ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3439313 - 06.06.2018 21:03 [Re: Goshosi]

Има Аз чаках (миналата година) близо час, но защото имаше много хора пред мен, не защото са ме проверявали обстойно. Затова е добре човек да си предвиди повече време - но колкото по-бързо, толкова по-добре

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Goshosi
неориентиран

Регистриран: 22.04.2010
    #3439518 - 09.06.2018 02:32 [Re: Serendipity]

Иии пак съм аз. Явно тепърва ще си задавам въпросите, повечето от които може би вече дискутирани някъде. Най-вероятно и този е такъв, но не успях да намеря нищо, та: трябва ли да ми пристигне зелената карта, за да мога да сменя статуса на SSN? Имам такъв от студентските бригади и когато отидох до офиса, за да го променя ме върнаха, под предлог, че трябва да дойда със зелената карта, за повече информация.

SND92

**

Регистриран: 07.05.2017
    #3439636 - 11.06.2018 05:50 [Re: Goshosi]

Цитат:

Иии пак съм аз. Явно тепърва ще си задавам въпросите, повечето от които може би вече дискутирани някъде. Най-вероятно и този е такъв, но не успях да намеря нищо, та: трябва ли да ми пристигне зелената карта, за да мога да сменя статуса на SSN? Имам такъв от студентските бригади и когато отидох до офиса, за да го променя ме върнаха, под предлог, че трябва да дойда със зелената карта, за повече информация.

Не е нужно да чакаш зелената карта, отиваш с паспорта и показваш визата.
И аз бях със SSN от бригади,още на втория ден успях да пусна апликейшън за нов.

Nasco_3
новак

Регистриран: 08.05.2017
    #3446581 - 20.09.2018 03:35 [Re: SND92]

Само споделям опит от преди месец и половина.Кацнахме в Маями и минахме без проблем за около 10 мин.Граничния офицер не можа да ни смени адреса(бяхме дали адрес в Чикаго в посолството),щото системата им беше забила.Аз му казах че няма ,проблем ще си го сменя по интернет ,така и направих сле 3 дена.Имах заявка за рента кар и си взехме колата.Бях е уговорил за 2 седмици и да я върна в Орландо.По интернет и с помоща на приятел-гарант си бяхме взели апартамент под наем.Наехме мотел за два дена ,докато обзаведем апртамента.Най-важните неща в първите дни са да си вземете телефон и да си пуснете интернет.Изключително важно е да имате постоянен адрес.На всякъде го искат.Записахме детето в гимназията по местоживене.На 4 ден си открихме банков акаунт и си внесохме парите коита носихме в кеш.На 5 тия ден в същата банка пуснахме формуляри за кред карта и декларирахме че имаме доходи в чужбина.Отпуснаха на мен и съпругата по 1500$.За SSN също подадохме заявление някъде 4-5 ден и дойдоха картончетата на 4 тия работен ден.Спазарихме кола и преди да върнем рентакарката ,имахме собствена.Застраховката на колата е доста скъпа ,заради това че нямаме шофьорски книжки от Флорида.Аз се записах на тест за след 10дена и седнах да решавам листовки.На 29 тия ден от престоя си имах драйв лиценз-всичко стана за 3 часа -листовки ,кормуване и отпечатване на лиценза,но трябва да се чете.Има готови листовки в интернет .Дано съм полезен на някой!

stbbrn
неориентиран

Регистриран: 11.05.2017
    #3447908 - 10.10.2018 15:16 [Re: Nasco_3]

Здравейте,

Аз също съм доста загрижен за кацането ми на първото летище, тъй като имам час и 45 минути да се прекача на следващия полет... И започвам да се чудя дали да не сменям следващия полет с друг, десет часа по-късно. Някой имал ли е подобна разправия? Летя след месец.

Gargamel
ентусиаст

Регистриран: 04.04.2017
    #3447913 - 10.10.2018 16:25 [Re: stbbrn]

Зависи от летището, на което кацаш.
За мен 1 час и 45 мин са малко.

m3n7alsnak3

**

Регистриран: 05.05.2016
    #3447921 - 10.10.2018 19:01 [Re: stbbrn]

Първото летище къде се намира, защото така зададен въпроса е неясен. Ако първото летище е в Европа (т.е. само се сменя самолет и не се минават гранични) би трябвало да е предостатъчно времето.

Вече ако е в Щатите нещата са много на кантар (т.е. разбирай не стига времето), защото кацайки в САЩ, на първото летище, независимо дали е крайна дестинация или не се минава през граничната проверка, взима се багажа и чак тогава се отива на вътрешния терминал за следващия полет.

stbbrn
неориентиран

Регистриран: 11.05.2017
    #3447923 - 10.10.2018 19:13 [Re: m3n7alsnak3]

За първото в САЩ Форт лодърдейл е летището. Иначе, с ръчен багаж съм, ако това е плюс Отивам да активирам визата и се връщам в БГ след 10 дни.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3447947 - 10.10.2018 23:06 [Re: stbbrn]

Ще те качат на следващият полет от компанията, споко.
Да, плюс е само ръчният, мисля че ще успееш.
Като стигнеш опашките има винаги служители в края и казваш, че имаш връзка, може и да те притикат напред.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

norex
неориентиран

Регистриран: 28.05.2018
    #3454102 - 16.01.2019 10:49 [Re: gaiety]

Здравейте, извинявам се ако някъде е писано, просто не можах да го намеря. Въпроса ми е следния: Ако си платим имигрантските такси през сайта на USCIS трябва ли да ходим физически до ASS да подадем документи за SSN след като в апликешъна съм чекнал че нямам и искам да ми бъде издаден. Благодаря

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 50109

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.