на Сеп.
От началото –от подаване на док до получаване на сертификата – грубо 5 месеца.
Деиствието се развива в Мичиган-Детроитска арея.

.

Честито ! Разбирам , че има и други българи в тази ареа &#128075; Моето интервю е след седмица - може ли малко инфо как точно протича ? Благодаря предварително !

--------------------
People that don't know me think I'm shy. People that do know me wish I were.

paul_v

**

#3416802 - 24.10.2017 20:52 [Re: Lira]

Цитат:

Цитат:

Да се отчета и аз за статистиката- от края на Сеп. и аз съм US гражданин.
Кеиса ми беше започнат в началото на Май,отператъци началото на Юни и в началото на Август ми пратиха писъмце за интервю в средата на Сеп.
От началото –от подаване на док до получаване на сертификата – грубо 5 месеца.
Деиствието се развива в Мичиган-Детроитска арея.

.

Честито ! Разбирам , че има и други българи в тази ареа &#128075; Моето интервю е след седмица - може ли малко инфо как точно протича ? Благодаря предварително !

Ами само мога да ти кажа да не се нервираш,паникосваш и т.н.
Според мене е елмнтарно - сивик въпросите са лесни даже за някои ми е трудно да си представя че човек с нормална обща култура не знае отговорите.
Та накратко какво се случи с мен на интервщто:
Влезанах в чакалнята и чаках да ми извикат името-в нашия офис е една съклена врата -излиза изпитващия и те извиква по име.
Отивате в офиса му- моя офицер беше офицерка и тя започна- директнос четенето-извади един лист на които беше напечатани 3 изречения като големината буквите беше поне 2 сантиметра - и ми вика чети първото изречение.
Прочитам го - ок - ти мина теста за четене.
даде ми 2 ри лист -на него имаше некво лого а инак листа беше като за първолаци разграфен - пиши - и ми каза нещо си -явно съм бил стрсиран щото не помна какво беше с изключение че последната дума беше Вашингтон ДЦ.Може би беше -Конгреса се намира във В-н ДЦ -ама както казах не помня.
Написах го и жената чече - ок -приемам го - дали е били вярно ,невярно ,с гршки , без грешки - нянам идея -каза само - ОК ,приемам го.
След това ми чере- ПЦ ще ти изтегли 10 въпроса от сивик теста- цъкна на ПЦ то и ми принтна един лист с 10 въпроаса- почна да пита -тя ги четеше -аз отговарях.Като отховорих на първите 6 - рече - Ок , ти пасна успешно сивик теста.
Тва -от началото с четенето та до края на сивик теста стана за не повече от 30-40 секунди- 100% беше много бързо..няма идея що тъй и на другите дали е так ама тва се случи с мене.
След това се почна с преглед на Н400- кажи речи жената мина повторно поцялото Н400- като и даддох стария ми паспорт и тя прилежно провери печатите за влизане -излизане и т.н и чекваше на формата дали е ОК.
Та както минаваше по въпросите на Н400 се спря на въпроса -дали съм имал някъкъв вид военно убочение ....и понеше съм бул в БГ армия -задраскал съм -да ,имал съм.
Та като започна с едни въпроси-ами ти в битки влизал ли си , убивал ли си някои ,ако да колко ...едни такива дето ми се наложи 15- 20 мин да и обяснявам аджеба какво е било по мое време в армията... -Жената прилежно си водеше записки и добави един цял лист към моите док.
Та накрая рече - ами ще те препоръчам за одобрение за гражданство- и съответно взе моите док и тръгнахме наобратно към чакалнята..
Рече да чакам докат пак ми извикат името-така и стана след около 45 мин -излезе един и повеика поне 10 персони - всъщност в тоя момент ми връчиха бумагата с която ти насрочват клетва- за нашия регион 99% ще е съдът дето е в доунтаун.
Много важно - на клетвата е една опашка щото те проверячат като на летището и поне в нашия Корт хаус НЕ ДАВАТ ДА ВНАСЯШ ГСМ.

Ами това е - ако иим нещо друго -питаи- стига да мога да помогна - няма проблем.

Lira
princess

Регистриран: 19.04.2015
От: Michigan
    #3416863 - 25.10.2017 03:34 [Re: paul_v]

Много благодаря за бързия и подробен отговор Знам я аз тази опашка )) Последно за пръстовите отпечатъци бях там и се оказа , че има нещо в дамската ми чанта ( то едно да беше ) и като започнах да вадя .... те хората се хванаха за главите и единият каза : остави , достатъчно , минавай Така и не разбрах какво , аджеба , беше ... Надявах се да има клетви същия ден , но явно няма да ме огрее. Колко се чака да се закълнеш ( ако премина интервюто де )

--------------------
People that don't know me think I'm shy. People that do know me wish I were.

paul_v

**

#3416888 - 25.10.2017 18:16 [Re: Lira]

Цитат:

Много благодаря за бързия и подробен отговор Знам я аз тази опашка )) Последно за пръстовите отпечатъци бях там и се оказа , че има нещо в дамската ми чанта ( то едно да беше ) и като започнах да вадя .... те хората се хванаха за главите и единият каза : остави , достатъчно , минавай Така и не разбрах какво , аджеба , беше ... Надявах се да има клетви същия ден , но явно няма да ме огрее. Колко се чака да се закълнеш ( ако премина интервюто де )

леле..
Първо искам да се извиня на всички за "кракописа" -бързах и се опитах да пиша машинописно -без да гледам.... и съответно реултата е налице.

Относно клетвата -кога ще я насрочат - дали е възможно същия ден и т.н - не знам кои може да ти даде отговор.

Клетвата по памет бруто беше някъде около 1,5 до 2 часа.
Колкото и идиотско да звучи -наи много време отнема секурити чека и висенето на една опашка дето ти взимат зелената карта.

На бумагата дето ти насрочват клетвата пише - Please note that cell phones are not permitted in the Courthouse.

Да ама дето се вика кои да чете... ефекта е че всеки имаше ГСМ и стана
двоина опашка щото един път чакаха с ГСМ и като му кажат не може - хвърчи до колата да го остави и после пак на опашката.

Вътре в съда -пак опашка- чакаш за да отидеш на една маса дето жената ти взема ЗК и дава да прегледаш- име ,фамилия и т.н демемк да не са объркали нещо - това инфо ще ти е на сертификата за натурализация.Също ще те накарат да се подпишеш- тоя подпис е тоя дето ще на сертификата за натурализация.

Влизаш в залата и чакаш- идва съдията и говори 10-15 мин.После казва клетвата и всички казват - I do.
После раздават сертификатите -не съм на 100% но мисля че са сортирани по азбучен ред ,по първоо име.
При нас съдията рече че не може да се снима в момента на връчване - каза вие сте 80 човека - всеки по 30 секунди за снимки наи малко...
Като ги раздадем тогава снимки - мяакс по 100 броя на човек...
Аз лично бях учуден че половината от новите УС грждани се изнизаха и не си правиха снимки -ама тва си е тяхна работа дето се вика.
Та в общи линий това се случи на клетвата.

И спокоино - ше минеш интервюто - нищо особено не е като трудност.
Успех.

Страници: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 47 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 33497

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.