ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
rover
член

Регистриран: 09.04.2013
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3175170 - 10.06.2014 18:34 [Re: bobonikolov]

Утре пътуваме и се чудим дали да носим ренгеновите снимки от медицинските прегледи. На интервюто не ни ги искаха, при влизане в Щатите искат ли ги?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3175175 - 10.06.2014 18:51 [Re: rover]

Не, няма да ги искат при влизането.

Моят съвет е да ги вземете с вас, няма да натежат, евентуално може да се наложи да се ползват на по-късен етап.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Valkiria
КиФла БаЯта

Регистриран: 26.06.2013
От: София/St. Pitersburg FL
    #3175662 - 12.06.2014 03:32 [Re: rover]

В посолството питах какво да ги правя тези чаршафи и ми казаха да ги вземем с нас.
Вече сме в САЩ и никой не ни ги поиска. Сложете ги в чекирания багаж понеже няма да ви трябват при имиграционните на влизане в САЩ.

bobonikolov
ентусиаст
**

Регистриран: 09.12.2013
    #3175845 - 12.06.2014 22:30 [Re: нощна птица]

И така малко развитие при мен. След бърза разходка до офиса на социалните разбрах, че картата ми е била изпратена още на 13 май. Следователно вината остана в пощите. Веднага отидох там и поисках да говоря с някой мениджър, защото вече ми загубиха три важни писма, а ми доставят все маловажните. Загубиха ми картата със соушъла, загубиха ми дебтината карта и върнаха на застрахователя здравната ми полица като недоставима. Обясних всичко това на мениджъра, той се опита да се свърже с пощальнката, но тя не вдигна телефона. Даде ми телефонен номер и ми каза да му звънна на другата сутрин. Звъннах, но ми казаха, че бил болен и го нямало. Затова директно причаках пощальонката пред блока. Обясних й от кой апартамент съм и й поисках обяснение защо някои писма ги получавам а други не? Тя отвърна, че не съм си бил сложил името на кутията. Казах, че не е вярно и й показах името ми, което бях залепил на дъното на кутията. Тя каза, че не гледала там като слагала писмата, а името трябвало да бъде най - отгоре. Обаче при моята пощенска кутия първо, че там се намира ключалката, с която пошальона отключва целия ред кутии и заради нея не се вижда това място и второ - за да го видиш трябва да легнеш на пода. Трето - никой не ми е казал, че точно там трябва да е името. Ако не бях видял как тя отваря кутиите нямаше да го знам. В пощата ми казаха само сложете си името на кутията без да кажат къде. На въпроса защо връща до изпращача само част от писмата ми тогава като не виждала името ми, а не всички тя не даде смислен отговор. Смотолеви нещо, че не искала да достави важно писмо на погрешен човек, който може вече да не е на този адрес, защото често хората се местят. Пълни глупости. Как определя пък тя кои писма са важни и кои не? Защото след като ги дели значи ги определя някак си. Отговор на тоя въпрос нямам. Обеща от тук насетне да няма връщане на писма и да оставя всичко в кутията. Ще я следя изкъсо, защото ако още веднъж направи такава простотия няма да й се размине и ще подам официално оплакване писмено. Не искам да ми замотае и зелената карта и втория ми риплейсмънт за тази година за ССН, защото по закон ССА има право да издава до 3 риплейсмънта на година и до 10 за цял живот. Между другото се риаплайнах за нова карта и ми казаха, че ако до две седмици я няма, значи нещо е объркано и да ходя веднага да се разправям.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3176840 - 17.06.2014 02:27 [Re: Valkiria]

На мен ми поискаха рентгеновата снимка, когато почвах работа, защото като повечето европейци, бях ТБ-позитив. Та си спестих един рентген тук.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

bobonikolov
ентусиаст
**

#3177060 - 18.06.2014 02:53 [Re: bobonikolov]

И така при мен вече нещата се нормализираха след раговора с пощальонката. Дойде и ССН картата най-накрая. Утре отивам на изпит пожелайте ми успех

twins
новак
*

Регистриран: 03.10.2013
    #3177430 - 20.06.2014 03:44 [Re: bobonikolov]

Здравейте, да разкажа и аз на кратко и за нашите първи стъпки, пристигнахме на 2-ри май. След двуседмично безрезултатно чакане да дойдат SSN, отидохме и аплайвахме на място. Номерата ни дойдоха на 7 ми юни, два дни преди това мъжът ми си го научи от сошъла, направиха му разпечатка.
Не си мислете, че не сме ходили до сошъла доста пъти, добре че го научи навреме, че тъкмо си намери работа. Днес дойдоха и зелените карти на децата, а утре по всяка вероятност ще дойдат нашите, съдейки по статуса. Голямо чакане падна.
Само да допълня че това е за Ню Джърси.
Друго важно, регистрацията на колата стана като дойдоха номерата, първо си направихме застраховка по телефона, на другия ден в DMV на косъм са искали да му откажат регистрацията, защото мъжът ми няма книжка, но супервайзора е позволил.
Сега трябва да изкара бързо книжка, за да падне цената на застраховката за другия месец, че е бая висока.
Друго важно е, за хората с добри доходи да си направят добре сметката дали има смисъл да заминават. Ние бяхме така и сега съжалявам стократно за тази "авантюра". Не мисля, че на този етап давам нещо добро на децата си, чувствам се виновна, че в момента им спирам развитието, те си искат градината, приятелите, но това са лично мои терзания.
За хората тук всичко е пари, пари, но щастие с пари не се купува.

Редактирано от Nadin (20.06.2014 04:25)

master13
ХуБаВеЦ

Регистриран: 15.09.2011
От: Пловдив
    #3177437 - 20.06.2014 06:16 [Re: twins]

Давайте си кураж и по оптимистично. Всяко начало е трудно.

siera_del_padre
почетен член
*

Регистриран: 01.05.2013
От: New Jersey
    #3177855 - 22.06.2014 00:44 [Re: twins]

Препоръчвам тези два източника за теоретичния тест:

http://www.skillfuldrivingschool.com/sample_dmv_test.php

http://www.accudriving.com/test/online.shtml

Въпросите от тях покриват на 90% това, което се пада на изпита.

bobonikolov
ентусиаст
**

#3178002 - 23.06.2014 12:06 [Re: twins]

Изпита се взема лесно. Доста от нещата са сходни с българските правила и закони. Но все пак има някои разлики и е хубаво да наблегне на тях. Кормуването също е лесно. Важното е да не е напрегнат. И да внимава какво му казва изпитващия, защото моя позната се опитаха да я плъзнат като на кръстовище й казва изпитващия - "Продължаваме направо" а отпред има знак Забранено влизането. Тя се е усетила и е казала, че не може да влезе там . Та внимаване си трябва.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 26052

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.358 seconds in which 0.343 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.