ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Относно американското гражданство -част 3
    #3182267 - 16.07.2014 01:55 [Re: plain]

Цитат:

ЗК не "изтича", а е доживотна. Подновяваш картичката, ако не ти дойде реда за гражданство дотогава.

ами $450 на вятъра къде ги забравяш?
най-добре да се обади и да пита

http://www.uscis.gov/green-card/after-green-card-granted/renew-green-card

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
rlk
Реалист

Регистриран: 26.09.2004
От: DMV
    #3182279 - 16.07.2014 06:13 [Re: mvp]

Мерси за инфото, но тези неща ги знам вече. Въпроса ми е как е в действителност. Ето днес например на отпечатъците ми отне точно 15 мин, а ми бяха казали хора минали от там че по няколко часа се чака.

Какво става ако съм с изтекла (пластика) зелена карта (все едно изтекла регистрацията на колата)? Има ли някакви санкции заради това? Може ли да повлияе на процеса на натурализация ако да речем на интервюто ми кажат, че видиш ли ми е изтекла картата и това е голям проблем и незнам си какво още.

mvp

Регистриран: 01.12.2005
    #3182293 - 16.07.2014 08:04 [Re: rlk]

В действителност е точно така - Балтимор, наред с Ню Йорк, Атланта и (не толкова) Хюстън и части на Калифорния през последната година са известни с това, че са изключително тромави.
Форумите на visajourney.com са много полезни и има информация от първа ръка.
За отпечатъците - ами те отнемат няколко минути включително снимката, но и тези приказки за няколкото часа чакане - ако в залата чакат още 50-100 човека, в рамките на нормалното е. Също както е и в ДМВ-то или Сошъл Секюрити или в Спешна Помощ. Строго индивидуално е. Някой може да ти е казал че се чака 5 часа ама ако идеш в късметлийски час можеш да си излезеш за много по-малко време.
Докато молбите за гражданство опират то т.нар. "priority date". Ако в момента в Балтимор все още обработват документи от декември или януари, късметът няма как да помогне.
За срока на годността най-добре е да звъннеш на USCIS или да попиташ във форумите, които посочих. Има много отзивчиви хора.
Успех !

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3182304 - 16.07.2014 12:21 [Re: rlk]

Ако си подал за гражданство поне 6 месеца преди да ти изтече зелената карта си правиш INFOPASS appointment, отиваш, обясняваш ситуацията, показваш си receipt-а от N-400 (на него има датата, когато си подал) и те ще ти бият печат i-551 в българския паспорт, който ще служи като временна зелена карта (6 месеца важи). Става за 1 ден, така че можеш да чакаш до последната седмица преди да ти изтече картата, но трябва от рано да си запазиш часът, за да е сигурно, че ще има места.

Мисля, че по-големият проблем с изтичането на зелената карта е работата. Ако си я дал там като свидетелство за това, че имаш право да работиш, ще те подгонят да им дадеш нова иначе ще спрат да ти плащат след като изтече, понеже за тях нямаш право да работиш Та с този печат ще избегнеш и това.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (16.07.2014 12:21)

rlk
Реалист

#3182563 - 17.07.2014 05:18 [Re: MyXa]

Мерси много. Изглежда това е моя вариант ако се забавят нещата. Не съм си резервирал дата от сега. Също не видях дали ще ми струва нещо и евентуално колко?

Все съм се чудил от къде/как успяваш да намираш това което ти/ни трябва. Някак си много ти се отдава. Голямо мерси от мен и от всички други за което!

MyXa
KoHcKa

#3182610 - 17.07.2014 13:16 [Re: rlk]

Не струва нищо. А и мисля Infopass appointments са само 2 месеца напред. Само гледай да не забравиш. И наистина да си сигурен, че си подал поне 6 месеца преди да ти изтече зелената карта.

Колкото то търсенето, всичко го има в интернет. Никой случай не е единичен

--------------------

~Mark Twain

rlk
Реалист

#3182637 - 17.07.2014 16:34 [Re: MyXa]

На косъм съм от 6-те месеца. На 17 май са ми приели апликейшъна, а картата ми изтича на 23 ноември.

Kalass
неориентиран

Регистриран: 20.07.2014
    #3183405 - 20.07.2014 13:39 [Re: bylgarche]

Здравейте!Относно получаването на американско гражданство от двойка която е със семейна зелена карта и са вече 3г. и половина в САЩ, трябва ли да имат съвместно съжителство и ако не живеят заедно под един покрив това може ли да повлияе на получаването на гражданство? Благодаря

MyXa
KoHcKa

#3183410 - 20.07.2014 14:28 [Re: Kalass]

Как точно се получава гражданството? Въз основа на зелена карта от лотарията? Ако е така, тогава няма проблеми, дори и да са разведени и разделени, няма никакво значение. Само дето трябва да чакат да минат 4 години и 9 месеца от както са дошли, за да подадат за гражданство.

Ако обаче зелената карта е чрез брак за американски гражданин, тогава имат много сериозен проблем.

--------------------

~Mark Twain

Kalass
неориентиран

Регистриран: 20.07.2014
    #3183555 - 20.07.2014 22:53 [Re: MyXa]

Да... печелят зелена карта чрез лотарията.И сега след 3г и половина нещата не вървят и се допитаха до адвокат,който каза че ако се разведат могат само да им удължат зелените карти и да не им дадът гражданство. това така ли е?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 32248

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.