ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3203494 - 26.09.2014 17:29 [Re: cassyy]

Да. Аз съм летяла така със студентска виза и работна виза даже. Няма никакъв проблем. Просто на летището на влизане давате двата паспорта. Те знаят какво да правят, не сте първия.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Titylina

Регистриран: 11.05.2013
    #3221160 - 15.11.2014 22:17 [Re: MyXa]

Здравейте,безкрайно съм благодарна на този форум,по-специално на Муха,Надин и разбира се на всички,които безвъзмездно предлагат помощта си Накратко и аз спечелих зелена карта,не живея на адреса,където живее гаранта ми,но не исках да го сменям,защото и тук във Флорида се налага да сменям жилища и по-сигурно ми се струва там.Получих соушъла си,но второто ми име не е пълно,реших да се обадя до соушъл секюрити администрацията и там първо ми казаха,че няма проблем,но след като се обадих отново,за да попитам дали така е зададена информацията от имиграционните попаднах на друг служител,който ми каза веднага да отида до местния офис и да поддам отново апликейшън за нова соушъл карта.Аз отидох веднага,но там ми обясниха,че така са били въведени данните от граничния офицер ,второто ми име е записано като второ първо име,следователно трябва да им се обадя.След като говорих с имиграционните,те ми казаха,че трябва да отида лично до Джаксънвил,Флорида,което е на 7 часа от мен и ще ходя за втори път,защото преди това пак бяха объркали мястото,на което се взимат пръстовите отпечатъци.Едва след като си направя инфо пас и евентуално ми оправят името ще мога да поддам за нов соушъл.Проблемът е,че зелената ми карта е в процес на изпращане,optimized е статуса от 2 седмици и не знам какво да правя,говорих с друг офицер и ми каза преди да ми е дошла зелената карта да отида,за да поправят грешката в системата,но че нямат да могат да коригират зелената карта,защото вече са изпратени и обработени данните.Зелената ми карта ще пристигне чак в Мейн,после трябва да ми я изпратят до тук и оттам да я връщам пак и пак да чакам.Не знам какво да правя,има ли шанс без да ходя до там просто да ми преместят името в графа middle name?И ако и зелената ми карта пристигне така пак ли трябва да ходя до там и цялата тази процедура отново?Моля ви помогнете ми,наистина не знам какво да правя,а ходенето до имиграционните ми отнема изключително много средства,защото нямам кола,автобусите пристигат само вечер и трябва отново да наемам и хотел,а съм съвсем сама и още само на 21.Благодаря предварително за помощтта

MyXa
KoHcKa

#3221168 - 15.11.2014 22:31 [Re: Titylina]

На зелената карта няма графа middle name, има given name (което са първото име и инициал на второто).

Това, което трябва да направиш е да отидеш в първия офис на социалните, най-близкия, да си покажеш паспорта с визата вътре (да не ти казват, че ти физическата зелена карта, няма такъв филм) и им покажи разминаването на двете имена.
https://faq.ssa.gov/link/portal/34011/34...ity-number-card

Принтни си това - http://www.socialsecurity.gov/ssnumber/ss5doc.htm и подчертай текста:
Цитат:

Immigration status

To prove your U.S. immigration status, you must show us your current U.S. immigration document, such as Form I-551 (Lawful Permanent Resident Card, Machine Readable Immigrant Visa), I-766 (Employment Authorization Document, EAD, work permit) or I-94 (Arrival/Departure Record) or admission stamp in the unexpired foreign passport. If you are an F-1 or M-1 student, you also must show us your I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant Student Status). If you are a J-1 or J-2 exchange visitor, you must show us your DS-2019 (Certificate of Eligibility for Exchange Visitor Status).

За ССН до най-близкия офис просто.

Сега за зелената карта, трябва да изчакаш да дойде и да ти я пратят от Мейн. Тогава ще погледнеш на гърба и отдолу би трябвало да ти има средното име (на лицето има само инициал), и ако е грешно трябва да подадеш форма И-90 за нова зелена карта (няма да плащаш нищо, защото грешката е тяхна, но ще трябва да идеш да ти вземат отпечатъци).

--------------------

~Mark Twain

Titylina

#3221295 - 16.11.2014 07:39 [Re: MyXa]

Изключително много благодаря за бързия отговор,аз вече бях до СС офис,там много учтива служителка ми обърна дори десктопа,за да видя,че тя не може да направи нищо,защото така са й изпратени и зададени данните за мен от имиграционните.Показах и паспорта и тя каза,че първо трябва да коригират нещата оттам и ми даде номера на USCIS , аз им звъннах и те казаха инфопас,отново ли да ходя до СС офис..за да говоря с някой друг,макар че служителката там каза,че това се случва често и е сигурна,че те са го объркали,когато влезе в системата с паспорта ми видя и ми показа.Стори ми се доста сигурна и не знам сега да ходя ли за инфопас и после със зелената карта отново.Другият проблем е,че никъде не искат да ме вземат на работа,защото ми искат работно разрешително,докато нямам зелена карта.Казвам им,че печата и имиграционната виза,която имам са достатъчни,но те отговарят,че при влизането на всеки имиграционните слагат печат адмитед..и така се оказвам в омагъосан кръг.Извинявам се отново за хилядите въпроси,но просто наистина не знам към кого да се обърна.Искрено благодаря

MyXa
KoHcKa

#3221411 - 16.11.2014 14:09 [Re: Titylina]

Честно казано аз бих опитала пак, с друг служител. Но вместо да се обяснявате какво е станало. Попълвате си формата, занасяте картончето и показвате разминаването в паспорта и това на картончето. Би трябвало да могат да ви оправят името в системата, защото няма как тяхната система единствено да е вързана за имиграционната. Просто не се обяснявайте много.

Колкото до работодателите, да, много хора изобщо не са наясно какви документи трябва да приемат и как трябва да изглеждат (но ако помислите реално, вие знаете ли какви документи му трябват на чужденец, за да почне работа в България?). Принтвате си форма I-9, там на гърба има описани точно какви документи те могат да приемат (и с големи букви е написано, че те не могат да избират какво да приемат, а има ли го в списъка и вие можете да го покажете, значи имате право на работа).

Като последна стъпка, извадете си ИД (ако не сте на път да си извадите шофьорска книжка). И като ви питат дали имате право да работите, казвате - "Да" и показвате ССН и ИД (или книжка). Не се обяснявате, не се занимавате, че още не ви е дошла зелената карта и т.н. (на книжката обикновено има само инициал за 2ро име, та не се притеснявайте).

--------------------

~Mark Twain

Titylina

#3223683 - 22.11.2014 22:57 [Re: MyXa]

Благодаря за пореден път за отделеното време и внимание,не знам какво щях да правя без помощта ви Зелената карта е изпратена до гарантката ми в Мейн,но тя я препраща или не знам как,но със същия тракинг номер,с който USCIS са ми я изпратили пише "forward" и няма никакво движение.Трябва ли в този случай са уведомявам USCIS за смяна в адреса?Трябва ли да попълвам формата R-11,защото наистина все още нямам идея къде ще живея и идеята ми беше да си получа зелената карта в Мейн,оттам просто да ми я изпратят,а сега като е изпратена така, USCIS сигурно носят отговорността,а аз вината,защото картата трябваше да е пристигнала преди 2 дни..а я няма.Не знам какво и дали трябва да правя нещо.Не искам и да сменям адреса,защото не знам колко още време ще остана за сега на сегашния.Благодаря предварително за помощта

Sevastocrator
новак

Регистриран: 21.05.2013
    #3225098 - 26.11.2014 04:07 [Re: Titylina]

Не знам дали това е темата, но след като пристигнах преди повече от месец и вече имам социален осигурителен номер е време за здравна осигуровка, до колкото разбрах новите имигранти със зелена карта имат право на 6 месеца безплатна здравна или нещо подобно, поправете ме ако греша. Та ако има такова нещо може ли да ме насочите къде трябва да се регистрирам, благодаря.

dreamer79
ентусиаст

Регистриран: 17.06.2013
От: Chicago,Il
    #3225295 - 26.11.2014 15:23 [Re: Sevastocrator]

В САЩ има здравни застраховки. За безплатни....зависи от щата, но поне аз доколкото знам са само за деца и бременни жени.

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3225399 - 26.11.2014 17:38 [Re: Sevastocrator]

За безплатни застраховки и аз не знам,има само за децата,за другите трябва да са граждани,а не със зелена карта ,но само съм чувала.

Buddy76
член

Регистриран: 17.06.2014
    #3256007 - 26.02.2015 05:37 [Re: Zakari]

Здравейте, при нас се получи гафа с имената..... личното и бащиното име са написани за първо име от емиграционните на летището...според мен проблема си върви още от българските ни паспорти, после визите и накрая емиграционните.На всякъде двете имен вървят като първо....жената при която аплайнахме ССН ни обърна внимание, но въпреки всичко ни прие документите. Нужно ли е според вас да се ходи отново в емигрейшана и да се оправи това разминаване в имената...какъв би бил проблема ако не го променим....фатално ли е? Мерси за отговорите Ви.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 46 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 24509

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.