ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
mickname
неориентиран

Регистриран: 17.05.2013
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3178552 - 26.06.2014 14:20 [Re: bobonikolov]

Здравейте, 45 дни след влизането в us гарантите ни получиха документите ни, но на нас ни се наложи да се върнем за известно време в България. Моля да споделите дали изпращането на зелените карти по куриер от US към България е легално или не. Повечето куриери под документи разбират само хартиени документи, а тези пластики(ЗК) би следвало да минат за колет, а по тази линия и митническа проверка. Нека някой който е получавал документите по този начин да сподели коя куриеска компания е използвал.Безпокоя се да не направим някоя "услуга" на гарантите.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3178559 - 26.06.2014 15:01 [Re: mickname]

Легално е, но ако имате виза в паспорта и смятате да влезете преди 1та година да изтече, по-добре като дойдете си ги вземете. Ако се загубят ще имате повече главоболия след това.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Valkiria
КиФла БаЯта
**

Регистриран: 26.06.2013
От: София/St. Pitersburg FL
    #3178688 - 27.06.2014 07:10 [Re: MyXa]

Уф, дойде момента да изцвиля тука днес ни беше ден за борене на американската бюрократична машина. След 3 седмици чакане на ССН днес подхванах съпружеското тяло и се занесохме до офиса на ССА. Чинно номерче си взехме и след около 15 мин. ни извикаха на гише. Обяснихме за какво иде реч , че 3 седмици нищо не идва и жената каза, че няма страшно и ни даде да попълним заявления . Попълнихме и пак зачакахме да ни извикат по име. И ударихме гредата, извика ни една черна ( не съм расистка) лелка с очилца, и се започнаха мъките. Не знаеше от къде да го отвори паспорта, на всеки две минути викаше колежки да й помагат. Мен ме написа, че съм със работна виза и ми отне много време и показване по визата да й обясня, че сме зелено картовци. После ми иска зелена карта и аз направо подивях показах й какво пише с малки букви най- долу на визата, че това е временна зелена карта. Еле дойде една колежка и й каза че съм права. Майко мила побелях! Обърка на детето имената, вместо ALEKSANDROVA , ALEXANDROVA я написа при това си спелваше името от паспорта правилно, но ... Грешно го пишеше. Поиска ни акт за раждане, за да докаже мъжът ми роднински връзки с детето, но не носихме. Трябваше да й обяснявам, че второто име при българите е първото на бащата. Съгласи се накрая връчи ни листа, че сме подали док. за ССН и че до 4 седмици ще ни ги издадат длед проучване понеже хич ни нямало в тяхната система. Та сега пак чакане и тва е
Ако и със зелените карти ги берем същите ядове.... Незнам какво ще правим. Утре ще звъня на имиграционните да ги питам дали всичко е наред, ако могат да ми дадат такава информация. Та това беше.. Да видим кога ще се получат ССН.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3178689 - 27.06.2014 07:59 [Re: Valkiria]

Добре дошли в страната на неограничените възможности и безумната бюрокрация. Снабдете се със здрави нерви и дебела кожа - ще ви трябват

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

mickname
неориентиран

Регистриран: 17.05.2013
    #3178692 - 27.06.2014 09:22 [Re: Milano]

Муха, благодаря за отговора, но на сайтa на един от куриерите пише, че зелените карти не са позволен багаж-https://www.unitrans.co.in/prohibited-shipping-items.php и взех да се кахъря. Като какво трябва да се пуснат- като документи или като пратка?

MyXa
KoHcKa

#3178702 - 27.06.2014 12:15 [Re: Valkiria]

Добре дошла! Така, аз сммятам, че с американската бюрокрация всъщност се работи много лесно Само трябва да си подготвен. Като знаеш къде са им pain points да си една стъпка преди тях С други думи, следващият път си подавайте паспортите отворени на първата страница. Носете си актове за раждане (дори и никъде да не пише за тях и т.н.). Ако винаги бъркат някое от имената, проверявате по 10 пъти и така. Подготовка му е майката
Аз ползвах тази тактика и тази година в България при ваденето на нов паспорт и ми се скараха само веднъж (аз го приемам като лично постижение!). С лелята влязохме в пререкание за химикалката, защото аз бях толкова нагла, че я взех да си попълня формата, дадох я и на друг човек да си попълни формата, защото нямаше химикалки (ето липсва подготовка) и "о, ужас" взех, че я върнах накрая, след като ми се бяха накарали

Сега както можете да забележите в САЩ, дори и да не разбират се опитват да ви свършат работата, а в БГ понеже ви правят услуга, може и да не ви я свършат

--------------------

~Mark Twain

MyXa
KoHcKa

#3178703 - 27.06.2014 12:17 [Re: mickname]

Както можете да забележите, фирмата е индийска и специално е отбелязано за американски паспорт и зелена карта (за други паспорти явно няма значение). Идеята е, че те не могат да носят отговорност за нея и явно в Индия може и да има други закони.
Можете да ги пратите като документи (най-добре ги пратете с експресната поща на USPS за около $40 и 3 дена е при вас, има проследяване), но пак ви казвам, ако ще се връщате преди да ви изтекат визите в паспорта, цялото упраженение няма никакъв смисъл.

--------------------

~Mark Twain

preki
почетен член
**

Регистриран: 05.10.2011
От: NYC
    #3178728 - 27.06.2014 16:14 [Re: mickname]

Моята зелена карта я изпратиха с куриер - UPS. Използвахме най-скъпата услуга(около 70 $) и няма проблеми. Макар, че изпращача до последно трепереше дали всичко ще е наред с доставката

dreamer79
ентусиаст

Регистриран: 17.06.2013
От: Chicago,Il
    #3178733 - 27.06.2014 16:56 [Re: preki]

Вчера дойдоха нашите сошъли.Седмица след като аплайвахме в SSA и на деветия ден от пристигането ни.

Valkiria
КиФла БаЯта
**

Регистриран: 26.06.2013
От: София/St. Pitersburg FL
    #3178781 - 27.06.2014 22:37 [Re: dreamer79]

Днес се обадихме на имиграционните да видиме всичко ли е ОК със картите и ни сюрпризираха, че днес са ни получили документите от Ню Йорк ( там кацнахме). И след 30- 90 дни ще ни пратят картите. Не е добре, но ... Дано поне всичко да е ОК.

Преди 20 дни пристигнахме... Пощата явно е с конски впрягове

Редактирано от Valkiria (27.06.2014 22:40)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 23036

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.