ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3178783 - 27.06.2014 22:46 [Re: Valkiria]

E, просто не сте единствените Пък и честно казано, те по телефона могат да ви кажат каквото си искат Въпросът е да се отърват от вас

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria 2
член

Регистриран: 04.06.2013
    #3178808 - 28.06.2014 02:31 [Re: MyXa]

Чудно ми е, че хората във форума се оплакват от бюрокрацията в САЩ. И ние ходихме веднъж за SSN и веднъж за зелените карти, но ми се видя много лесно и организирано. Само дето за първото трябваше много да се чака защото имаше много хора. Дори все още не сме получили зелените карти, но не го приемам толкова трагично. Има достатъчно време да дойдат. В България работата ми беше свързана с много ходене по различни институции и мога да кажа, че тука в САЩ си е направо рахат. В България всичко става много трудно, много бавно, с много документи и с ходене по няколко пъти до съответната институция докато си свършиш работата. Чиновниците са груби, заядливи и мързеливи. И това е защото са безнаказани. Случвало ми се до такава степен да ме ядосат, че съм си тръгвала ревяща от офиса им. На два пъти подавах сигнали и двата пъти любезно ми отговориха (веднъж с писмо и веднъж по телефона), че ще вземат мерки, но дали са взели един Бог знае. Другата причина е, че всеки чака да му бутнеш пари под масата за да си свърши работата, а аз това не го приемам за нормално и не го толерирам. А тука в САЩ не съм имала проблеми, разучих как действа системата, какви документи ми трябват, отидох и си свърших работата. Кое му е лошото? Защо се хабите напразно не разбирам?

Valkiria
КиФла БаЯта
**

Регистриран: 26.06.2013
От: София/St. Pitersburg FL
    #3178919 - 29.06.2014 07:40 [Re: Maria 2]

Не се хабя. Расказвам просто. Случаи различни и и на базата на моя опит може някой да е по- подготвен.

Редактирано от Valkiria (29.06.2014 08:23)

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3179006 - 29.06.2014 20:41 [Re: Valkiria]

В твоя случай с черната, на третата грешка най-учтиво помолвам да говоря със супервазор, знаеш ли как бързо се организират тогава , ама дет' вика Мухата трябва си опит.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

ZoiaA
член

Регистриран: 07.05.2013
    #3183510 - 20.07.2014 20:13 [Re: gaiety]

Здравейте, ние вече сме тук от месец и нещата лека полека си идват на мястото.Пиша защото дойдохме сами с 2 деца без гарант и ми се иска да дам кураж на другите като нас.Летяхме с Върджън атланитк до ЛА, полета мина добре децата слушаха - за това се притеснявах най-много.Взехме си такси и се наспахме в хотела. На другата сутрин си наехме кола и започнахме да си търсим да купим.
За 4 дни си харесахме кола за 2000$ след седмица се развали и отидоха едни 500$ за смяна на водна помпа, а ние пак с кола под наем.
ССН дойде на 10 ден. На 3 ден имах интервю за работа и утре започвам.
Най-глям проблем се оказа наемането на апартамент. Без работа без кредитна история... от всякъде ни отказваха и започвахме да се отчайваме.
Писах в Facebook за проблема ни и много българи от района откликнаха, така намерихме апартамент на 1.4 мили от бъдещата ми работата, за сега ще се оправим с 1 кола/.
В билдинга има няколко български семейства, които също много ни помогнаха. Дадоха ни хладилник надуваемо легло, винаги са насреща с информацията.
На мен ми е неудобно защото тези хора не ни познаваха, а са толкова мили и отзивчиви. Всички българи който срещнахме тук са много добронамерени и мили готови да откликнат.
Всичко отнемат повече време от колкото ни се иска и нещата се случват бавно. Много помогна това и че дойдохме с достатъчно пари. Налага се да водим децата навсякъде с нас и още не сме взели книжки, но и това предстои.
Предстои тръгване на училище и тати също да си намери работа. На децата тук вече им харесва и не искат да се връщат в БГ, на нас също и още и не се е обадила носталгията, но сигурно и това ще стане.

Ако идвате сами без гарант -вземете колкото можете повече пари, не се страхувайте да помолите за помощ но и не злоупотребявайте с добрината на хората.
Успех на всички.

Здрвейте,

много хора ми писаха на лични с вьпроси, какво да очакват и какво да направЯт, за да успеят в начинанието емиграция, което им предстои.
Отговарям тук а не на лични.
Не искам да подвеждам никого, но не искам и да се изтьлкува като отказ да дам информация.
Как живеехме в Бг -ми, добре беше - ходехме 2 пьти годишно в Европа на почивка, когато откраднем време ходехме на спа в БГ. Но парите не са всичко.
Питат ме как си намерих работа -с много кьсмет и все пак аз сьм програмист с много опит, и с готовноста да работя за по-малко пари.
Избрахме ЛА, макар да ни сьветваха, че това не е добро място за новодошли без гарант. Наехме /скъп за старт /апартамент за 1900$. Избрахме го заради близоста до работата/1.4 мили /, хубав квартал - Woodland Hills и хубаво училище.
Питат ме за разходи - ми различно е, зависи не само от щата но и от самото градче.
Не искам да подвеждам никой, казвайки живота тук струва хххх$, те пьрва ще вземам заплата и ще получим сметки, за да калкулираме колко са ни разходите. Но и това зависи от начина на живот и избора който правим - баба знае 2 и 200. Internet-a ни е 50$ на месец, 2 cell phone = 2*25$=50$, в наема ни не са включучени никакви сметки.
За храна -тук вече много зависи има и евтина храна и може да се мине и с по-малко пари.
Кола 2000 $, ремонт на колата 500 $.
Най-важното за успеха е нагласата, много кьсмет и много упоритост. Децата ми, за тях травма нямаше никаква, тук много им харесва, още не са трьгнали на училище, за да видим с езика как ще е, но ще се оправят. Не е важно какво ти се случава но и как го приемаш.
Много ни помага и това че доидохме с 30 000 $.

Много успех на всички и ако го искате истински няма начин да не успеете, ако само искате да се разходите да видите как е - има туристически визи.
Едит:
Искам да кажа, че ако нещо е проработило а нас, може да не сработи за вашата ситуация или пьк обратното.
Извинявам се се за грешките, конвертора е кофти.

--------------------
I'm believer

Редактирано от Nadin (27.07.2014 02:43)

rover
член

Регистриран: 09.04.2013
    #3185962 - 27.07.2014 19:01 [Re: ZoiaA]

ZoiaА, радвам се да чуя, че нещата се развиват добре при вас. Ние също пристигнахме сами на ново място, но все пак имахме при кой да отседнем в началото и нещата бяха малко по-лесни отколкото при вас (писах в съседната тема за това). Ние поради липсата на всякаква сигурност, заминахме без деца, което беше много тежко за нас, но аз се прибрах при тях след месец и сега всичко е ок. Заминаваме в края на август всички при съпруга ми. Супер, че българите помагат, в нашето градче българи няма или поне не сме срещнали досега, но американците също са доста мили. Този вашия наем ми се струва космически - 1900$ за колко спални? Ние заминахме с 7500$ и слава богу,че се озовахме в по-евтин град, защото явно в ЛА нямаше да се справим. Плащаме 780$ за 2 спални. Хайде успех на новото място на вас и всички останали!

summer girl
неориентиран

Регистриран: 16.05.2014
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта-част 3
    #3189722 - 08.08.2014 19:44 [Re: bobonikolov]

нашите сошъли дойдоха на седмият работен ден,без да се налага да ходим до департамента,но без welсome писма,сега си чакаме и зел.карти,успех на всички

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта-част 3
    #3189734 - 08.08.2014 20:20 [Re: summer girl]

уелкъм писмата са за зелените карти, до седмица-две след получаването им очаквайте пластиките

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3193813 - 21.08.2014 00:16 [Re: rover]

Реших и аз някой ред да напиша в тази тема.

На 3-тия ден отидох с гарантката ми да подам за social security number и до 3-4 дена го получих след това по пощата. Реших да не чакам 10 дена, въпреки че предварително в документи до Кентъки бях посочила, че искам автоматично да ми се издаде.

Това, което ми хареса в САЩ е, че дават шанс за работа дори и добре да не се знае езика.
От няколко дена работя като Касиер, а си мислих, че за друга длъжност ще ме назначат и приятно ме изненадоха.

Много е важно всеки който се е запътил в САЩ да отиде при човек, който мисли, че ще му помогне.

Без помощ и лош английски е доста трудно.

Много хубаво впечатление ми направи един служител от имиграционните като ми каза ''Добре дошла у дома'' при влизането ми в САЩ.

Успех на всички и трябва всеки с огромно търпение да се въоръжи, защото човек без добър английски в САЩ е все едно никой.

п.п.
Забравих да напиша, че за всичко съм много благодарна и задължена на гарантите ми, защото без тях доста по-трудно щяха да се наредят нещата.
Такова търпение с мен проявяват, че на моменти неудобно се чувствам
Също благодаря и на Муха и на другите, които ми помагат с информация във форума.

Редактирано от Anna_ (21.08.2014 00:54)

cassyy
неориентиран
*

Регистриран: 03.05.2013
    #3203492 - 26.09.2014 17:25 [Re: Anna_]

Здравейте, интересува ме дали някой е летял с два български паспорта към САЩ ( моят паспорт с активна виза-зелена карта изтича през април 2015, така че аз реших да си извадя и нов, за да не се разкарвам до Вашингтон като в МВР ме увериха, че няма проблем продупчват стария паспорт с визата и заедно с двата паспорта минавам границата) някой пробвал ли е това, защото мен честно казано малко ме притеснява?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 22283

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.369 seconds in which 0.355 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.